Lifestyle Związek

5 sygnałów, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
Fot. iStock / wundervisuals
 

Bezwarunkowa miłość to mocna podstawa do budowania wspólnego życia. Partnerzy są silniejsi z przekonaniem, że to, co robią ma sens i dla nich i dla drugiej osoby. Możliwość polegania na parterze, pewność do szczerości i stałości uczuć, świadomość, że gorsze chwile jedynie umacniają związek jest czymś nie do przecenienia.

Jednak nie zawsze bezinteresowność jest wpisana w relację. Czasem druga osoba oczekuje wzajemności lub wręcz zapłaty za jej trwanie u naszego boku. Wtedy miłość partnera jest uzależniona od czynników, takich jak  zdrowie, bogactwo lub inne warunki, które mogą ulec zmianie. I to nie pozwala na budowę poczucia bezpieczeństwa teraz i w przyszłości.

5 sygnałów, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo 

Niełatwo jest przyznać przed samym sobą, że pewne wyczuwalne przez skórę intencje i zachowania drugiej osoby świadczą o jej interesowności. Chyba każdy chce wierzyć w czystość uczucia, ale nie można żyć złudzeniami. Poznaj 5 sygnałów, które mówią, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo.

1. Pozostawia twoje problemy bez pomocy

Twojemu partnerowi może brakować empatii wobec ciebie, więc pozostawia cię często bez potrzebnego wsparcia. Uważa, że każdy powinien sam sobie radzić, i irytuje go konieczność udzielenia tobie pomocy. Niestety taka osoba nie sprawdza się, gdy nadchodzą trudne czasy.

2. Nie przejmuje się tobą, gdy cię nie ma

Dopóki razem spędzacie czas, jest dobrze. Jednak gdy robicie coś osobno, on zapomina, że istniejesz, albo zachowuje się irracjonalnie. Być może nie radzi sobie z uczuciem zazdrości lub niepewności i jest wrażliwy na twoje uczucie tylko gdy spędzasz z nim czas.

3. Stawia wymagania

„Jeśli, o ile, tylko w przypadku”– te zwroty często się pojawiają w waszych rozmowach, bo partner lubi podkreślać, że nie ma nic za darmo. Jego miłość i uwaga też nie jest za darmo, bo gdy przestaniesz spełniać warunki, on będzie rozczarowany twoją postawą i zniknie.

4. Nie uznaje poświęcenia

Partner nie wyobraża sobie zrobić coś więcej niż zazwyczaj, by tobie pomóc czy uczynić cię szczęśliwszą. Brakuje jego zaangażowania w trudnych chwilach, przez które musisz przechodzić sama. Nawet podczas kłótni on po prostu ucieka, zostawiając cię z problemem.

5. Próbuje cię zmieniać

Partner próbuje wpływać na ciebie, sugerując, że jest to dla twojego dobra, lub, jeśli go kochasz, powinnaś to zrobić dla niego. A przecież bezwarunkowa miłość nie naciska na zmianę drugiej osoby, tylko w pełni ją akceptuje.

źródło: www.powerofpositivity.com


Lifestyle Związek

Ten były mąż wciąż daje jej kwiaty w dniu urodzin. Zobaczcie dlaczego

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 lutego 2018
Fot. Screen/Facebook/Love What Matters
 

Utrzymanie dobrych stosunków z byłym partnerem nie należy do łatwych zadań, ale gdy w grę wchodzą dzieci, jest to naprawdę ważne. Ten mężczyzna to potrafi i każdego roku, w wyjątkowych sposób świętuje urodziny swojej byłej żony. Zobaczcie dlaczego.

Pochodzący z Bostony Billy Flynn, wyjaśnia to w poście na Facebooku:

„Dziś są urodziny mojej byłej żony, więc wstałem wcześniej i przyniosłem naszym dzieciom kwiaty, kartki i upominek. Przyszedłem, żeby pomóc im zrobić śniadanie. Jak zwykle ktoś zapytał mnie, dlaczego wciąż to robię (…).

Wychowuję dwóch mały mężczyzna. Przykład jaki im daje, to w jaki sposób traktuję ich matkę w znaczący sposób ukształtuje ich stosunek do kobiet i postrzeganie związków. Myślę, że to szczególnie ważne w moim przypadku, ponieważ jesteśmy rozwiedzeni. (…)

Wychowujmy dobrych mężczyzn. Wychowujmy silne kobiety. Proszę. Świat potrzebuje ich bardziej niż kiedykolwiek”.

Kiedy rodzice nie mogą pozostać ze sobą w związku małżeńskim, niewykle ważne jest, by potrafili pokazać swoimd dzieciom czym jest wzajemny szacunek, mimo wszystko, ponad wszelkie podziały. Jaka szkoda, że zdarza się to wciąż rzadziej niż częściej.

 


Na podstawie: dailymail.co.uk

 


Lifestyle Związek

Żółty, zielony, brązowy… Co kolor kataru mówi o twoim zdrowiu

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
Fot. iStock/Imgorthand
Następny

Katar to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakie nam doskwierają. Większość z nas niewiele się nim przejmuje, bo wcześniej czy później mija. Owszem, bywa męczący, utrudnia oddychanie i zasypianie, odbiera całą przyjemność z jedzenie i zawstydza – smarkanie w obecności innych osób jest przecież dość niezręczne. Ale czy wiedziałaś, że kolor i konsystencja wydzieliny z nosa może wiele powiedzieć o twoim stanie zdrowia? Portal Bright Side opracował takie szczegółowe zestawienie. Następnym razem, gdy będziesz u lekarza, nie wahaj się dokładnie opisać swojego kataru. 

Jasny, przejrzysty i cieknący

Tego typu wydzielina z nosa świadczy o tym, że jesteś zdrowa… Tzn. nie zmagasz się z żadną infekcją. Może to być natomiast katar alergiczny (warto to sprawdzić!). Taka wydzielina pojawia się też, gdy jemy gorące posiłki, albo wejdziemy z dworu do ciepłego pomieszczenia. Ten rodzaj śluzu pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i kurzu. Zawiera białka i przeciwciała, które zwalczają wirusy i bakterie, które mogą dostać się do nozdrzy.

Jasny i gęsty

Ten rodzaj wydzieliny może świadczyć o przewlekłej alergii – nieleczonej lub leczonej niewłaściwie. Zapycha nos, powoduje dość duży dyskomfort. Często towarzyszy mu także opuchlizna błon śluzowych nosa.

Biały

Biały kolor wynika ze spadku wilgoci w nosie i wysuszenia śluzówki, co powoduje, że katar staje się biały i „mętny” w kolorze. Na ogół świadczy o zwykłym przeziębieniu.

Żółty

Kiedy twój katar stanie się żółty, najwyższa pora, żeby się za siebie wziąć. Infekcja rozpoczęła się na dobre. Żółty kolor pojawia się, gdy w wydzielinie znajdują się martwe białe krwinki, które walczą z wirusami.

Zielony

Wygląda obrzydliwie i jest bardzo trudny do wysmarkania. Teoretycznie to dobry objaw, ponieważ świadczy o tym, że twój organizm zaczyna poważnie bronić się przed chorobą. Jeśli po kilku dniach nie zauważysz poprawy, najwyższa pora wybrać się do lekarza. Może się okazać, że chorobę wywołały bakterie, a tu już konieczny może być antybiotyk.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

11 dni Agathy. Kiedy znika autorka kryminałów

„Od jakiegoś czasu randkuję. Wróciłem do życia i zacząłem umawiać się… na randki”

Aby poradzić sobie z emocjonalnym bólem, musisz najpierw pozwolić mu odejść

Aby poradzić sobie z emocjonalnym bólem, musisz najpierw pozwolić mu odejść