Go to content

Znalazł niezwykły sposób na walkę z Alzheimerem ojca

Fot. Screen z YouTube The Songaminute Man

Nie od dziś wiadomo, że muzykoterapia może zdziałać cuda w terapii wielu neurologicznych chorób. Ale to, co zrobił ten syn, aby pomóc swemu ojcu w walce z Alzheimerem dosłownie ściska za serce!

80- letni Ted McDermott w młodości był zawodowym śpiewakiem i występował na scenach klubów w całej Wielkiej Brytanii. Wkrótce po urodzeniu syna muzyk zmienił jednak profesję, by móc lepiej zadbać o swoją rodzinę. W 2013 roku zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera.

Jakiś czas później, jego syn Simon (40) zauważył,  że gdy tylko ojciec zaczyna śpiewać objawy choroby stopniowo ustępują. By ożywić w ojcu na nowo pasję do śpiewania wpadł na pomysł, by śpiewać razem z nim. I to przy każdej możliwej okazji, jak chociażby podróż samochodem.

Nagrania z ich występów Simon umieszcza potem w sieci, gdzie osiągają rekordy oglądalności. Ich wspólne wykonanie słynnej piosenki Quando Quando Quando obejrzało już ponad 60 mln ludzi na całym świecie!

Na swojej stronie na Facebooku Simon i Ted promują zbiórkę pieniędzy dla fundacji wspierającej chorych na Alzheimera. Część pieniędzy ma być także przeznaczona na to, by pomóc ojcu zrealizować jego odwieczne marzenie –wydać jego pierwszą płytę.

Źródło:dailymail.co.uk