Macierzyństwo

Konkurs „Mądre prezenty kupuje się sercem”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 listopada 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Zastanawialiście się już, co podarujecie swoim dzieciom pod choinkę albo co kupicie dla swoich wnuków czy siostrzeńców? Pewnie właśnie przeglądacie raz jedną, raz drugą promocję. A każda głosi, że tylko TEN zakup jest najlepszym wyborem. Na pewno?

Jeśli szukacie gwiazdkowych prezentów, zajrzyjcie na stronę 51015kids.eu – zdradzimy wam w sekrecie, że w sklepie 5. 10. 15. możecie kupić znacznie więcej niż ubrania, w asortymencie sklepu są również zabawki – ale zanim wrzucicie przyszłe prezenty do koszyków, odpowiedzcie sobie na jedno, bardzo ważne pytanie: Czy to „mądry prezent”?

Mądry, czyli jaki? Dla każdego oznacza to coś zupełnie innego. Dlatego serdecznie zapraszamy was do wspólnej zabawy i podzielenia się z nami swoją definicją „mądrego prezentu”. Bo tak naprawdę, pod każdą piękną i ogromną kokardą, kryje się coś znacznie więcej niż przedmiot. Kryje się symbol naszej relacji. Bardzo namacalny pośrednik między nami – ludźmi, zwierciadło, w którym odbijają się nasze uczucia, jakimi darzymy obdarowywanego.

Na laureatów naszej zabawy czekają nagrody. Najfajniejsze, najbardziej pomysłowe czy najbardziej wzruszające odpowiedzi nagrodzimy 🙂

Zasady:

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu napiszcie, co kryje się za słowami „Mądre prezenty”, co oznacza to dla was. I co najbardziej chcielibyście podarować swoim dzieciom, gdyby pod choinkę można było zapakować dosłownie wszystko – nawet niematerialne rzeczy i emocje.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

Napiszcie, co kryje się za słowami „Mądre prezenty”, co  to oznacza dla was? I co najbardziej chcielibyście podarować swoim dzieciom, gdyby pod choinkę można było zapakować dosłownie wszystko – nawet niematerialne rzeczy, przeżycia, atmosferę czy emocje. Dajcie się ponieść wyobraźni i otwórzcie szeroko serca.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

10 x bon na zakupy w sklepie 51015kids.eu o wartości 100 zł każdy

AKAD_BON_BEZ KODU

Konkurs trwa od 23.11.2017 do 06.12.2017 . Wyniki zostaną opublikowane do dnia 16.12.2017 roku na www.ohme.pl.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jeśli chcecie przeczytać więcej o „Mądrych prezentach” serdecznie zapraszamy na bloga Akademii 5. 10. 15.

baner Akademii 51015


Macierzyństwo

Zmęczenie, zmarszczki, szara cera – można temu zaradzić

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
23 listopada 2017
Fot. iStock/Anetlanda
 

Wszystkie marzymy o rozświetlonej, gładkiej cerze, która nie wymaga stosowania tony podkładu i pudru. Tymczasem a to krostka się pojawi, a to cera jakaś taka poszarzała. O ile z wypryskami można stosunkowo łatwo poradzić sobie z pomocą kosmetyków przeciwtrądzikowych lub leków, przepisanych przez dermatologa, z szarą cerą, która wygląda na zmęczoną i dodaje nam lat, nie jest już tak prosto. Potrzebne są zarówno skuteczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, jak i zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. 

Jestem młodą, niespełna trzydziestoletnią kobietą, więc przeraża mnie to, co widzę w lustrze. Szara, zmęczona cera, pierwsze zmarszczki wokół oczu, które widać już nie tylko wtedy, gdy się uśmiecham. Z jednej strony, nie ma się co dziwić – dużo pracuję, wychowuję dziecko, mam na głowie większość domowych obowiązków. Do tego często zarywam noce i zdarza mi się zabalować, gdy dziecko jest u dziadków. Co więcej, wciąż wydaje mi się, że jeszcze jestem za młoda na kremy przeciwzmarszczkowe i inne, zaawansowane preparaty.

Z drugiej strony, to przecież właśnie ten wiek, kiedy skóra powinna zachwycać i być moim największym atutem. Zwalać więc wszystko na stres, chandrę i brak słońca, a co za tym idzie – czekać do lata? Czy może już teraz zadbać o swój wygląd i wprowadzić zmiany, które poprawią wygląd mojej cery nie tylko tu i teraz, ale także przyniosą korzyści na lata?

Wybieram opcję nr 2.

Pielęgnacja twarzy

Zmęczona, szara cera to problem większości z nas. – Rozwiązanie jest jedno: złuszczamy skórę. I wcale nie chodzi o to, że w ten sposób zdejmiemy tę szarą warstwę. Złuszczanie powoduje, że ściągamy z powierzchni twarzy odrobinę warstwy rogowej naskórka, przez co skóra otrzymuje sygnał, że jest jej nieco mniej, niż powinno być i zaczyna szybciej produkować nowe komórki – wyjaśnia Aneta Dzięcielewska, kosmetolog i ekspertka marki BANDI. Naskórek składa się z kilku warstw i ta dolna potrafi namnażać komórki w zależności od tego, co jej się wydarzy, może robić to szybciej lub wolniej. Żeby rozświetlić skórę i nadać jej ładnego kolorytu, trzeba więc złuszczyć naskórek. Dzięki tej metodzie można również rozjaśnić delikatne przebarwienia. Nie bez powodu mówi się przecież, że opalenizna postarza. Przecież młoda, zdrowa cera jest na ogół jasna, rozświetlona i pozbawiona przebarwień. Dlatego tak chętnie sięgamy po kosmetyki, które wyrównują koloryt skóry. Najczęściej są one na bazie kwasów owocowych i faktycznie złuszczają naskórek. Co więcej, działają także przeciwzmarszczkowo.

– W kosmetykach dostępnych jest wiele rodzajów kwasów. Naszym bestsellerem jest krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami, który delikatnie usuwa nagromadzone martwe komórki warstwy rogowej, oczyszcza i zwęża rozszerzone pory. Działa przeciwbakteryjnie, ogranicza błyszczenie się cery i łagodzi objawy trądziku pospolitego. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i wyrównuje koloryt (rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i pozapalne). Największą zaletą kwasu migdałowego jest to, że nie podrażnia skóry, a właśnie takiego efektu obawia się większość pań – wyjaśnia kosmetolog. Kremu można używać codziennie wieczorem lub co drugi wieczór, na zmianę z innym kremem (np. przeciwzmarszczkowym), który stosujemy.

Odżywianie od środka

Na kondycję skóry ogromny wpływ ma także styl życia. Niewłaściwa dieta, brak ruchu, częste sięganie po używki i niewyspanie natychmiast dadzą o sobie znać. Poza profesjonalnymi kosmetykami do zadań specjalnych, warto więc zmienić swoje przyzwyczajenia. Połączenie jednego i drugiego da rewelacyjne i długotrwałe efekty.

Szara, ziemista i zmęczona cera może wynikać z niedoborów witaminy B6 oraz kwasu foliowego, dlatego warto rozważyć suplementację lub wzbogacić codzienną dietę w mięso, produkty pełnoziarniste, a także marchewkę, szpinak i fasolkę szparagową. Na koloryt skóry ogromny wpływ ma również miedź i żelazo. Ten pierwszy składnik znajdziesz w wątróbce, ostrygach i pestkach dyni czy słonecznika. Drugi tymczasem w chudym mięsie wołowym, indyku i żółtku jaja.

Niestety żaden krem czy kompleks witamin nie zastąpi snu i odpoczynku. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, prawda? Zapewniam jednak, że warto spróbować.

Fot. Aneta Dzięcielewska, kosmetolog i ekspertka marki BANDI

Fot. Aneta Dzięcielewska, kosmetolog i ekspertka marki BANDI

Konsultacja: Aneta Dzięcielewska, kosmetolog i ekspertka marki BANDI. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady eksperta napisz na [email protected]


Macierzyństwo

Regulamin konkursu „Mądre prezenty kupuje się sercem”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 listopada 2017
Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu „Mądre prezenty kupuje się sercem”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Mądre prezenty kupuje się sercem”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Mądre prezenty kupuje się sercem” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 23.11.2017 do 06.12.2017 . Wyniki zostaną opublikowane do dnia 16.12.2017 roku na www.ohme.pl.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest marka 5. 10. 15. zwany dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do artykułu KONKURS wykonaj zadanie konkursowe:

  Napiszcie, co kryje się za słowami „Mądre prezenty”, co  to oznacza dla was? I co najbardziej chcielibyście podarować swoim dzieciom, gdyby pod choinkę można było zapakować dosłownie wszystko – nawet niematerialne rzeczy, przeżycia, atmosferę czy emocje. Dajcie się ponieść wyobraźni i otwórzcie szeroko serca.

 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 10 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 16.12.2017 roku  na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest 5. 10. 15..
 2. Laureatami Konkursu zostanie 10 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
 3. Nagrody:

  10 x bon na zakupy w sklepie 51015kids.eu o wartości 100 zł każdy

 4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Zróbmy dziś jeden krok w stronę tolerancji i uczmy nasze dziecko szacunku do drugiego człowieka

hejt

Moje dziecko jest inne? Twoje dziecko nie jest złe, ale może robić nieświadomie złe rzeczy

10 przykazań złego rodzica, który chce "zepsuć" swoje dziecko

10 przykazań ‚złego rodzica’, który chce ‚zepsuć’ swoje dziecko