Związek

Trzy największe mity na temat związku, w które wierzą kobiety. Czas najwyższy je obalić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
20 października 2018
Trzy największe mity na temat związku, w które wierzą kobiety. Czas najwyższy je obalić
Fot. iStock / Pekic
 

Bardzo często my, kobiety, funkcjonujemy w związkach mając za wytyczne fałszywe założenia, które sprawiają, że jesteśmy smutne, samotne, pomimo obecności w naszym życiu mężczyzny.

Fałszywe założenia to mity, które są tak rozpowszechnione, że nic dziwnego, że w nie wierzymy i im ulegamy, zwłaszcza największym z nich. Może czas najwyższy się obudzić i zobaczyć związek taki, jakim jest naprawdę? I w końcu przestań wierzyć, że:

dawanie=branie

Ten mit pokutuje w wielu z nas. Mówi, że aby zdobyć miłość i uwagę, musimy być dla mężczyzny czułe i romantyczne, dawać mu jak najwięcej, mówić, że go kochamy, podziwiamy. Potwierdzać naszą miłość pysznym obiadem, wyjątkowym prezentem i czasem, który mu poświęcamy. Mam nadzieję, że chociaż część z was już wie, że tak to nie działa, że stawanie się dawcą nie oznacza, że doczekamy się wzajemności.

Oczywiście, każdy związek opiera się na dawaniu i braniu, ale prawda jest też taka, że faceci nie zakochują się, bo akurat ty postanowiłaś wszystko dla tego jedynego poświęcić. Faceci zakochują się, gdy mogą kobietę uszczęśliwić, zadbać o nią, gdy ona potrafi dbać o siebie.

wyłączność prowadzi do zaangażowania i małżeństwa

To najniebezpieczniejszy mit, w który uwierzyły kobiety. Odkąd zaczęłyśmy umawiać się na randki, uczono nas, że drogą do małżeństwa jest spotkanie z miłym mężczyzną, któremu oddasz się na wyłączność, cała. Tyle, że nie ma to nic wspólnego z prawdą. To, że facet chce porzucić swoją kawalerską wolność dla ciebie, nie ma nic wspólnego z tym, że poświęciłaś mu cały swój czas i energię, on raczej w takim zachowaniu wyczuwa desperację i szybciej ucieknie, niż zdecyduje się związać z tobą na stałe.

okazywanie emocji, odstraszy każdego faceta

Jeśli kiedykolwiek bałaś się powiedzieć mężczyźnie, co i jak się czujesz w obawie, że go stracisz, to jestem przekonana, że właśnie ten mit spustoszył twoje miłosne życie. Kluczem do zdrowego związku nie jest tłumienie uczuć, ale wyrażanie ich bez dramatu czy obarczania drugiej strony winą. Musimy w końcu to zapamiętać i zacząć otwarcie mówić o swoich emocjach.

Wypełnienie twoich uczuć faktycznie tworzy więcej dystansu między tobą a mężczyzną. Kluczem nie jest tłumienie twoich uczuć, ale wyrażanie ich bez dramatu czy winy.

Jeśli obalimy te trzy mity i zaczniemy głośno mówić, jak powinien wyglądać zdrowy związek, na świecie będzie więcej szczęśliwych par?


źródło: Havetherelationshipyouwant


Związek

7 znaków, że on na ciebie nie zasługuje

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
20 października 2018
Fot. iStock / themacx
 

Czy można powiedzieć, że ktoś na nas nie zasługuje? Można. Ale nigdy, przenigdy nie powinno to służyć ranieniu partnera. To nie targ, ale są takie momenty w życiu, gdy to zdanie jest nam bardzo potrzebne, by wreszcie przestać cierpieć. Każdy może być godzien miłości szczerej i dobrej, ale nikt nie zasługuje na to, by tę dobrą miłość wykorzystywać…

Jeśli nieustannie dajesz z siebie wszystko, a w zamian otrzymujesz „nic”, pora odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, a potem na to najważniejsze: czy on zasługuje na to wszystko, co robię?

7 znaków, że on na ciebie nie zasługuje

Twój partner cię nie motywuje

Bycie z kimś nie polega tylko na cieszeniu się swoim towarzystwem. Chodzi o wspólne życie i ciągłe rzucanie sobie wzywania, by być po prostu lepszym człowiekiem i partnerem.  To też otrzymywanie wsparcia od partnera, aby się rozwijać oboje partnerzy powinni wspierać te cele i pomagać sobie nawzajem w realizacji marzeń.

Twój partner kłamie

Kłamstwo zawsze jest złe dla związku, bo ten buduje się na zaufaniu. Kiedy straciłaś zaufanie do swojego partnera, bardzo ciężko je odzyskać. To może oznaczać, że zmieniła się dynamika twojego związku i sposób, w jaki każda osoba traktuje się partnera.

Musisz przepraszać za zachowanie swojego partnera

Jeśli kiedykolwiek byłeś w grupie ludzi, których usta otworzyły się ze zdumienia, gdy twój partner coś powiedział lub zrobił, być może zacząłeś przepraszać za jego zachowanie. Jest to nie tylko szkodliwe dla twojego związku i ciebie, ale także sprawia, że ​​twój partner nie będzie przepraszał. Jeżeli czujesz, że twój partner nie zachowuje się w porządku, powinnaś o tym mu powiedzieć, a nie się za niego wstydzić. Jeśli on nie zamierza nic zmieniać w swoim zachowaniu, być może zadecydujesz, że nie chcesz spędzać życia u jego boku.

Twój partner ma inne spojrzenie na przyszłość i nie szanuje twojego

Podobnie jak w przypadku pierwszej kwestii, bycie w długoterminowym związku oznacza wspólne  budowanie życia – i zazwyczaj jest to bardzo trudne. A gdy okazuje się, że każde z was buduje coś innego, może stać się wręcz niemożliwe.

Jeśli ty i twój partner nie ma macie tych samych pragnień dotyczących przyszłości, prędzej czy później będziecie musieli się z tym skonfrontować. Jeżeli twój partner deprecjonuje twoje plany czy marzenia lub zataja przed prawdę o swoich planach,  nie powinien więzić cię w swoich wyobrażenia o przyszłości, której nie chcesz.

Ty wkładasz wysiłek w związek, ale twój partner tego nie robi

Relacje wymagają wysiłku po obu stronach, w tym organizowania randek, urodzin czy uroczystości rodzinnych – nie tylko zakupów na kolację. Jeśli planujesz wszystkie czynności, które robicie razem, od wyjścia do kina po wyjazd na wakacje, twój partner może nie zasługiwać na wszystkie wysiłki, które wkładasz w ten związek. Zastanów się, co twój partner robi dla ciebie, dla was, dla waszych bliskich i w waszym życiu. Jest częścią tego życia, czy dobrze obsłużonym klientem hotelu i biorcą korzyści?

Twój partner odrzuca twoje pragnienie intymności

Intymność między dwojgiem ludzi to totalne zaufanie, to również seks (choć nie tylko). Gdy dwoje ludzi wchodzi na ten poziom zaangażowania, odsłania się ze wszelkich pancerzy. Intymność, to ogromny obszar, który nie broni się przed zranieniem. Wszystkie kłopoty i odrzucenie w waszej intymności, wymagają rozmowy. Każdy z was zasługuje na uwagę partnera. Tak samo każdy z was zasługuje na rozmowę, gdy partner tej intymności odmawia. Nie chodzi tylko o seks, chodzi o wszystko to, co sprawia, że jesteście parą, a nie współlokatorami.

Twój partner nie widzi (a może udaje, że nie widzi), gdy czujesz się źle

Oprócz tego, że oboje powinniście spoglądać w podobnym kierunku na przyszłość, twój partner powinien rozpoznać, kiedy czujesz się źle i potrzebujesz odrobiny wsparcia. Wyciąganie się samotnie z dołków, w które wpadasz nigdy nie jest dobre dla związku. Jest to bardzo trudne doświadczenie, zwłaszcza, gdy przynajmniej teoretycznie masz na kogo liczyć… a jednak pomoc nie nadchodzi. Jeśli twój partner uważa nie należy ci się wsparcie… cóż, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tak wygląda związek?


źródło: popsugar.co.uk


Związek

Chcesz mieć długie i mocne paznokcie? Zastosuj tę prostą i tanią domową miksturę

Redakcja
Redakcja
20 października 2018
Fot. iStock/gilaxia

Biegasz do kosmetyczki, bo już dawno straciłaś nadzieję, że twoje paznokcie naturalnie będą mocne i zdrowe? A może sięgasz po każdą nowość kosmetyczną, jaka tylko pojawi się na rynku, by jak najlepiej zadbać o paznokcie? 

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad domowym sposobem utrzymania długich i mocnych paznokci? Okazuje się, że wystarczy przygotować samemu tani i skuteczny kosmetyk.

Będziesz potrzebowała:

1/4 szklanki soku pomarańczowego (najlepiej świeżo wyciśniętego)
1 ząbek posiekanego czosnku
1/4 szklanki oliwy z oliwek

W misce wymieszaj sok pomarańczowy z czosnkiem i mocz paznokcie przez około 15 minut. Następnie opłucz ręce i na kolejne 15 minut zanurz w oliwie z oliwek. Temu zabiegowi poddawaj swoje paznokcie 2-3 razy w tygodniu, a już w ciągu dwóch tygodni zauważysz różnicę. Twoje paznokcie staną się mocniejsze i zaczną szybciej rosnąć.

Kiwasz głową z powątpiewaniem? Warto żeby wiedziała, że sok pomarańczowy jest pełen przeciwutleniaczy i witamin, które korzystnie wpływają na wzrost paznokci. Sok pomarańczowy, ponieważ jest kwaśny, pomaga również złuszczać paznokcie i zmiękcza skórki. Dodatkowo czosnek zawiera dużo selenu, jeśli brakuje go w naszym organizmie, mamy słabe i łamliwe paznokcie. Ponadto czosnek ma również mnóstwo właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, co nie jest bez znaczenia dla dobrego stanu naszych paznokci. Oliwa z oliwek, która pojawia się w drugiej części zabiegu,  jest fantastycznym środkiem nawilżającym, który wnika głęboko w skórę, dzięki czemu pomaga zmiękczyć skórki i dodaje siły paznokciu zapobiegając jego złamaniu.


źródło: styletips101


Zobacz także

Pięciu cichych zabójców udanych związków. Często o nich zapominamy

By stworzyć szczęśliwy związek nie potrzeba wiele. Wystarczy 10 prostych rytuałów

Czego nauczyła mnie zdrada? Pięciu podstawowych rzeczy

Naprawić czy zostawić? 10 rzeczy, które trzeba powiedzieć partnerowi, gdy między wami jest naprawdę źle