Go to content

7 znaków, że on na ciebie nie zasługuje

Fot. iStock / themacx

Czy można powiedzieć, że ktoś na nas nie zasługuje? Można. Ale nigdy, przenigdy nie powinno to służyć ranieniu partnera. To nie targ, ale są takie momenty w życiu, gdy to zdanie jest nam bardzo potrzebne, by wreszcie przestać cierpieć. Każdy może być godzien miłości szczerej i dobrej, ale nikt nie zasługuje na to, by tę dobrą miłość wykorzystywać…

Jeśli nieustannie dajesz z siebie wszystko, a w zamian otrzymujesz „nic”, pora odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, a potem na to najważniejsze: czy on zasługuje na to wszystko, co robię?

7 znaków, że on na ciebie nie zasługuje

Twój partner cię nie motywuje

Bycie z kimś nie polega tylko na cieszeniu się swoim towarzystwem. Chodzi o wspólne życie i ciągłe rzucanie sobie wzywania, by być po prostu lepszym człowiekiem i partnerem.  To też otrzymywanie wsparcia od partnera, aby się rozwijać oboje partnerzy powinni wspierać te cele i pomagać sobie nawzajem w realizacji marzeń.

Twój partner kłamie

Kłamstwo zawsze jest złe dla związku, bo ten buduje się na zaufaniu. Kiedy straciłaś zaufanie do swojego partnera, bardzo ciężko je odzyskać. To może oznaczać, że zmieniła się dynamika twojego związku i sposób, w jaki każda osoba traktuje się partnera.

Musisz przepraszać za zachowanie swojego partnera

Jeśli kiedykolwiek byłeś w grupie ludzi, których usta otworzyły się ze zdumienia, gdy twój partner coś powiedział lub zrobił, być może zacząłeś przepraszać za jego zachowanie. Jest to nie tylko szkodliwe dla twojego związku i ciebie, ale także sprawia, że ​​twój partner nie będzie przepraszał. Jeżeli czujesz, że twój partner nie zachowuje się w porządku, powinnaś o tym mu powiedzieć, a nie się za niego wstydzić. Jeśli on nie zamierza nic zmieniać w swoim zachowaniu, być może zadecydujesz, że nie chcesz spędzać życia u jego boku.

Twój partner ma inne spojrzenie na przyszłość i nie szanuje twojego

Podobnie jak w przypadku pierwszej kwestii, bycie w długoterminowym związku oznacza wspólne  budowanie życia – i zazwyczaj jest to bardzo trudne. A gdy okazuje się, że każde z was buduje coś innego, może stać się wręcz niemożliwe.

Jeśli ty i twój partner nie ma macie tych samych pragnień dotyczących przyszłości, prędzej czy później będziecie musieli się z tym skonfrontować. Jeżeli twój partner deprecjonuje twoje plany czy marzenia lub zataja przed prawdę o swoich planach,  nie powinien więzić cię w swoich wyobrażenia o przyszłości, której nie chcesz.

Ty wkładasz wysiłek w związek, ale twój partner tego nie robi

Relacje wymagają wysiłku po obu stronach, w tym organizowania randek, urodzin czy uroczystości rodzinnych – nie tylko zakupów na kolację. Jeśli planujesz wszystkie czynności, które robicie razem, od wyjścia do kina po wyjazd na wakacje, twój partner może nie zasługiwać na wszystkie wysiłki, które wkładasz w ten związek. Zastanów się, co twój partner robi dla ciebie, dla was, dla waszych bliskich i w waszym życiu. Jest częścią tego życia, czy dobrze obsłużonym klientem hotelu i biorcą korzyści?

Twój partner odrzuca twoje pragnienie intymności

Intymność między dwojgiem ludzi to totalne zaufanie, to również seks (choć nie tylko). Gdy dwoje ludzi wchodzi na ten poziom zaangażowania, odsłania się ze wszelkich pancerzy. Intymność, to ogromny obszar, który nie broni się przed zranieniem. Wszystkie kłopoty i odrzucenie w waszej intymności, wymagają rozmowy. Każdy z was zasługuje na uwagę partnera. Tak samo każdy z was zasługuje na rozmowę, gdy partner tej intymności odmawia. Nie chodzi tylko o seks, chodzi o wszystko to, co sprawia, że jesteście parą, a nie współlokatorami.

Twój partner nie widzi (a może udaje, że nie widzi), gdy czujesz się źle

Oprócz tego, że oboje powinniście spoglądać w podobnym kierunku na przyszłość, twój partner powinien rozpoznać, kiedy czujesz się źle i potrzebujesz odrobiny wsparcia. Wyciąganie się samotnie z dołków, w które wpadasz nigdy nie jest dobre dla związku. Jest to bardzo trudne doświadczenie, zwłaszcza, gdy przynajmniej teoretycznie masz na kogo liczyć… a jednak pomoc nie nadchodzi. Jeśli twój partner uważa nie należy ci się wsparcie… cóż, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tak wygląda związek?


źródło: popsugar.co.uk