Go to content

7 powodów, by choć raz w życiu wybrać się w podróż z przyjaciółką

Podróż, na którą zasługujesz... Wybierz się tam, gdzie czeka cię relaks
Fot. iStock / izf

Zarówno słowo przyjaźń, jak i podróż, wzbudzają w nas pozytywne odczucia. A podróż z przyjaciółką, to jest to, czego powinnaś doświadczyć choć raz w życiu. Nie czekaj do wakacji, każdy czas jest dobry, by zacieśnić więzy, doświadczyć nowych rzeczy i po prostu spędzić wyjątkowy czas razem.

7 powodów, by choć raz wyruszyć w podróż z przyjaciółką

1. Zaciśniecie więzy

Jeśli jesteście kobietami, które na co dzień pochłania mąż, dzieci i praca, a w dodatku mieszkacie w oddaleniu od siebie, nie spotykacie się często na kawie. Wspólna podróż to znakomita okazja do pobycia trochę razem i odświeżenia związku, który jest dla was cenny i wyjątkowy.

2. Odkurzycie pamięć

Z reguły przyjaźnie to związki trwające przez lata, rozpoczęte często w czasie liceum, czy studiów gdy było się młodym i szalonym. Z przyjaciółką popełniane głupstwa smakowały lepiej i na pewno macie co wspominać. Zatopienie się w miłe chwile z przeszłości, pozwoli się wam pośmiać i odkurzyć lekko wyblakłą pamięć.

3. Zdobędziecie wyjątkowe wspomnienia

Nie musicie mieć nawet aparatu, choć przyjaciółka wybitnie przyda się, by złapać cię w kadr. Wystarczy to, że obie macie własne uwagi, emocje i wspomnienia, dzięki czemu wasza relacja będzie pełniejsza i jedna drugiej dopowie to, co szczególnie zapamiętała.

4. Będziecie szczęśliwsze

Badania pokazują, że włączenie bliskiej osoby w przygotowania do wspólnej podróży dają większą satysfakcję, niż miałabyś działać w pojedynkę. Wiadomo, że w towarzystwie przyjaciółki szczęście smakuje lepiej.

5. Uzupełnicie się

Obie macie swoje mocne i słabsze strony. Jedna z was może mówić biegle po angielsku, a druga bez problemu dogada się po niemiecku. Gdy jedna czyta świetnie mapy, druga może wykazać się przygotowywaniem posiłku. Zobaczycie, jak doskonały duet tworzycie.

6. Wesprzecie się w trudnym czasie

Podróże to nie tylko przyjemność, bywają i mniej sympatyczne chwile. Nagłe zatrucie po spożyciu nieświeżego produktu, choroba lokomocyjna, czy tęsknota za bliskimi. Przyjaciółka podskoczy do apteki, przytrzyma włosy, gdy będą męczyć cię wymioty, przytuli, gdy będziesz tego po prostu potrzebowała.

7. Zdobędziecie pewność 

Że choćby nie wiadomo co się działo, jedna drugiej nie zostawi. Zgubiony bilet okaże się nie pretekstem do kłótni, ale wspólnego szukania rozwiązań. Po takim „chrzcie” doskonale będziecie wiedzieć, że w każdej innej sytuacji, możecie na siebie liczyć.


 

źródło: www.huffingtonpost.com