Go to content

Twoje dziecko marzy o idealnym pokoju? Zaaranżujcie go wspólnie, dzięki kreatywnym pomysłom i profesjonalnemu wykonaniu

Fot. Pixabay / Gilmanshin / CC0 Public Domain

Już dawno minęły czasy, gdy pokój dziecięcy kojarzył się z niewyszukanym  wystrojem rodem z PRL-u. Moda na jednakowe meblościanki dawno przeminęła, nic nie musi dziać się zgodnie ze schematem. Mieszkania i domy nabierają różnorodnych barw i form, cieszą oczy mieszkańców. Warto żyć w harmonijnej i pięknej przestrzeni, ponieważ otoczenie ma wpływ nie tylko na standard funkcjonowania ale także na dobre samopoczucie i chęć powrotu po długim dniu poza domem do własnych czterech ścian.

Pozwól dziecku wypowiedzieć swoje marzenia

Początkowo dzieci często śpią u rodziców. Kącik w sypialni wystarcza za miejsce, w którym można przewinąć, nakarmić i utulić dziecko do snu. Jednak gdy dziecko rośnie, rosną też jego potrzeby, takie jak wypoczynku i pobycia sam na sam z własnymi myślami. Każdy człowiek potrzebuje swojego miejsca na ziemi, gdzie będzie mógł wypocząć, uciec przed gwarem i nadmiarem wrażeń. Jeśli istnieje możliwość poświęcenia dziecku przestrzeni na jego własny pokój, będzie to przede wszystkim przyjemność dla dziecka, oraz odzyskanie intymności przez rodziców.

Także jeśli pociecha wspomina coraz częściej o konieczności zmiany wystroju w jej dotychczasowym królestwie, na co rodzice wyrażają zgodę, warto oddać część inicjatywy dziecku. Gdy dostanie możliwość włożenia serca i wyobraźni w kompletowanie mebli, koloru ścian i dodatków, będzie czuło jeszcze bardziej, że to jest jego miejsce na świecie. Będzie dumne z efektu swojej pracy. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak urządzić dziecięce królestwo?

Wystrój i funkcjonalność pokoju dziecka należy dobrze przemyśleć, pamiętając, że stanie się on na tych kilku/kilkunastu metrach kwadratowych miejscem nauki, snu i zabawy. Jednak tego zadania nie traktujcie jako godnego rangi zdobycia Mount Everest, to ma być przede wszystkim wspólnie spędzony czas i przyjemność.

Pamiętajcie, że urządzając pokój dziecięcy poza względami estetycznymi, trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie małego lokatora. Materiały wykorzystane do stworzenia miejsca dla malca, powinny być trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wysłuchajcie sugestii dziecka, przecież ten pokój ma sprawić radość przede wszystkim jemu. Nie szalejcie z własną inwencją twórczą, by rozumiany przez was poziom estetyki nie przesłonił potrzeb i marzeń dziecka. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sleep & Fun, czyli meble dla twojego dziecka

Nie musisz przeszukiwać dziesiątek stron w internecie i katalogów poświęconych aranżacji dziecięcych wnętrz. Jeśli dziecko marzy o nietuzinkowych meblach i wyjątkowym pokoju, zajrzyjcie do Sleep & Fun. Znajdziecie tu nie tylko idealne meble, ale inne, różnorodne akcesoria do wspólnie zaprojektowanej przestrzeni (piękne i niepowtarzalne dywany, lampy, narzuty, czy kosze na zabawki) tak, aby całość była wyjątkowa i dopasowana do potrzeb dziecka, uzupełniając jednocześnie aranżację wnętrza. Razem sprawcie, aby pokój stał się funkcjonalny, ale przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka. 

Marka Sleep & Fun wyróżnia się ofertą kierowaną do klientów –  każdy mebel i kolor można dowolnie połączyć ze sobą. Charakteryzuje je prostota stylu dzięki czemu bez kłopotu posłużą zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Fantastycznie spełnią także swoje zadanie w pokoju, który dzieli ze sobą rodzeństwo.  Zgodnie z potrzebami i możliwościami jakie daje metraż pokoju, dopasujecie do potrzeb łóżka, komody, szafy, półki, regały, biurka, skrzynie i wiele innych mebli, które pozwolą skryć różne akcesoria i przedmioty. W ofercie dostępnych jest 7 kolorów mebli: biały, różowy, miętowy, szary, grafit, granat, żółty. Wybierając wszystkie meble białe możecie wybrać jeden mebel koloru np. miętowego czy szarego co powoduje, że stworzycie własną, unikalną kolekcję mebli. To daje ogromne możliwości kreatywnego stworzenia przestrzeni skrojonej na miarę małego mieszkańca. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Estetyka idzie w parze z bezpieczeństwem

Bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza troska rodziców. Idealne meble do pokoju dziecka powinny być nie tylko piękne, ale stabilne i trwałe. Meble Sleep & Fun wykonane są z materiałów spełniających europejskie standardy i posiadających certyfikaty i atesty bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości. Zastosowane farby i lakiery spełniają wymagania europejskiej normy EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek” dopuszczające stosowanie ich do produkcji mebli dziecięcych ponieważ nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych pierwiastków chemicznych, są wolne od metali ciężkich. W procesie produkcji mebli wprowadzono bezpieczne rozwiązania takie jak: zaokrąglone krawędzie, stosowanie cichych prowadnic renomowanej firmy z funkcją samodomyku, bezpieczny system zamykania wieka skrzyń na zabawki. 

Dzięki propozycjom Sleep & Fun zaprojektujecie wspólnie z dziećmi ich wyjątkowy, mały świat.


Wpis powstał we współpracy z marką Sleep & Fun