Lifestyle

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Noc Sylwestrowa i Nowy Rok niosą ze sobą pewną magię. To wyjątkowy czas, w którym żegnamy to, co za nami i patrzymy z nadzieją na kolejne 12 miesięcy. Każdy chce zostawić za sobą to, co złe, niepotrzebne, a w dalszą drogę zabrać energię, zapewnić sobie dostatek i obecność bliskich ludzi. Ci, których dusza skłania się w kierunku magii, próbują na różne sposoby zapewnić sobie to wszystko w Nowym Roku.

Pomysły na to nie są trudne do realizacji, tylko koniecznie trzeba o nich pamiętać w tych dwóch przełomowych dniach w roku. Ci, którzy wierzą w ich moc, chętnie po nie sięgają. Czy skutecznie? To każdy powinien już sprawdzić sam.

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

1. Oddaj, co pożyczyłaś

Pozbądź się zadłużenia z pożyczek czy kart kredytowych. Oddaj pożyczone od siostry pieniądze i zwróć koleżance dawno już zapomnianą przez nią sukienkę. Wejdź w Nowy Rok z czystym kontem, by omijali cię nieuczciwi ludzie, a tobie samej nie zabrakło pieniędzy.

2. Zostaw za sobą problemy

Wypisz na kartce wszystko to, co kładzie się cieniem na twoim życiu. Spisz wszystkie dręczące cię problemy i spal kartkę przed północą 31 XII. Niech to, co złe, odejdzie w zapomnienie.

3. Oczyść przestrzeń

Sprawdź zawartość swojej szafy, uporządkuj bibeloty, pozbądź się rzeczy niepotrzebnych. Sprawdź, co tobie już się nie przyda, ale innym może posłużyć i oddaj potrzebującym. Oczyść swoją przestrzeń z zagracających ją przedmiotów i zrób miejsce na przepływ nowej, dobrej energii.

4. Włóż banknot do buta

Im wyższy nominał, tym lepiej i koniecznie włóż go do prawego buta. Przetańcz z nim sylwestrową noc. To ma zagwarantować napływ pieniędzy.

5. Załóż nową bieliznę

Postaraj się na Sylwestra nie tylko o wystrzałową kreację, ale również nową, najlepiej czerwoną bieliznę. Czerwień rozbudza serce i dodaje wigoru, w dodatku zapewnia powodzenie w miłości.

Strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

8 powodów zaczerwienienia oczu. Dowiedz się, jak pozbyć się problemu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2017
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Oko to bardzo ważny narząd, o którym rzadko myślimy, zanim pojawią się kłopoty. Grzeszymy, nie dbając wystarczająco o higienę oczu, pocieramy je rękoma. Wytężamy wzrok przy komputerach i telewizorze, czytamy przy nieodpowiednim świetle i zapominamy, że dobre traktowanie oczu zaprocentuje ich pełnią sprawności.

A na problemy nie trzeba długo czekać. Jednym z pierwszych jest zaczerwienienie oczu, które bywa bardzo dokuczliwe. Przekrwione oczy wyglądają nieestetycznie i świadczą o zaniedbaniach i kłopotach, którym trzeba przeciwdziałać.

8 powodów zaczerwienienia oczu

1. Reakcja alergiczna

Alergie wywołują zaczerwienienie, swędzenie, złe samopoczucie. Kontakt z alergenem (kurz, pyłki, sierść zwierząt i detergenty) nasila przykre objawy. Jeśli nie można uniknąć alergenów, można sięgnąć po krople i leki antyhistaminowe, które skutecznie łagodzą dokuczliwe objawy. Konieczne bywa zasięgnięcie porady lekarza alergologa.

2. Stan zapalny

Stan zapalny spowodowany różnymi czynnikami może prowadzić do zaczerwienienia, łzawienia, pojawienia się wydzieliny, świądu i/lub bólu oka. Pojęcie „czerwone oko” oznacza objaw występujący w bardzo wielu chorobach oka, takich jak chorób spojówki, rogówki, błony naczyniowej i innych. W takim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska.

3. Alkohol

Alkohol powoduje, że naczynia krwionośne w oczach rozszerzają się, przez co przepływa przez nie więcej krwi. Im więcej alkoholu, tym bardziej widoczne zaczerwienienie. Tu pomoże po prostu czas na wydalenie alkoholu z organizmu.

4. Niedostatek snu

Brak odpowiedniej ilości snu może powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych i pojawienie się na nich zaczerwienienia. Najlepszym lekarstwem na to jest zdrowy sen.

5. Długotrwałe patrzenie na wyświetlacz

Oczy często „pracują” w klimatyzowanych pomieszczeniach, przez wiele godzin przy sztucznym oświetleniu. Ciągłe wpatrywanie się w monitor komputera czy tabletu sprawia, że rzadziej mrugamy i oko staje się suche, przekrwione. Nawilżające krople do oczu pomogą załagodzić problem.

6. Noszenie soczewek kontaktowych

Niewłaściwa higiena podczas zakładania i wyjmowanie soczewek kontaktowych, a także nieodpowiednie ich dobranie, może powodować zaczerwienienie oczu. Należy ściśle przestrzegać zasad higieny i użytkowania soczewek.

7. Wylew podspojówkowy

Wylew podspojówkowy wynika z pęknięcia naczynia krwionośnego tuż pod powierzchnią oka. Krew zostaje uwięziona i tworzy jaskrawoczerwoną plamkę, która mimo nieładnego wyglądu, nie jest groźna. Krwotok może wywołać wzrost ciśnienia, np. podczas intensywnego wysiłku, a nawet gwałtownego kaszlu.

8. Jaskra

Jaskra uszkadza nerw wzrokowy (nerw, który łączy siatkówkę oka z mózgiem) poprzez wzrost ciśnienia z powodu gromadzenia się płynu. Jednym z pierwszych objawów jaskry ostrego kąta, jest zaczerwienienie, niewyraźne widzenie, widzenie świateł i ból oczu. Takie objawy wymagają konsultacji okulistycznej, gdyż nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty.


 

źródło: www.health.comportal.abczdrowie.plokulistyka.mp.pl


Lifestyle

W jakim wieku będziesz naprawdę szczęśliwy? Wyniki badań są zaskakujące

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/ Petar Chernaev

Martwisz się, że twoje najszczęśliwsze dni są już za tobą, że przegapiłaś swój moment szczęścia? Że już lepiej nie będzie?  

Przeprowadzone badania pokazały, w jakim wieku ludzie szczerze mówią, że są szczęśliwi. Z pewnością nie jest tak wtedy, gdy mamy około 35 lat. To wówczas trudno nam pogodzić życie rodzinne z pracą, związek z rodzicielstwem. Ciężko nam zrównoważyć wszystko to, co w życiu jest dla nas ważne i wartościowe, stres jest nieustannie obecny w naszym życiu.

Okazuje się, że nie są najszczęśliwsi także ci, którzy wydawałoby się mają beztroskie życie – nastolatkowie i dwudziestolatkowie. Oni czekają na to, co przed nimi, nie potrafią jeszcze zdefiniować wprost tego, co daje im poczucie szczęścia.

Badanie wykazało, że 58 lat to wiek, w którym ludzie są najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Biorący udział w badaniu stwierdzili, że w tym wieku lepiej radzili sobie ze znalezieniem równowagi między pracą a życiem prywatnym. Przestali pracować ponad swoje możliwości, skupili się na tym, w czym faktycznie są dobrzy. Pewnie nie bez znaczenia jest tu fakt, że w tym wieku obowiązki wynikające z wychowania małych dzieci mamy już za sobą.

Psycholodzy potwierdzają, że  kiedy kończymy 50 lat, czujemy się o wiele bardziej pewni siebie, łatwiej jest nam wyrazić swoje potrzeby, zadbać o siebie.

Czy życie staje się przyjemniejsze, im jesteśmy starsi? Co wy na to?


 

źródło: Huffington Post


Zobacz także

Zrób krótki test i sprawdź, czy jesteś uzależniona od kofeiny. Akcja #30dnibezkawy

Niech jesień nie będzie nudna. Akcja „Lekcja przetrwania”

Cukier kokosowy. Naturalna alternatywa dla zwykłego cukru