Książki Kultura

Nie chcesz już dłużej słuchać złotych recept na życie? Pomyśl o zmianie

Oh!Books
Oh!Books
6 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Kiedy wszyscy cię zawiodą, kiedy masz dość i nie chcesz już dłużej słuchać złotych recept na życie, pomyśl o zmianie. Słyszeliście o sologamii?

Tak, sologamii? To trend,  który wdarł się przebojem w świat kobiet. Jest ślub, wesele i biała suknia, jest i obrączka. Brakuje tylko pana młodego… Po co, dlaczego? Powodów jest tyle, ile panien młodych w wersji solo. Czasem mają już dość pytań i natrętnego wchodzenia w butach w ich życie: „kiedy ślub?, „kiedy rodzina, dziecko”, „latka lecą, a sukni ślubnej dalej nie ma…”. Brzmi znajomo?

Czy to przesada? Dla niektórych na pewno, jednak dla wielu kobieta taka uroczysta deklaracja, to zupełnie nowy rozdział w życiu…

Na co dzień zagryza zęby, żeby wytrzymać w skrajnie toksycznej pracy. Chce być bohaterska i pomocna, gdy w rodzinie dzieje się coś złego. Jednak nadchodzi moment, gdy musi pomyśleć o sobie. Nie chce być już miłą i użyteczną samotną kobietą, która zawsze ma czas dla innych. To historia kobiety, która postanawia wziąć ślub sama ze sobą. I odtąd żyć długo i szczęśliwie. Wkracza na trudną ścieżkę, która ją samą zaskoczy.

Wanda Żółcińska – dziennikarka specjalizująca się w tematyce biznesowej i technologicznej. Absolwentka italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia, gdy dni wypełniają jej pisanie, czytanie, spacery z psem i rozmowy z synami. Jej pierwsza powieść – „Najdroższa” – ukazała się w 2015 roku.

Ceremonia

Data wydania: 06.08.2019
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 408
Cena detaliczna: 37,00 zł
Oprawa: miękka

Zamów online


Artykuł powstał we współpracy z Prószyński i S-ka


Książki Kultura

„Wypalona mama” to książka dla każdej mamy, która jest przytłoczona swoim macierzyństwem. Nie jesteś z tym sama

Oh!Books
Oh!Books
4 września 2019
Fot. iStock/Geber86
 

Biegasz rano, jak poparzona, żeby ze wszystkim zdążyć? W biegu pijesz kawę, szykujesz dzieci do szkoły, przedszkola, próbujesz zaplanować popołudnie, żeby każdy dotarł na zajęcia, które ma zaplanowane? A może jesteś mamą małych dzieci, które wymagają jeszcze stałej opieki, więc zbierasz klocki, pierzesz, gotujesz, zastanawiasz się, czy wyjść z nimi na spacer i jaką atrakcję im zapewnić? Wieczorem zdajesz sobie sprawę (bez względu na to, ile twoje dzieci mają lat), że właściwie zjadłaś jakieś resztki obiadu, nie miałaś czasu zadzwonić do przyjaciółki, że znowu miałaś wiele planów, ale po raz kolejny nic z nich nie wyszło?

Czujesz się beznadziejnie, ba – myślisz, że jesteś beznadziejną matką, najgorszą na świecie, bo przecież inne pieką torty, ciasta, zabierają dzieci w atrakcyjne miejsca, a ty? A ty nie masz na to siły, czasu, a coraz częściej nawet ochoty. Wszystkie inne mamy wydają ci się takie szczęśliwe, opanowane i nawet jeśli przyznają, że jest im ciężko, to szybko obracają to w żart.

Tymczasem ty marzysz, żeby na cały dzień zamknąć się w sypialni, żeby twoja rodzina dała ci spokój, a gdy zbliża się wieczór, myślisz o tym, że ukojenie da ci lampka wina albo dobry drink.

Nie jesteś złą mamą. Jesteś mamą, która cierpi na wypalenie macierzyńskie. Taką tezę stawia w swojej książce „Wypalona mama” Sheryl Ziegler. Sheryl jest terapeutką, która w swoim gabinecie spotyka się z wieloma kobietami poznając ich problemy, frustracje i obawy. Od kiedy sama została mamą dwójki dzieci, zaczęła lepiej rozumieć swoje pacjentki. Zauważyła, że wiele z nich, choć przychodzą z różnymi, wydawałoby się na pozór, problemami, boryka się z uczuciem przytłoczenia macierzyństwem. Zaczęła dostrzegać liczne podobieństwa między wypaleniem zawodowym, a wypaleniem, które może dotyczyć macierzyństwa. Tak, mama też może być wypalona.

Autorka książki stawia czytelnikom konkretne pytania. Szczere odpowiedzi na nie – w końcu nie jest to test na najlepszą mamę na świecie, mogą pomóc każdej kobiecie, która jest matką, zrozumieć, skąd bierze się jej nastrój, nastawienie do dzieci, do małżeństwa, do bliskich.

Sheryl Ziegler wskazuje w swojej książce obszary, które powodują, że do wypalenia macierzyńskiego dochodzi. Pisze o przyjaźni, bliskich relacjach, które w obecnym społeczeństwie zanikają, o zatraceniu się w mediach społecznościowych. Zwraca uwagę, jak ważne w macierzyństwie jest posiadanie przyjaciółek, przy czym nie liczy się ilość, ale jakość tej przyjaźni. Przywołuje konkretne badania, które mówią o tym, jak radzić sobie ze stresem, uczula czytelników na zwracanie uwagi na kondycję swojego zdrowia psychicznego. Pyta wprost: „Masz problem z zaśnięciem lub często budzisz się w nocy?”; „Przez cały dzień brakuje ci energii?”; „Żałujesz swoich rodzicielskich decyzji i wyborów?”. I też bardzo bezpośrednio wskazuje rozwiązania, które mogą pomóc uporać się z wypaleniem macierzyńskim.

Co ważne, ta książka nie jest kolejnym poradnikiem, w którym terapeutka popisuje się swoją erudycją i wiedzą. Sheryl Ziegler to z pewnością autorka pełna empatii w stosunku do kobiet i ich problemów. Nie stygmatyzuje, nie mówi: „masz robić tak, a będzie dobrze”, nie wpycha w poczucie winy, wręcz przeciwnie, daje szansę poczuć każdej kobiecie, że nie jest sama ze swoimi emocjami i rozterkami. Sheryl przede wszystkim swoją książkę oparła na prawdziwych historiach wielu matek, z którymi czytelnicy mogą się utożsamiać, pomyśleć: „przecież to o mnie”. Te historie wlewają otuchę w serce, bo pokazują, że ze swoimi problemami nie jesteśmy same, że są kobiety, które też mają poczucie bycia beznadziejną matką, a co za tym idzie przyjaciółką, żoną, pracownikiem.

Książka „Wypalona mama” powinna być obowiązkową lekturą dla każdej mamy, bez względu na to w jakim wieku są nasze dzieci. Jeśli tylko macie odwagę i chęć zmierzyć się z własnymi lękami i emocjami, sięgnijcie po nią, a wasze życie może naprawdę stać się lepsze i przyjemniejsze, a wy odkryjecie niepoznane jeszcze uroki macierzyństwa. Głowa do góry, to tylko wypalenie, z którym, jeśli tylko chcecie, możecie sobie poradzić.


Książki Kultura

Mieć wszystko i dostać jeszcze więcej. Czasem poukładany świat w jednej chwili staje na głowie

Oh!Books
Oh!Books
1 sierpnia 2019
Fot. iStock

Eliza ma wszystko, czego chce – stabilny związek, niewielkie mieszkanie na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z egzystencji spokojnie żyje z dnia na dzień, dopóki jedna z podopiecznych nie postanawia obdarować jej spadkiem. Wskutek nieporozumienia Eliza staje się właścicielką zrujnowanego hotelu o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki, poukładany świat w jednej chwili staje na głowie…

Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom, o jakich jej się nie śniło.

Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście poczytnych powieści obyczajowych, m.in. trylogię „Stajnia w Pieńkach” oraz dwutomową sagę „Śnieżna Grań”. Jej ostatnia powieść „Kobiety z odzysku. Trudne wybory” to napisana na prośbę czytelniczek kontynuacja wydanej w 2011 roku bestsellerowej powieści „Kobiety z odzysku”, którą podbiła ich serca.

Jak u siebie

Data wydania: 01.08.2019
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 488
Cena detaliczna: 38,00 zł

Oprawa: miękka

zamów w promocyjnej cenie


Artykuł powstał we współpracy z Prószyński i S-ka