Związek

„To tylko seks, na więcej nie licz” zastrzegła. „Idealnie” odrzekł. Siedem randek ludzi po przejściach

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
2 czerwca 2021
Photo by Christin Hume on Unsplash
 

To miał być tylko seks. Powiedzieli to sobie już na początku. Mogli, bo poznali się na Tinderze. „Niczego więcej nie chcę, mam dziecko i wstręt do facetów. Niestety, do seksu nie” napisała. „Idealnie, nie muszę udawać i nie muszę się bać, że za chwilę będziesz chciała czegoś więcej. Jestem mistrzem pierdolenia relacji i już nie chcę nikogo rozczarować” odpisał.

Fizyczność. Mocna siódemka. Tak ocenili się oboje. Na tyle dużo, żeby była chemia. Za mało, żeby oszaleć, bo spotkało się ideał. Żadne z nich już nie chciało oszaleć.

Porozumienie. Dziewiątka. Niebezpiecznie, ale też sobie jasno powiedzieli, że łatwo o dziewiątkę w pierwszej fazie znajomości. Daliby sobie więcej, ale były rzeczy, w których „nie grali”. Ona, na przykład, lubiła przebiegać na czerwonym świetle. To, co dla niej było wyrazem fantazji i niechęci do zasad, u niego było synonimem nieodpowiedzialności. Ale o tym też powiedzieli sobie od początku. Obiecała, że nie będzie przy nim przebiegać przez ulicę w niedozwolonych miejscach. On miał słabość do fajek, ale zapewnił, że przy niej nigdy nie sięgnie po papierosa.

Seks. Bo w tej sprawie się spotkali pierwszy raz. Nieziemsko, choć z uszanowaniem ziemskości. Pokazali sobie aktualne badania na HIV, zadbali o zabezpieczenie, powiedzieli wprost czego nie lubią. Ona nienawidziła klapsów. „Nie rób tego, bo zacznę się śmiać, to dla mnie takie tanie” wyznała. „I całe szczęście, nie lubię dominacji” zapewnił.

Spotkanie numer 1. Korzystanie ze swoich ciał

Byli wolni. Mimo to uznali, że nie chcą się spotykać w swoich mieszkaniach. Ona miała córkę, on nie lubił dzieci. Choć przyznał, że bardzo polubił syna poprzedniej partnerki. Był z tamtą kobietą pięć lat, po rozstaniu odcięła go nie tylko od siebie, ale też od syna. Przeżył to. „Nigdy więcej nie dam się w to wkręcić”. Jej to pasowało. Od rozwodu nie przedstawiła córce żadnego faceta. I całe szczęście, bo mężczyźni mieli to do siebie, że znikali. Hotele nie działały, wynajęli więc mieszkanie. Na początku wpadali tam na parę godzin. Później już na noc. W seksie grało. Obojgu podobało się życie bez przymusu. Bez przymusu czekania na telefon, randki, jakieś zachowanie. Jak coś ich zabolało, przegadywali. A potem rozchodzili się do swojego życia.

O tamtym czasie:

On: – Na początku spotykałem się z innymi kobietami, z Tindera, też na seks. Raczej z młodszymi. Ale potem przestawałem tego chcieć, ona była zajebista, kręciła mnie coraz bardziej. Najbardziej podobało mi się, że nic nie chce. Nie pytała o to, czy się z kimś widuję, nie dopytywała, co robię.

Ona: – Kręciła mnie ta bez-emocjonalność. Jakby mieszkanie było wyspą, w żaden sposób nie stykało się z moim lądem. Widywaliśmy się raz na tydzień. Wtedy, gdy córka szła do ojca. Wychodziłam rani i wracałam na swoją planetę. Zaczęłam lubić swoje ciało, wróciłam do sportu, dbania o siebie.

Spotkanie numer 2. Filmy plus namiętność

Dystansu pilnowali kilka miesięcy. Potem do seksu dodali wspólne seanse, oboje byli maniakami brytyjskich i szwedzkich kryminałów, kochali czarny humor. Sporo rozmawiali o porażkach uczuciowych. Ludzie na początku znajomości starają się wypaść, jak najlepiej, im na tym nie zależało. „Mam obsesję, że ktoś mnie w związku zadusi” wyznał kiedyś. Później opowiedział o matce, która zostawiła go, jak był mały. „Nie gadaj tylko idź z tym na terapię”
rzuciła. Ale przyznała, że też się boi bliskości. Dlatego właśnie zawsze wynajdywała trudnych facetów, a dobrzy jej nie pociągali. Jakby chciała, żeby zrealizowali jej życiową narrację. „Nikomu nie można ufać”.

O tamtym czasie:

On: Nie byłem zakochany, ale cholernie ją lubiłem. Zaczęło mi zależeć, żeby ten nasz czas był super, wiedziałem, że lubi francuskie pleśniowe sery i wino, więc zawsze kupowałem, ona też pamiętała, co lubię. Któregoś dnia przyszedłem, na patelni dochodziły steki. Doceniłem, bo sama była wegetarianką. Dobrze się bawiliśmy.

Ona: Trzymałam dystans, w pewnym momencie pomyślałam o sobie, że jestem podzielona, bo w tym mieszkaniu, z nim, byłam zakochana. Ale zwykle doba wystarczyła na zimny prysznic. Cały czas mówiłam sobie, że uczucia da się kontrolować.

Spotkanie numer 4. Szpital

Odwołała spotkanie, jej córka miała potworne bóle brzucha, to był czas covidu, nie mogła dodzwonić się po karetkę, auto na przeglądzie, eks nie odbierał telefonu. „Zaraz przyjadę i was zabiorę” powiedział on. Zawieźli dziewczynkę do szpitala, okazało się, że wyrostek. Ona nie mogła wejść na badania, czekał więc z nią w samochodzie, parę godzin. Potem odwiózł ją do mieszkania, odprowadzi, położył spać.

O tamtym czasie:

Ona: Niestety, nie da się jednak ogarnąć uczuć. Siedząc z nim w samochodzie, zrozumiałam, że jestem zakochana, że chciałabym coś więcej, wiedziałam, że muszę to skończyć, bo układ od tej pory będzie nierówny.

Spotkanie numer 5. Kolacja i szczerość

Zaprosiła go na kolację do siebie i powiedziała, że już nie będą się więcej spotykać, to jest bez sensu, nie ma już na to energii. Stwierdził, że skoro tak, pewnie, bez przymusu. Jeszcze bardziej ją to wkurwiło, z trudem wytrwała do końca kolacji. Wychodząc, pocałował ją w policzek. „To na razie, mała”. Za „małą” chciała go pobić. Miała 174 centymetry wzrostu i ważyła 66 kg. „Gówno nie mała, protekcjonalny typ” zwierzała się przyjaciółce.

O tamtym czasie:

On: Nie rozumiałem jej, miałem poczucie, że właśnie wchodzimy na wyższy poziom znajomości, poznałem jej córkę, a ona kończy to, choć nie ma między nami żadnego napięcia, wciąż dobrze się bawimy. Ale tylko raz prosiłem jedną kobietę, żeby została, więcej bym tego nie zrobił. Pomyślałem: skoro nie chce, niech spada.

Spotkanie numer 6. Zjem z tobą śniadanie

Nie widzieli się kilka miesięcy. Czuł, że zapada w stagnację. Praca, bieganie, praca, bieganie, filmy. Chyba pierwszy raz tak mocno odczuł samotność. Kumple mieli żony, dzieci, on zawsze sam, lubił to, ale teraz dni zlewały się w jedno. Na początku o niej nie myślał, ale potem zaczął. Tęsknił za jej bliskością. Napisała w maju. „Masz ochotę na seks?” . Korciło go, żeby skomentować to złośliwie. Że jest mało wytrwała albo co tak nagle zmieniła zdanie. Ale bał się, że ją przestraszy. „Pewnie, ale ze śniadaniem” odpisał. Zaprosiła go do siebie.

O tamtym czasie:

Ona: – Nie byłam zbyt konsekwentna, bałam się napisać. Ale stwierdziłam, że tak mi go brakuje, że będę dalej ciągnąć ten układ, przez parę miesięcy zdążyłam się odkochać. Liczyłam się też z tym, że może kogoś ma, ale wolałam wiedzieć niż rozmyślać, że może źle zrobiłam.

Spotkanie numer 7. Dobra, zostaw szczoteczkę

Siedem jest oczywiście umowne. To mogło być nawet setne spotkanie. No, minimum pięćdziesiąte. On: – Covid przewalił moje całe życie, straciłem ukochanego ojca, w pracy miałem zastój. Spadłem ze szczytu, zacząłem analizować, co osiągnąłem. Nie miałem nic w sensie relacji. Ani dziecka ani kobiety, poczułem, że to jest wszystko cholernie puste. Poczułem, że też chce mieć kosiarkę do trawy w ogrodzie i jeść rodzinne obiady, mieć z kim pojechać na zakupy, oglądać filmy. Że już nie chce mi się poznawać nowych lasek, bo spotkałem kobietę, z którą czuję się najlepiej.

Ona: –Nie mam za wielkich oczekiwań, nie chcę mieć. Jest nam razem po prostu dobrze, moja córka go lubi. Nie wchodzimy sobie na głowę, nie osaczamy się, nie dopytujemy gdzie idziesz, z kim i po co. Dwie jednostki, dwa osobne byty znalazły wspólną przestrzeń. I tak, pewnie gdyby nie covid nie zrozumiałabym, jak bardzo tęsknię za takim zwyczajnym życiem.


Związek

Co się stanie, jeśli będziesz ją pić codziennie?

Redakcja
Redakcja
2 czerwca 2021
Photo by Anshu A on Unsplash
 

Kurkuma to przyprawa niezwykła. O jej dobroczynnym wpływie na zdrowie można pisać książki. Prawdziwym przebojem stał się niedawno kurkumowy napój. Oczywiście można kupić gotowy, ale  można też przygotować go samodzielnie w domu. Jak to zrobić i jakie ma właściwości?

Kurkuma ma dość silne działanie, więc lepiej jej nie przedawkować – bezpieczna dzienna dawka tej przyprawy to ok. 1,5 g, czyli mniej więcej łyżeczka. Tę ilość można podzielić na 2-3 porcje w ciągu dnia. Jeśli jednak leczysz z pomocą kurkumy infekcję, dzienna dawka może być większa – terapeutycznie przez kilka dni mogą to być nawet 2-3 g kurkumy dla osoby dorosłej.

Wodę z kurkumą można także podawać dzieciom, które skończyły 2-3 lata. Nie należy przesadzać, wystarczy robić to co kilka dni, np. 3-4 razy w tygodniu. W recepturze można pominąć pieprz, bo sama kurkuma i tak ma dość ostry smak. Mniejsze ilości kurkumy, podobnie jak dzieci, powinny też spożywać osoby powyżej 65. roku życia – maksymalnie do 2 g dziennie.

Woda z kurkumą – przepis

 1. Do szklanki ciepłej wody dodaj 1/4 – 1/2 łyżeczki kurkumy.
 2. Możesz dodać także sok z połowy cytryny i miód.
 3. Do kurkumy warto dodać odrobinę czarnego pieprzu. Piperyna w nim zawarta sprawi, że organizm lepiej wchłonie kurkuminę.

Woda z kurkumą – właściwości:

 • może obniżać ryzyko demencji i choroby Alzheimera
 • może pełnić ważną rolę w zwalczaniu nowotworów, nie doprowadzając do ich rozwoju
 • działa przeciwutleniająco i przeciwzapalnie
 • wzmacnia odporność organizmu
 • hamuje procesy starzenia
 • jest ukojeniem dla nerek i wątroby
 • pomaga w przypadku zgagi
 • w połączeniu z ruchem i dietą, pomaga schudnąć

 

 

 

 


Związek

To, co jako pierwsze dojrzysz na tym obrazku, wiele powie o Twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
2 czerwca 2021

Kiedy obrazek staje się czymś więcej niż tylko obrazkiem? Kiedy zawiera w sobie złudzenie optyczne. Wtedy sposób, w jaki go odczytasz, może w rzeczywistości wiele powiedzieć o twojej osobowości. Co jako pierwsze rzuciło Ci się w oczy, kiedy zobaczyłaś ten obrazek?

1. Surfer

Jeśli pierwszą rzeczą, którą dostrzegłaś, jest surfer, oznaczać może, że jesteś osobą, która nie ma trudności z życiem tu i teraz. Nie jesteś kimś, kto tkwi w przeszłości lub zamartwia się przyszłością. Jak każda osoba, masz też dni, kiedy czujesz się źle lub coś cię niepokoi. Ale generalnie szybko rozwiązujesz problemy i znów się uspokajasz. Uwielbiasz żyć spokojnie i cieszyć się małymi radościami życia: spacerami z przyjaciółmi, uprawianiem sportu, zabawą w domu. Bez względu na to, gdzie jesteś i z kim jesteś, lubisz dobrze spędzać czas.

2. Wieloryb

Jeśli Twój wzrok od razu skupił się na wielorybie, możesz być osobą o wielkich celach życiowych i wielkich możliwościach, by je osiągnąć. Kiedy chcesz czegoś całą sobą, osiągasz to. Potrafisz włożyć całą swoją energię w zdobycie tego, czego pragniesz. Jesteś też zbyt wymagająca dla siebie, co często prowadzi Cię do niepotrzebnego stresu. Ale wiesz, jak radzić sobie z lękiem i przezwyciężać napięcie. Ludzie podziwiają Twoje osiągnięcia. Niektórzy są o ciebie zazdrośni. Ale nie dbasz o to, co mówią o Tobie inni. W Twoim życiu jest tylko jedna ważna opinia: Twoja własna.

3. Księżyc i jego odbicie

Jeśli pierwszą rzeczą, która rzuciła Ci się w oczy był księżyc i jego odbicie w wodzie, to dlatego, że jesteś bardzo kreatywną osobą. Możliwe, że jesteś trochę samotna. Po prostu nie lubisz, gdy ktoś Cię martwi i wolisz zostać sama ze sobą. Nie boisz się samotności, wręcz przeciwnie – potrzebujesz jej. Czasami masz problemy z codziennymi sprawami: płaceniem rachunków, punktualnością, umówioną wizytą u lekarza, rutyną. Jesteś duszą kochającą wolność, więc lubisz żyć we własnym tempie. Nie lubisz być ograniczana i wsadzana w ciasne ramy. Z drugiej strony, kiedy masz miejsce i czas na rozwijanie swojej kreatywności, rozkwitasz duchowo!


Zobacz także

Jak inaczej powiedzieć kocham?

10 innych sposobów na to, by powiedzieć kocham

„Wiedziałam, że jest zły. Kłamałam, żeby go usprawiedliwić. Byłam jedyną z tych głupich kobiet, które kochają za bardzo”

„Zaufałam i czekam na ciąg dalszy. Po prostu jesteśmy dla siebie. Bez żadnych gwarancji, naturalni ze swoimi wadami”