Lifestyle Psychologia

15 zachowań teściowej, za które masz ochotę ją zabić

Redakcja
Redakcja
10 listopada 2018
iStock/ JayKay57
 

Teściowa z piekła rodem? Na ten temat powstało już mnóstwo artykułów, a nawet filmów. Kto nie pamięta cudownej Jane Fondy w roli diabolicznej matki ukochanego J.Lo? Poniżej znajdziecie listę  niewłaściwych zachowań teściów i teściowych. Obyśmy ich nigdy same nie powtórzyły, gdy nasi synowie przedstawią nam kiedyś swoje ukochane.

15 zachowań teściowej, za które masz ochotę ją zabić

1. Mówienie synowi, żeby zawsze stawiał matkę przed swoją żoną

Kolej rzeczy zmienia się, gdy człowiek się zakochuje i zakłada rodzinę.

2. Proszenie wnuków, by zachowały tajemnice przed swoimi rodzicami

Nie ma czegoś takiego jak „przywileje babci”, inne niż te, które są określone przez rodziców, którzy są za dzieci odpowiedzialni. Zawsze. Nie ma żadnych odstępstw od tej zasady. Żadnych zakazanych cukierków.

3. Próby mediacji w sporach małżeńskich syna

To tylko i wyłącznie ich sprawa o co się kłócą.

4. Zmienianie domu swojej synowej

Kubki do kawy powinny być przechowywane w szafce nad ekspresem do kawy.  Ale to nie twoja kuchnia, więc nie decydujesz gdzie je postawić.

5. Składanie prania twojej synowej bez jej pozwolenia

Jest coś słodkiego i wspaniałomyślnego w udzielaniu pomocy bez pytania…. Twoim zdaniem.

6. Kupowanie ubrań synowej i obrażanie się, jeśli ich nie nosi

Albo biżuterii.

7. Uważanie, że twój syn jest ideałem

A synowa nigdy.

8. Osaczanie

Namawianie synowej na plotki i ploteczki (głównie dotyczące jej męża, a twojego syna), wypytywanie pod pozorem zacieśniania więzi.

9. Wchodzenie do sypialni synowej bez pukania

Brak poszanowania dla intymności i wchodzenie „jak do siebie” zdarza się częściej, niż przypuszczacie.

10. Porady bez pytania o poradę

Udzielanie pomocy na siłę, moralizowanie, „urządzanie życia” według własnego uznania mogą jedynie doprowadzić do rozbicia małżeństwa.

11. Niezapowiedziane wizyty

I jeszcze ten komentarz „nie martw się, że masz taki bałagan”…

12. Krytykowanie zdolności kulinarnych synowej

Bo przecież nikt nie ugotuje lepiej niż ty. Zwłaszcza twojemu synowi. Tak właściwie to dlaczego nie nauczyłaś go, by on również umiał zadbać o podniebienie swojej ukochanej?

13. Oczekiwanie, że syn będzie rozstrzygał spory między tobą a twoją synową

Radz sobie sama, dogadaj się.

14. Zachowania pasywno – agresywne

Niby nic takiego nie robisz, wystarczy jedna „niewinna” uwaga, złośliwy komentarz, obrażanie się i wzbudzanie wyrzutów sumienia. Nie manipuluj!

15. Porównywanie się do rodziców synowej

I robienie wyrzutów: „bo ich odwiedzacie częściej, z nimi częściej się kontaktujecie”.


Na podstawie: www.scarymommy.com


Lifestyle Psychologia

Kobiety wykonują w domu całą emocjonalną pracę. I to jest bardzo wyczerpujące

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 listopada 2018
Fot. iStock
 

Pamiętasz o wszystkich urodzinach. To ty wiesz, które ubrania są za małe dla twoich dzieci i to ty opróżniasz szuflady, gdy zmieniają się pory roku. Planujesz wizyty u lekarza. Prowadzisz kalendarz: kto ma szkółkę piłkarską, kiedy jest zebranie w szkole, kiedy następne szczepienie.  Pakujesz śniadania do plecaków i teczek.  Gotujesz, planujesz posiłki. I nie chodzi o to, że twój partner „nie pomaga”. On pomaga, albo raczej „uczestniczy” we wspólnym życiu. Tylko, że to ty nim kierujesz, bo wydaje ci się, że tylko ty robisz to wszystko najlepiej.

Musisz ułożyć te wszystkie plastikowe torby z ubraniami zimowymi dzieci na środku kuchennej podłogi, a potem zapytać: „Czy możesz zabrać je na strych?” I czekasz. Po kilku dniach w końcu tam trafią. Albo się wściekniesz i zrobisz to sama. Ostentacyjnie, z fochem. „Pokażesz” mu. Tylko nie zdajesz sobie sprawy ile cię to wszystko kosztuje. Emocjonalnie. Psychicznie. Jesteś zmęczona, choć nie potrafisz do końca wyjaśnić dlaczego.

Twój wysiłek nazywa się  „pracą emocjonalną”.  Rozdzielanie pracy na inne osoby, czyli nakłanianie ich do zrobienia czegoś, co powinny instynktownie same zrobić, co powinno być naturalne, jest wyczerpujące i frustrujące.

Jest  w społeczeństwie wciąż to oczekiwanie, że kobiety zajmą się pewnymi rzeczami lepiej. Gdy nie wykonasz „swojej roboty” w domu, sama się obwiniasz.  „Niektóre obowiązki to praca dla kobiet” – to hasło nasze społeczeństwo ma wdrukowane w głowę. Pora je wytrzeć gumką.

Praca emocjonalna w domu, przy rodzinie oznacza pracę kobiet i pracę mężczyzn w równym stopniu, ale to od kobiet oczekuje się „nadzorowania” domowego ogniska – bez względu na to, jaki rodzaj kosztów za nie poniosą: psychicznie, fizycznie lub emocjonalnie.

Pierwszy krok do zakończenia tej emocjonalnej plątaniny to edukacja. Kobiety muszą wiedzieć, zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę się dzieje w ich domach, gdy same ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie rodziny – podobnie jak mężczyźni. Mężczyźni potrzebują samoświadomości tego, o co proszą i czego oczekują od kobiet. Tylko wtedy będą w stanie zrozumieć, jak bardzo te oczekiwania są niesprawiedliwe.

Kobiety zaś  muszą zdać sobie sprawę z tego, czego oczekują od siebie samych. Może to oznaczać pozostawienie pewnych rzeczy niezałatwionych: nieplanowane spotkania, zabawki porozrzucane na dywanie, ubrania niepoukładane szufladach. Może to oznaczać, że nie planujesz posiłków na tydzień lub że zamiast ciebie robi to twój małżonek. Jedyne, co musisz zrobić, to odpuścić i przestać wywierać presję – na siebie i na innych.


Na podstawie: www.scarymommy.com


Lifestyle Psychologia

Herbatka Temptation, kusząca nowość w portfolio TEEKANNE, już dostępna!

Redakcja
Redakcja
9 listopada 2018
Fot. iStockk / Halfpoint
Premiera herbatki Temptation Limited Edition otwiera rozpoczynający się właśnie sezon marki TEEKANNE. Kusząca nowość to poruszająca zmysły, aromatyczna mieszanka herbatek o smaku jabłka i karmelu.

Smak pokusy

TEEKANNE Temptation to propozycja dla miłośników herbatek owocowych, poszukujących nieszablonowych połączeń smakowych. Już sam aromat, unoszący się tuż po zaparzeniu, jest obietnicą nadchodzącej uczty dla zmysłów. Swój wyjątkowy smak Temptation zawdzięcza połączeniu jabłek z subtelną nutą karmelu. Napar doskonale smakuje zarówno tuż po zaparzeniu, jak i w wersji schłodzonej.

Tak smakują emocje!

TEEKANNE Temptation dołączyła do linii emocjonalnej herbatek TEEKANNE, do której należą łącznie 4 smaki. Będzie można ją znaleźć na półkach obok smaków LOVE, czyli herbatki o smaku granatu i brzoskwini, Passion – mieszanki o egzotycznym smaku marakui oraz Desire – herbatki kuszącej smakiem wiśni i czekolady.

Koncern TEEKANNE od wielu lat stara się wyznaczać trendy rynkowe i poszukiwać innowacji, nie tylko w zakresie wykorzystywanych technologii, ale również w obszarze produktowym. Odpowiadając na potrzeby konsumentów, kreujemy nowe, nieszablonowe połączenia smakowe. Wśród nich z pewnością wyróżnić należy herbatki tworzące linię emocjonalną

TEEKANNE Temptation, podobnie jak inne owocowe herbatki TEEKANNE, dostępna jest w opakowaniach zawierających 20 pojedynczych kopert z torebkami herbatki.
mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE Polska i dodaje:

LOVE, Passion, Desire i debiutująca na polskim rynku herbatka Temptation to propozycje, które wzbudzają emocje, a ich smak porusza serca zarówno młodszych, jak i dojrzałych konsumentów.

Temptation_TEEKANNE.jpg

Koncern TEEKANNE to ponad 135 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Kokotowie pod Krakowem, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich.

Zobacz także

Tylko dzisiaj możesz spakować swojemu dziecku najważniejszy bagaż „na życie”. Upewnij się, że jego tornister jest pełny po brzegi!

4 powody, dla których drugie małżeństwa są szczęśliwsze i długotrwałe

To ja, polski singiel! Wcale nie skaczę z kwiatka na kwiatek i nie szukam przelotnych romansów