Go to content

Ferie w hotelu przyjaznym dzieciom, weganom oraz miłośnikom SPA? To możliwe!

Fot. Materiały prasowe

Zimowe miesiące nie zachęcają do wojaży po kraju.  Niebawem jednak nadejdą ferie zimowe, i być może wraz z dziećmi zapragniecie poszukać urokliwego zakątka w Polsce. To kuszący plan – wy odpoczniecie regenerując ciało i duszę, a wasze dzieci skorzystają z uroków miejsca, zbierając wspomnienia na lata.

Nie każde jednak miejsce będzie odpowiednie dla rodziny z dzieckiem. Wspólny wypoczynek będzie  przyjemnością, jeśli wcześniej  zastanowicie się nad potrzebami waszej rodziny. Sytuacja bywa szczególna, gdy na ferie jedzie maluch z kłopotami skórnymi, lub niejedzący mięsa, ale są takie miejsca w kraju, które doskonale potrafią połączyć przyjemność zabiegów SPA dla dzieci i dorosłych, oraz zdrowych posiłków i fantastycznego wypoczynku. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, czas zaplanować zimowy wypoczynek

Jeśli marzycie o rodzinnym wypoczynku, bez zmartwień o atrakcje i nocleg, poszukajcie renomowanego hotelu. Podczas planowania szaleństwa na białym puchu, wybierzcie połączenie wypoczynku w SPA z aktywnością na stokach narciarskich. Na turystów głodnych piękna przyrody czekają Góry Izerskie i położony w ich sercu Świeradów-Zdroój, a narciarze docenią świetnie przygotowane  stoki o różnych stopniach trudności.  

Gdy po dniu pełnym atrakcji  przyjdzie czas odpoczynku, na gości czeka Cottonina Villa & Mineral SPA Resort – kompleks został nagrodzony w konkursie Hotel Przyjazny Rodzinie statuetką „Najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi” spełniając 100% kryteriów programu certyfikującego. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Rodziny z dziećmi, otoczone kompleksową opieką, docenią to wyróżnienie. Dzieci skorzystają m.in. z bezpiecznego brodzika przy basenie,  oraz bogato wyposażonych pokoi zabaw. Bezpieczny plac zabaw na świeżym powietrzu, czynny jest również zimą. Zabiegi dla starszych i młodszych, regeneracja i relaks, oraz dobra zabawa, czekają na wszystkich spragnionych wypoczynku.

Ale to nie wszystkie przyjemności, jakie na was czekają!

Eco Baby SPA? 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie jest nowością, że skóra dziecka wymaga szczególnego, delikatnego traktowania. A jeśli dziecko potrzebuje zabiegów łagodzących zmiany alergiczne lub atopowe, dobrym pomysłem jest wizyta w profesjonalnym SPA dla najmłodszych. Metody pielęgnacji co pewien czas ulegają modyfikacji, to co wystarczało nam dekadę temu, dziś niekoniecznie jest wskazane do pielęgnacji delikatnej skóry. Za to specjaliści zajmujący się maluszkami w dziecięcym SPA, jakie dostępne jest np. w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju, kompleksowo zajmą się skórą małych gości. Dostępne  tu zabiegi  składające się m.in. ze śmietankowej kąpieli, delikatnego masażu oraz kojącego okładu, czy ciepłej kąpieli dla mamy i dziecka w ekologicznej pianie, doskonale wpłyną na kondycję skóry malca. 

Rodzicom spodoba się pomysł stosowania ekologicznych, sprawdzonych kosmetyków. Jedynie takie, zupełnie bezpieczne i naturalne są w stanie zdziałać wiele dobrego dla dziecka. Produkty przeszły najbardziej rygorystyczne badania dermatologiczne i mogą z nich skorzystać maluszki od pierwszego miesiąca życia. Dzięki naturalnym, bezpiecznym recepturom mogą być stosowane także u dzieci ze skórą bardzo wrażliwą, a nawet atopową.

Poza kompleksową pielęgnacją, dziecko otrzyma fachową opiekę oraz mile spędzony czas. Dzieci szybko nudzą się siedząc w jednym miejscu, a atrakcje i udogodnienia w Eco Baby SPA nie pozwolą na nudę i złe samopoczucie.

Wegetarianie również mogą znaleźć wiele dobrego dla siebie

Coraz więcej osób odrzuca jedzenie mięsa, a wegetarianizm i weganizm staje się filozofią życiową, nie tylko modnym hasłem. To zostało dostrzeżone także w ośrodku  Cottonina Villa & Mineral SPA, który posiada specjalną ofertę kierowaną właśnie do wegetarian i wegan. Można to zauważyć nie tylko w wegetariańskim i wegańskim menu, ale i podczas zabiegów związanych z troską o ciało i psychikę. W Cottonina Villa & Mineral SPA, specjaliści opracowali autorskie zabiegi SPA oparte wyłącznie na składnikach roślinnych. Tutaj istnieje gwarancja pochodzenia i jakości kosmetyków, które tworzone są zgodnie z cyklem rocznych przemian przyrody. Wykonywane zabiegi są w 100% naturalne, bez dodatków chemii oraz środków konserwujących, w pełni biodegradowalne. Produkty niezbędne do zabiegów są przygotowywane według ścisłej receptury indywidualnie dla każdego gościa, przed rozpoczęciem zabiegu. Warto również zaznaczyć, że wybrane zabiegi z menu SPA dla wegan są również dostosowane do potrzeb chorych na celiakię. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Co ważne nie tylko kosmetyki powstają w zgodzie z przyrodą. Każdy element pracy SPA jest jak najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku. Akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegów wykonane są ze szkła oraz ceramiki, które po procesie dezynfekcji są wielokrotnie używane, bez zwiększania ilości odpadów plastikowych. Do masaży używane są wyłącznie naturalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie. Na terenie hotelu funkcjonuje mini ogród, w którym sadzone są rośliny wykorzystywane w kosmetologii i znane z właściwości pielęgnacyjnych. A to tylko część realizacji  proekologiczej polityki, która naturalnie wpisuje się w klimat i piękno otaczających hotel terenów.

Wybierz dla siebie zimowy, udany odpoczynek

Nadchodzące ferie to znakomity pretekst by udać się na dłuższy, aktywny wypoczynek w Górach Izerskich. Jednak i poza narciarskim sezonem, bez kłopotu znajdziecie dla siebie w  Świeradowie-Zdroju atrakcyjne zajęcia, związane z okolicą pełną legend i tajemnic.  Zabytki oraz ciekawe miejsca i bajeczne szlaki turystyczne, w połączeniu z troską o ciało i psychikę w Cottonina Villa & Mineral SPA, sprawią, że wrócicie tu jeszcze nie raz. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z marką  Cottonina Villa & Mineral SPA Resort