Lifestyle

15 rzeczy, które zawsze robią ludzie pewni siebie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 grudnia 2016
Fot. iStock /Portra
 

Pewność siebie to cecha, której wszyscy pożądamy. Bez niej trudno jest osiągać swoje cele, stawać oko w oko z tym, co serwuje nam życie. Często jednak, zamiast budować prawdziwą pewność siebie od wewnątrz, zakładamy jedynie maskę, która buduje pozory. To, kim jesteśmy naprawdę, a za kogo staramy się uchodzić, to dwa różne światy.

Osoby pewne siebie mają cechy charakteru, które w sposób szczególny je wyróżniają z tłumu. Pewni siebie nie boją się głośno wyrażać własnych opinii, szybciej podejmują decyzje i działają z rozmachem. Zastrzyk pozytywnej energii nie tylko pozwala im przenosić góry, ale aktywizować osoby, z którymi współpracują. Pewność siebie jest cechą nabytą, co oznacza, że każdy może ją w sobie wypracować i w pełni wykorzystać.

15 działań, które określają ludzi pewnych siebie

1. Nie stosują wymówek

Bo nie mają takiej potrzeby. Jeśli zdarzy się, że zawalą termin, zapomną o dokumentach czy spóźnią się na imprezę urodzinową, nie wymyślają na potrzebę chwili usprawiedliwień. Mają odwagę przyznać, jaka była przyczyna obsuwy, a w przyszłości robią wszystko, by po raz kolejny nie dopuścić do takiej sytuacji.

2. Walczą ze strachem i obawami

Nie pozwalają, by takie rzeczy zdominowały ich życie i zatrzymywały przed osiągnięciem upragnionego celu. Mają w sobie przekonanie, że zmierzenie się ze swoimi obawami i ich pokonanie, wzmacnia charakter i pracuje na kolejny sukces.

3. Wychodzą poza strefę komfortu

Tkwienie w bezpiecznym miejscu, to dla nich strata czasu. Podejmowanie wkalkulowanego w życie ryzyka motywuje ich do działania, a nie przypatrywania się przypadkom. Wiedzą, że stojąc w miejscu uśmiercają swoje marzenia i nie dopuszczają do takiej straty.

4. Działają dziś, tu i teraz

Nie ryzykują odkładania planów czy obowiązków na jutro. Stawiają na szybkie działanie i osiąganie szybkiego efektu. Rozwlekanie obowiązków w przyszłości, powoduje frustrację i poczucie marnowania czasu. Nie ma „kiedyś” – jest „tu i teraz”.

5. Żyją wg własnych zasad

Słuchają, ale nie przekładają na siebie opinii innych osób. Działają dla dobra swojego i innych, nie cofając się przed falą krytycznych uwag. Nie pozwalają sobie na podcięcie skrzydeł, bo tylko oni wiedzą, jak wysoko te skrzydła są w stanie ich unieść.

6. Nie oceniają innych

Nie mierzą wszystkich własną miarą, nie przyklejają łatek do ludzi. Nie mają również w zwyczaju plotkować czy obgadywać za plecami. Szanują ludzi i ich odmienność, nie widzą powodów, by obrażać się na osoby o innych poglądach i przekonaniach.

7. Zawsze znajdą opcję działania

Brak środków finansowych, zmiana planów czy też niedostatek czasu nie są przeszkodą do realizacji celu. Owszem, może być znacznie trudniej go zdobyć, ale ludzie pewni siebie wykorzystają każdą inną możliwość, by dopiąć swego, mimo napotkanych przeciwności.

Fot. iStok / kieferpix

Fot. iStok / kieferpix

8. Nie porównują się do innych

Nie traktują się jak pępka świata, ale też nie porównują na każdym kroku do innych. Mają świadomość różnorodności charakterów i działań ludzkich, więc nie traktują tego jako dobrej formy do przykładania własnej osoby.

9. Wolą jakość od ilości

Widać to po relacjach łączących ich z innymi osobami. Nie kolekcjonują przypadkowych znajomych, nie czują przymusu bycia miłym dla każdego po kolei. Nie zabiegają o sympatię, stawiając częściej na wąskie, ale sprawdzone grono przyjaciół, niż salę pełną ludzi kojarzonych jedynie z twarzy.

10. Pamiętają, że nie da się wszystkiego kontrolować 

Nie spinają się ponad swoje siły, próbując przeciwstawić się nieuniknionemu. Swoje siły koncentrują tylko na realnych zadaniach, pamiętając, żeby robić swoje dobrze. Mają też świadomość, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe, więc to, co mogą zrobić, to nastawić się do niego pozytywnie i brać, co niesie.

11. Rozwiązują na bieżąco swoje problemy

Nie udają, że ich nie mają, nie zamiatają pewnych spraw pod dywan. Stają oko w oko z wyzwaniami, pamiętając, że nierozwiązane problemy same nie znikną a co więcej, staną się jeszcze bardziej dokuczliwe.

12. Niepowodzenia ich nie załamują

Ludzie pewni siebie są gotowi do wyciągania wniosków z porażek. To, czego nauczyli się z niemiłej lekcji od życia, zastosują mądrze kolejnym razem, by ominąć problemy. Porażki ich nie załamują, traktowane jako przykra, ale cenna nauka na przyszłość.

13. Nie pytają o zgodę

Jeśli czują, że działają w słusznej sprawie, nie czekają na błogosławieństwo innych, by wystartować z działaniem. Osoby pewne siebie wychodzą z założenia – „Jak nie ja, to kto?”.

14. Strategia to ich drugie imię

Układają konkretny plan działania, biorąc pod uwagę konieczność opracowania planu awaryjnego. Nie ma ludzi nieomylnych, więc pewni siebie na zaś obmyślają inną opcję, po którą sięgną od razu, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu nie tracą czasu i rozpędu w działaniu.

15. Nie wierzą we wszystko, co widzą

Szczególnie gdy chodzi o „prawdy objawione” od których internet aż kipi. Osoby pewne siebie zdobywając wiedzę, nie przyjmują wszystkiego bezkrytycznie. Poznają opinie innych, wypracowując jednocześnie własny osąd na sprawę. Zachowują własną perspektywę, która ułatwia krytyczne podejście do różnych zagadnień, nie wierząc każdemu na słowo.

źródło: www.lifehack.orgcoaching.focus.pl


Lifestyle

W czym ukryte jest kobiece piękno? 10 walorów prawdziwej kobiecości

Karolina Krause
Karolina Krause
16 grudnia 2016
Fot. iStock/mihailomilovanovic
Następny

W dzisiejszych czasach kładziemy duży nacisk na to, by wpasować się w wyidealizowany kanon kobiecego piękna. Zapominamy jednak, gdzie tak naprawdę powinnyśmy go szukać. Bo na pewno nie w poradnikach dla pań. Ulegając presji gonienia za tym co nierealne, zatracamy gdzieś po drodze nasz własny kompas. Gubimy to, co w nas najcenniejsze. To, co sprawia, że czujemy się sobą, że jesteśmy tym kim jesteśmy.

Pozwól więc, że przypomnę ci to, co w tobie najlepsze. Cechy, które składają się na nasze prawdziwe kobiece piękno.


Źródło: lifehack.org

Lifestyle

Konkurs „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

Redakcja
Redakcja
16 grudnia 2016
Fot. iStock / IngaIvanova

Podobno kobiety kochają perły, ze wzajemnością… szczególnie, gdy mowa o prawdziwych kosmetycznych perełkach :). Dlatego dziś zapraszamy was do wspólnej zabawy, i odkrycia swoich nowych perełek. Tak, to idealny pomysł tuż przed Świętami.

Co jest najpiękniejszą ozdobą kobiety? Nic. Możliwość wyeksponowania swojego naturalnego piękna. Miękka zadbana i pachnąca skóra, błyszczące i zdrowe włosy, delikatnie i naturalnie podkreślone brwi, długie i geste rzęsy… bo diabeł tkwi w szczegółach. A ten wyjątkowy, wewnętrzny blask, bierze się z nas samych.

Pamiętacie, kiedy ostatni raz, gdy zasypiałyście i kładąc się w pościeli pomyślałyście „uwielbiam ten zapach balsamu”, albo gdy nie mogłyście się powstrzymać od 10-tego spojrzenia w lustro, żeby spojrzeć na wypielęgnowane brwi? Pamiętacie te wszystkie drobiazgi, które razem składają się na: przyjemność, relaks, prawdziwe piękno? Koniecznie wybierzcie się na wycieczkę po V.Laboratories, znajdźcie swoje perełki, a my najfajniejsze odpowiedzi nagrodzimy :).

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu: „Z oferty firmy V. Laboratories wybierz dwa kosmetyki, które najbardziej Cię zainspirowały. Napisz nam, które kosmetyki wybrałaś i dlaczego?”. Podpowiedzi szukaj tutaj ;).
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

„Z oferty firmy V. Laboratories wybierz dwa kosmetyki, które najbardziej Cię zainspirowały. Napisz nam, które kosmetyki wybrałaś i dlaczego?”. Podpowiedzi szukaj tutaj ;).

Nagrody:

3 x zestaw kosmetyków od V.Laboratories, składający się z:

  • V-LASH
  • HENNA GRAFITOWA
  • MAKADAMIA ŻEL POD PRYSZNIC- 500 ML
  • MAKADAMIA ODŻYWKA – 200 ML
  • MAKADAMIA SZAMPON- 250 ML
  • ODŻYWCZY KREM DO CIAŁA KOZIE MLEKO – 200 ML
  • PŁYN MICERALNY KOZIE MLEKO – 400 ML
v-lash kartonik henna renovital ANG GRAPHITE
krem do ciała sloik km stare logo vellie płyn miceralny km vellie
szampon macadamia maska macadamia

żel macadamia stara pompka

Konkurs trwa od 16.12.2016 do 29.12.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 06.01.2017 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Pięć sygnałów ostrzegawczych, których nigdy w związku nie powinniśmy ignorować

„Synku, jak się nie będziesz uczył, to będziesz zasuwał jak ta pani…”. Portret Kasjerki

Dlaczego powinieneś unikać w życiu negatywnych ludzi