Prywatne pakiety medyczne to tak duża rozpiętość wariantów i możliwości, że pacjenci coraz częściej zastanawiają się, co powinno wchodzić w skład tego typu abonamentów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie chodzi tu wyłącznie o samą opiekę lekarską.
Co musi mieć dobry pakiet medyczny?
Prywatna medycyna nabiera na popularności z roku na rok. Wynika to nie tylko z kondycji państwowej służby zdrowia. – Coraz więcej osób podchodzi do prywatnych abonamentów medycznych jak do swoistej inwestycji – w zdrowie swoje i najbliższych. W sytuacji, gdy ceny pakietów medycznych pomiędzy standardowymi wariantami, a tymi klasy premium są relatywnie niewielkie, chętnie poszukiwane są właśnie te najbardziej rozbudowane opcje – oceniają analitycy porównywarki abonamentów medycznych MedicCentre.pl.
Według MedicCentre.pl kluczową kwestią jest rozpiętość usług medycznych. Warto wybrać pakiet, który zapewnia dostęp do jak najszerszej grupy lekarzy-specjalistów. Bardzo przejrzyście prezentuje to porównywarka, która precyzyjnie określa, jakie specjalizacje wchodzą w skład poszczególnych wariantów. Tu należy kierować się zasadą, że dobra opieka medyczna to ta, która umożliwia szybką konsultację nie tylko z internistą czy pediatrą, ale również ze zdecydowanie bardziej nietypowymi medykami.
To szczególnie ważne np. w przypadku zdiagnozowania konkretnych problemów zdrowotnych. W takiej sytuacji tym bardziej trzeba sprawdzić, czy pakiet medyczny zakłada prywatne konsultacje z diabetologiem, ortopedą czy np. onkologiem.
Niemniej istotna jest diagnostyka. Prywatne pakiety medyczne charakteryzują się nadzwyczaj szybką ścieżką decyzyjną. W razie urazu palca i wystawienia skierowania przez lekarza praktycznie tego samego dnia można udać się na badanie RTG, a opis do zdjęcia czeka już po kilku godzinach – w ten sposób wszelkie decyzje medyczne następują zdecydowanie szybciej niż w innych przypadkach.
Podobnie jak w przypadku wizyt lekarskich, wybierając pakiet medyczny, należy patrzeć na nie maksymalnie szeroko. Tylko taka perspektywa daje pewność, że pakiet będzie idealnie odpowiadał potrzebom. Przykładem może być rehabilitacja. Częstym wsparciem dla pacjenta bywa fala uderzeniowa – zabieg świetnie sprawdzający się w przypadku schorzeń narządów ruchu. Należy jednak pamiętać, że nie znajduje się ona we wszystkich pakietach. Jeśli wiesz, że możesz regularnie potrzebować takiego rozwiązania, zadbaj o to, by fala znalazła się w Twoim abonamencie.
Dlaczego abonamenty medyczne płacone są na długi okres czasu z góry?
Osoby rozważające zamówienie abonamentu medycznego często analizują je pod kątem krótkiego czasu obowiązywania. To błąd. Po pierwsze: operatorzy unikają tego rodzaju rozwiązań, gdyż tylko formuła stałej współpracy umożliwia utrzymanie placówek i wysokiej jakości usług. Po drugie – należy spojrzeć m.in. na cały proces z innej perspektywy. W sytuacji, gdy na skutek inflacji dochodzi do powszechnej podwyżki wszelkich cen – w tym prywatnych wizyt lekarskich – ceny abonamentów medycznych, utrzymują się na stałym i korzystnym dla pacjentów poziomie.