Go to content

20 sygnałów, które mówią ci, że powinnaś natychmiast zakończyć ten związek

Fot. iStock/martin-dm

Początek związku to taki moment w relacji dwóch osób, w którym patrzymy na siebie trochę przez różowe okulary. Rzadko kiedy zauważamy niepokojące sygnały, rzadko kiedy uważamy, że trzeba być nieco bardziej ostrożnym. Chcemy być szczęśliwi tu i teraz, natychmiast. Wolimy wierzyć, że wszystko jest tak jak trzeba niż sabotować miłość. Czas mija i często dopiero w momencie, kiedy jesteśmy już ze sobą dość długo okazuje się, że wcale nie jest między nami tak idealnie. Przychodzi moment, w którym uświadamiamy sobie, że miłość nie wystarczy, a związek trzeba jak najszybciej zakończyć.

20 sygnałów, które mówią ci, że powinnaś natychmiast zakończyć ten związek

1. Nie lubisz już siebie

Stało się tak dlatego, że partner uważa, że jesteś nie wystarczająco dobra, piękna, inteligentna. I ty w to uwierzyłaś.

2. Czujesz, że chodzisz na palcach wokół swojego partnera

Boisz się, że cokolwiek zrobisz lub powiesz, on cię skrytykuje lub okaże niezadowolenie.

3. Twoi przyjaciele i rodzina uważają, że powinnaś zerwać tę więź

Muszą istnieć dobre powody, jeśli zaufani przyjaciele i rodzina mówią ci, że ten związek nie jest dla ciebie dobry. Pamiętaj, że to ludzie, którzy chcą dla ciebie tylko tego, co najlepsze.

4. Tylko ty się starasz, żeby związek się rozwijał

Każdy związek wymaga ciężkiej pracy obu stron. Jeśli czujesz, że jesteś jedyną osobą, która to rozumie i wiesz, że to się nie ulegnie zmianie, być może najlepiej będzie zakończyć związek.

5. Ciągle masz nadzieję, że twój partner się zmieni

Masz w głowie idealną wersję swojego partnera i desperacko trzymasz się nadziei, że to się kiedyś spełni. Przecież to oznacza, że chciałabyś kochać kogoś innego niż on…

6. Trzymają cię przy nim jedynie dobre wspomnienia

„Ponieważ był dla mnie dobry”, „Ponieważ jestem mu to winna” lub „Ponieważ tak dobrze było nam razem w łóżku”. Teraźniejszość i przyszłość są ważniejsze.

7. Czujesz, że nie ma dla ciebie przestrzeni w tej relacji

Wiecznie roszczeniowi lub kontrolujący partner może odebrać ci wolność i sprawić, że poczujesz, że nie masz w relacji przestrzeni dla siebie.

8. Jesteś z nim z lęku

A jeśli nie znajdziesz nikogo lepszego? Strach przed „a co, jeśli” nigdy nie powinien być powodem do zadowalania się kimś, z kim nawet nie chcesz być.

9. Czujesz się lekceważona przez swojego partnera

Słowa lub czyny twojego partnera poniżają cię. Sprawiają, że myślisz, że jesteś mniej wartościowa. Twoja druga połówka powinna w ciebie wierzyć, a nie sprawiać, że czujesz, że zasługujesz na oraz mniej uczucia, uwagi, szacunku.

10. Jesteś z nim z powodu presji społecznej

Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś w związku z kimś, kogo przedstawili ci przyjaciele lub rodzina. Szczęście to sprawa osobista, pamiętaj.

11. Wolisz robić cokolwiek innego niż spędzać z nim czas

Czy to dlatego, że nie chcesz już z nim być, czy też po prostu z jakiegoś innego powodu uciekasz od niego, jest to znak, że powinnaś być wobec siebie szczera. Nie chcesz chyba spędzić reszty życia w towarzystwie kogoś, kto męczy cię swoją obecnością?

12. Twój partner ucieka się do przemocy

W tej sytuacji nie masz się nawet nad czym zastanawiać. Przemoc nie może być usprawiedliwiana ani ukrywana.

13. Czujesz się o niego bardzo zazdrosna i jesteś obsesyjnie podejrzliwa

Kiedy twój partner wychodzi, myślisz, że jest już z kimś innym. Kiedy sprawdza swój telefon, rzucasz okiem, aby przeczytać wiadomości od znajomych. Podstawą zdrowego związku jest zaufanie, pamiętaj.

14. Ty lub twój partner stale wracacie myślami do byłego partnera/partnerki

Czasami ludzie muszą przez chwilę być sami, aby uporządkować swoje uczucia.

15. Twój związek musi być utrzymywany w tajemnicy

Ponieważ twój partner się ciebie wstydzi. Albo ty się go wstydzisz. Jakakolwiek jest przyczyna, to nie może być dla ciebie zdrowe.

16. Zerwaliście i wróciliście do siebie więcej niż raz

Takie relacje są bardzo wyczerpujące emocjonalnie, również dla bliskich wam osób i szczególnie dla dzieci.

17. Ciągle marzysz o kimś innym

Nie możesz przestać się zastanawiać, czy „gdzieś tam” jest ktoś lepszy dla ciebie. Możesz właśnie założyłaś konto na Tinderze? Zamiast tego powinnaś porozmawiać ze swoim partnerem na temat zakończenia związku.

18. Szukasz powodów, żeby zerwać

Dzieje się tak dlatego, że masz wątpliwości co do związku i partnera. Szuka jedynie potwierdzenia dla swoich podejrzeń.

19. Wasza dwójka nie komunikuje się dobrze

Krzyki, brak umiejętności słuchania, przedrzeźnianie, dąsanie się, wyzwiska i trzaskanie drzwiami to tylko niektóre przykłady. Jedną z cech dobrego związku jest dobra komunikacja. Jeśli obie strony nie mogą dojść do kompromisu i starać się zrozumieć siebie nawzajem, jaki jest sens bycia razem?

20. Czujesz się bardziej samotna niż gdybyś była singlem

Poczucie samotności w związku jest frustrujące. Czasem lepiej się rozstać niż przeżywać rozczarowanie i odczuwać brak zainteresowania ze strony partnera.