Uroda

Marzysz o płaskim i jędrnym brzuchu? Zastosuj porady, które ci w tym pomogą

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
12 sierpnia 2016
brzuch
Fot. iStock / ChesiireCat
 

Tak, płaski, twardy brzuch, który nie wzdyma się po każdym posiłku, to marzenie większości kobiet. Niestety, żadna z nas nie doczeka się samoistnego zarysu jędrnych mięśni pod skórą, jeśli tylko będziemy o tym marzyć. Nie łatwo osiągnąć cel, jednak gdy wiadomo co jeszcze robić poza wytrwałymi ćwiczeniami tej partii ciała, będzie łatwiej o sukces. Szczególnie jeśli dobre rady, przetestowane zostały przez ekspertów.

A nawet jeśli uparcie ćwiczysz i czekasz na sześciopak, a brzuch jak na złość uwypukla się poniżej linii pępka, można temu zaradzić.

6 sposobów, by uzyskać płaski brzuch

1. Pięć posiłków dziennie? Nie dla każdego

Uznaje się, że najzdrowsze dla zachowania sylwetki i zapobiegania napadom wilczego głodu jest spożywanie pięciu mniejszych posiłków w ciągu dnia. Jednak ten system nie u każdego się sprawdza, czasem więc lepiej postawić na eksperyment i jeśli wolisz mniej posiłków w ciągu dnia, nie ma powodu, by zmuszać się do większej liczby. Ale podczas gdy liczba posiłków nie ma znaczenia, ich rozmiar robi różnicę. Według naukowców z  Purdue University, największym problemem jest to, że ciągu ostatnich 30 lat, spożywane przekąski wzrosły z 360 kalorii aż o 580! Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeciętna kobieta funduje sobie każdego dnia dwie przekąski, przyjmuje prawie 500 dodatkowych kalorii dziennie. W ciągu zaledwie dwóch tygodni — nieważne jak „zdrowe” są, ale ile ich zjadamy — mogą przyczynić się do dodatkowych kilogramów. Pamiętaj, ile posiłków byś nie jadła, zawsze upewnij się, że masz na oku rozmiar i kaloryczność swoich porcji.

2. Nie bój się węglowodanów

Węglowodany niegdyś posądzane o złą robotę na rzecz figury, nie są wcale wrogiem, o ile nie zjadasz ich w nadmiarze. Tak czy inaczej, jeśli jesz więcej niż spalasz, niewykorzystane kalorie zamieni się w tłuszcz, który trafi do brzucha, niezależnie od rodzaju żywności, która kalorie dostarcza. Najzdrowszym źródłem energii są węglowodany z całych ziaren i surowych owoców i warzyw, ponieważ te dostarczają błonnik, składniki mineralne i witaminy. Unikaj wysoko przetworzonych węglowodanów rafinowanych, takich jak białe pieczywo, makaron, i ryż.

3. Białko serwatkowe nie tylko dla kulturystów

Według badań przeprowadzonych w Journal of Nutrition, uczestnicy, których dieta bogata była w białko serwatkowe przez 23 tygodni, mieli mniej tkanki tłuszczowej oraz mniejszą talię niż te, które spożywały białko sojowe. Aby odsłonić płaski brzuch raz na zawsze, spróbuj pić shake z białka serwatkowego raz dziennie, a zbudujesz masę mięśniową i przyspieszysz spalanie tłuszczu za pomocą ćwiczeń. Nie obawiaj się, jest ono suplementem naturalnym, bezpiecznym i łatwo przyswajalnym.

4. Jedz i pij przetwory nabiałowe, pomogą twojej sylwetce

Niedobór wystarczającej ilości wapnia w organizmie wyzwala uwalnianie związku o nazwie kalcytriol, który zwiększa produkcję komórek tłuszczowych. Jeśli chcesz mieć ich mniej, co wpłynie także na szczuplejszy i bardziej płaski brzuch, pij mleko, jedz jogurt lub rozsądne ilości sera.

5. Suplementy nie wyrzeźbią twojego brzucha

Większość magicznych pigułek spalających tłuszcz  to strata pieniędzy. Prawdą jest, że utrata tłuszczu powodowana przez suplementy jest niewielka. Najlepszym i jedynym sposobem, aby odkryć swoje mięśnie na stałe, jest zwrócenie uwagi na to, co jesz i jak ćwiczysz. Inaczej się nie da.

6. Ogranicz słodziki podczas chudnięcia

Nie ma bezpośredniego związku pomiędzy spożywania tych substancji słodzących i przybiera na wadze. Mimo to, niektóre badania wskazują, że bez dostarczania odpowiedniej ilości kalorii mózg oczekuje więcej żywności i powstaje powód do przejadania się. Naukowcy z University of Minnesota odkryli, że napoje gazowane i sztuczne cukry mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego, co skutkuje wyższym poziomem tłuszczu na brzuchu, poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Najlepiej więc jest ograniczyć spożycie słodzików do rozsądnego minimum.


 

źródło: www.womenshealthmag.com


Uroda

Miłość to poświęcenie, ale bez przesady! 7 rzeczy, z których nigdy i dla nikogo nie powinnaś rezygnować

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
12 sierpnia 2016
Fot. iStock/m-gucci
 

„Miłość wymaga poświęceń” – powiedziała jedna z moich znajomych, gdy zaledwie po godzinie z babskiego spotkania wyrwał ją telefon męża niecierpliwie czekającego w domu. Niewątpliwie coś w tym jest, ale czy koniecznie trzeba poświęcać się w całości? Czy są jakieś granice tych kompromisów i ustępstw? Bo jeśli na ołtarzu związku poświęcimy wszystko, łącznie z nami samymi, to co nam zostanie?

Dosyć tego, nie będziemy męczennicami w imię miłości, to nie te czasy – oto 7 rzeczy, z których nigdy i dla nikogo nie powinnyśmy rezygnować.

Przyjaciele i rodzina

Zakochujesz się, zaczynasz z kimś spotykać i spędzać coraz więcej czasu, naturalnym więc jest, że dla rodziny i przyjaciół masz go mniej niż kiedyś. Ale nawet zakochana po uszy, odurzona szczęściem i z odnalezioną drugą połową nadal potrzebujesz swojej rodziny, przyjaciół i znajomych. Jeśli partner namawia cię na zerwanie kontaktów i chce ograniczyć twoje znajomości, to powinna zapalić ci się czerwona lampka w głowie – takie zachowanie nie pasuje do normalnego, szczęśliwego związku, uważaj! Najlepiej zapoznaj swoich ludzi z ukochanym i wprowadź go do waszego kręgu – nie wszyscy  muszą być najlepszymi kumplami i z miejsca zawiązywać bractwa krwi, ale dla ciebie i dla waszego związku dobrze jest, jeśli przynajmniej będą się dogadywać i akceptować.

Czas tylko dla siebie

Nie da się być z kimś ciągle, 24 godziny na dobę i współdzielić wszystkie aktywności. Każdy potrzebuje czasami momentu prywatności, chwili na złapanie oddechu i spokojne przemyślenia. To zdrowe podejście dla ciebie i dla waszego związku, nie znaczy wcale, że jesteś dziwna, nie kochasz go tak, jak powinnaś albo musisz się zmienić. Nie rezygnuj z porannego biegania, wyjść do kina z najlepszą przyjaciółką, babskich wieczorów albo długich kąpieli z książką. W zamian nie strój fochów, gdy on chce wyjść na mecz z kumplami, dłubie coś przy samochodzie albo trenuje na siłowni – wolność działać musi w obie strony.

Hobby

Nie rezygnuj ze swojego hobby i zainteresowań – pamiętaj, że gdy poznałaś swojego mężczyznę byłaś pełną pasji kobietą. Porzucenie ich dla dobra związku może paradoksalnie go osłabić, bo dla swojego partnera możesz wydać się wówczas mniej interesująca niż kiedyś. Poza tym dobrze jest mieć coś swojego, odskocznię od codzienności, zainteresowania, które pomagają nam poczuć się szczęśliwie i dają satysfakcję.

Życie zawodowe i ambicje

Jeśli to będzie twoja świadoma decyzja – chcesz zrezygnować z pracy, by zająć się domem, być może wychowaniem dzieci – to w porządku, masz do tego prawo. Jeśli jednak to twój facet cię do tego namawia, a nawet wymaga i żąda, byś porzuciła swoją karierę i była tylko dla niego, to już niekoniecznie dobry znak. Pachnie to manipulacją, izolowaniem i nieśmiałym terrorem. Nie daj się i nie pozwól na odebranie swoich ambicji! Jeśli nie jesteś typem pani domu, nie musisz nim być.

Własne pieniądze

Pieniądze to jedna z podstawowych przyczyn kłótni i niesnasek w związkach, a także świetny sposób na manipulowanie, przywiązanie kogoś do siebie i ograniczenie jego wolności. Słyszałaś o przemocy ekonomicznej? Sytuacja, w której jesteś od partnera całkowicie zależna finansowo i w której on  kontroluje wszystkie twoje wydatki, a przez nie i ciebie, nie jest ani komfortowa, ani zdrowa. Babcia zawsze powtarzała, że warto mieć jakieś zaskórniaki i tego się trzymajmy! Wspólne finanse? W porządku, ale niech zasady będą jasne, czytelne i co najważniejsze – w pełni partnerskie.

Marzenia

Można żyć bez marzeń, ale co to za życie… Jeśli sama zadecydujesz o rezygnacji z jakiegoś pragnienia dla dobra waszego związku lub zastąpisz stare marzenie nowym, to nic w tym złego, twoje prawo. Nikt jednak nie może zmusić cię do porzucenia i zrezygnowania z tego, czego pragniesz, lekceważyć twoich potrzeb, szydzić z twoich marzeń lub wyśmiewać je. Kochający i wspierający partner pomaga w ich realizacji i motywuje do działania. Pielęgnuj zatem swoje marzenia, zmieniaj je w cele i skreślaj ze swojej listy wyłącznie wtedy, gdy już je zrealizujesz.

Szczęście

W głębi duszy dobrze wiesz, gdy poświęcasz zbyt wiele, czujesz, że oddałaś za dużo, że coś jest nie tak, jak powinno. Kompromisy? Jak najbardziej! Ustępstwa? Naturalnie, inaczej się nie da. Ale wszystko ma swoje granice i jeśli czujesz się nieszczęśliwa, zestresowana, zmęczona życiem i po prostu smutna, to czas na poważną rozmowę z partnerem i wprowadzenie zmian. Twój mężczyzna ma być źródłem pozytywnych uczuć i radości, a nie niezadowolenia i pesymizmu, a związek ma ci dawać szczęście, a nie je odbierać.


 

Na podstawie: www.bustle.com


Uroda

Mięta kojarzy ci się jedynie z lekiem na ból brzucha? Błąd! Poznaj jej niezwykłe właściwości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
12 sierpnia 2016
mięta
Fot. iStock / lzf

Ból brzucha, problemy trawienne? No jasne, herbata miętowa lub miętowe krople zawsze są pod ręką, by ulżyć w cierpieniu. Jeśli sięgasz po miętę jedynie przy okazji kłopotów gastrycznych, przyjrzyj się jej jeszcze raz, a z pewnością zaskoczy cię pożytecznymi właściwościami.  

Mięta dzięki orzeźwiającemu smakowi i zapachowi, szeroko wykorzystywana jest w przemyśle. Dodaje się ją do past do zębów, gum do żucia, napojów, słodyczy, różnorodnych pokarmów, aromat wykorzystuje do nasączania chusteczek i innych produktów użytku codziennego.

Dlaczego mięta jest tak cenna? Ta pospolita roślina porasta nie tylko ogrody, ale i rośnie dziko na łąkach więc jest szeroko dostępna. Pięknie pachnące zioło zawiera w swoich listkach olejki eteryczne, przede wszystkim odpowiedzialne za pobudzanie przepływu żółci oraz wspomaganie trawienia. Ale nie tylko.

7 powodów, dla których warto pić miętę każdego dnia 

1. Łagodzi nudności

To wiemy wszyscy i często z tego korzystamy. Olejki eteryczne zawarte w mięcie pieprzowej działają jako czynniki znoszące skurcze, zmniejszając napięcie mięśniowe dolnego odcinka zwieracza przełykowego oraz ułatwiając odbijanie się pokarmu. Uspokaja i rozluźnia układ pokarmowy, aby umożliwić żółci rozkładanie tłuszczów, i przemieszczać szybciej jedzenie w jelitach.

2. Ułatwia trawienie

Zaczyna już w ustach, gdzie aktywuje  ślinianki w naszej jamie ustnej oraz zwiększa produkcję żółci żołądkowej, a co za tym idzie wspomaga trawienie.

 Fot. Pixabay / betultiker / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / betultiker / CC0 Public Domain

3. Łagodzi biegunki

Garbniki zawarte w mięcie chronią wyściółkę jelit przed podrażnieniami oraz infekcjami i pomagają w łagodzeniu kurczowych bólów podczas rozwolnienia, spastycznych zatwardzeń, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy czy w chorobie Leśniowskiego-Crohna.

3. Ułatwia oddychanie

Badanie opublikowane w Journal of International Society of Sports Nutrition w 2013 roku podaje, że zdrowi mężczyźni przyjmowali 0,05 milimetrów olejku miętowego codziennie przez 10 dni. Po przeprowadzeniu testu wysiłkowego na bieżni przed i po spożyciu oleju, badacze stwierdzili, że olejek miętowy rozluźnia mięśnie oddechowe i pozwala na większą pojemność płuc, wentylacji i wyższe stężenie tlenu w mózgu.

5. Wspiera w walce ze zmęczeniem i depresją

Mięta pieprzowa działa relaksująco, łagodząc niepokój, nerwowość oraz napięcie. Można nacierać olejkiem skronie, zażyć kąpieli z jej dodatkiem lub po prostu usiąść z kubkiem gorącego naparu.

6. Pomoże przy przeziębieniu

Stosowana wewnętrznie, poprawia krążenie a poprzez rozproszenie krwi bliżej powierzchni ciała powoduje pocenie się. To jest przydatne, gdy biorą nas dreszcze, gorączka, przeziębienie lub grypa. Działanie ściągające oraz zmniejszające przekrwienie pomaga w złagodzeniu uczucia zapchanego nosa, oraz kataru. Olejek z mięty pieprzowej jest dodawany do inhalacji, a opary są wdychane w celu złagodzenia przeziębienia.

7. Łagodzi trądzik

Mięta zawiera witaminę A, która może przyczynić się do zmniejszenia w organizmie produkcję sebum, który powodują trądzik. Ponadto, mięta zawiera wiele antyoksydantów, które pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji.


 

źródło: www.powerofpositivity.compl.herbs2000.com


Zobacz także

papaja - owoc, jak jeść, właściwości

Detoks dla skóry. Nakarm ją witaminami

Ćwiczenia na piłce – mięśnie pośladków, grzbietu i tylnej części ud

pokochać swoje nogi

Jak pokochać swoje nogi i przestać nimi smętnie powłóczyć w drodze do celu. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”