Go to content

Styl glamour do sypialni – jak go wprowadzić?

Fot. Materiały prasowe

Mieszkanie w stylu glamour? Czemu nie! Wciąż nurt ten pozostaje jednym z najmodniejszych, wnosząc do domowych czterech ścian sporo życia, energii i luksusu. Jedni go nienawidzą, inni powszechnie wykorzystują. Wciąż popularny glamour można stosować w niemal wszystkich pomieszczeniach, choć szczególnie ciekawe efekty uzyskuje się we wnętrzach reprezentacyjnych lub rekreacyjnych. Sprawdza się choćby w sypialniach, na których dziś chcielibyśmy się skupić. Co zrobić, żeby stworzyć sypialnię jak z bajki?

Glamour – co warto wiedzieć o stylu?

Styl glamour łączy w sobie mnogość różnych, mocno zróżnicowanych elementów. Znajdziemy w nim nieco nawiązań do baroku, art déco, a niekiedy również elementów prostych, mocno zgeometryzowanych.

Podstawą dla tego nurtu jest efekt luksusu, bogactwa i olśnienia na modłę amerykańskich gwiazd kina z lat 50. ubiegłego wieku. Całość ma budować wrażenie szyku, elegancji i przepychu, choć równocześnie w modnej sypialni pozwala uzyskać przytulny i spokojny nastrój.

Czym wyróżnia się styl? Można w nim dostrzec sporą dawkę eklektyzmu, a każde wnętrze potrafi być mocno spersonalizowane. Istnieje jednak zespół podstawowych cech, które odróżniają wnętrza glamour od wszystkich innych.

Podstawą w pomieszczeniach glamour jest kolor. Stawia się na paletę fioletów i różów, które chętnie łączy się z bielą i czernią oraz elementami o srebrzystych, mocno wypolerowanych powierzchniach. W ten sposób buduje się wrażenie bogactwa oraz luksusowości całej aranżacji.

Kolor najczęściej pojawia się na ścianach. Mogą być jednorodnie gładkie, choć wiele osób decyduje się na wprowadzenie choć jednej powierzchni pokrytej tapetą, z bogatym, ornamentalnym wzorem, przywodzącym na myśl paryskie dwory czasu baroku.

We wnętrzach glamour chętnie ustawia się rozmaite, błyszczące przedmioty. Mogą być wykonane z mocno wypolerowanego metalu, szkła lub kryształów, dzięki którym uzyskuje się fenomenalną grę świateł i cieni. Dzięki nim pomieszczenie staje się jeszcze bardziej glamour.

Najciekawsze elementy do wnętrz glamour

Co ciekawe, choć styl ten wyróżnia się przepychem niespotykanym w surowym minimalizmie, to jego wprowadzenie do naszej sypialni wcale nie musi oznaczać gigantycznych wydatków na gruntowny remont. Czasami wystarczy raptem kilka detali, żeby pomieszczenie klasyczne lub minimalistyczne zupełnie zmieniło wyraz.

Kwintesencją glamour są zazwyczaj ciekawe, oryginalne i dekoracyjne oprawy oświetleniowe, jakich sporo można znaleźć choćby w sklepie Lampy.it. Warto postawić na produkty ze szkła, kryształów i wypolerowanego metalu. Wszystkie oprawy powinny być powiązane ze sobą wizualnie.

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, świetnym rozwiązaniem jest wprowadzenie oryginalnego i przykuwającego wzrok żyrandola. Tego typu lampy znów są niezmiernie modne. Budują charakter wnętrza i zdobią. Oprócz żyrandola warto postawić na oświetlenie boczne – niewielkie, ale dekoracyjne kinkiety oraz lampy stojące idealnie dopełnią aranżacji oświetleniowej.

Styl glamour uwielbia tekstylia. Z ich pomocą możemy łatwo odmieniać wygląd każdej przestrzeni. Niekiedy wystarczają ciekawe poduszki oraz grube, mięsiste zasłony, żeby pomieszczenie stało się znacznie bardziej luksusowe.

Nie zapominajmy o akcesoriach dekoracyjnych – wazy, lustra i ozdobne drobiazgi ustawione w przestrzeni sypialni to coś, co glamour lubi najbardziej. Wybierajmy przedmioty o lśniącej powierzchni, oryginalnych kształtach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru – w końcu co za dużo, to niezdrowo – nawet w przypadku glamour.

Styl glamour – zabawa formą i luksusem

Glamour wnosi elegancję i dekoracyjność, diametralnie przeciwstawiając się prostocie oraz minimalizmowi. Pozwala na zabawę formą oraz tworzenie własnych koncepcji, pełnych oryginalności i blichtru.

Wykorzystajmy zatem ten nurt do stworzenia niesamowitej sypialni, w której poczujemy się niczym prawdziwe księżniczki.


Artykuł partnera