Akademia Duckie Deck – największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – ponownie rusza w Polskę. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy na spotkanie z technologią i aktywnościami w duchu DIY (Do It Yourself – zrób to sam).
Już 11 i 12 listopada w Krakowie przygotowaliśmy:
- 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
- 7 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk), w tym aż 4 nowe propozycje warsztatowe, m.in. „Co świeci na niebie?” przygotowane przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik oraz rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm
- warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia
- sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
- kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin
- konkurs fotograficzny dla rodziców
Akademia Duckie Deck to bardzo szerokie spektrum aktywności dla dzieci i rodziców. Paleta naszych warsztatów z założenia ma być bardzo różnorodna, by nasi goście mogli swobodnie eksplorować. Z jednej strony rodzinom dajemy możliwość konstruowania samochodów wyścigowych, poznania tajników fotografii cyfrowej czy zgłębiania wiedzy o kosmosie, z drugiej – uczymy tworzenia bajek animowanych, druku 3D czy zapraszamy w podróż do świata rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Ten merytoryczny eklektyzm nie jest przypadkowy. W Akademii Duckie Deck za pomocą zabawy pokazujemy szerokie spektrum czynności, umiejętności, hobby, zawodów, w których każde dziecko może odnaleźć swoją pasję, oddać się jej i rozwijać.
MAREK PRZYSTAŚ, ZAŁOŻYCIEL DUCKIE DECK
– strefę malucha – pełną klocków, kolejek, puzzli i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach
Nowe technologie stały się ważnym elementem naszej codzienności. Często wręcz nie wyobrażamy sobie bez nich pracy, kontaktów społecznych czy rozrywki. Nauczyliśmy się także wykorzystywać je do ułatwiania sobie życia, choć tak naprawdę na co dzień w ogóle o tym nie myślimy. U większości z nas refleksja pojawia się dopiero wtedy, gdy nasze dzieci zaczynają spędzać więcej czasu nad różnego rodzaju ekranami urządzeń elektronicznych. Jako psycholog i rodzic rozumiem, że w głowach innych rodziców mogą rodzić się wówczas obawy związane z ich szkodliwością. Jeśli jednak technologii nie będziemy traktowali jako nagrody czy zabijacza czasu, to okazuje się, że może ona przyczynić się do zaspokojenia potrzeb rozwojowych naszych dzieci. W taki właśnie sposób wykorzystujemy ją podczas Akademii Duckie Deck. Dla nas tablet, gogle VR czy telefon to nic innego jak narzędzie w rękach dzieci. Narzędzie, które może być wykorzystane do świetnej zabawy. Innymi słowy stwarzamy przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą wspólnie doświadczać, bawić się i inspirować, a następnie przenosić te inspiracje do domu.
ULA MŁODNICKA – KORNAŚ, PSYCHOLOG, POMYSŁODAWCZYNI AKADEMII DUCKIE DECK