Lifestyle

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem. Gratulacje!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 sierpnia 2018
Fot. istock/skynesher
 

Kocham Rhetta Butlera. „Przeminęło z wiatrem” przeczytałam, film obejrzałam nie raz i gdybym miała powiedzieć: „Tak, to prawdziwy mężczyzna, szanujący kobiety”, to pomyślałabym właśnie o nim. Rhett był człowiekiem, który panował nad sobą. Dobrze się ubierał, zwracał uwagę na to, co mówi, kochał i miał świetne poczucie humoru. Nie obawiał się powiedzieć, co myśli, zakochać się i zawalczyć o swoją miłość.

Dzisiaj trudno o takiego faceta. Ciągle słyszę o wiecznych chłopcach, o tych z Tindera, którym brak klasy, a jedyne na czym im zależy to seks. I tak też traktują kobiety, nie interesuje ich nawet jak mają na imię.

Ktoś powie, że Rhett to wyimaginowana postać, że tacy mężczyźni nie istnieją. Naprawdę? Powinniśmy aż tak obniżyć standardy i pogrzebać nadzieję, że spotkamy prawdziwego dżentelmena? A może wy takiego znacie. Może facet z klasą, szanujący kobietę i nie bojący się uczuć jest waszym mężem, partnerem?

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem

1. Dba o higienę

Możecie z tego się śmiać, ale nadal higiena, to nie jest mocna strona wielu facetów. Zadbane dłonie i paznokcie, obcięte włosy z nosa – to powinno być standardem, a niekoniecznie jest.

2 Znajduje równowagę między życiem zawodowym i osobistym, między dumą a pokorą.

Nie przechwala się, nie ma potrzeby, żeby wszyscy wokół widzieli o jego sukcesach i żeby go podziwiali. On sam wie, ile jest wart.

3. Kiedy jest zainteresowany kobietą, nie czeka trzech dni, żeby do niej zadzwonić

Nie bawi się w kotka i myszkę. Po prostu dzwoni, zaprasza na kolację, do kina i upewnia się, że ona bezpiecznie wróciła do domu.

4. Jeśli chce ją znowu zobaczyć, daje jej o tym znać

A jeśli nie, uprzejmie informuje, że to była przyjemność spędzić z nią czas, ale daje delikatnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowany.

5. Czyta prawdziwe książki i gazety

Jest świetnie zorientowany w tym, co dzieje się na świecie i ma wyrobioną opinię na wiele tematów. Zdaje sobie jednak sprawę że nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. I cieszy się, gdy z nim dyskutujesz.

6. Otwiera przed tobą drzwi i pomaga założyć płaszcz

Robi to nie dlatego, że uważa kobietę za słabą, ale dlatego, że jest wystarczająco silny, by pokazać, że zależy mu na tym, byś czuła się przy nim zauważona.

7. Interesuje go seks, ale też próbuje zrozumieć kobietę

Nie sprowadza związku do obowiązków domowych i seksu. Chce wiedzieć, co czujesz, jak się czujesz, co dzieje się w twoim życiu. Jest to dla niego niezwykle ważne.

8. Docenia kobietę, która troszczy się o niego

Lubi odgrywać rolę lidera, silnego faceta, bo takie jest jego naturalne ego. Ale też zawsze będzie szanował i doceniał kobietę, która jest u jego boku i dzięki której jego życie jest lepsze.

9. Nie gra księcia na białym koniu

I nie udaje, że jest głównym bohaterem baśni dla dziewczynek. On jest po prostu mężczyzną szukającym partnerki, dla której może zabić własne smoki, zapłacić rachunki i zwiedzić z nią świat.

10. Szuka kobiety, która go nie potrzebuje, ale chce

Nie za pieniądze, nie za szczęście, dziecko czy poczucie bezpieczeństwa, ale wyłącznie za to, kim jest.

11. Ma swoją pracę, hobby, rodzinę, przyjaciół i ulubiony sposób na przygotowanie steku

Nie jest onieśmielony, gdy kobieta ma te same cechy, wręcz przeciwnie, sprawia, że chce dać jej jeszcze więcej.

12. Zna siebie i stara się zrozumieć swoje zachowania, przekonania

Jest przede wszystkim uczciwy wobec samego siebie i dlatego z szacunkiem traktuje innych.

13. Jest tak samo dumny z tego, jak traktuje kobiety, jak wykonuje swoją pracę i jak wygląda

Nie wstydzi się o tym mówić, tego pokazywać. Ma świadomość, w czym jest dobry.

14. Nie jest ani złym chłopcem, ani dobrym chłopcem – jest mężczyzną.

Taki mężczyzna nie szuka dobrej, ale wspaniałej kobiety. Jest gotów na nią czekać, o nią walczyć i być dla niej wsparciem.


źródło: Yourtango

 


Lifestyle

Syndrom toksycznej matki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 sierpnia 2018
Fot. istock/Orla
 

Nie ma matek doskonałych, ale jest wiele sposobów na to, by być dobrą matką. Dla wielu kobiet macierzyństwo to jedna z najpiękniejszych rzeczy w życiu. Ale zdarzają się również „toksyczne” matki, takie, które w głębi duszy nie chciały mieć dzieci, a teraz – świadomie lub nie – je krzywdzą. 

Zespół toksycznej matki

Presja posiadania rodziny i dzieci może wyrządzić znacznie więcej szkody niż pożytku. Toksyczna matka to kobieta, która została matką zazwyczaj z powodu społecznych konwencji, a nie dlatego, że tego naprawdę chciała. Konsekwencje tej sytuacji odczuwa nie tylko ona, ale również jej dzieci.

Jest całkiem prawdopodobne, że toksyczna matka nie będzie potrafiła kochać bezwarunkowo. Jej dzieci mogą stać się dla niej rywalami, życiowymi „przeszkodami”  lub kimś, kogo należy stale kontrolować. Dziecko służy tutaj jako ktoś, kto „skoro już jest” ma pozwolić jej osiągnąć jej cele, nawet jeśli są one sprzeczne z jego potrzebami. W takiej sytuacji ten dramat pochłania nawet kilka ofiar – łącznie z samą kobietą.

Dziecko – ofiara zespołu toksycznej matki

Sytuacja ta prowadzi kobietę do rozwinięcia narcystycznych zachowań, które pogorszają się wraz z rozwojem jej relacji z dziećmi. Ponieważ nie przyjmuje ona do końca swojej roli, może postrzegać świat w naiwny sposób, filtrując całe swoje otoczenie przez pryzmat swoich pragnień i potrzeb. Może być odpychająca, zgorzkniała, może uciekać od zobowiązań. Jej dzieci cierpią, bo są przez nią obwiniane za jej poczucie nieszczęścia i „przegrania” życia. W najcięższych przypadkach mogą cierpieć z powodu złego samopoczucia, manipulacji, krytyki, poniżania i okrutnego traktowania. Nie mają poczucia bezpieczeństwa, nie czują się kochane .

Toksyczne matki mają bardzo mało empatii w stosunku do swoich dzieci, ponieważ ich świat jest czysto egocentryczny. Często wytykają im wady, niepowodzenia i cechy charakteru, które szczególnie je irytują. Dzieci nigdy nie spełnią oczekiwań matek i będą krytykowane bez najmniejszego współczucia. Nawet ich sukces może wzbudzić negatywne uczucia matki.

Zachowanie toksycznej matki zatruwa całe jej środowisko i rodzinę. Ponieważ czuje się niezręcznie i nieswojo w roli matki, może być nadopiekuńcza do skrajności lub, przeciwnie, być całkowicie emocjonalnie i fizycznie oderwana od życia swoich dzieci.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Lifestyle

W życiu jest kilka osób, od których powinniśmy trzymać się z daleka

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 sierpnia 2018
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain

Nieobecność bliskiej osoby może ranić, ale rani również obecność tej niewłaściwej w naszym otoczeniu. Kiedy dzielisz swoje życie z kimś, kto cię rani, ból jest znacznie dłuższy i głębszy. Przyjaciel, członek rodziny lub partner, może dosłownie „zepsuć” ci życie, a jeśli tak się właśnie dzieje, to twoim obowiązkiem jest się ratować, uciec i znów żyć w pełni.

Jeśli ten ktoś cię nie docenia, nie kocha cię, jeśli cię krytykuje za to kim jesteś, rani, obraża, ignoruje twoje emocje – musisz jak najszybciej wyjść z tego układu. Taka osoba nie może być częścią twojego życia.

Ludzie, których nieobecność w naszym życiu jest dobra

Są ludzie, przed którymi zdrowiej jest uciec, i ludzie, wobec których powinniśmy zachować bezpieczny dystans, by czuć się komfortowo.

Pesymista

Może objawiać się w waszym życiu przy wielu okazjach: wśród przyjaciół, w związku, w pracy. Pesymista to osoba, która nie przestaje narzekać, dla której wszystko zawsze idzie „nie tak”, kto uwielbia wymyślać problemy i potrafi świetnie zepsuć ci nastrój, skutecznie pozbawić radości. W rzeczywistości osoba o skłonnościach pesymistycznych ma niskie poczucie własnej wartości i lubi epatować swoimi lękami.

Martwić się jest czymś ludzkim, ale naszym zadaniem jest przede wszystkim znaleźć rozwiązania dla naszych problemów, być zdrowym i pozytywnym.

Manipulator

Manipulator sprawi, że uwierzysz, że powinnaś działaś dokładnie tak, jak on tego chcesz, a nie tak, by to było dla ciebie najlepsze. Osoba manipulująca to osoba, która wie, jak zarządzać emocjami i kto chętnie i bezwzględnie korzysta z tej umiejętności. Jest specjalistą, jeśli chodzi o identyfikowanie swoich słabości.

Zaborczy

Osoba zaborcza uniemożliwi ci budowanie więzi z innymi ludźmi, odizoluje cię i sprawi, że uwierzysz, że tak jest lepiej. Dla niej jesteś tylko kolejnym obiektem do posiadania „na wyłączność”.  Masz emocje i uczucia, żyjesz i oddychasz, budujesz relacje z innymi … Krótko mówiąc, jesteś człowiekiem, a nie czyjąś własnością.

Agresywny

Agresywna osoba lubi kłócić się z innymi i obrażać ich; takie zachowanie pozwala mu czuć się silnym. Trzymaj się z dala od takiej osoby. Kochaj siebie i wierz w siebie, nie pozwól nikomu lekceważyć cię ani sprawiać, że poczujesz się gorszy.

Nie bój się przecinać trudnych więzi.Większość ludzi jest przekonana, że ​​w życiu, aby być szczęśliwym, potrzebujesz być w związku i mieć przyjaciół, za wszelką cenę. Jednak prawda jest taka, że szczęście jest czymś osobistym, które dotyczy każdego z nas indywidualnie.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

Wolisz miasto, przedmieścia, czy wieś? Odpowiedź pokaże, ile w tobie psychopaty

Nikt nie zadba o ciebie lepiej niż ty sama, czyli 8 zasad szczęśliwej kobiety

14 mini wskazówek, które ułatwią zrzucenie zbędnych kilogramów