Go to content

Jaki rodzaj łóżka młodzieżowego wybrać? Konkretny poradnik

W każdym pokoju sypialnianym powinno znajdować się komfortowe i funkcjonalne łóżko. Wiele osób twierdzi, że od jakości snu zależy poczucie szczęścia człowieka. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów łóżek. Który z nich sprawdzi się najlepiej w pokoju młodzieżowym? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź ją już teraz!

Jak wybrać odpowiednie młodzieżowe łóżko?

Wybór odpowiedniego dobrego łóżka młodzieżowego powinien zależeć od kilku istotnych kwestii. Pierwszą ważną rzeczą jest wiek twojego podopiecznego. Inne potrzeby posiadają jedenastolatkowie, inne zaś szesnastolatkowie. Równie ważne są waga i wzrost nastolatka.

Wielkość młodzieżowego łóżka powinna być uzależniona przede wszystkim od rozmiarów dostępnej przestrzeni w pokoju. Na rynku dostępne są różne rodzaje mebli sypialnianych. Podczas wyboru łózka sypialnianego młodzieżowego jego rozmiar nie powinien być mniejszy niż 90 × 200 centymetrów. Tylko w ten sposób zapewnisz odpowiedni komfort swojemu podopiecznemu.


Miej również na uwadze, że jego waga czy wzrost na przestrzeni lat jeszcze się zmienią. Dlatego nigdy nie kupuj taniego łóżka młodzieżowego, które będzie za wąskie albo za krótkie. Wybierając je, prawdopodobnie zapewnisz sobie następny wydatek na mebel sypialniany, który trzeba będzie kupić, aby zapewnić komfort snu swojemu dziecku.

Jakie są rodzaje łóżek młodzieżowych nowoczesnych?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych stylowych i praktycznych mebli sypialnianych. Warto dopasować je do potrzeb i preferencji nastolatka. Mebel do spania powinien mu odpowiadać pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Jakie są rodzaje łóżek młodzieżowych nowoczesnych?

Łóżko młodzieżowe z pojemnikiem na pościel albo z szufladami

Łóżko młodzieżowe z pojemnikiem na pościel jest niezwykle popularnym rozwiązaniem. Od wielu lat opiekunowie i nastolatkowie z powodzeniem wybierają je do swoich domów. Szuflady z boku łóżka czy pojemnik pod materacem umożliwiają szybkie i łatwe schowanie pościeli. Często są one naprawdę duże, dlatego można tam włożyć nie tylko ją, ale również inne, dowolne przedmioty, na przykład ubrania do spania.

Nowoczesne łóżko młodzieżowe z antresolą

W przypadku nastolatka, który posiada niewielką przestrzeń dla siebie, doskonale sprawdzi się łóżko młodzieżowe na antresoli. Zwykle ma ono wmontowaną na dole tego mebla niedużą meblościankę. W jej skład wchodzi biurko, komoda czy szafka na przybory szkolne. Czasami tę część zastępuje się po prostu większą szafą. Łóżko młodzieżowe z antresolą to bardzo praktyczne rozwiązanie. W dodatku nie trzeba dopasowywać do niego pozostałych mebli. Podstawowe szafki czy biurko zawarto w zestawie łóżka z antresolą.

Półkotapczan — oryginalne łóżko młodzieżowe

Jeżeli Twój nastoletni podopieczny posiada mały pokój dla siebie, zdecyduj się na kreatywne rozwiązanie do tej niewielkiej przestrzeni. Półkotapczany to meble wielofunkcyjne. Zawierają one łóżko i parę różnej wielkości półek, w których możesz przechowywać wszystko, na co masz ochotę. Półkotapczany zazwyczaj zajmują niewiele miejsca. A po zamknięciu łóżka zwykle zostaje mnóstwo wolnej przestrzeni w pokoju. Półkotapczan to idealne rozwiązanie do małego miejsca dedykowanego nastolatkowi.

Jeżeli w przestrzeni, w której mieszka nastolatek, swoje miejsce do spania ma także jego brat lub siostra, warto zainwestować w powszechnie znane piętrowe łóżko. Jest to pomysł, który od lat sprawdza się na wielu mieszkalnych przestrzeniach. Wystarczy dopasować go do swoich potrzeb.

Wierzymy, że znajdziesz doskonałe łóżko młodzieżowe. I tego ci właśnie życzymy! Powodzenia!