Go to content

10 rzeczy, które powinna słyszeć żona od męża. Nie tylko od święta!

Fot. iStock/GeorgeRudy

Na początku małżeństwa wszystko jest piękne, przyszłość obiecująca, a para chętnie okazuje sobie czułość i dobre emocje. Z czasem, szczególnie gdy uwaga schodzi na dzieci, miłość gdzieś się rozprasza i trudno o tak samo wysoką temperaturę w związku. Nie oszukujmy się, codzienność nie zachęca do tego, by sobie z dzióbków spijać, ale która z kobiet nie chce czuć się zauważona i doceniona przez najważniejszego dla niej mężczyznę? 

Mówienie sobie dobrych rzeczy nie jest trudne i nie wymaga poświęceń. A mimo wszystko im dłużej trwa związek, tym mniej ich słyszymy. Pewne sprawy powszednieją, być może wydaje się, że to jest tak naturalne, że nie trzeba o tym przypominać. A nawet w codziennym zabieganiu trzeba pamiętać, że drobne, pozytywne gesty zbliżają do siebie małżonków.

10 rzeczy, które powinna słyszeć żona od męża

1. Kocham cię

No tak, rzecz oczywista, w końcu coś utrzymuje przy sobie małżonków, ale kto pamięta, by mówić o tym codziennie? Nawet mało romantyczna kobieta doceni zapewnienia męża o miłości. Chcemy czuć się kochane i potrzebne naszemu mężczyźnie nie tylko od święta.

2. Wyglądasz pięknie

Kiedy ostatnio to słyszałaś? Tak szczerze, a nie rzucone na odczepnego, bo wierciłaś mu dziurę w brzuchu przy okazji nowej fryzury czy wyjścia do znajomych? My, kobiety, uwielbiamy się przeglądać w oczach mężczyzn, a jeśli tam zauważamy zachwyt, same czujemy się piękne.

3. Zapraszam cię na randkę

Randka po ślubie to fantastyczny pomysł, by wyrwać się z domu, zostawić robienie kolacji, bieganie za dziećmi i rozmowy o rachunkach na kiedy indziej. Czas spędzony wyłącznie we własnym towarzystwie, w oderwaniu od codzienności, doskonale odświeża związek.

4. Jak mogę ci pomóc?

Najczęściej każdy z małżonków koncentruje się na własnych zadaniach, których w ciągu dnia wcale nie jest mało. Często brakuje ochoty, by pomóc czy wyręczyć w czymś więcej, co widać, gdy mężczyzna wraca do domu. W wielu domach obowiązki zawodowe rozłożone są na dwie osoby (żona ma swoje, a mąż swoje obowiązki), za to dom jest głównie na głowie kobiety. A oferta pomocy nie tylko zmiękcza kobiece serce, ale oszczędza jej czas, dzięki czemu żona ma go więcej dla siebie i męża. Poza tym wspólny dom jest sprawą obojga małżonków.

5. Wierzę w ciebie, dasz sobie radę

Zapewnienia o tym, że mąż widzi kogoś więcej, niż „tylko” żonę czy matkę jego dzieci, są bezcenne. Często kobiety po urodzeniu dzieci podupadają w wierze we własne możliwości, trochę obawiając się wychylić poza własną strefę komfortu. Mąż dopingujący żonę do działań dla jej rozwoju, jest bezcennym wsparciem.

6. Uwielbiam spędzać czas z tobą

Jeśli twój mężczyzna podkreśla, że lubi spędzać z tobą czas i czuje się przy tobie dobrze, masz powody do zadowolenia. Gdy mąż chętnie proponuje wspólne spędzanie czasu (nawet przy myciu naczyń, jeśli chce ci pomóc), daje szansę na lepsze poznanie, rozmowę, która jest fundamentem porozumienia.

7. Jesteś pociągająca

Cóż, zapewne w domowych dresach nie prezentujesz się niczym seksowna kocica, ale przecież pod nimi nadal jesteś tą samą dziewczyną, która skradła jego serce. Poza tym zapewnienia takie jak to nawet przy braku czasu na super makijaż, budują kobiecą pewność siebie i sprawiają, że przy naszym mężczyźnie czujemy się dowartościowane i seksowne.

8.  Doceniam twoją pracę

Od wrzucenia naczyń do zmywarki po obiedzie, po cokolwiek innego — docenienie wysiłku włożonego w codzienność jest budujące. Nie oszukujmy się, kobiety mają zazwyczaj o wiele więcej pracy i w domu i poza nim, więc dojrzały mężczyzna powinien naturalnie docenić i być gotowym do wsparcia.

9. Przepraszam

To słowo bardzo oczywiste, ale często zapominane. Milczenie po kłótni czy niemiłej sytuacji nie załatwia sprawy, a szczere „przepraszam” jest tym magicznym słowem, które wiele może zmieniać.

10. Dziękuję

Nie, mężczyzna nie musi odgrywać przerysowanych scenek i rzucać się na ciebie z kwiatami, by podziękować ci za zrobienie śniadania, gdy on się rano spieszy. Ale dla każdej kobiety świadomość, że to, co ona robi z myślą o najbliższych jest doceniane, ma ogromne znaczenie. Usłyszeć od mężczyzny, że dzięki tobie on jest lepszym człowiekiem, jest niesamowicie wzruszające i budujące.

Oczywiście te czułe zwroty powinny funkcjonować w obu kierunkach i nie tylko w „starym, dobrym” małżeństwie.


 

źródło: www.beliefnet.comsixseeds.patheos.com