Go to content

7 domowych peelingów na wągry

Paskudne i czarne. Nie cierpimy ich z całego serca, a gdy nikt nie widzi… wyciskamy – nawet, gdy sumienie nas potem gryzie. 😉 Czy sa lepsze sposoby na wągry? Oczywiście. Oprócz setnej serii super kosmetyków, warto czasem sięgnąć po domowe i proste sposoby… czyli peelingi.

Oczyszczają skórę i pomagają się rozprawić z wągrami. Dodatkowo większość składników do przygotowania domowego peelingu znajdziecie w domu!

7 domowych peelingów na wągry

czytaj dalej na następnej stronie


Źródło: steptohealth.com

pomidory Fot. iStock / Sjo

1/7 Pomidory

Peeling enzymatyczny z pomidora

Zaskoczone? Nie zawsze trzeba ścierać i szorować, by efekt był piorunujący. Pomidory są jednym z delikatniejszych wersji domowego peelingu enzymatycznego.

To proste, weź świeżo ukrojony plaster pomidora i natrzyj nim twarz. Pozostaw do wyschnięcia, następnie dokładnie umyj skórę dużą ilością wody.

soda oczyszczona fot. iStock / skhoward

2/7 Soda oczyszczona

Peeling z sody oczyszczonej

Soda ma szorstka strukturę i działa alkalizująco. Używaj tego peelingu rz w tygodniu. Wwystarczy, że przygotujesz papkę z sody i wody – następnie wymasujesz skórę. Spłucz dokładnie wodą.

Możesz wzmocnić działanie sody dodając odrobinę octu z jabłek.

ananas na wągry Fot. iStock / enviromantic

3/7 Ananas

Peeling enzymatyczny z ananasa

Czyli genialny domowy peeling enzymatyczny! Stosuj go dokładnie tak, jak peeling z pomidora, nasmaruj skórę sokiem z świeżego ananasa, pamiętaj ten ma silniejsze działanie, nie pozostawiaj na skórze na dłużej niż 5 minut!

Fot. iStock / ArtCookStudio

4/7 Płatki owsiane

Peeling z płatków owsianych

Nadają się do wykonaniu peelingu skóry wrażliwej i problemowej, są bardzo delikatne.

Zmieszaj płatki z wodą i zetrzyj na papkę. Wymasuj nią skórę i pozostaw na 15 minut, jako maskę.

Świetnie wpływają na cerę, łagodzą podrażnienia i chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

fusy z kawy Fot. iStock / artursfoto

5/7 Fusy z kawy

Peeling z fusów po kawie

Fusy z kawy to niezastąpiony składnik domowych peelingów. Idelanie ścierają martwy naskórek, nie są zbyt ostre i w dodatku zawwierają kofeinę.

Ta zdecydowanie pozytywnwie wpłynie na stan twojej skóry – nie tylko na udach czy pupie! Taki peeling doskonale nadaje się do twarzy, poprawia kondycję naskórka, ujędrnia, pomaga pozbyć się oznak zmęcznia czy opuchlizny. Peeling z fusów po kawie, doskonale oczyszcza skórę i pomaga pozbyć się przeklętych wągrów.

Żeby był niekłopotliwy w uzyciu, możesz do fusów po kawie dodać nieco swojego żelu do mycia twarzy czy naturalnego oleju (naprawdę odrobinkę).

Fot. iStock / ArtCookStudio

6/7 Sól morska

Peeling z soli morskiej

Oczyszcza głęboko i skutecznie. Nie polecamy go jednak do skóry wrażliwej, naczynkowej czy bardzo dojrzałej. Wystarczy zmieszać z sól z wodą, żelem do mycia twarzy czy odrobiną oleju, tak by wygodnie można było powstałą pastą wymasować skórę.

cukier Fot. iStock / stocksnapper

7/7 Cukier

Peeling z cukru

Taki peeling pomaga głeboko oczyszczcić skórę. Z początku ziarna są grubsze, a w miarę masowania skóry rozpuszczają się. Cukier jest delikatniejszy od soli. Możesz wymieszac go z naturalnym olejem lub produktem do oczyszczania twarzy.