Dom i wnętrze Ogród

Jak urządzić własny taras lub ogród, by poczuć się niczym na wakacjach?

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W naszym klimacie promienie słoneczne są powodem do radości, gdyż przez spory fragment roku odczuwamy ich niedosyt. Cenna jest każda chwila, gdy możemy korzystać z pięknej pogody. Jeśli dysponujemy ogrodem lub tarasem w miejskiej przestrzeni, możemy zaaranżować je tak, aby nawet w ciągu tygodnia poczuć się jak na urlopie. Warto pomyśleć o urządzeniu swojej strefy relaksu jeszcze przed majówką.

Nowoczesne meble ogrodowe mogą być tak efektowne i wyrafinowane jak te, które wykorzystujemy do aranżacji wnętrz. Jako idealna „baza” na relaks z książką w ciepłe letnie wieczory posłuży dwuosobowa sofa ogrodowa Rome od marki BoConcept. Leżanka ogrodowa z tej samej kolekcji to wygodny mebel, na którym możemy wylegiwać się i zarumienić skórę w gorące dni. Kilkuosobowa, narożna sofa, wzbogacona w funkcjonalny schowek stwarza idealne warunki na odpoczynek dla całej rodziny.

Fot. Materiały prasowe

Wakacje kojarzą się z sezonowymi owocami, lemoniadą, kawą mrożoną i orzeźwiającymi drinkami. Klasyczny stolik kawowy Rome ułatwi skupienie ich w zasięgu ręki. Z kolei białe krzesło oraz stolik Adelaide na eukaliptusowych nogach to kwintesencja szyku, która sprawdzi się też pod gołym niebem. Krzesło wypoczynkowe Elba również jest przykładem na to, że meble ogrodowe mogą być jednocześnie funkcjonalne i oryginalne pod względem formy.

Fot. Materiały prasowe

Letni deszcz ani wysoka temperatura nie stanowią zagrożenia, ponieważ dostępne w BoConcept meble ogrodowe  są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wygodne siedziska z kolekcji Rome wykonane są z tkaniny o podwyższonej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Podobnie meble Elba, w których wykorzystano stal i wysokociśnieniowy laminat. Krzesła z tej serii zostały zaprojektowane w taki sposób, że można łatwo ustawić jedno na drugim.

Fot. Materiały prasowe

Urządzenie miejsca do wypoczynku powinno być łatwe i przyjemne, aby nie generowało dodatkowych obowiązków. Meble oferowane przez BoConcept nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są łatwe w montażu. Upały już niebawem, pora się przygotować!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji o BoConcept Warszawa na stronie: https://www.boconcept.com/pl-pl/.


Dom i wnętrze Ogród

Jeśli zauważysz te 5 sygnałów, nie wychodź za niego za mąż

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2019
Fot. iStock/BraunS
 

Nie ma nic złego w naszych marzeniach o związku, który będzie trwał do końca życia. Prawda jest jednak taka, że zbyt pochopnie podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa. Niewiele o sobie nawzajem wiemy przyrzekając sobie wierność lub składając podpisy w urzędzie. Wydaje nam się, że miłość pokona wszystkie problemy, że „jakoś to będzie”. Ale prawda jest taka, że życie weryfikuje nasz entuzjazm i testuje nasz związek.

Oczywiście, zawsze można wziąć rozwód. Dobrze byłoby jednak unikać tak dramatycznych zwrotów akcji w naszym życiu, żeby chronić siebie i naszych bliskich przed szkodliwymi przeżyciami. Jeśli więc jesteś w związku i masz przed sobą poważną decyzję dotyczącą waszej przyszłości, zwróć uwagę na następujące sygnały:

Twój partner częściej łamie obietnice i nie dotrzymuje zobowiązań, niż możesz na nim polegać  

I to jest poważny problem, ponieważ jeśli już teraz nie możesz mu zaufać w drobniejszych kwestiach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawiedzie cię w sytuacjach kluczowych. Bycie słownym nie leży w jego naturze.

Zdarza mu się cię obrażać i poniżać

W żadnym związku nie powinno być miejsca na brak szacunku. Jeśli decydujesz się spędzić z kimś resztę życia, musisz być pewna, że jesteś bezpieczna. Nie chcesz być związana przez większość życia z człowiekiem, który tylko karmi się twoją niepewnością i sprawia, że ​​czujesz się źle z powodu tego, kim jesteś.

Sprawia, że odczuwasz ból psychiczny i emocjonalny

Istnieją pewne rodzaje bólu, które wykraczają doznania fizyczne. Przemoc psychiczna jest podstępna, często trudno ją zdefiniować w relacji z osobą, którą kochamy. Trudno powiedzieć sobie, że ten, który „nie pije i nie bije” potrafi nas skrzywdzić w inny sposób.

Utrzymuje waszą relację „w zawieszeniu”

Zawsze zadowolony z tego, gdzie jesteście teraz, ale nigdy entuzjastycznie nastawiony do tego, dokąd zmierzasz… Jeśli jesteś jedyną osobą w tym związku, która planuje wspólną przyszłość, nie łudź się, że on również jej pragnie. Może jest niedojrzały, a może po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, że on ma inne podejście do związku i całego tego „bycia razem”.

Zdradza cię

Wiele osób popełnia niewybaczalny błąd, uważając, że małżeństwo może kogoś zmienić, „wyleczyć” z wad. To bardzo mało prawdopodobne. Są rzeczy, które się nie zmieniają. Niewierność bywa uzależnieniem, kłamstwo wchodzi w krew. A ty nie jesteś czarodziejką, która swoją miłością uleczy biedną, chorą duszyczkę…


Na podstawie: www.relrules.com


Dom i wnętrze Ogród

Obalamy największe mity dotyczące depilacji laserowej

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii zabiegów. Pomimo ogromnej popularności laserowego usuwania owłosienia, wciąż jeszcze krąży wiele mitów i niedomówień dotyczących tego zabiegu. Te najczęściej powtarzane dotyczą braku możliwości wykonania zabiegu u osób z jasnym owłosieniem, możliwości usunięcia owłosienia już po pierwszym zabiegu czy przekonania, że każdy laser do depilacji jest równie skuteczny. O tym, ile prawdy jest w tych obiegowych opiniach dotyczących zabiegu depilacji laserowej porozmawiamy z ekspertem – kosmetologiem Kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Anną Zienkiewicz.

– Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg wykonywany w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii. Z czego wynika tak ogromna popularność tego zabiegu?

Laserowe usuwanie owłosienia https://neonia.com.pl/problem-zabieg/laserowe-usuwanie-owlosienia/ to szybka i skuteczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Z powodzeniem zastępuje wszystkie nietrwałe metody usuwania owłosienia, redukując konieczność częstego powtarzania golenia, usuwania włosków woskiem czy stosowania depilatora elektrycznego. Dzięki wykorzystaniu laserów najnowszej generacji depilacja laserowa miejsc intymnych, nóg, pach czy innych okolic ciała jest bardzo skuteczna u osób z każdym fototypem skóry i odcieniem owłosienia, a dodatkowo – niemal bezbolesna. Ponadto depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym.

– Wspomniała Pani o nowoczesnych laserach do depilacji. Jak bardzo wybór lasera decyduje o tym, jak przebiega depilacja laserowa. Laser laserowi nierówny?

Wybór lasera ma kluczowe znaczenie dla efektywności, a także bezpieczeństwa zabiegu depilacji laserowej. Najnowocześniejszy laser do depilacji to taki, który łączy w sobie działanie trzech powszechnie stosowanych laserów do depilacji – aleksandrytowego, diodowego oraz neodymowo – yagowego. Dzięki temu możliwe jest wykonanie skutecznego usuwania owłosienia u osób o każdym odcieniu włosa i skóry. Ponadto – dzięki indywidualnemu dostosowaniu parametrów pracy lasera – unikamy ryzyka poparzeń i podrażnień skóry. Jeśli zatem zależy nam na prawdziwie profesjonalnym zabiegu depilacji laserowej, powinniśmy poświęcić chwilę na szczegółowe zapoznanie się z ofertą poszczególnych gabinetów i dowiedzieć się, jaki laser do depilacji jest wykorzystywany.

– I w ten sposób dochodzimy do kwestii skuteczności zabiegu depilacji laserowej u osób z jasnymi włoskami oraz ciemną karnacją. Od zawsze panowało przekonanie, że taka depilacja nie jest możliwa. Okazuje się jednak, że wykorzystanie najnowocześniejszych technologii rozwiązuje ten problem.

Dokładnie tak. Wspomniany laser Soprano ICE Platinum https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/ emituje zróżnicowane wiązki światła, dzięki czemu umożliwia usuwanie niechcianego owłosienia zarówno w odcieniu blond, jak i ciemnym, a także u osób z ciemną karnacją. Jedynym ograniczeniem jest występowanie siwych włosów. Zaawansowane technologie umożliwiają emitowanie wiązki światła o takiej długości, która jest selektywnie pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik włosa, z jednoczesnym oszczędzeniem otaczającej skóry. Dzięki temu laser oddziałuje selektywnie wyłącznie na mieszki włosowe, a światło lasera pochłaniane jest nawet przez włosy o niewielkiej zawartości melaniny, czyli przez włosy blond czy rude. Jednocześnie światło lasera nie jest pochłaniane przez melaninę skóry, która w większych ilościach występuje u osób z ciemniejszą karnacją. Jeśli zatem zdecydujemy się na depilację laserową z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera, wówczas odcień włosa czy skóry nie będzie stanowił żadnego ograniczenia.

– Kolejny mit dotyczy znacznej bolesności zabiegu. Czy depilacja laserowa boli?

Pierwsze lasery do depilacji wiązały się ze znacznym dyskomfortem podczas zabiegu, odczuwanego jako pieczenie i bolesność. Obecnie producenci laserów do depilacji stawiają sobie za cel opracowanie takich systemów, które maksymalnie redukują bolesność podczas zabiegu. We wspomnianym laserze ICE Soprano wykorzystywana jest m. in. nowoczesna głowica chłodząca, która znacznie redukuje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. A takie rozwiązanie w połączeniu z technologią In Motion, która umożliwia skrócenie czasu zabiegu nawet o połowę, czyni depilację laserową zabiegiem szybkim i praktycznie bezbolesnym.

– A co z przekonaniem, że jeden zabieg depilacji laserowej wystarczy?

To kolejny mit. Włosy na ciele rosną niesynchronicznie, a depilacja laserowa jest skuteczna wobec tych włosków, które znajdują się w fazie wzrostu. Średnio w fazie anagenu znajduje się 20 – 30% włosków,  a zatem potrzebnych jest kilka zabiegów depilacji laserowej. Ile? Najczęściej jest to 4 – 8 zabiegów, w zależności od lokalizacji na ciele. Pamiętać należy także o odpowiedniej częstotliwości zabiegów – ich zbyt wczesne lub za późne powtórzenie nie jest wskazane. W przypadku depilacji laserowej pleców oraz nóg zabiegi powinny być wykonywane co 8 – 10 tygodni, w przypadku depilacji pach czy bikini – co 6 – 8 tygodni, natomiast zabiegi depilacji twarzy najlepiej wykonywać co 4-6 tygodni. A po zakończonej serii zabiegów należy pamiętać, aby raz w roku wykonać tzw. zabieg przypominający.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/


Zobacz także

Jak często robisz pranie? Nadchodzi nowa era prania – będzie bardziej EKOlogicznie i EKOnomicznie

Nowy salon Dekorii w Warszawie!

Czekają cię wiosenne porządki? Nie udawaj, że tych miejsc w twoim domu nie ma