Związek

Tylko tego oczekujemy od was, Panowie. Serio to tak dużo?!

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2021
fot. Bhupi/iStock
 

Czego tak naprawdę kobieta chce od mężczyzny? Cóż, gdyby odpowiedź była prosta, nie było tak zabawnie… prawda? 🙂 A tak serio, kiedy tylko dowiemy się o oficjalnych zasadach czy kodeksie, damy ci znać. Tymczasem służymy listą rzeczy, których większość kobiet poszukuje u mężczyzny.

Przeglądając fora, czy stykając się z takimi produkcjami, jak „Chłopaki do wzięcia” można wysnuć wnioski, że kobiety chcą przystojnego ogiera z furą pieniędzy i niezłą furą w garażu.  Cóż, no nie do końca… delikatnie mówiąc. Wrażenie robią na nas zgoła inne rzeczy. Takie, które dla normalnych ludzi i w zdrowych relacjach są naturalne. Słyszymy i czytamy, że tylko narzekamy, wymagamy, zostawiamy bez powodu. Ale czy to, co poniżej, to naprawdę tak wiele?

 

Żebyśmy dobrze się przy was czuły

Jeśli nie możemy chodzić przed wami nago, jeść pizzy rękami lub nie golić nóg przez tydzień, nie czujemy się komfortowo. Oczywiście chcemy pokazywać swoje najlepsze strony, ale czasem chciałybyśmy też móc odpuścić bycie ideałem.

Żebyście byli uczciwi

Wcale nie chodzi tylko o wierność, chociaż jest to oczywiście szalenie ważne. Chcemy, żebyście byli wobec nas lojalni w każdej możliwej sytuacji. Żebyście zawsze grali z nami do jednej bramki, żebyście stali za nami murem, a w awanturach trzymali się zasad gry fair play. To wiąże się z zaufaniem. Jeżeli jesteście wobec nas uczciwi, ufamy was. Gdy nie ma zaufania, nie ma związku.

Żebyście byli empatyczni

To nie musi być Waszą mocną stroną, ale fajnie, gdybyście potrafili zrozumieć emocje drugiego człowieka i chociaż przez moment zastanowić się nad tym, co czujemy i dlaczego w danej sytuacji reagujemy tak, a nie inaczej. To bym nam wszystkim naprawdę wiele ułatwiło.

Żebyście kochali… siebie

Miłość do siebie. To niezwykle ważne. Jeśli nie jesteś świadomy siebie i nie kochasz siebie, to jak możesz być w związku z kimkolwiek? Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Docenianie siebie jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby znaleźć kogoś, kto też cię doceni. Dosłownie nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna, który jest pewny siebie. Słuchajcie, naprawdę nie jest ważne, jakiej marki macie samochód, to nic nie znaczy. Musimy mieć do was zaufanie. A zaufanie pochodzi z wnętrza i wynika z szacunku do samego siebie. Mężczyzna, który jest pewny siebie, jest seksowny.

Żebyście byli tymi, na których możemy polegać

Jeśli nie wywiązujesz się z obietnic – oto dobry powód, dla którego jesteś singlem. Kobiety chcą mężczyzn, którzy dotrzymują słowa i stają na wysokości zadania, kiedy kobieta ich potrzebuje. Na głębszym poziomie, jeśli chodzi o szukanie poważnego partnera życiowego, jest to jedna z pięciu najważniejszych cech, których szukają kobiety.

Żebyście nas pożądali

Tak, dla nas też seks jest ważny i chcemy czuć się pożądane. Lubimy przeglądać się w Waszych oczach, gdy zalotnie zrzucamy z siebie kolejne elementy odzieży. Zależy nam na chemii i emocjonalnej więzi w trakcie seksu. Nie traktujcie nas jak seks-robotów, które mają do wykonania określone zadania. Seks może być niesamowity, ale jeśli nie ma związku emocjonalnego, to nic nie znaczy, to po prostu dobry seks. Ale dobry seks nie jest świętym Graalem, można go łatwo znaleźć. Trudno natomiast znaleźć związane z tym emocjonalne połączenie. To wtedy seks jest czymś więcej niż fizycznym, to kochanie się.

Żeby stać was było na romantyczne gesty

Wy zaraz widzicie podróż do Paryża, pisanie wierszy i bukiety kwiatów. Wcale nie. Ogromne wrażenie robi na nas, gdy nagle, ni z tego, ni z owego puścicie piosenkę, przy którejś kiedyś razem tańczyliśmy. Albo gdy kupicie nam w sklepie ulubioną czekoladę. Albo gdy zabierzecie nas na spacer. To wszystko są romantyczne gesty.

Żebyście nas szanowali

Dobrze czujemy się w towarzystwie dżentelmenów, którzy potrafią traktować kobietę z szacunkiem. W codziennym życiu zwracamy jednak uwagę na inne drobiazgi, niż to, czy otwieracie nam drzwi od samochodu. Przede wszystkim chcemy, żebyście zwracali się do nas z szacunkiem i uważali na to, co mówicie, bo to właśnie w słowach najczęściej lokujecie swoją pogardę.

Żebyście umieli i chcieli rozmawiać

Mężczyzna, który potrafi prowadzić rozmowę – marzenie. Każda z nas zaliczyła randkę, kiedy faceta trzeba było wręcz zmuszać do mówienia. Jeśli nie jesteś wielkim mówcą, to w porządku, ale przynajmniej spróbuj porozmawiać. Nie prosimy cię, abyś mówił jak spin doktor, po prostu chcemy sobie pogadać.

Żebyście mieli poczucie humoru

Chcemy się z Wami dobrze bawić i naprawdę uwielbiamy te Wasze wszystkie wygłupy, o ile potraficie zachować umiar. Życie jest jedno i my też chcemy czerpać z niego całymi garściami. Wcale nie jesteśmy takie poważne, jak Wam się wydaje. Czego od Was oczekujemy? Żebyście byli naszymi kompanami do tańca i do różańca.

Żebyście mieli pasję

Człowiek, który kocha to co robi, jest zwyczajnie ciekawy. Kobiety chcą być z kimś, kto jest dumny z tego, co robi i po prostu to lubi. Cokolwiek to jest, nie ma znaczenia, ważne jest to, że to kochasz. Ponieważ pod koniec dnia wrócisz do domu, więc jeśli nie będziesz szczęśliwy, wpłynie to na związek.

Żebyście mieli swoje zdanie

Lubimy, gdy macie swoje zdanie, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy potraficie je uargumentować. Wy natomiast albo mówicie „NIE” dla zasady (bo przecież facet ma mieć ostatnie słowo, a kobieta ma go słuchać), albo jak te pieski na podszybiu kiwacie głowami. Ani jedna, ani druga postawa nie spowoduje, że będziemy Was bardziej szanować czy kochać. Miłość i szacunek są, albo ich nie ma.

 


Związek

„Wyrolowani” – znakomita komedia dla całej rodziny już w kinach!

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2021
 

Animowana komedia twórców kultowego serialu „Simpsonowie”. Film „Wyrolowani” oszałamia humorem i fabularną pomysłowością. Nie wstydź się, zabierz dziecko do kina, baw się i wzruszaj do łez. Dawno nie widzieliśmy tak zabawnej i wartościowej komedii dla rodziców 😉

Te cudowne Flumaki nie mają sobie równych. Dodatkowo w polskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyli m.in. Kacper Kuszewski, Monika Dryl, Jan Jankowski, a swój specjalny udział ma Michał Będzmirowski „Modny Tata”!

Gdy czujesz, że los Cię wkręca, stań otworem przed przygodą!

Ola i Olo od zawsze mają w życiu pod górkę i pod …dziurkę. Co z tego, że na-leżą do uroczego gatunku Flumaków, którym zachwycił się sam Karol Darwin, skoro jest to gatunek na wylot zagrożony. Flumaki to takie okrągłe istoty z prześwitem w środku, co upodabnia je bardzo do donatów. Są zresztą nie mniej słodkie. Niestety los rzadko uśmiecha się do Oli i Ola, którzy nawet przez własnych ziomali uważani są za nieogarniętych i fajtłapowatych. Ale fortuna kołem się toczy! Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe plemię Flumaków, Ola i Olo wyruszają w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii. Przyszłość, do której trafią okaże się jeszcze bardziej zakręcona niż ich ojczysty rok 1835, ale powrót do przeszłości to na razie mission impossible. W towarzystwie nieletniego dino­zaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych oryginałów, Ola i Olo muszą rzucić się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który podobno wie jak to wszystko odkręcić.

Zapraszamy i polecamy!


Związek

Stać się silnym, albo odejść – takie opcje ma mężczyzna przy silnej kobiecie

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2021
fot. skynesher/iStock

Przeszłaś już niejedno. Życie stawiało i stawia przed tobą kolejne wyzwania, czasem rzuca kłody pod nogi. Doświadczenia, które wyniosłaś z rodzinnego domu i te, zdobywane już na własną rękę – to wszystko cię buduje. Masz świadomość siebie, potrafisz o siebie zadbać, a jak trzeba – zawalczyć. Jesteś zaprawiona w boju, krótko mówiąc. Ale czy i w związku powinno być jak na froncie – dowódca i podwładny? Czy naprawdę chciałabyś kierować partnerem? Niekoniecznie. Choć jest wielu mężczyzn, którym takie relacje odpowiadają, dla silnej kobiety to wcale nie jest najlepsze rozwiązanie.

Silna kobieta jest dla słabego mężczyzny jak lustro, jak zderzenie z prawdą o sobie samym. Dopiero w zderzeniu z nią może dostrzec, ile sam jest wart. Przy niej na światło dzienne wychodzą jego kompleksy, demony z przeszłości, nieprzepracowane emocje. Słaby mężczyzna ma przy takiej kobiecie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść.

1. Nie potrzebujesz rycerza

Nie trzeba się o ciebie, ani za ciebie bić.  Słaby mężczyzna „walczy” na pokaz, a w dodatku tylko przez moment. Liczy na podziw. Ty natomiast potrzebujesz u swego boku kogoś niezależnego i rozumiejącego, że ty też jesteś niezależna. Nie oczekujesz, że ktoś rozwiąże twoje problemy za ciebie, sama to robisz.

Słaby mężczyzna nie poradzi sobie z takim odtrąceniem jego pomocnej dłoni. Nie będzie też w stanie nadążyć za twoimi potrzebami.

2. Wiesz, czego chcesz

A on, by poczuć się przy tobie kimś od ciebie lepszym (w głębi duszy, czuje się gorszy), będzie starał się pokazać, że nie wiesz. Trudno mu zaakceptować twoją siłę, choć z drugiej strony, bardzo go ona pociąga.

3. Oczekujesz uczciwości i wrażliwości

Szczerym trzeba być przede wszystkim z sobą samym. Tego nie potrafią słabi ludzie – oni przed tą szczerą prawdą na własny temat uciekają. Nie dają rady w konfrontacji z rzeczywistością. Ty natomiast o ewentualnych trudnościach myślisz bez lęku. Trudny temat do przegadania – proszę bardzo, jesteś gotowa. On natomiast nigdy nie jest. Plącze się, wije, albo po prostu przytakuje, żeby tylko mieć to z głowy. Taka postawa nie gwarantuje dobrej relacji.

4. Nie boisz się intymności

Dobrze się czujesz ze swoją kobiecością. Chciałabyś, więcej – oczekujesz, że twój partner będzie otwarty na to, czego potrzebujesz. Oczekujesz, bo uważasz, że zasługujesz na szczęście. Słaby mężczyzna natomiast… nie wysili się, będzie liczył wyłącznie na ciebie.

5. Wiesz, kiedy ktoś kłamie

Kolejny aspekt, w którym słaby facet nie będzie dobrym partnerem dla ciebie. Zbyt często ucieka się do nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością tłumaczeń swoich słabości. W głębi serca natomiast liczy, że się z nimi uporasz. Czy to ma sens?

6. Wymagasz zdecydowania, bo sama jesteś zdecydowana

Komuś, kto sam jest zdecydowany, nie przychodzi łatwo życie z kimś o wręcz przeciwnym usposobieniu. Chcesz mieć pewność, że możesz na niego liczyć, ale on sam nie jest pewien, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania.

7. Jesteś wytrwała

Przetrwałaś wiele. Masz doświadczenie. Słabemu mężczyźnie trudno za tobą nadążyć, bo jego postawa życiowa najczęściej objawia się rezygnacją i wycofaniem. Zamiast stawiać czoło problemom, będzie się chował za tobą.

8. Nie możesz wiecznie czekać

Kiedy on zaczyna odpuszczać, kluczyć, kwestionować swoje własne uczucia wobec ciebie – odejdziesz. Nie umie wybrać między Tobą, a tą drugą?… Szkoda twojego czasu.

9. Kochasz bezwarunkowo, ale…

Nie dasz się przecież ranić w nieskończoność. Miłość to jedno, instynkt samozachowawczy, drugie. Silna kobieta będzie kochać i wpierać swojego mężczyznę tak długo, aż on będzie na to zasługiwał. Znasz swoją wartość, chociaż zaboli, odpuścisz, by poszukać szczęścia z kimś innym, albo raczej – sama ze sobą.

 

powerofpositivity.com


Zobacz także

A my mieliśmy być wyjątkowi. Jak już to rozwieźć się szumnie i z przytupem, ale nie tkwić obok siebie

A my mieliśmy być wyjątkowi. Jak już to rozwieść się szumnie i z przytupem, ale nie tkwić obok siebie

W miłości nie ma pomyłek. Czego nauczy cię „nieudany” związek, tego nie dowiesz się już nigdy potem

Albo się spalasz albo przy kimś ogrzewasz. O sile dobrej miłości, która zależy głównie od nas