Go to content

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem. Gratulacje!

Fot. istock/skynesher

Kocham Rhetta Butlera. „Przeminęło z wiatrem” przeczytałam, film obejrzałam nie raz i gdybym miała powiedzieć: „Tak, to prawdziwy mężczyzna, szanujący kobiety”, to pomyślałabym właśnie o nim. Rhett był człowiekiem, który panował nad sobą. Dobrze się ubierał, zwracał uwagę na to, co mówi, kochał i miał świetne poczucie humoru. Nie obawiał się powiedzieć, co myśli, zakochać się i zawalczyć o swoją miłość.

Dzisiaj trudno o takiego faceta. Ciągle słyszę o wiecznych chłopcach, o tych z Tindera, którym brak klasy, a jedyne na czym im zależy to seks. I tak też traktują kobiety, nie interesuje ich nawet jak mają na imię.

Ktoś powie, że Rhett to wyimaginowana postać, że tacy mężczyźni nie istnieją. Naprawdę? Powinniśmy aż tak obniżyć standardy i pogrzebać nadzieję, że spotkamy prawdziwego dżentelmena? A może wy takiego znacie. Może facet z klasą, szanujący kobietę i nie bojący się uczuć jest waszym mężem, partnerem?

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem

1. Dba o higienę

Możecie z tego się śmiać, ale nadal higiena, to nie jest mocna strona wielu facetów. Zadbane dłonie i paznokcie, obcięte włosy z nosa – to powinno być standardem, a niekoniecznie jest.

2 Znajduje równowagę między życiem zawodowym i osobistym, między dumą a pokorą.

Nie przechwala się, nie ma potrzeby, żeby wszyscy wokół widzieli o jego sukcesach i żeby go podziwiali. On sam wie, ile jest wart.

3. Kiedy jest zainteresowany kobietą, nie czeka trzech dni, żeby do niej zadzwonić

Nie bawi się w kotka i myszkę. Po prostu dzwoni, zaprasza na kolację, do kina i upewnia się, że ona bezpiecznie wróciła do domu.

4. Jeśli chce ją znowu zobaczyć, daje jej o tym znać

A jeśli nie, uprzejmie informuje, że to była przyjemność spędzić z nią czas, ale daje delikatnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowany.

5. Czyta prawdziwe książki i gazety

Jest świetnie zorientowany w tym, co dzieje się na świecie i ma wyrobioną opinię na wiele tematów. Zdaje sobie jednak sprawę że nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. I cieszy się, gdy z nim dyskutujesz.

6. Otwiera przed tobą drzwi i pomaga założyć płaszcz

Robi to nie dlatego, że uważa kobietę za słabą, ale dlatego, że jest wystarczająco silny, by pokazać, że zależy mu na tym, byś czuła się przy nim zauważona.

7. Interesuje go seks, ale też próbuje zrozumieć kobietę

Nie sprowadza związku do obowiązków domowych i seksu. Chce wiedzieć, co czujesz, jak się czujesz, co dzieje się w twoim życiu. Jest to dla niego niezwykle ważne.

8. Docenia kobietę, która troszczy się o niego

Lubi odgrywać rolę lidera, silnego faceta, bo takie jest jego naturalne ego. Ale też zawsze będzie szanował i doceniał kobietę, która jest u jego boku i dzięki której jego życie jest lepsze.

9. Nie gra księcia na białym koniu

I nie udaje, że jest głównym bohaterem baśni dla dziewczynek. On jest po prostu mężczyzną szukającym partnerki, dla której może zabić własne smoki, zapłacić rachunki i zwiedzić z nią świat.

10. Szuka kobiety, która go nie potrzebuje, ale chce

Nie za pieniądze, nie za szczęście, dziecko czy poczucie bezpieczeństwa, ale wyłącznie za to, kim jest.

11. Ma swoją pracę, hobby, rodzinę, przyjaciół i ulubiony sposób na przygotowanie steku

Nie jest onieśmielony, gdy kobieta ma te same cechy, wręcz przeciwnie, sprawia, że chce dać jej jeszcze więcej.

12. Zna siebie i stara się zrozumieć swoje zachowania, przekonania

Jest przede wszystkim uczciwy wobec samego siebie i dlatego z szacunkiem traktuje innych.

13. Jest tak samo dumny z tego, jak traktuje kobiety, jak wykonuje swoją pracę i jak wygląda

Nie wstydzi się o tym mówić, tego pokazywać. Ma świadomość, w czym jest dobry.

14. Nie jest ani złym chłopcem, ani dobrym chłopcem – jest mężczyzną.

Taki mężczyzna nie szuka dobrej, ale wspaniałej kobiety. Jest gotów na nią czekać, o nią walczyć i być dla niej wsparciem.


źródło: Yourtango