Go to content

Tylko tego oczekujemy od was, Panowie. Serio to tak dużo?!

fot. Bhupi/iStock

Czego tak naprawdę kobieta chce od mężczyzny? Cóż, gdyby odpowiedź była prosta, nie było tak zabawnie… prawda? 🙂 A tak serio, kiedy tylko dowiemy się o oficjalnych zasadach czy kodeksie, damy ci znać. Tymczasem służymy listą rzeczy, których większość kobiet poszukuje u mężczyzny.

Przeglądając fora, czy stykając się z takimi produkcjami, jak „Chłopaki do wzięcia” można wysnuć wnioski, że kobiety chcą przystojnego ogiera z furą pieniędzy i niezłą furą w garażu.  Cóż, no nie do końca… delikatnie mówiąc. Wrażenie robią na nas zgoła inne rzeczy. Takie, które dla normalnych ludzi i w zdrowych relacjach są naturalne. Słyszymy i czytamy, że tylko narzekamy, wymagamy, zostawiamy bez powodu. Ale czy to, co poniżej, to naprawdę tak wiele?

 

Żebyśmy dobrze się przy was czuły

Jeśli nie możemy chodzić przed wami nago, jeść pizzy rękami lub nie golić nóg przez tydzień, nie czujemy się komfortowo. Oczywiście chcemy pokazywać swoje najlepsze strony, ale czasem chciałybyśmy też móc odpuścić bycie ideałem.

Żebyście byli uczciwi

Wcale nie chodzi tylko o wierność, chociaż jest to oczywiście szalenie ważne. Chcemy, żebyście byli wobec nas lojalni w każdej możliwej sytuacji. Żebyście zawsze grali z nami do jednej bramki, żebyście stali za nami murem, a w awanturach trzymali się zasad gry fair play. To wiąże się z zaufaniem. Jeżeli jesteście wobec nas uczciwi, ufamy was. Gdy nie ma zaufania, nie ma związku.

Żebyście byli empatyczni

To nie musi być Waszą mocną stroną, ale fajnie, gdybyście potrafili zrozumieć emocje drugiego człowieka i chociaż przez moment zastanowić się nad tym, co czujemy i dlaczego w danej sytuacji reagujemy tak, a nie inaczej. To bym nam wszystkim naprawdę wiele ułatwiło.

Żebyście kochali… siebie

Miłość do siebie. To niezwykle ważne. Jeśli nie jesteś świadomy siebie i nie kochasz siebie, to jak możesz być w związku z kimkolwiek? Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Docenianie siebie jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby znaleźć kogoś, kto też cię doceni. Dosłownie nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna, który jest pewny siebie. Słuchajcie, naprawdę nie jest ważne, jakiej marki macie samochód, to nic nie znaczy. Musimy mieć do was zaufanie. A zaufanie pochodzi z wnętrza i wynika z szacunku do samego siebie. Mężczyzna, który jest pewny siebie, jest seksowny.

Żebyście byli tymi, na których możemy polegać

Jeśli nie wywiązujesz się z obietnic – oto dobry powód, dla którego jesteś singlem. Kobiety chcą mężczyzn, którzy dotrzymują słowa i stają na wysokości zadania, kiedy kobieta ich potrzebuje. Na głębszym poziomie, jeśli chodzi o szukanie poważnego partnera życiowego, jest to jedna z pięciu najważniejszych cech, których szukają kobiety.

Żebyście nas pożądali

Tak, dla nas też seks jest ważny i chcemy czuć się pożądane. Lubimy przeglądać się w Waszych oczach, gdy zalotnie zrzucamy z siebie kolejne elementy odzieży. Zależy nam na chemii i emocjonalnej więzi w trakcie seksu. Nie traktujcie nas jak seks-robotów, które mają do wykonania określone zadania. Seks może być niesamowity, ale jeśli nie ma związku emocjonalnego, to nic nie znaczy, to po prostu dobry seks. Ale dobry seks nie jest świętym Graalem, można go łatwo znaleźć. Trudno natomiast znaleźć związane z tym emocjonalne połączenie. To wtedy seks jest czymś więcej niż fizycznym, to kochanie się.

Żeby stać was było na romantyczne gesty

Wy zaraz widzicie podróż do Paryża, pisanie wierszy i bukiety kwiatów. Wcale nie. Ogromne wrażenie robi na nas, gdy nagle, ni z tego, ni z owego puścicie piosenkę, przy którejś kiedyś razem tańczyliśmy. Albo gdy kupicie nam w sklepie ulubioną czekoladę. Albo gdy zabierzecie nas na spacer. To wszystko są romantyczne gesty.

Żebyście nas szanowali

Dobrze czujemy się w towarzystwie dżentelmenów, którzy potrafią traktować kobietę z szacunkiem. W codziennym życiu zwracamy jednak uwagę na inne drobiazgi, niż to, czy otwieracie nam drzwi od samochodu. Przede wszystkim chcemy, żebyście zwracali się do nas z szacunkiem i uważali na to, co mówicie, bo to właśnie w słowach najczęściej lokujecie swoją pogardę.

Żebyście umieli i chcieli rozmawiać

Mężczyzna, który potrafi prowadzić rozmowę – marzenie. Każda z nas zaliczyła randkę, kiedy faceta trzeba było wręcz zmuszać do mówienia. Jeśli nie jesteś wielkim mówcą, to w porządku, ale przynajmniej spróbuj porozmawiać. Nie prosimy cię, abyś mówił jak spin doktor, po prostu chcemy sobie pogadać.

Żebyście mieli poczucie humoru

Chcemy się z Wami dobrze bawić i naprawdę uwielbiamy te Wasze wszystkie wygłupy, o ile potraficie zachować umiar. Życie jest jedno i my też chcemy czerpać z niego całymi garściami. Wcale nie jesteśmy takie poważne, jak Wam się wydaje. Czego od Was oczekujemy? Żebyście byli naszymi kompanami do tańca i do różańca.

Żebyście mieli pasję

Człowiek, który kocha to co robi, jest zwyczajnie ciekawy. Kobiety chcą być z kimś, kto jest dumny z tego, co robi i po prostu to lubi. Cokolwiek to jest, nie ma znaczenia, ważne jest to, że to kochasz. Ponieważ pod koniec dnia wrócisz do domu, więc jeśli nie będziesz szczęśliwy, wpłynie to na związek.

Żebyście mieli swoje zdanie

Lubimy, gdy macie swoje zdanie, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy potraficie je uargumentować. Wy natomiast albo mówicie „NIE” dla zasady (bo przecież facet ma mieć ostatnie słowo, a kobieta ma go słuchać), albo jak te pieski na podszybiu kiwacie głowami. Ani jedna, ani druga postawa nie spowoduje, że będziemy Was bardziej szanować czy kochać. Miłość i szacunek są, albo ich nie ma.