Go to content

Nie potrzebujesz doskonałego związku, żeby być szczęśliwą. Zakochaj się w tym, co masz!

Komplementy dla facetów - mężczyzna całuje kobietę w czoło
Fot. iStock/PeopleImages

Jeśli desperacko poszukujesz absolutnie doskonałego związku, odwołaj poszukiwania! Niezależnie od tego, czy jesteś samotna, czy masz męża, czy jesteś po rozwodzie nie musisz za wszelką cenę znaleźć partnera lub na siłę zmienić tego, którego już masz. Naucz się po prostu być szczęśliwa, a wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na swoje obecne życie z innej – jaśniejszej, strony.

Ucząc się doceniać to, co jest przed tobą, będąc wdzięcznym za dobre rzeczy i zmieniając podejście do relacji z drugim człowiekiem, możesz stać się szczęśliwsza i zrozumieć, że nie ma sensu narzekać na brak romansu, na faceta, z którym jesteś, a któremu według ciebie wiele brakuje do ideału.

Niech zakochane cytryny pomogą ci docenić słodkie rzeczy

Brzmi przewrotnie i co mają cytryny do miłości i związku? One symbolizują to, co było złe, toksyczne, co się nie udało. Przestań myśleć o tym, co poszło nie tak, kto był winien. Niech te zakochane cytryny otworzą ci oczy, zobacz dlaczego naprawdę zasługujesz na coś dobrego.

Podziękuj nieudanym związkom, bo dzięki nim wiesz, co znaczy zbudować zdrową relację.

Wszyscy mamy słodki punkt. Znajdź swój

Skoro już pozostajemy w sferze słodyczy, to znajdź swoje słodkie punkty, pomyśl, czego szukasz w partnerze, na czym najbardziej ci zależy. Na czułości? Opiekuńczości? Sile? Inspiracji? Odwadze? Zrób sobie taką listę, co jest dla ciebie w związku najważniejsze. Poczucie bezpieczeństwa? Wsparcie? Akceptacja? Przyjrzyj się swojemu facetowi, chociaż na niego narzekasz, to może on daje ci wszystko to, czego chcesz, ale coś zamgliło ci oczy i o tym zapomniałaś. A że nie jest idealny? Cóż, kto jest?

Zadaj sobie pytanie: „Co mogę podać do stołu?”

Przyprawy, których używasz w kuchni, dają ci wiele możliwości, by zmienić smak posiłku. Podobnie jest z naszym życiem i miłością. Jeśli jest ci źle, jeśli zastanawiasz się czy ten związek ma w ogóle sens, zadaj sobie pytanie: „Co ja mogę zmienić? Co mogę dodać do tej relacji?”.

Bądź wdzięczna za różnice

Czasami myślimy: „Czemu on nie jest taki albo siaki”. Chciałybyśmy go ukształtować na wzór naszych wyobrażeń albo, co gorsza, chciałybyśmy, by był podobny do męża przyjaciółki, do naszego ojca (pewnie i tak jest), do nas. Tymczasem to, co nas różni, pozwala nam się uczyć więcej o sobie i innych. Inspiruje nas, zmusza do wysiłku, do pracy nad sobą, ciekawi. To ogromny dar, jaki otrzymujemy w związku. Następnym razem zamiast krytykować w duchu swojego partnera, po prost ciesz się tym, że jest i kochaj takim, jakim jest.

Naucz się codziennie czegoś nowego w miłości

Jeśli dzisiaj się pokłóciliście, wyciągnij wnioski i uniknij kłótni jutro. Jeśli spotkałaś się z niewłaściwym facetem, nie rób tego kolejny raz. Nic, co trudne w miłości czy związku nie jest nam dane ot tak. Dzięki trudnościom zdobywasz mądrość i doświadczenie, otwórz się i dbaj o to, by twój związek był coraz lepszy. A ty szczęśliwsza.