Go to content

Kilka stóp nad ziemią. Poczuj się lekko i błogo w hamaku

Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

Lekko, błogo i ponad ziemią. To wszystko nasuwa się na myśl, gdy ktoś zapyta nas, jak wyobrażamy sobie czas relaksu. Bo tak powinno być. Niezobowiązująco, w oderwaniu od codziennych kłopotów, z dala od „muszę”, „powinnam” oraz wszystkich innych rzeczy, które sprawiają, że wciąż gonimy za uciekającym czasem. 

Wbrew pozorom, opcja relaksu ponad ziemia jest całkiem realna. Nie, nie trzeba wsiadać do samolotu i lecieć do ciepłych krajów, by tam cieszyć się słońcem i bujać w obłokach. Poczuć powiew letniego powietrza, lekkiego kołysania, zrelaksować się z książką w ręku można nie tylko w wyjątkowych plenerach przyrodniczych. Miejsce jest najmniej istotne, ważniejsze są wasze chęci, aby w domu, na  balkonie, w  sadzie zorganizować sobie miejsce na odskocznię od codzienności.

Kołysanie towarzyszy nam od zawsze

Człowiek i kołysanie ponad ziemią to rzeczy złączone niemal od zawsze. Najpierw dziecko w łonie matki noszone jest delikatnie, kołysane w rytm jej kroków. Następnie od pierwszego dnia, bujanie w ramionach mamy przynosi ukojenie i upragniony sen. Łagodne ruchy działają uspokajająco, kojarzą się z bezpieczeństwem  i spokojem życia prenatalnego. Zamiłowanie do ruchu w powietrzu z wiekiem  jednak nie mija. Owszem, dzieci schodzą z rąk rodziców, ale z radością przesiadają się na różnego rodzaju huśtawki, które wznoszą je do  nieba. Huśtawki, liny, wszystko co odrywa nas od ziemi i pozwala na rytmiczny, przyjemny ruch i wprawia w dobry nastrój. Dorośli nie zawsze maja ochotę i fantazję, by podsiadać swoje dzieci na placu zabaw na huśtawkach, ale mają do dyspozycji inne, równie przyjemne rozwiązanie – hamak.

Za to kochamy hamaki

Po pierwsze, za ekspresowe wprowadzenie w stan relaksu. Gdy mościmy się wygodnie na miękkim materiale, odrywając stopy od ziemi, czujemy się lekko. Znikają gdzieś kłopoty, oddalamy się od rzeczywistości przymykając oczy. Lub poświęcamy czas książce, otuleni kocem w chłodniejsze wieczory czy poranki. Bo hamak daje wiele możliwości odpoczynku, nie tylko wtedy, gdy odpowiednio dogrzewa nas słońce.

Trudno znaleźć przeciwnika relaksu w miękkim i przytulnym hamaku. Do tej  pory pokutowało przeświadczenie, że aby móc rozciągnąć się we własnym hamaku, należało mieć w posiadaniu kawałek  ziemi, ogrodu. Bo przecież hamak musiał mieć miejsce aby go zawiesić, by można było wyciągnąć się wygodnie pod zielonymi liśćmi i chłonąć urodę przyrody. Teraz sprawa wygląda nieco inaczej.

Hamaki są pomyślane jako sprzęt nie tylko ogrodowy, ale doskonale pasujący dzięki mnogości modelom i do mieszkania czy balkonu w bloku wielkiego miasta. Bo kto powiedział, że trzeba być szczęśliwym mieszkańcem  wsi, by móc każdego dnia spędzić czas na hamakowym odpoczynku?

Hamak ma także działanie zbawienne dla ciała

Leżenie w hamaku wpływa na zachowanie pozycji z lekko uniesioną głową, co usprawnia krążenie krwi do mózgu. Ponadto działa fantastycznie na nasz kręgosłup.  Gdy stoimy lub siedzimy na kręgosłup działają siły grawitacyjne, które przyczyniają się do wytwarzania ucisków na nerwy. Gdy leżymy w hamaku ciało jest rozluźnione i ułożone w pozycji V, dzięki której w dolnej części kręgosłupa dyski rozciągają się. Nasz kręgosłup odpoczywa, jest odciążony i nic nie uciska na nasze nerwy podczas sjesty w hamaku.

Hamak dla każdego

Nic tak nie poprawia humoru jak właśnie sjesta w hamaku. Obecnie do dyspozycji stworzono hamaki dedykowane młodszym i starszym osobom, posiadaczom działek i mieszkańcom blokowisk. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czego właściwie potrzebujecie i wyruszyć na poszukiwanie idealnego modelu dla waszych wyobrażeń.

  • hamak jednoosobowySprawdzi się u indywidualistów, poszukujących chwil z daleka od gwaru, tylko dla siebie. Hamaki jednoosobowe KOALAHAMMOCK  zajmują szczególnie mało miejsca. Aby zawiesić hamak jednoosobowy potrzeba 270 cm odstępu. Jeśli mamy do dyspozycji większy odstęp, to hamak może być przedłużony przy pomocy liny.
 Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

  • hamak dwuosobowy lub rodzinny.Dla par, przyjaciół, rodzeństwa… A nawet dla kogoś, kto ceni sobie przestrzeń. Wybór to kwestia indywidualna, ponieważ tego rodzaju hamaki są duże, wygodne i nadają się dla jednej lub dwóch osób. Do zawieszenia dużego hamaku KOALAHAMMOCK minimalna wymagana odległość to 310 cm. Jeśli mamy do dyspozycji większy odstęp, to hamak może być podobnie jak jednoosobowy, przedłużony przy pomocy liny.
 Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

  • hamak podróżnyJedno lub dwuosobowy, jest lekki i zajmujący niewiele miejsca w bagażu. Dzięki zintegrowanemu systemowi zawieszenia hamak i TICKET TO THE MOON  można szybko zamontować i powiesić w dowolnym miejscu.
Fot. Materiały prasowe

Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

  • fotel wiszącyFotele hamakowe KOALA HAMMOCK  to komfortowe siedziska dla jednej osoby. Doskonale nadają się one do wspólnego siedzenia z dziećmi. Podwieszone na suficie, belkach lub gałęziach fotele wiszące KOALA HAMMOCK  staną się atrakcją  idealną w domu lub ogrodzie.
 Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

  • hamaki i fotele wiszące dla dzieciProdukty marki KOALA HAMMOCK przeznaczone dla dzieci i niemowląt dostosowane są do szczególnych potrzeb najmłodszych. Bezpieczne systemy mocujące gwarantują bezpieczny odpoczynek oraz pozytywny wpływ na rozwój malucha. Poprzez delikatne kołysanie stymulowany jest zmysł równowagi i rozwój mózgu dziecka. Wszystkie produkty KOALA HAMMOCK dla dzieci i niemowląt  posiadają certyfikaty  jakości TUV.

     Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

    Fot. whamaku.pl / Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

 

Hamaki i fotele wiszące KOALAHAMMOCK  idealnie wpasują się zarówno do otwartych jak i ograniczonych

przestrzeni. Dzięki pięknym kolorom, doskonałemu wykonaniu oraz różnorodności, wybór hamaku idealnego dla twojego miejsca, stanie się przyjemnością. By znaleźć więcej informacji, zajrzyj na strony: www.whamaku.plnahamaku.com.pl  oraz www.koalahammock.com  , gdzie dostępne są wszystkie modele i akcesoria do hamaków.

Miłego bujania w obłokach!


Wpis powstał przy współpracy z www.WHAMAKU.pl dystrybutora hamaków KOALA HAMMOCK, LA SIESTA, JOBEK, VIVERE, TICKET TO THE  MOON