Go to content

Gdyby on naprawdę był mężczyzną dla ciebie, nie bałby się tych 8 rzeczy

Fot. iStock/oneinchpunch

Kiedy masz obok siebie tę „właściwą” osobę, nawet największe życiowe problemy okazują się mniej uciążliwe. Codzienność z odpowiednio dobraną osobą u boku jest bardziej znośna, a miłość daje nam wsparcie w najtrudniejszych momentach. Bywa jednak, że mylimy się w swoich miłosnych wyborach, a wymarzony partner okazuje się nie wystarczająco silny, by stanowić dla nas prawdziwe oparcie. Zdarza się i tak, że jego strach przed szczerym zaangażowaniem w związek sprawia, że dalsze budowanie relacji jest niemożliwe. Bo gdyby on naprawdę był mężczyzną dla ciebie, nie bałby się tych 8 rzeczy:

1. Twoich emocji

Życiowy partner nigdy nie powinien być onieśmielony twoimi uczuciami i emocjami, udawać, że nie widzi twoich łez, bezradności, złości.

2.  Twoich celów i planów życiowych

Oczywiście, może uznać, że na pewne rzeczy dotyczące was oboje, jest jeszcze za wcześnie. Może mieć inne zdanie, inaczej widzieć pewne sprawy. Ale nie powinien panicznie bać się tego, do czego dążysz, unikać szczerych rozmów i w nieskończoność odkładać decyzji. Musi mieć odwagę, by mówić, że się z czymś nie zgadza.

3. Prawdy o tobie

Nie tylko twojej przeszłości, ale też tego jaka jesteś w codziennym, monotonnym życiu. Łatwo spotykać się i spędzić ze sobą weekend raz na jakiś czas. Prawdziwe życie zaczyna się wtedy, gdy jesteśmy ze sobą naprawdę, gdy widzimy siebie chorych, zmęczonych, zdenerwowanych i wciąż chcemy być razem.

4. Twojego zaangażowania

Nie przerażałoby go to, że miłość i związek traktujesz poważnie. Czułby się dumny z tego, że go „wybrałaś”, że chcesz z nim być, że chcesz rozwijać tę relację i zobaczyć, dokąd ona was zaprowadzi. Niedojrzali mężczyzni uciekają przed zaangażowaniem, ci właściwi – podejmują wyzwanie.

5 . Twoich standardów i oczekiwań

To oczywiste, że je masz. Że na pewne rzeczy, takie jak kłamstwo czy brak szacunku w związku się nie zgodzisz. Właściwy partner nie boi się tych oczekiwań, bo wie, że każda relacja wymaga ustalenia pewnych zasad, „planu działania”, priorytetów. Że nie jest „samosterowalną” łodzią, ale wyborem dwóch osób.

6. Twoich przyjaciół i rodziny

Właściwy partner nie boi się poznać innych, bliskich ci osób, bo jego intencje wobec ciebie są szczere. Dlaczego miałby unikać nawiązania znajomości z tymi, którzy są dla ciebie ważni?

7. Tego, że nie zawsze się ze sobą zgadzacie

W każdym związku występują różnice zdań, sprzeczki, drobne kłótnie inne punkty widzenia. To naturalne. Podstawą jest jednak akceptacja i szacunek dla tych różnic. I dostrzeżenie, że one nas wzbogacają.

8. Miłości

Z całym ryzykiem, które ona ze sobą niesie. Z brakiem „gwarancji”, że będzie trwała wiecznie. Z obowiązkiem dbania o nią i o siebie nawzajem.


Na podstawie: relrules.com