Dom i wnętrze Salon

Piękno zaklęte w kamieniu. Włosi w tej dziedzinie osiągnęli prawdziwą maestrię

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
fot.Archidzieło
 

Od wieków twórcy luksusowych mebli łączyli szlachetne i rzadkie gatunki drewna z marmurem i kamieniami półszlachetnymi. Włosi w tej dziedzinie osiągnęli prawdziwą maestrię. Marka Smania nawiązuje do tych tradycji, ale w świeży, nowoczesny sposób. 

Alberto Smania, założyciel marki, miał jasną wizję swojego biznesu. Tworzenie mebli w oparciu o stare techniki, najlepszej jakości materiały oraz niestandardowe rozwiązania. Jego pierwszy stół powstał ze specjalnie wykończonego żelaza i marmuru. I ten kamień właśnie jest jednym z protagonistów bogatej kolekcji stołów i stolików. W kolekcji Smania jest kilka szczególnie ciekawych propozycji. Model Giselle na konstrukcji z wygiętych stalowych listew (nawiązujących do stylu art deco) ma blat z labradorytu. Ten kamień przypomina opal w odcieniu czarno-kobaltowo-błękitnym. Po oszlifowaniu pięknie załamuje światło, dlatego chętnie używają go jubilerzy. Innym wyróżniającym się modelem jest stolik Aston 70 z blatem z szarego, szlachetnego marmuru.  Z kolei okrągły stolik Moon 95 ma blat z marmuru, którego rysunek przypomina kratery na powierzchni Księżyca.

Specjaliści od kamienia marki Smania bardzo starannie studiują każdy blok marmuru przed jego pocięciem i oszlifowaniem. Celem nadrzędnym jest wydobycie z surowej skały piękna. Połączenie chłodnego kamienia z egzotycznym drewnem, czy ręcznie polerowaną stalą lub mosiądzem daje niezwykle elegancki efekt. Jest to ponadczasowy styl, który nie daje się sprowadzić do sezonowych trendów.

Zobaczcie galerię zdjęć – genialne inspiracje

fot.Archidzieło

fot.Archidzieło

fot.Archidzieło

fot.Archidzieło


Dom i wnętrze Salon

Kultowa kolekcja Ghost Gervasoni w nowych kolorach!

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
Studio Forma 96
Studio Forma 96
 

Rodzina mebli Ghost, zaprojektowana przez włoską projektantkę Paolę Navone, wprowadza do domów odrobinę nieformalnej i wygodnej nowoczesności. Najnowsza kolekcja sof, puf, łóżek i szezlongów, dostępna w Studio Forma 96, swój prostolinijny, spontaniczny charakter zawdzięcza prostym liniom, głębokim siedziskom i luźnemu potraktowaniu lnu, w który ubrano pełne niewymuszonej elegancji bryły mebli.

Siła spokoju

Paola Navone na włoskiej scenie projektowej może poszczycić się statusem „il meglio del meglio” – najlepszej z najlepszych. Nowa odsłona kolekcji Ghost, sygnowana nazwiskiem projektantki i podparta wieloletnią estymą marki Gervasoni, nie narzuca się otoczeniu wymyślną formą. Stanowi spokojny element przestrzeni, doskonale oddając estetykę bliską projektantce. Na pierwszy rzut oka widać, że nie są to wymagające meble, o które trzeba szczególnie dbać i co chwilę poprawiać poduszki. Decydując się na nie faktycznie można swobodnie cieszyć się beztroskim odpoczynkiem.

Studio Forma 96

Na nową odsłonę linii składają się sofy, krzesła, fotele, pufy i łóżka w tkaninach, przypominających współczesne malarstwo. „Subtelne wzory zaproponowane przez Gervasoni mają być antidotum na klasyczne propozycje w beżowym czy szarym tapicerowaniu i stanowić oryginalną bazę wyjściową do stworzenia całościowych aranżacji. Gervasoni po raz kolejny zaskakuje nas projektem nie do końca oczywistym i nad wyraz ujmującym w swej prostocie. Ghost doskonale wpisuje się we wnętrza o zróżnicowanej stylistyce. Przy każdym projekcie, w którym go wykorzystujemy, dochodzimy do wniosku, że niezależnie od wielu detali różniących nasze realizacje, ta kolekcja wyjątkowo szybko zaprzyjaźnia się z zastaną przestrzenią. Nie inaczej jest z najnowszą edycją, która idealnie komponuje się z eklektycznymi, uciekającymi od pretensjonalności wnętrzami. Co ważne, pokrycie można łatwo zdjąć i wyprać” –  mówi Joanna Pazik, Manager Studio Forma 96.

Studio Forma 96

W zgodzie z naturą

Tym, co wyróżnia produkty Gervasoni, niezmienne pozostaje stosowanie naturalnych i tradycyjnych materiałów, jak chociażby lnu, idealnie sprawdzającego się w roli tkaniny obiciowej. To właśnie z tej „pokrytej prześcieradłem” estetyki wzięła się nazwa kolekcji Ghost. Sofy i fotele ubrane w len są wytrzymałe, wolniej się brudzą i dłużej wyglądają jak nowe. Materiał jest wyjątkowo miły  w dotyku i nie nagrzewa się od słońca. Proces przygotowania tkaniny wymaga bardzo niewielkiej ilości substancji chemicznych, dzięki czemu jej wytwarzanie nie szkodzi środowisku naturalnemu.

Studio Forma 96

„Klienci Studio Forma 96 bardzo cenią sobie naturalną estetykę. Choć wciąż najczęściej wybieranym obiciem z kolekcji Ghost pozostaje naturalny kolor włókien lnu czyli płowy odcień beżu ”lino bianco”, nowe, bardzo miłe dla oka propozycje kolorystyczne mają szansę go zdeklasować” – dodaje Joanna Pazik.

Studio Forma 96

Ghost w nowej odsłonie obiciowej cechuje się szeroką gamą kolorystyczną i dużym wyborem materiałów oraz deseni, dzięki którym stanie się urozmaiceniem każdej, nawet najbardziej awangardowej przestrzeni.  Sofy z kilkoma poduszkami na plecy o wymiarach (60 x 60 cm) i dwoma lub trzema mniejszymi (50 x 50 cm) dostępne są w kilku rozmiarach i konfiguracjach. Dzięki modułowej koncepcji z poszczególnych elementów łatwo stworzymy różne warianty mebla.

Studio Forma 96

Studio Forma 96

Studio Forma 96

Studio Forma 96

Studio Forma 96

Studio Forma 96


Więcej na: www.sf96.pl


Dom i wnętrze Salon

Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być
Fot. iStock / martin-dm

Silnych kobiet jest o wiele więcej niż ci się wydaje. Czasem tę siłę zauważyć trudno, choć przejawia się ona w każdym aspekcie ich życia. To powstrzymywanie łez, gdy brak już wiary w lepsze jutro, to jeszcze mocniejsze skupienie się na dzieciach, gdy wszyscy wokół zawodzą, gdy o wszystko trzeba walczyć samotnie. To opiekuńczość i czułość, gdy jest się tak zmęczoną, że nie wiadomo jak doczekać wieczora.

Silne kobiety mają za sobą doświadczenia, które nauczyły je co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie zawsze widać to na zewnątrz. Częściej dowiesz się o tym przypadkiem, bardzo rzadko – od nich samych. Trudno jest być z silną kobietą. Ale tylko komuś, kto sam jest słaby, niepewny swoich uczuć ani potrzeb, kto nie jest do końca świadom swoich wartości.

Musisz być „mocnym” mężczyzn, aby zrozumieć emocjonalny chaos, jaki pojawia się czasem w sercu silnej kobiety. Żeby przetrwać moment, w którym w jej głowie pojawiają się wątpliwości co do waszego związku. Ona ufa swojej intuicji i nabytej mądrości bardziej niż twoim słowom. Nie zmienisz tego. Przynajmniej nie od razu. Silne kobiety zasługują na uczciwość, na szczerych i bezpośrednich partnerów.

Nie lubią rzeczy, które są niejasne lub niejednoznaczne. Mają dość komplikacji.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy wiedzą, czego chcą. Nie próbuj bawić się ich uczuciami. Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy będą szanować ich niezależność. Mają swoje własne życie, budowały je długo, przywiązały się do niego, bo przez lata złych wyborów, złych związków, to życie było ich azylem.

Ale silne kobiety nie potrzebują maszyn bez uczuć u swego boku. Szanują i kochają mężczyzn, którzy nie boją się pokazać swojej bezbronności, którzy przyznają się do swoich lęków. Bo w tym również tkwi moc i mądrość, wzbogacająca  samoświadomość.  Pamiętajmy jednak, że świadomość własnych ograniczeń nie wyklucza zdrowego poczucia wartości.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy kochają mocno. Same obdarzają bliskie osoby takim właśnie uczucie.  Nie chcą przeciętnej miłości, szukają silnego związku, co nie oznacza, że powinien być to związek burzliwy. On ma być głęboki.

Silne kobiety zasługują na partnerów silnych emocjonalnie w obliczu przeciwności. Takich, którzy nie uciekną, gdy życie stanie się trudne. Nie szukają wojownika, lecz życiowego mędrca. Zasługują na kogoś, kto może zapewnić im komfort i szacunek.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat zdobi wnętrze i oczyszcza powietrze. Odpowiednio pielęgnowany może kwitnąć przez cały rok

Dodatki do wnętrza z efektem WOW!

Dodatki do wnętrza z efektem WOW! Tak, możesz je kupić w Polsce

Plakat do przedpokoju – wybierz najlepszą wizytówkę swojego mieszkania