Go to content

22 zasady znanego psychiatry, które zmienią twoje życie na lepsze

Fot. iStock / francescoch

Czego pragniemy w życiu? Lepszych relacji z bliskimi, dobrej pracy, awansu społecznego, bycia szczęśliwym i zadowolonym z życia. Wszystko to, wymaga ciężkiej pracy i dużo cierpliwości. Rosyjski psycholog i autorytet w dziedzinie psychoterapii, dr Michaił Litwak mówi o 22 zasadach, które pomogą nam wprowadzić zmiany, o których marzymy.

22 zasady znanego psychiatry, które zmienią twoje życie na lepsze

1. Nie goń za szczęściem, ponieważ nie znajdziesz go w innych ludziach i w rzeczach materialnych – ono jest w tobie. Naucz się rozwijać swoje umiejętności i doceniać swoje osiągnięcia, ponieważ to jedyna droga do szczęścia.

2. Jeśli jesteś zadowolony z siebie i wiesz, że jesteś dobry, mądry i godny miłości, nie przejmuj się tym, co mówią o tobie inni.

3. Jeśli pragniesz czegoś naprawdę mocno, nie czekaj i nie proś o czyjąś zgodę na posiadanie lub zrobienie tego. Upewnij się, że to ty masz nad wszystkim kontrolę.

4. Dojrzała osoba posiada wiedzę i umie ją wykorzystać. Niedojrzały często ma wiedzę, ale nie wie, jak mądrze i skutecznie z niej korzystać, aby samemu osiągnąć to, czego chce.

5. Upewnij się, że dobrze zaplanowałeś swoje działania i dobrze zorganizowałeś swoje życie, wtedy pojawi się szczęście.

6. Nie myśl, że wszyscy życzą ci zle. Skup się na sobie i biegnij do przodu. Twoim największym wrogiem jesteś ty sam.

7. Nie staraj się zadowolić wszystkich wokół, to nie jest możliwe. Jeśli będziesz podążać tą drogą będziesz jedynie coraz bardziej wyczerpany emocjonalnie.

8. Spłacaj swoje długi. Jeśli ktoś wyświadczył ci przysługę i pomógł ci, ale próbuje sprawić, żebyś poczuł się z tego powody winny, upewnij się, że niczego już mu nie jesteś dłużny.

9. Ktoś, kto nie ma żadnych dobrych cech i nie może poszczycić się swoimi osiągnięciami, niechybnie zacznie krytykować i mówić złe rzeczy o innych.

10. Patrz w głąb siebie. Smutek jest trudny i obciążający, ale pozwala ci spojrzeć we wnętrze swojej duszy, pomyśleć o sobie i zrozumieć rzeczy, które popychają cię do przodu lub cofają.

11. Rozmawianie z przyjaciółmi i wszystkimi bliskimi ludźmi jest miłe i przyjemne. Ale warto również rozmawiać z wrogami. Dzięki temu będziesz bardziej świadomy swoich wad i złych nawyków.

12. Jeśli lubisz śnić na jawie, upewnij się, że fantazjujesz tylko o celach i marzeniach, które możesz osiągnąć. Nie zakładaj nierealnych osiągnięć.

13. Spędzanie czasu z dobrą książką jest dla ciebie zawsze lepsze i przynosi więcej korzyści niż rozmawianie z osobą o płytkiej osobowości.

14. Nie mieszaj się w życie innych ludzi. Skup się na własnym rozwoju.

15. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą cię krytykować i obrażać. Nie powinieneś jednak na to zwracać uwagi. Pamiętaj, że kiedy osiągniesz swoje cele, wszystkie krytyki i zniewagi nic dla ciebie nie będą już znaczyć. Po prostu znikną.

16. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto jest twoim największym wrogiem, po prostu spójrz w lustro. Gdy stawisz czoła własnym lękom i ograniczeniom, pozostali wrogowie znikną.

17. Jest pewien ważny powód, dla którego powinieneś rzucić pracę i zakończyć relacje, uczuciowe lub inne – niemożność rozwoju osobistego i zawodowego.

18. Nie bój się rozmawiać z ludźmi, zwłaszcza gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy.

19. Jeśli odczuwasz samotność po rozstaniu z bliską osobą, nie traktuj tego jako coś negatywnego. Oznacza to, że rozwijasz się emocjonalnie i duchowo.

20. Nie ma czegoś takiego jak logika kobieca lub męska. Jest tylko umiejętność mądrego i właściwego rozumowania.

21. Twoje szczęście rośnie, gdy dzielisz się nim z innymi ludźmi i gdy czynisz ich szczęśliwymi. Dziel się swoją radością również z wrogami.

22. Na koniec: naucz się żyć dla siebie, nie odczuwając potrzeby ciągłego udowadniania czegoś innym ludziom.

Powodzenia!


Na podstawie: curiousmindmagazine.com