Go to content

Światowy bestseller literatury psychologicznej w wersji dla nastolatków

Fot. iStock/martin-dm

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli – dla nastolatków to publikacja, która stanowi nawiązanie do bestsellera W pułapce myśli – tym razem została skierowana do młodych ludzi. To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia  odpowiadają  problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie.

W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.

Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka,  uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy.

To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

Dzięki książce młodzi ludzie:

  • przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania
  • nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach
  • przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy
  • zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości
  • odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną

Nastolatki przywykły do tego, że dorośli mówią im, co mają robić i nie ma potrzeby pisać książek, w których będzie jeszcze więcej komenderowania. Ta książka ma ci pomóc w przeżywaniu życia na twój własny sposób. Sprzymierzeńcem podczas czytania i korzystania z niej będzie twoje pragnienie niezależności w życiu. Znajdziesz w niej pytania o to, na czym ci zależy i próby dotarcia do głębszej mądrości, którą nosisz w sobie. W pewnym sensie to ty musisz zdecydować, czy żyjesz własnym życiem, czy też należy ono do myśli i uczuć, które ci wpojono.

Steven C. Hayes, autor książki W pułapce myśli

Oto książka, która jest bogatą skarbnicą mądrości, współczucia i niezwykle praktycznych narzędzi, owocnie wspierających nastolatków w obliczu wyzwań życiowych. Lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

– Russ Harris, autor książek Zrozumieć ACT i Pułapka szczęścia

 

Młodość to czas odkrywania: świata, relacji z ludźmi i samego siebie. Ta książka może być twoim sprzymierzeńcem w tej pełnej wyzwań przygodzie. Nie tylko znajdziesz tu instrukcję obsługi swoich myśli i emocji, ale przede wszystkim zyskasz możliwość zdobycia umiejętności, dzięki którym odważysz się spełniać najgłębsze marzenia.

Joanna Steinke-Kalembka
psycholog, autorka bloga Edukowisko.pl

 

Bycie nastolatkiem jest piękną przygodą, wstępem do odważnego dorosłego życia. W czasie tej przygody można przeżyć zarówno to, co dobre, miłe, przyjemne, jak i to, co powoduje lęki i cierpienie, utrudnia zrozumienie własnych emocji, myśli czy zachowań. Książka inspiruje do odkrywania, rozbudzania ciekawości, wewnętrznej siły, by odważnie żyć w zgodzie ze swoimi wartościami.

Marta Szydłowska-Pierzak
psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „Empatia”

 

O autorach:

Dr Louise Hayes, psycholog kliniczny, pracownik naukowy Uniwersytetu w Melbourne. Jako pierwsza zaadaptowała terapię akceptacji i zaangażowania dla potrzeb młodych ludzi, zajmuje się badaniami nad skutecznością terapii ACT u nastolatków oraz prowadzi międzynarodowe szkolenia ACT dla specjalistów z całego świata.

Ann Bailey, MA, psycholog kliniczny z doświadczeniem w niesieniu pomocy w radzeniu sobie z emocjami i odnajdywaniu sensu życia. Autorka książki Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

Dr Joseph V. Ciarrochi, profesor psychologii na Uniwersytecie Western Sydney, wykładowca, badacz, autor licznych publikacji naukowych. W swoich badaniach skupia się na zrozumieniu i rozwijaniu społecznego i emocjonalnego dobrostanu. Autor książki Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

Dr Stephen C. Hayes, profesor psychologii na Uniwersytecie Nevady w Reno. Autor licznych książek i artykułów naukowych, w tym cieszącego się ogromnym powodzeniem podręcznika ACT W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

W pułapce myśli – dla nastolatków

W pułapce myśli dla nastolatków

Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Louise Hayes, Ann Bailey, Joseph Ciarrochi

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 168

ISBN: 978-83-7489-804-1

Cena: 39,90


Artykuł powstał we współpracy GWP