Lifestyle

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Noc Sylwestrowa i Nowy Rok niosą ze sobą pewną magię. To wyjątkowy czas, w którym żegnamy to, co za nami i patrzymy z nadzieją na kolejne 12 miesięcy. Każdy chce zostawić za sobą to, co złe, niepotrzebne, a w dalszą drogę zabrać energię, zapewnić sobie dostatek i obecność bliskich ludzi. Ci, których dusza skłania się w kierunku magii, próbują na różne sposoby zapewnić sobie to wszystko w Nowym Roku.

Pomysły na to nie są trudne do realizacji, tylko koniecznie trzeba o nich pamiętać w tych dwóch przełomowych dniach w roku. Ci, którzy wierzą w ich moc, chętnie po nie sięgają. Czy skutecznie? To każdy powinien już sprawdzić sam.

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

1. Oddaj, co pożyczyłaś

Pozbądź się zadłużenia z pożyczek czy kart kredytowych. Oddaj pożyczone od siostry pieniądze i zwróć koleżance dawno już zapomnianą przez nią sukienkę. Wejdź w Nowy Rok z czystym kontem, by omijali cię nieuczciwi ludzie, a tobie samej nie zabrakło pieniędzy.

2. Zostaw za sobą problemy

Wypisz na kartce wszystko to, co kładzie się cieniem na twoim życiu. Spisz wszystkie dręczące cię problemy i spal kartkę przed północą 31 XII. Niech to, co złe, odejdzie w zapomnienie.

3. Oczyść przestrzeń

Sprawdź zawartość swojej szafy, uporządkuj bibeloty, pozbądź się rzeczy niepotrzebnych. Sprawdź, co tobie już się nie przyda, ale innym może posłużyć i oddaj potrzebującym. Oczyść swoją przestrzeń z zagracających ją przedmiotów i zrób miejsce na przepływ nowej, dobrej energii.

4. Włóż banknot do buta

Im wyższy nominał, tym lepiej i koniecznie włóż go do prawego buta. Przetańcz z nim sylwestrową noc. To ma zagwarantować napływ pieniędzy.

5. Załóż nową bieliznę

Postaraj się na Sylwestra nie tylko o wystrzałową kreację, ale również nową, najlepiej czerwoną bieliznę. Czerwień rozbudza serce i dodaje wigoru, w dodatku zapewnia powodzenie w miłości.

Strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

8 powodów zaczerwienienia oczu. Dowiedz się, jak pozbyć się problemu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2017
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Oko to bardzo ważny narząd, o którym rzadko myślimy, zanim pojawią się kłopoty. Grzeszymy, nie dbając wystarczająco o higienę oczu, pocieramy je rękoma. Wytężamy wzrok przy komputerach i telewizorze, czytamy przy nieodpowiednim świetle i zapominamy, że dobre traktowanie oczu zaprocentuje ich pełnią sprawności.

A na problemy nie trzeba długo czekać. Jednym z pierwszych jest zaczerwienienie oczu, które bywa bardzo dokuczliwe. Przekrwione oczy wyglądają nieestetycznie i świadczą o zaniedbaniach i kłopotach, którym trzeba przeciwdziałać.

8 powodów zaczerwienienia oczu

1. Reakcja alergiczna

Alergie wywołują zaczerwienienie, swędzenie, złe samopoczucie. Kontakt z alergenem (kurz, pyłki, sierść zwierząt i detergenty) nasila przykre objawy. Jeśli nie można uniknąć alergenów, można sięgnąć po krople i leki antyhistaminowe, które skutecznie łagodzą dokuczliwe objawy. Konieczne bywa zasięgnięcie porady lekarza alergologa.

2. Stan zapalny

Stan zapalny spowodowany różnymi czynnikami może prowadzić do zaczerwienienia, łzawienia, pojawienia się wydzieliny, świądu i/lub bólu oka. Pojęcie „czerwone oko” oznacza objaw występujący w bardzo wielu chorobach oka, takich jak chorób spojówki, rogówki, błony naczyniowej i innych. W takim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska.

3. Alkohol

Alkohol powoduje, że naczynia krwionośne w oczach rozszerzają się, przez co przepływa przez nie więcej krwi. Im więcej alkoholu, tym bardziej widoczne zaczerwienienie. Tu pomoże po prostu czas na wydalenie alkoholu z organizmu.

4. Niedostatek snu

Brak odpowiedniej ilości snu może powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych i pojawienie się na nich zaczerwienienia. Najlepszym lekarstwem na to jest zdrowy sen.

5. Długotrwałe patrzenie na wyświetlacz

Oczy często „pracują” w klimatyzowanych pomieszczeniach, przez wiele godzin przy sztucznym oświetleniu. Ciągłe wpatrywanie się w monitor komputera czy tabletu sprawia, że rzadziej mrugamy i oko staje się suche, przekrwione. Nawilżające krople do oczu pomogą załagodzić problem.

6. Noszenie soczewek kontaktowych

Niewłaściwa higiena podczas zakładania i wyjmowanie soczewek kontaktowych, a także nieodpowiednie ich dobranie, może powodować zaczerwienienie oczu. Należy ściśle przestrzegać zasad higieny i użytkowania soczewek.

7. Wylew podspojówkowy

Wylew podspojówkowy wynika z pęknięcia naczynia krwionośnego tuż pod powierzchnią oka. Krew zostaje uwięziona i tworzy jaskrawoczerwoną plamkę, która mimo nieładnego wyglądu, nie jest groźna. Krwotok może wywołać wzrost ciśnienia, np. podczas intensywnego wysiłku, a nawet gwałtownego kaszlu.

8. Jaskra

Jaskra uszkadza nerw wzrokowy (nerw, który łączy siatkówkę oka z mózgiem) poprzez wzrost ciśnienia z powodu gromadzenia się płynu. Jednym z pierwszych objawów jaskry ostrego kąta, jest zaczerwienienie, niewyraźne widzenie, widzenie świateł i ból oczu. Takie objawy wymagają konsultacji okulistycznej, gdyż nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty.


 

źródło: www.health.comportal.abczdrowie.plokulistyka.mp.pl


Lifestyle

W jakim wieku będziesz naprawdę szczęśliwy? Wyniki badań są zaskakujące

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/ Petar Chernaev

Martwisz się, że twoje najszczęśliwsze dni są już za tobą, że przegapiłaś swój moment szczęścia? Że już lepiej nie będzie?  

Przeprowadzone badania pokazały, w jakim wieku ludzie szczerze mówią, że są szczęśliwi. Z pewnością nie jest tak wtedy, gdy mamy około 35 lat. To wówczas trudno nam pogodzić życie rodzinne z pracą, związek z rodzicielstwem. Ciężko nam zrównoważyć wszystko to, co w życiu jest dla nas ważne i wartościowe, stres jest nieustannie obecny w naszym życiu.

Okazuje się, że nie są najszczęśliwsi także ci, którzy wydawałoby się mają beztroskie życie – nastolatkowie i dwudziestolatkowie. Oni czekają na to, co przed nimi, nie potrafią jeszcze zdefiniować wprost tego, co daje im poczucie szczęścia.

Badanie wykazało, że 58 lat to wiek, w którym ludzie są najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Biorący udział w badaniu stwierdzili, że w tym wieku lepiej radzili sobie ze znalezieniem równowagi między pracą a życiem prywatnym. Przestali pracować ponad swoje możliwości, skupili się na tym, w czym faktycznie są dobrzy. Pewnie nie bez znaczenia jest tu fakt, że w tym wieku obowiązki wynikające z wychowania małych dzieci mamy już za sobą.

Psycholodzy potwierdzają, że  kiedy kończymy 50 lat, czujemy się o wiele bardziej pewni siebie, łatwiej jest nam wyrazić swoje potrzeby, zadbać o siebie.

Czy życie staje się przyjemniejsze, im jesteśmy starsi? Co wy na to?


 

źródło: Huffington Post


Zobacz także

L4 dla zdrowia psychicznego? Zobacz zaskakującą odpowiedź tego szefa na wiadomość pracownicy

Prawdziwa przyjaźń… Chodź, razem na pewno ją znajdziemy. Nasza nowa akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Obóz kitesurfingowy dla mojego dziecka?