Lifestyle

5 filarów zaufania, czyli jak dbać o uczciwość w związku

Karolina Krause
Karolina Krause
24 listopada 2016
Fot. iStock/Geber86
 

Każdy z nas kłamie. Możemy się zasłaniać, że robimy to w dobrej wierze, że nie chcemy sprawić komuś przykrości, że to było takie małe białe kłamstwo. Prawda jest jednak taka, że kłamstwo to kłamstwo. Jakie by ono nie było, zawsze przyniesie więcej szkody niż pożytku. Pytanie tylko, jak często zdarza ci się kłamać w związku?

Jeśli wierzyć danym przestawianym przez psychologów, pozwalamy sobie na oszukiwanie naszych partnerów zbyt często. Doprowadza to do tego, że zaczynamy żyć w bajce naszych wyobrażeń, złudnej iluzji, przez co brak nam do siebie zaufania. A przecież zaufanie to jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) filarów zdrowej relacji. Jak więc zadbać o wzajemną uczciwość, a przez to zwiększyć poziom zaufania i poczucia bezpieczeństwa w związku? Dr Lisa Firestone, kalifornijska psycholog, specjalizująca się w badaniu związków, wyróżnia pięć elementów, które wydają się kluczowe w osiągnięciu tego celu.

5 filarów zaufania w związku:

1. Bądź szczera wobec samej siebie

Nie uda ci się być uczciwą wobec innych ludzi, jeśli najpierw nie będziesz uczciwa wobec samej siebie. Zastanów się nad tym, dlaczego robisz lub mówisz pewne rzeczy. Czy to rzeczywiście wypływa od ciebie? Czy to naprawdę to, co myślisz? A może myślą tak twoi przyjaciele, rodzina, znajomi? Często zdarza się nam robić rzeczy  nie dlatego, że tego chcemy ale dlatego, że „powinniśmy”. Wynieśliśmy to z domu, w którym zawsze jacyś „powinniśmy” być. Te same oczekiwania przenosimy potem na swoich partnerów, bo oni także „powinni” być idealni. Nie powinni. Nikt nie powinien. Dopiero kiedy uczciwie przyznasz przed samą sobą, czego naprawdę pragniesz i oczekujesz, będziesz w stanie być bardziej szczera wobec osób, które cię otaczają.

2. Nie udawaj

Przy dłuższej relacji istnieje duże ryzyko, że zaczniemy udawać. Codzienna monotonia i powtarzanie schematów sprawia, że nawet uczucia zaczynamy okazywać sobie w schematyczny sposób. Naprędce rzucamy tylko standardowe „Kocham cię”, dajemy buziaka i biegniemy każde do swoich zadań. Nie zauważamy, że po pewnym czasie te słowa zaczynają tracić na wartości. Na pozór wszystko jest w porządku. Brak w tym wszystkim jednak autentyczności, prawdziwego zainteresowania drugą osobą. To wprowadza między wami dystans. Oddalacie się od siebie, ale po co mówić, że coś nie gra? Przecież on i tak powie, że wszystko ok, że znowu sobie coś wymyśliłaś. To niczego nie zmieni. Zaczynacie udawać. Dbanie o uczciwość w związku to też bark zgody na tego typu zachowanie. Jeśli coś jest między wami nie tak – powiedz mu o tym.

3. Strzeż się cynizmu

Paradoksalnie, jeśli oczekujesz więcej uczciwości w swoim związku, musisz także nauczyć się czasami przygryzać język. Ważne jest, abyś mówiła to co czujesz, ale ważne też, jak o tym mówisz. W złości zdarza nam się powiedzieć różne rzeczy, czasami bardzo krzywdzące, a nawet okrutne. Dla dobra waszego związku, trzymaj takie ciągoty na wodzy. Tego samego możesz też oczekiwać od niego. Dlatego jeśli boli cię sposób w jaki do ciebie mówi, przyznaj, że tak jest. Jeśli będziesz trzymać to w sobie automatycznie staniesz się bardziej cyniczna. A to już kałasznikow dla waszej relacji.

4. Przyjmuj feedback

Feedback to nie tylko coś, co możesz dostać w pracy. Twój partner także ma ci sporo do powiedzenia na temat twojego zachowania. Zamiast więc bronić się i „odbijać piłeczkę”, przyjmij krytykę, ale też staraj się odkryć co się za nią kryje. Zazwyczaj kłócimy się o drobne rzeczy, na przykład o to, co ktoś gdzieś położył. W kwestii organizacji przedmiotów w domu może nie mieć to zbyt dużego znaczenia, ale w kwestii organizacji waszego związku już tak. Co stara ci się przekazać twój partner? Postaraj się go zrozumieć. Poczucie, że każde z was może swobodnie powiedzieć to, co czuje bardzo zachęca do uczciwości.

5. Zaakceptuj jego odrębność

Nie zawsze w życiu musicie się we wszystkim zgadzać i nie ma w tym nic złego. Jesteście dwojgiem odrębnych, rożnych od siebie ludzi. Każdy ma prawo do własnego zdania. Im szybciej to zaakceptujecie, tym lepiej będzie wam się układać. Przywolenie swojemu partnerowi na to, by był jaki naprawdę jest, nam samym daje do tego prawo. A czy nie o to właśnie w tym wszystkim chodzi? O bycie sobą?

Oparcie swojego związku o te 5 filarów uczciwości nie oznacza, że wasze życie odrazu zacznie przypominać sielankę. Może wam jednak pomóc zbudować dobrą relację. Taką, na której możecie się oprzeć, poczuć się bezpiecznie, spokojnie. Każdy w życiu zasługuje na taki azyl. Ty też.


Źródło: psychalive.org


Lifestyle

Podaruj najbliższym i sobie to, co dla was najcenniejsze. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2016
Fot. iStock/svetikd
 

Gdyby tak myśląc o prezentach dla siebie, czy dla najbliższych wziąć pod uwagę, co dla nas jest w życiu najcenniejsze, może łatwiej byłoby o wyjątkowy podarunek pod choinkę, prawda?

Zamiast kolejnego krawatu czy koszuli, kosmetyków, których nigdy nie wykorzystamy, zabawki dla dzieci, bo co innego by im tu kupić, może warto na chwilę usiąść i nim wpadnie się w świąteczną gorączkę zakupową starannie przemyśleć to, czym chcielibyśmy obdarować innych.

Kiedy pytamy innych czy siebie, co jest dla nas w życiu najcenniejsze słyszymy:

Rodzina

Więc może dzieciom zamiast kupna kolejnej gry komputerowej, a babci czapki i szalika, przestać dzielić prezenty na drobne i zrobić sobie wspólnie jeden duży prezent. Jakiś weekendowy wyjazd rodzinny, a może bilety do kina, do którego wspólnie się wybierzecie. Może wyjście na kręgle i rodzinne zawody, albo wejściówki do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić.

Jeśli dla was najcenniejsza jest rodzina, to zróbcie wszystko, by to waszymi prezentami udowodnić. Nie ma co się oszukiwać, od zabawki, modnej bluzki, czy ekspresu do kawy zdecydowanie bardziej wszystkich ucieszyłby wspólnie spędzony czas.

Zdrowie

Z okazji przeróżnych okazji to właśnie zdrowia życzymy sobie nawzajem najczęściej. Więc może pomyśleć o tym zdrowiu szukając pomysłu na prezent. Może karnet na basen dla dziadka? Albo wejściówki na siłownie dla męża, który sobie obiecuje, a wybrać się nie może? Książka kucharska z przepisami na lekkie, zdrowie i proste dania? A dla dzieci – coś co zachęci je do aktywności. Może kurs wspinaczkowy? Albo wspólny wyjazd na narty? O – łyżwy dla wszystkich i wspólne wyjścia na lodowisko!

Miłość

A jeśli to co najcenniejsze to miłość, na którą w ciągu roku macie zdecydowanie za mało czasu? Czujecie, że czas ucieka wam między palcami, że choć bardzo się staracie, to jednak mijacie się zbyt często? Więc może rezerwacja stolika w restauracji, do której już tyle razy mieliście iść, a jakoś zawsze brakowało czasu? Albo kurs tańca? Czemu nie – pośmiać się, powygłupiać, spojrzeć sobie prosto w oczy podczas walca? Czy to nie świetny pomysł?

Czas

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do czasu – tego spędzonego wspólnie z rodziną, z najbliższymi nam osobami. Rodzina, zdrowie i miłość na tym czasie się opierają – sztuką ogromną jest o tym nie zapominać. Więc może od czasu warto zacząć? Podarować pod choinkę prezent, który zawsze będzie bliskim o tym przypominał? Firma Plantwear (jeden z naszych sponsorów nagród w świątcznej akcji prezentowej) oferuje wyjątkowe zegarki, na których zrobienie poświęcono wiele czasu – każdy robiony jest ręcznie. To symbolizuje wszystko, co chcielibyśmy tym prezentem przekazać – to jak czas jest cenny i jak ważny, gdy poświęcony w pełni jednej rzeczy. Zegarki wykonane są z drewna, więc pomimo czasu, który mierzą, a który często ucieka nam zbyt szybko, przypominają o naturze… O tym co dla nas ważne. Zegarek podarowany z miłością z dedykacją: „Abyśmy zawsze znajdowali dla siebie wyjątkowe chwile” to oryginalny i myślę, że wzruszający prezent.

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

linia 2px

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 36 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci

zestaw_6W

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

 

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Siła podświadomości. Jak uwolnić się od stresu w 15 minut

Karolina Krause
Karolina Krause
24 listopada 2016
Siła podświadomości. Jak uwolnić się od stresu w 15 minut
Fot. iStock/BraunS

Co skrywa nasza podświadomość? Jaki ma to na nas wpływ? Zdaniem wielu psychologów jej udział widoczny jest w większości naszych zachowań. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dopiero po jakimś czasie zachodzimy w głowę, dlaczego w danym momencie postąpiliśmy w taki, a nie inny sposób lub też powiedzieliśmy coś, czego dzisiaj żałujemy. Może to być powodem stłumionych emocji, które zostały zepchnięte do naszej podświadomości. Najczęściej są to lęki, z którymi nie potrafimy sobie poradzić albo wkradający się dziś do wszystkich obszarów naszego życia – stres.

Najskuteczniejszą terapią na uwolnienie się od obciążeń naszej podświadomości jest hipnoza. Choć kojarzyć się to może z kozetką u terapeuty i magicznym amuletem, jej prawdziwe oblicze może nieco cię zaskoczyć. Hipnoza to bowiem nic innego, niż właściwa relaksacja i koncentracja, dzięki której możesz zajrzeć w głąb siebie i zrozumieć co jest powodem twojego stresu. Pomoże ci się to od niego uwolnić i zrelaksować. Od czego zatem powinnaś zacząć? Od tych 5 kroków autohipnozy.

5 kroków do autohipnozy – ich wykonanie zajmie ci nie więcej niż 15 minut:

1. Oddychaj głęboko

Usiądź wygodnie i skup się na swoim oddechu. Oddychaj spokojnie i głęboko. Pozwól, aby świeże powietrze wypełniło twoje płuca i nowa dawka tlenu wypełniła twój umysł. Zrelaksuj się.

2. Wyobraź sobie siebie unosząca się w obłokach

Wyobraź sobie, że leżysz na chmurze. Otacza cię jej lekka puszystość. Jest ci ciepło i przyjemnie. Pozwól jej przejąć od siebie cały twój stres. Jesteś bezpieczna. Zapamiętaj to uczucie.

3. O czym myślisz?

Podczas gdy będziesz czuła się bezpieczna i zrelaksowana, mogą docierać do ciebie różne nieprzyjemne myśli i uczucia. Pozwól sobie na to. Nie staraj się z nimi walczyć. Skup się na tym jakie myśli do ciebie przychodzą, spróbuj zrozumieć o je powoduje.

4. Pozwól im odejść

Kiedy już udało ci się zrozumieć co jest powodem danej myśli, czy uczucia pozwól jej odejść. Nie poświęcaj jej zbyt dużo czasu. Pozwól, by przejęła je od ciebie twoja chmura. Postępuj tak z każdą następną myślą, aż do momentu kiedy uda ci się osiągnąć wewnętrzny spokój.

5. Naładuj się pozytywną energią

Jeśli udało ci się już wyciszyć i pozbyć się wszelkich negatywnych emocji, postaraj się teraz skupić na czym pozytywnym np. „Jestem przyjemnie zrelaksowana” lub „Jestem panią własnego losu, moje myśli tworzą to, kim jestem”. Poświeć chwilę na to by nacieszyć się tą chwilą. Za moment możesz już nie mieć na to czasu.

Stosując autohipnozę każdego dnia, możesz znacznie zredukować negatywne skutki stresu w twoim i wreszcie przerwać to błędne koło. Daj sobie te 15 minut dziennie. Niech to będzie czas tylko dla ciebie. Najwyższa pora pozbyć się tego kamienia, który ciągnie ci w dół. Weźcie sobie do serca te kilka kroków, które pomogą ci na nowo cieszyć się życiem.


Źródło: powerofpositivity.com


Zobacz także

Halloween last minute? To nie problem! Mamy kilka sprawdzonych trików!

Kiedy idziesz spać, a twój żołądek nie chce… Zróbmy dobrze przełykowi, żołądkowi i jelitom przynajmniej na koniec dnia

Rozwiązanie konkursu „Podróż za jeden uśmiech”