Dom i wnętrze Ogród

Jak urządzić własny taras lub ogród, by poczuć się niczym na wakacjach?

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W naszym klimacie promienie słoneczne są powodem do radości, gdyż przez spory fragment roku odczuwamy ich niedosyt. Cenna jest każda chwila, gdy możemy korzystać z pięknej pogody. Jeśli dysponujemy ogrodem lub tarasem w miejskiej przestrzeni, możemy zaaranżować je tak, aby nawet w ciągu tygodnia poczuć się jak na urlopie. Warto pomyśleć o urządzeniu swojej strefy relaksu jeszcze przed majówką.

Nowoczesne meble ogrodowe mogą być tak efektowne i wyrafinowane jak te, które wykorzystujemy do aranżacji wnętrz. Jako idealna „baza” na relaks z książką w ciepłe letnie wieczory posłuży dwuosobowa sofa ogrodowa Rome od marki BoConcept. Leżanka ogrodowa z tej samej kolekcji to wygodny mebel, na którym możemy wylegiwać się i zarumienić skórę w gorące dni. Kilkuosobowa, narożna sofa, wzbogacona w funkcjonalny schowek stwarza idealne warunki na odpoczynek dla całej rodziny.

Fot. Materiały prasowe

Wakacje kojarzą się z sezonowymi owocami, lemoniadą, kawą mrożoną i orzeźwiającymi drinkami. Klasyczny stolik kawowy Rome ułatwi skupienie ich w zasięgu ręki. Z kolei białe krzesło oraz stolik Adelaide na eukaliptusowych nogach to kwintesencja szyku, która sprawdzi się też pod gołym niebem. Krzesło wypoczynkowe Elba również jest przykładem na to, że meble ogrodowe mogą być jednocześnie funkcjonalne i oryginalne pod względem formy.

Fot. Materiały prasowe

Letni deszcz ani wysoka temperatura nie stanowią zagrożenia, ponieważ dostępne w BoConcept meble ogrodowe  są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wygodne siedziska z kolekcji Rome wykonane są z tkaniny o podwyższonej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Podobnie meble Elba, w których wykorzystano stal i wysokociśnieniowy laminat. Krzesła z tej serii zostały zaprojektowane w taki sposób, że można łatwo ustawić jedno na drugim.

Fot. Materiały prasowe

Urządzenie miejsca do wypoczynku powinno być łatwe i przyjemne, aby nie generowało dodatkowych obowiązków. Meble oferowane przez BoConcept nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są łatwe w montażu. Upały już niebawem, pora się przygotować!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji o BoConcept Warszawa na stronie: https://www.boconcept.com/pl-pl/.


Dom i wnętrze Ogród

Jeśli zauważysz te 5 sygnałów, nie wychodź za niego za mąż

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2019
Fot. iStock/BraunS
 

Nie ma nic złego w naszych marzeniach o związku, który będzie trwał do końca życia. Prawda jest jednak taka, że zbyt pochopnie podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa. Niewiele o sobie nawzajem wiemy przyrzekając sobie wierność lub składając podpisy w urzędzie. Wydaje nam się, że miłość pokona wszystkie problemy, że „jakoś to będzie”. Ale prawda jest taka, że życie weryfikuje nasz entuzjazm i testuje nasz związek.

Oczywiście, zawsze można wziąć rozwód. Dobrze byłoby jednak unikać tak dramatycznych zwrotów akcji w naszym życiu, żeby chronić siebie i naszych bliskich przed szkodliwymi przeżyciami. Jeśli więc jesteś w związku i masz przed sobą poważną decyzję dotyczącą waszej przyszłości, zwróć uwagę na następujące sygnały:

Twój partner częściej łamie obietnice i nie dotrzymuje zobowiązań, niż możesz na nim polegać  

I to jest poważny problem, ponieważ jeśli już teraz nie możesz mu zaufać w drobniejszych kwestiach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawiedzie cię w sytuacjach kluczowych. Bycie słownym nie leży w jego naturze.

Zdarza mu się cię obrażać i poniżać

W żadnym związku nie powinno być miejsca na brak szacunku. Jeśli decydujesz się spędzić z kimś resztę życia, musisz być pewna, że jesteś bezpieczna. Nie chcesz być związana przez większość życia z człowiekiem, który tylko karmi się twoją niepewnością i sprawia, że ​​czujesz się źle z powodu tego, kim jesteś.

Sprawia, że odczuwasz ból psychiczny i emocjonalny

Istnieją pewne rodzaje bólu, które wykraczają doznania fizyczne. Przemoc psychiczna jest podstępna, często trudno ją zdefiniować w relacji z osobą, którą kochamy. Trudno powiedzieć sobie, że ten, który „nie pije i nie bije” potrafi nas skrzywdzić w inny sposób.

Utrzymuje waszą relację „w zawieszeniu”

Zawsze zadowolony z tego, gdzie jesteście teraz, ale nigdy entuzjastycznie nastawiony do tego, dokąd zmierzasz… Jeśli jesteś jedyną osobą w tym związku, która planuje wspólną przyszłość, nie łudź się, że on również jej pragnie. Może jest niedojrzały, a może po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, że on ma inne podejście do związku i całego tego „bycia razem”.

Zdradza cię

Wiele osób popełnia niewybaczalny błąd, uważając, że małżeństwo może kogoś zmienić, „wyleczyć” z wad. To bardzo mało prawdopodobne. Są rzeczy, które się nie zmieniają. Niewierność bywa uzależnieniem, kłamstwo wchodzi w krew. A ty nie jesteś czarodziejką, która swoją miłością uleczy biedną, chorą duszyczkę…


Na podstawie: www.relrules.com


Dom i wnętrze Ogród

Dlaczego zdradzamy, zamiast zakończyć związek

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2019
Fot. iStock/eclipse_images

W zasadzie wydawałoby się to logiczne. Chcesz pozostać uczciwa wobec partnera – najpierw się z nim rozstań, potem idź do łóżka z kimś innym. Po co krzywdzić? W praktyce jednak okazuje się, że wolimy kłamać i oszukiwać, niż grać fair. Dlaczego?

Bądź uczciwa sama ze sobą. Czy znajdziesz poniżej jeden z prawdziwych powodów twoich kłamstw?

Może nie zostawiłaś go, bo nie chcesz zostać sama

Zastanawiasz się nad zakończeniem związku, ale chcesz być pewna, że gdzieś ​​tam będzie mężczyzna, który będzie na ciebie zawsze czekał, jeśli twój romans nie wypali. Zjeść ciastko i mieć ciastko. Niestety, zapomniałaś, że ludzie mają uczucia. Mężczyźni również.

Może zdradziłaś, żeby zmusić go do zerwania z tobą

Chcesz się z nim rozstać, ale przeraża cię wizja konfrontacji. Wybierasz wiec najgorszą możliwą opcję. Zamiast stawić czoła problemowi, oszukujesz, wciągasz w to wszystko trzecią osobę i myślisz, że znalazłaś świetny sposób na ucieczkę z dotychczasowego związku.

Boisz się zaangażowania

Twój związek układa się całkiem nieźle. Ale wszystko zaczyna wyglądać zbyt poważnie. On chce stabilizacji, ty nie jesteś jeszcze na to gotowa. Przeraża cię wizja „na zawsze razem”. Ty nie chcesz, nie jesteś pewna. Dusisz się od tej jego pewności. Dlatego postanawiasz zaangażować się w pewien rodzaj sabotażu, zdradzając partnera. To twoja manifestacja wolności.

Może chcesz się zemścić

Zranił cię. Może zdradził, może oszukał w inny sposób. Czujesz się nieszczęśliwa.  Nie jesteś w stanie mu wybaczyć. Chcesz, żeby cierpiał, nie panujesz nad emocjami. I zamiast po prostu zakończyć związek, wolałby zemścić się na nim.

Nigdy nie byłaś w nim naprawdę zakochana

Więc kiedy pojawił się w twoim życiu ktoś interesujący, nie potrafiłaś powstrzymać się przed zdradą. Nie masz wyrzutów sumienia, łatwiej ci być niewierną. Wydaje ci się, że brak uczucia cię usprawiedliwia. Ale nie masz racji.

Nie uciekaj przed problemem, rozwiąż go.


Na postawie: www.relrules.com


Zobacz także

7 sprawdzonych sposobów, by ubrania po wyjęciu z szafy nadal pięknie pachniały

Rozwiązanie akcji „Wielkanoc pachnąca tradycją z babcinymi przepisami oraz dekoracjami”

rolety

Okna nie muszą być nudne. Spraw, by stały się przestrzenią piękna, światła i komfortu