Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock
Fot. iStock
 

Jedynacy nie cieszę się wspaniałą reputacją, ponieważ kojarzą się z osobami odrobinę egoistycznymi, skoncentrowanym na sobie i oczekującymi poświęcenia im uwagi przez bliskie osoby. Oczywiście nie ma tu jednej reguły, bo wiele zależy od charakteru, sposobu wychowania, doświadczeń z czasu dzieciństwa.

Jednak reputacja jedynaków to jedna rzecz, natomiast inną są obserwacje i prowadzone przez specjalistów badania w różnych dziedzinach. Tym razem pod lupę wzięto portal Illicit Encounters, który dedykowany jest osobom szukającym przygód poza małżeństwem. Eksperci ustalili, aż 34 proc. wszystkich użytkowników zarejestrowanych w serwisie to jedynacy.

Jedynacy zdradzają częściej?

Okazało się, że mężczyźni, którzy wychowywali się jako jedynacy, statystycznie dopuszczają się częściej zdrady niż mężczyźni, który mają rodzeństwo. Tłumaczone jest to faktem, że osoby wychowujące się bez rodzeństwa doświadczają znacznie intensywniejszego odczucia samotności i w związku tym częściej szukają dla siebie uwagi i zainteresowania w szerszym gronie. Konieczność bycia zauważonym, pragnienie zainteresowania swoją osobą sprawia, że jedynacy są bardziej skłonni do zdrady, desperacko manifestując w sposób pewne deficyty.

Co ciekawe portal przeprowadził również inne badanie, które pokazuje, że najwierniejsze jest rodzeństwo „średnie”. Z reguły takie dzieci otoczone są miłością zarówno ze strony rodziców, jak i rodzeństwa, więc lepiej sobie radzą z samotnością i nie szukają stałej uwagi dla swojej osoby.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Czy wiesz, jak prawidłowo wyrywać brwi? Uwaga – większość z nas dotychczas robiła to źle

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/master1305
Fot. iStock/master1305
 

W ostatnim czasie odnoszę wrażenie, że brwi przeżywają swój rozkwit. Oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu – co to, to nie, ale faktycznie mówi się o nich coraz więcej i częściej zwraca się na nie uwagę. Już nie mają być cienkie i wyskubane do granic możliwości. Teraz wyglądać mają jak najbardziej naturalnie.

Jednak naturalnie nie znaczy, że mają być zaniedbane. Większość z nas co jakiś czas siada z pęsetą w ręce przed lustrem i wyrywa te włoski, które niesfornie nie rosną w idealnej linii naszych brwi. Okazuje się jednak, że większość z nas popełnia jeden i ten sam błąd próbując pozbyć się niechcianych włosków brwi.

Ekspert od brwi Sania Vucetaj ujawnia, że brwi powinniśmy skubać przy… słabym świetle. Zaskoczone? Z pewnością, przecież większość z nas próbuje doświetlić twarz, by dojrzeć wszystkie włoski, których chcemy się pozbyć. Okazuje się jednak, że mocne światło prowadzi do obsesyjnego wyrywania brwi, co prowadzi do tworzenia wręcz pajęczych, cienkich linii nad naszymi oczami. Im lepiej widzimy, tym większa chęć wyrwania jeszcze jednego włoska i kolejnego, by uzyskać idealny kształt. Tyle tylko, że ten kształt często na koniec staje się bardzo wyskubany, co nie wygląda ładnie.

Dlatego – drogie panie – od dziś jeśli będziecie chciały wyrwać niepotrzebne włoski swoich brwi róbcie t przy jak najbardziej naturalnym świetle. Pozwólcie swoim brwiom wyglądać jak najbardziej naturalnie.


źródło: The Sun

 

 

 


7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/AleksanderKaczmarek
Fot. iStock/AleksanderKaczmarek

Kochamy wysokie obcasy, bo zdecydowanie kojarzą się nam z kobiecością, seksapilem. Lubimy je nosić, a przynajmniej od czasu do czasu założyć, by poczuć się naprawdę zmysłowo. Wiadomo jednak, że częste noszenie szpilek nie wpływa dobrze na zdrowie nóg. Nie każda z nas jednak wie, że szpilki mogą powodować inne zmiany w ciele.

7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach 

1. Kręgosłup

Przeciążenie kręgosłupa podczas chodzenia w wysokich szpilkach nie jest czymś zaskakującym. Konieczność balansowania ciałem, gdy stawiamy kroki, zmusza kręgosłup do nieprawidłowego wygięcia. A im słabsze mięśnie brzucha, tym większe przeciążenie i ból w okolicy krzyżowej.

2. Miednica

Wysokie obcasy na nogach sprawiają, że mięśnie całego ciała są znacznie bardziej napięte. To oznacza również, że mięśnie dna macicy, czyli tzw. mięśnie Kegla również są napięte. To może być jednak zaletą, bo im silniejsza mięśnie dna miednicy, tym lepsze orgazmy.

3. Uda

Mięśnie nóg pracują bardzo intensywnie podczas chodzenia w szpilkach. To akurat jest pozytyw noszenia szpilek, bo silniejsze mięśnie, to lepszy wygląd nóg.

4. Kolana

Tu akurat nie mamy się z czego specjalnie cieszyć, ponieważ szpilki zmuszają również ścięgna do większego napięcia i bardzo intensywnej pracy. To może prowadzić do deformacji chrząstki stawowej i zużywania się torebki stawowej i więzadeł przed czasem. W efekcie już po kilku latach mogą pojawić się zmiany zwyrodnieniowe, a dalej problemy z poruszaniem się.

5. Łydki

W stopie uwięzionej w szpilce ścięgno Achillesa zostaje usztywnione i mięśni łydek się skracają. To może powodować ból wtedy, gdy wkładamy buty na płaskim obcasie.

6. Kostki

W obuwiu typu szpilki kostki są wypychane w górę, przez co następuje zaburzenie krążenie krwi w kończynach i powstają na nich pajączki.

7. Stopy

Kości przodostopia przy noszeniu szpilek są bardzo obciążone. Każde małe uderzenie stopy od dołu przynosi ryzyko powstawania mikrourazów kości i nerwów. Nie wspominając o tym, że ciasne szpilki mogą powodować wrastanie paznokci w skórę.

źródło: www.womenshealth.pl


Zobacz także

Fot. Screen z Facebooka / Burgery nocą

Każda matka ją zrozumie. Ja opowiem wam dziś moją przygodę

Fot. iStock/Pierre Desrosiers

Nie oddalasz się ode mnie, tylko od samej siebie. Nie opuszczę cię, aż do zapomnienia

Fot. iStock

„Mamo, nie jestem już dzieckiem”. Poznasz to po pokoju