Taping twarzy staje się coraz popularniejszy wśród osób, które szukają sposobów na odmłodzenie twarzy. Przyklejanie plastrów jest stosunkowo proste i bezbolesne. Kinesiotaping, w połączeniu z głębokim masażem, może przynieść zadowalające efekty. Czy dokładnie jest taping twarzy i o czym warto pamiętać?
Taping twarzy – czy jest?
Taping twarzy, zwany również kinesiotapingiem estetycznym, polega na plastrowaniu twarzy dynamicznymi taśmami/plastrami, dedykowanymi właśnie do kinesiotapingu. Dzięki tej prostej metodzie można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Taping polega na czasowym oklejaniu twarzy taśmami, które obniżają napięcie powierzchniowe, rozluźniają twarz i przywracają skórze elastyczność.
Jak działa taping twarzy?
Taping twarzy ma wiele zastosowań, ale głównie reguluje napięcie mięśniowe, które może doprowadzić do opadania kącików ust lub asymetrii twarzy. Regularnie wykonywany pomaga podnieść owal twarzy, redukuje opuchliznę i wygładza zmarszczki. Plastry oddziałują na powięź, mięśnie, układ limfatyczny i krwionośny, a także wpływają na lepsze dotlenienie tkanek. Na co dokładnie pomaga kinesiotaping twarzy?
- Na zmarszczki – zmarszczki często są wynikiem podwyższonego napięcia mięśniowego, zmniejszonej powierzchni między skórą a tkanką podskórną lub też utrudnionego przepływu krwi i limfy. Dzięki odpowiednio naklejonym plastrom skóra twarzy unosi sią, płyny ustrojowe sprawniej przepływają, a tkanki są lepiej odżywione. Zmarszczki widocznie się zmniejszają.
- Na obrzęki limfatyczne – zastój limfy jest główną przyczyną obrzęku limfatycznego. W wyniku zastoju limfa nie może przedostać się swobodnie do węzłów chłonnych, a w konsekwencji gromadzi się w jednej okolicy w nadmiernej ilości. Taping twarzy poprawia przepływ limfy i zmniejsza powstałe obrzęki.
- Na opadający kącik ust – przypadłość ta jest zmorą wielu kobiet. Opadający kącik ust jest wynikiem utraty tkanki tłuszczowej z policzków i gromadzeniem się jej w okolicy żuchwy. W konsekwencji policzki i kąciki ust zaczynają opadać, twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyglądu. Masaż i stosowanie plastrów zwiększa aktywność mięśni i poprawia ich napięcie. Po kilkunastu, a czasami już nawet kilku „seriach” kąciki ust podnoszą się do góry.
- Na opadającą powiekę – opadająca powieka sprawia, że twarz nabiera zupełnie innego wyglądu. Wygląda na starszą, bardziej zmęczoną. Podniesienie i naciągnięcie powieki za pomocą plastrów sprawia, że oko otwiera się, unosi do góry, a twarz rozświetla.
Kinesiotaping twarzy w połączeniu z masażem
By zmniejszyć widoczność bruzd na twarzy najlepiej rozpocząć od głębokiego masażu twarzy, podczas którego mięśnie, które przyczyniają się do powstawania mimicznych zmarszczek, rozluźnią się. Masaż Kobido, często nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy sprawi, że skóra będzie wyglądała na gładką, napiętą i bardziej wypełnioną. Po masażu warto okleić twarz taśmą, by wzmocnić i podtrzymać efekt.
Zobacz również: Masaż Kobido – efekt liftingu twarzy bez użycia skalpela. Co warto o nim wiedzieć?
Taping twarzy w domu
Samodzielne stosowanie tapingu twarzy, bez jakiejkolwiek pomocy specjalisty nie jest dobrym pomysłem. W pierwszej kolejności warto poprosić o pomoc fizjoterapeutę lub kosmetologa, który pokaże i wytłumaczy jak prawidłowo naklejać taśmy. W przeciwnym razie możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Równie dobrze można zapisać się na kurs stacjonarny lub on-line. Przed samodzielnym przyklejaniem plastrów, warto zobaczyć jak robi to specjalista. Jednak by uzyskać jak najlepsze efekty, najlepiej wybrać się na profesjonalny masaż, po którym twarz zostanie dokładnie oklejona taśmami. Oklejanie można powtarzać co kilka dni, a w przypadku zaawansowanych zmian twarzy nawet codziennie.