Lifestyle Związek

12 rzeczy, których uczysz się, próbując kochać kogoś, kto ma toksyczną osobowość

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic
Następny

Osoby zakochane bardzo w to wierzą, że miłość przezwycięży wszystkie przeszkody, a na końcu czeka ich „żyli długo i szczęśliwie”. Niestety nie każdy związek wart jest wielkiego zaangażowania i ogromnego poświęcenia w ratowaniu go i budowaniu na nowo. Sytuacja jest tym trudniejsza, gdy dotyczy osoby, która ma toksyczną osobowość.

W takim przypadku partnerzy narcystyczni, egoistyczni, agresywni, są wyjątkowo trudnymi osobami do budowania wspólnego życia. Najczęściej efekt starań jest dla „zdrowego” partnera niezadowalający, a wręcz jest to marnowanie wielu lat życia. Próbując kochać kogoś, kto jest toksyczny, należy mieć świadomość, że nie zawsze da się zbawić świat.

Oto prawdy, które dostrzeżesz, próbując kochać toksyczną osobę

1. Sama miłość nie wystarczy

Wiara, że jeśli będziesz wystarczająco mocno kochać drugą osobę, to wpłynie na jego zachowanie i zmieni je. Miłość jednak nie nie rozwiązuje problemu, szczególnie gdy jedna osoba daje, a druga odbiera.

2. Nie można wypierać rzeczywistości

Spoglądanie w przeszłość do dobrych czasów związku lub trzymanie się kurczowo przyszłości i nadziei na lepsze życie bywa bardzo złudne. W związku trudno jest zachować obiektywizm i spojrzeć na drugą osobę z dystansu, by zrozumieć, że nikt nie jest winien ci przyszłości, tylko dlatego, że jesteś częścią wspólnej przyszłości.

3. Nie ty jesteś winna klęski

Często partnerzy osób toksycznych za wszelką cenę starają się ratować, wyciągać z problemów. Biegają w kółko za nimi chcąc zmienić ich życie. Niestety to obraca się przeciwko, bo partnerzy czują się zbyt słabi, nieodpowiedni, nie wiedzą dokąd zmierzają. Dopiero po czasie dociera do nich, że ile by nie próbowali, ich wysiłki spełzną na niczym.

4. Zaufanie bywa nieodwzajemnione

Dopiero po czasie widać, że zaufanie w stosunku do toksycznej nie ma pokrycia w jej czynach. Składanie fałszywych obietnic, wszystkie zmiany planów, manipulowanie rzadko dają nadzieję, że w takim związku może być po prostu normalnie.

 5. Dobre chęci nie zmienią cudzego życia

Jeden dobry uczynek nie przykryje pięciu złych. Toksyczna osoba doskonale opanowała sztukę manipulacji i często swoje złe uczynki przykrywa jakimś jednym spektakularnym. Najpierw celowo krzywdzi, a później  przeprasza i stara się przychylić nieba do stóp. Z czasem nieufność i brak poczucia bezpieczeństwa pozwalają zauważyć, że w takim układzie jest więcej wyrachowania i zimnej kalkulacji, niż prawdziwej miłości i chęci zmiany.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Związek

4 znaki zodiaku, które zawsze zachowują pokerową twarz

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
Fot. iStock/shapecharge
Następny

Każdy z nas zna osobę, która cokolwiek by się nie działo, zachowuje zimną krew. Ta umiejętność jest godna podziwu, bo są takie sytuacje, w których okazanie emocji nie pomaga, a nawet może zaszkodzić. Cokolwiek by się nie działo, na pytanie, jak dana osoba się czuje, odpowiedź jest jedna — ok., bez histerii, dramatów i eksplozji radości.

Taki mechanizm obronny, umiejętność utrzymania emocji na wodzy jest cenna. Astrologia i ma na ten temat własne zdanie. Według znawców tej materii, istnieją cztery szczególne znaki zodiaku, które perfekcyjnie opanowały zachowanie emocji dla siebie

źródło: themindsjournal.com

Lifestyle Związek

6 przyczyn pojawiania się bolesnych skurczów łydek

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
Fot. iStock/PRImageFactory

Czy jest ktoś, kto choćby raz w życiu nie odczuł bolesnych skurczów łydek? To dość częsta przypadłość, która w sposób bardzo nieprzyjemny może przerwać naszą aktywność. Szczególnie dokucza, gdy jesteśmy w ruchu, ale lubi się pojawiać także w ciągu nocy, wyrywając nas boleśnie ze snu.

O ile ta przykra dolegliwość pojawia się raz na jakiś czas, nie ma powodów do niepokoju. Ale regularnie pojawiające się skurcze, mogą być spowodowane przez choroby, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, żylaki czy też zespół niespokojnych nóg. Skurcze łydek mogą także wynikać z kilku bardziej błahych powodów.

6 przyczyn pojawiania się częstych skurczów łydek

1. Odwodnienie

Dokucza nam szczególnie w gorące dni, gdy nie uzupełniamy na bieżąco potrzebnych płynów. Niewystarczająca ilość wody w organizmie sprawia, że tracimy wraz z potem elektrolity, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Brak nawodnienia powoduje częste skurcze.

2. Niskie temperatury

Osoby szczególnie wrażliwe na obniżenie temperatury mogą cierpieć z powodu bolesnych skurczów łydek. Zimno może powodować sztywnienie mięśni i stać się przyczyną problemów.

3. Przyjmowanie tej samej pozycji

Jeżeli przez wiele godzin w pracy siedzisz lub stoisz, Ta sama pozycja ciała może powodować skurcze mięśni. Ratunkiem może być zmiana pozycji i nawet delikatny ruch, rozciąganie mięśni. Długotrwałe noszenie szpilek jest ogromnym przeciążeniem dla stóp, łydek i kręgosłupa, więc również może powodować skurcze.

4. Brak rozciągania podczas ćwiczeń

Brak rozciągania przed i po ćwiczeniach może wpływać negatywnie na sprawność fizyczną. Nierozciągnięte mięśnie są narażone na kontuzje i bolesne skurcze.

5. Zbyt duża ilość kawy

Wypijanie dużej ilości kawy, alkoholu i napojów energetycznych powoduje wypłukiwanie elektrolitów. Ich niedobory prowadzą do skurczu mięśni w łydkach.

6. Przyjmowanie leków

W przypadku przyjmowania leków przeczyszczających czy diuretyków, które powodują zwiększoną utratę wody i elektrolitów z organizmu, jako efekt uboczny mogą pojawiać się skurcze łydek

Jeśli środki zapobiegawcze, takie jak przyjmowanie preparatu z diosminą, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, zbilansowana dieta, rezygnacja z używek, a także zmiany pozycji, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem.

źródło: www.powerofpositivity.comwylecz.to


Zobacz także

„Ja chodziłem kiedyś do pracy, mówię ci, szok!”. Bajka o trzech muszkieterach… jak z obrazka

„Powinnam ją chronić, ale nie byłam wystarczająco silna. Zawiodłam ją. Może kiedyś mi wybaczy”

6 sposobów, by zakończyć kłótnię z partnerem w mniej niż 5 sekund