Związek

Sześć fundamentów, na których można zbudować szczęśliwy i dobry związek

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 lutego 2019
Fot. iStock/Eva-Katalin
 

Rozglądasz się i widzisz, jak wiele par się rozstaje, rozwodzi, a nawet jak tego nie robią, to narzekają na siebie, nie są szczęśliwi. „Co jest, do cholery” – zastanawiasz się. Czy przez dziesiątki, a właściwie setki lat karmieni byliśmy iluzją wspólnego życia na dobre i na złe, dopóki śmierć nas nie rozłączy? Czy to fikcja? Przecież są pary, które po wielu wspólnych latach nadal się do siebie uśmiechają, trzymają za rękę, rozmawiają. Gdzie tkwi sekret takich par, takiej miłości, dobrego związku?

Według ekspertów zajmującymi się relacjami istnieje sześć fundamentów, na których na długie lata może oprzeć się każdy związek.

Akceptujecie różnice między sobą

Brzmi jak banał, który jednak trudno wprowadzić w życie. Ważne jest, aby różnic między wami nie traktować jak katastrof, ale jak wyzwania. Czym się od siebie różnicie? Podejściem do pieniędzy? Do jedzenia? Do aktywności fizycznej? Do porządku? Różnic może być bardzo wiele i to się nie zmieni. Różnicie się, tak jest. Ważne, by poznając się coraz bardziej zauważać swoje i partnera mocne i słabe strony, by dać się czasami ponieść tym różnicom, a nie tylko skupiać się na tym, jak zmienić partnera, by spełniał nasze oczekiwania. Nie tędy droga.

Kochacie bez ograniczeń

Kiedy akceptujecie siebie takimi, jakimi jesteście i kochacie się pomimo tego, co inni uznaliby za przeszkody, wasz związek przetrwa. Macie poczucie bezpieczeństwa, gdy odkrywacie swoje kolejne twarze, słabości, gdy mówicie o swoich uczuciach, także tych trudnych. Co więcej, śmiejecie się z siebie, możecie się wygłupiać, żartować, bo wiecie, że jesteście kochani właśnie za to, jacy jesteście.

Akceptujecie swoją przeszłość

Bez względu na to, kim on było, z iloma kobietami się spotykał, nie wyciągasz tego w kłótniach, nie używasz jako argumentu przeciwko niemu. Podobnie w drugą stronę, wiecie o sobie tyle, ile byście chcieli, nie dopytujecie chcąc żyć przeszłością partnera. Ważne, co tu i teraz, co wasze, a nie to co, było. To już jest dawno za wami.

Seks jest dla was ważny

Mogliście przejść różne etapy – od wielkiej namiętności i pożądania, po sporadyczny seks, kiedy urodziły się dzieci. Zawsze jednak przychodzi czas, kiedy ponownie możecie skupić się na sobie, także odbudować swoje seksualne życie, wrócić do niego, rozmawiać i cieszyć się nim. Seks jest niezwykle istotny, nie wystarczy go po prostu uprawiać, trzeba też nauczyć się o nim mówić.

Rozmawiacie z życzliwością

Przy każdej okazji będę powtarzać, że komunikacja w związku ważniejsza od miłości. Wiedzą o tym szczęśliwe pary z długoletnim stażem, bo zdają sobie sprawę, że mówienie o swoich uczuciach, problemach, wątpliwościach i słuchania drugiej strony stanowi podwalinę ich silnej relacji. I nie chodzi o kłótnie, o upieranie się przy swoim i udowadnianie, kto ma rację. W związku powinniśmy rozmawiać z życzliwością i wzajemnym szacunkiem.

Jesteście przyjaciółmi

Dawno temu doszłam do wniosku, że w związku jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by lubić się nawzajem. By lubić spędzać ze sobą czas, bawić się, śmiać, rozmawiać, razem wyjeżdżać. Wiele par, które wyszły z kryzysu docenił tę wartość w swoim związku. Nieraz słyszałam: „udało się nam, bo jesteśmy przyjaciółmi, bo się lubimy”.


Związek

Cztery wskazówki, które pomogą ci wprowadzić równowagę w życiu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 lutego 2019
Fot. iStock/gradyreese
 

Wszyscy wiemy, że życie to niekończące się żonglowanie pracą, rodziną, przyjaciółmi i zdrowiem. I nie ma co ukrywać, że większość z nas nigdy nie osiągnie punktu, w którym wszystkie obszary naszego życia będą działać w doskonałej harmonii. Nie ma w tym nic złego. Nie możesz oczekiwać, że we wszystko zaangażujesz się na 100%, to po prostu niemożliwe. W zależności od tego, co się dzieje, jeden obszar zawsze wymaga więcej uwagi niż reszta.

Duży projekt w pracy to dodatkowe godziny w biurze czy praca w domu. Problem ze zdrowiem sprawia, że skupiamy się bardziej na sobie. Jeśli mamy małe dzieci, to one będą pochłaniać najwięcej naszego czasu i zaangażowania. Takie jest życie. Tyle tylko, że brak równowagi często wywołuje w nas poczucie winy, nieudolności, bezradności, kiedy jesteśmy rozczarowani sobą, bo nie umiemy wszystkiego pogodzić we właściwy sposób. Ale uwaga można to zmienić. Pewnie nie wszystkie wasze dni będą Zen-idealne, ale większość z nich może być całkiem dobra

Nazwij najważniejszą rzecz w dbaniu o siebie

Kiedy życie staje się zajęte, zadbanie o siebie jest ostatnią rzeczą, o jakiej myślimy. Pomiędzy terminami w pracy, wychowywaniem dzieci i życiem towarzyskim, ciężko jest znaleźć dla ciebie czas.

Michelle Segar – wiodąca badaczka nauk o zrównoważonych zachowaniach zdrowotnych – mówi, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić, jest zidentyfikowanie naszego nawyku, który daje nam najwięcej energii, odpręża nas. Dla jednych to będzie sen, dla innych aktywność fizyczna, joga, medytacja. Co dla ciebie jest takim nawykiem? Zauważ go w swojej codzienności i ustaw na pierwszym miejscy, niech to będzie priorytet w twoim życiu niepodlegający negocjacjom.

Zdecyduj, który palnik wyłączyć

Wyobraź sobie, że twoje życie to piec z czterema palnikami. Każdy palnik symbolizuje jeden ważny obszar twojego życia:

  • pierwszy reprezentuje twoją rodzinę
  • drugi palnik to twoi przyjaciele
  • trzeci to twoje zdrowie.
  • czwarty palnik jest twoją pracą

Teoria czterech palników mówi, że „aby odnieść sukces, trzeba odciąć jeden z palników. Aby odnieść prawdziwy i realny sukces, trzeba odciąć dwa”. Pozostawia to zasadniczo dwie możliwości:

Wybierz bardziej zrównoważone życie i zaakceptuj, że nigdy nie osiągniesz pełnego potencjału w jednym z obszarów swojego życia

Idź na całość w jednym miejscu kosztem dwóch innych

Jeśli marzysz o tym, by stworzyć coś niesamowitego, osiągnąć spektakularny sukces na arenie międzynarodowej, wyłączenie dwóch palników ci to umożliwi. Jeśli nie – wyłączenie jednego będzie wystarczające. Tylko który wyłączyć?

Musisz jasno określić, co jest dla ciebie najważniejsze w tej chwili. Gdy już się zorientujesz, co to takiego, będziesz wiedzieć, który palnik wyłączyć.

Jeśli praca jest najważniejsza, zdrowie i rodzina mogą być w dalszym planie, co oznacza, że nie ma zbytnio miejsca dla przyjaciół Wyłączenie palnika może być trudne, ale gdzieś w głębi siebie wiesz, co powinieneś zrobić.

Twórz niezawodne systemy

To kolejna wskazówka, która mówi, że zamiast wyznaczać cele, trzeba skupić się na tworzeniu systemów. Zapisz wszystkie rzeczy, których potrzebujesz (i chciałbyś) robić codziennie. Niektóre, takie jak mycie zębów i jazda do pracy, są już zakorzenione. To rzeczy, o których zapominasz, że musisz je zaimplementować w systemy. Chodzi o to, żeby coś po prostu robić, bez większej analizy, uwolnić swój mózg od decyzyjności na poziomie dla ciebie oczywistych rzeczy. Chcesz co drugi dzień iść pobiegać – włącz to do systemu. Po prostu.

Obiecujesz sobie, że każdego dnia wieczorem będziesz zapisywać za co jesteś wdzięczny? Połóż notes na poduszce ścieląc rano łóżko, żeby o tym nie zapominać.

Pomyśl, jak ułatwić sobie życie. Jakie nawyki wnieść w poranki, żebyście się nie spóźniali, nie denerwowali? Może wystarczy, żeby dzieci spakowane tornistry zostawiały wieczorem przed pójściem spać w przedpokoju, a ty ubranie przygotujesz sobie także wieczorem. Każdy ma swoje rozwiązania na codzienne upierdliwości.

Oddychaj, odpuść i ciesz się

Niezależnie od tego, jak dobrze zaplanujesz lub ile systemów masz na swoim koncie, czasami coś pójdzie nie tak. Zepsuje się auto, złapiesz gumę, dopadnie cię grypa. Ważne, jak reagujesz na te sytuacje. Możesz albo spierać się z rzeczywistością (i przegrać), albo możesz oddychać i to puścić. Zaakceptuj sytuację i wykorzystaj z niej to, co najlepsze.

Kiedy koncentrujesz się na równoważeniu wszystkiego, łatwo traktować życie trochę zbyt poważnie. Pamiętaj, aby dać sobie czas na relaks i pewne przegrupowanie ważności zadań do wykonania

Przestój jest tak samo ważny, jak uzyskanie produktywnego zrównoważonego życia. Wybierz się na wycieczkę, skorzystaj z masażu lub idź do kina, zrób to na co masz ochotę.


źródło: Care2


Związek

Prezent dla niego na Walentynki – podpowiadamy, jak wyznać miłość z efektem WOW

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lutego 2019
Fot. iStock / freemixer

Święto Zakochanych już za pasem i jak co roku pojawia się dylemat: co DLA NIEGO kupić? Bo z wyborem prezentu dla faceta wcale łatwo nie jest. Panowie zawsze mają kryzysowy zestaw dla zapominalskich: kwiaty i czekoladki, a ci którzy nie zamierzają w ogóle się wysilać, od razu biegną do jubilera i rach ciach mają problem z głowy – no przecież się starali. A my? A my na łatwiznę nie idziemy. Ale zamiast rwać sobie włosy z głowy i kupować kolejne majtasy w serducha (to damska wersja dla zapominalskich) mamy dla was kilka fajnych podpowiedzi.

Zobaczcie nasze propozycje. Prezent dla niego na Walentynki – podpowiadamy, jak wyznać miłość z efektem WOW

TOP 6 prezentów na Walentynki

1. Męski sentymentalizm

Fot. Materiały prasowe

Golarka foliowa Heritage HF9000 – tak nazywa się wyjątkowa, stylizowania golarka dla panów. Piękny design w stylu retro robi piorunujące wrażenie. A w środku czeka miła niespodzianka, bo to bardzo nowoczesna golarka.

Golarka Heritage inspirowana jest 80-letnim doświadczeniem Remington w zakresie golenia i łączy w sobie wyjątkowy, ikoniczny styl z najnowszą technologią. Dzięki eleganckiemu, chromowanemu wykończeniu, golarka wygląda fantastycznie – i zapewnia doskonałe golenie.

Wielokierunkowe folie LiftLogic zapewniają podniesienie włosów pod każdym kątem, gwarantując dokładne golenie. Folie dostosowują się do rysów twarzy, dzięki czemu nie będziesz musiał kilkakrotnie golić tego samego obszaru, co pozwoli uniknąć podrażnienia skóry.

Hybrydowy trymer precyzyjny wyszukuje i przycina dłuższe włosy, zaś dzięki dwóm foliom LiftLogic i potrójnej technologii przycinania, golarka Heritage Foil pozwala na subtelne stylizowanie włosów na twarzy.

Cena: ok. 400 zł, to cudeńko kupicie tutaj.

2. Gadżet mężczyzny XXI wieku

Fot. Materiały prasowe

Ultimate Foil Series F7 – zadowoli każdego Pana Nowoczesnego i gadżeciarza. No i nie ukrywajmy, nie będziecie musiały słuchać już milionów wymówek, żeby się jednak nie golić. Taki prezent dla niego, a jednak i dla siebie.  😉

Golarka została wyposażona w folie LiftLogic pozwalające na osiągnięcie idealnie gładkiego wyglądu. Ich wielokierunkowe rozmieszczeniu zapewnia podniesienie włosów pod każdym kątem, w celu dokładnego golenia. Ponadto dzięki systemowi Hybrid Intercept golarka wykrywa dłuższe włosy dla uzyskania idealnego efektu.

Konstrukcja golarki foliowej pozwala na dokładne manewrowanie nią po twarzy i zapewnia wygodę optymalnego dostosowania do konturów twarzy. Dzięki technologii ConstantContour golarka Ultimate F7 łączy w sobie ruchome folie i głowice dla osiągnięcia maksymalnego kontaktu ze skórą, co w efekcie daje przyjemne uczucie komfortu tuż po goleniu.

Wysuwany trymer to kolejna funkcja golarki Ultimate Foil Series F7. Dzięki niemu pielęgnacja twarzy jest jeszcze dokładniejsza. Bezprzewodowość oraz pełna wodoodporność jej konstrukcji to kolejne walory przemawiające za jej wyborem.

Bateria występująca w golarce zapewnia do 50 minut ciągłej pracy, a gdy zaczyna się wyczerpywać, wystarczy tylko 5 minut na szybkie jej naładowanie co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Cena: ok. 200 zł, tę fajną golarkę kupicie tutaj.

3. „Must have” dla konesera

Fot. Materiały prasowe / Dekoria.pl

Coś mniej zobowiązującego, a z klasą? Taki zestaw z butelka dobrego wina z pewnością, zagwarantuje wam udany wieczór. Akcesoria do wina to naprawdę dobry pomysł!

Oryginalna butelka, która kryje w sobie akcesoria do wina. W skład kompletu wchodzi: korkociąg, nalewak, pierścień oraz nożyk. Zestaw przyda się w każdym domu – idealny na prezent dla smakosza win.

Jest i promocja: -10% na prezenty z okazji Walentynek. Promocja trwa od 5 do 11 lutego 2019 lub do wyczerpania zapasów.

Cena: ok. 78 zł, Taki pomysłowy zestawik kupicie tutaj.

4. Męska pielęgnacja

Fot. Materiały prasowe

Coś bardziej osobistego? Jeśli chcecie dopieścić swojego mena, kupcie fajne, męskie kosmetyki.  Wiadomo, że sam będzie się pewnie wstydził (większość mężczyzn jeszcze ma u kostek uwiązane „męskie stereotypy”). 😉 Jest tylko jeden warunek: żadnych mydeł w pudle z marketu – umówmy się, też nie byłybyście pod wrażeniem, gdyby w prezencie czekał na was pierwszy lepszy szampon. MEN FACE CARE SET All Day Long – 24h Hydro Cream & Hangover – Age Fight Serum. W skład zestawu wchodzą:

HANGOVER – AGE FIGHT SERUM

Serum anti-age z zieloną kawą, kwasem hialuronowym, sokiem z brzozy, kombucha i ekstraktem z perskiego drzewa jedwabnego pozwala rozpocząć każdy dzień z promienną cerą. Zmęczona skóra otrzymuje ekspresowy zastrzyk energii, a orzeźwiający zapach budzi do życia.

ALL DAY LONG – 24 H HYDRO CREAM

24 h krem z zieloną kawą, kwasem hialuronowym, ekstraktem z buraka cukrowego, skrobi kukurydzianej i awokadyny. Intensywnie nawilża i koi skórę po goleniu.

Ten zestaw kupicie w dobrych salonach – listę znajdziecie tutaj, a produkty z linii MEN również na stronie: sklep.klapp-cosmetics.pl

5. Męska przestrzeń

Fot. Materiały prasowe / Dekoria.pl

To prawdziwy sygnał do uwicia wspólnego gniazdka. Dość męski gadżet, który jednak nie zburzy harmonii wymarzonego M tak, jak zestaw świecących toporów lub plakat z Claudią Schiffer z lat 90-tych. 😉

A całkiem poważnie nie wahajcie się ani chwili stylowy i elegancki wieszak na wino – to jest myśl.

Wykonany z trwałej skóry ekologicznej w czarnym kolorze. Wygodny w użytkowaniu, przeznaczony na pięć butelek win.

Ułożenie butelek w pozycji horyzontalnej zapewnia prawidłowość przechowywania wina. Zawieszony na ścianie wieszak nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca i zapewni łatwy dostęp do butelek wina. Elegancki dodatek do wnętrza, który w efektowny sposób zaprezentuje Twoje ulubione roczniki. Doskonały również jako prezent w dobrym stylu dla każdego miłośnika win. Może także pełnić funkcję designerskiego gazetnika. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Tu też jest promocja: -20%. Promocja trwa od 5 do 11 lutego 2019 lub do wyczerpania zapasów.

Cena: ok. 87 zł, sprytny wieszak na wino (lub gazety) kupicie tutaj.

6. Zabawki dla dużych chłopców

Zakochałaś się w Panu Majstrusiu? A może od lat walczysz o jego uwagę ze słoikiem śrub i gwoździ? Znamy, oj znamy. Wiadomo, że z miłością nie można walczyć – również z tą do majsterkowania. Kup mu skrzynkę marzeń. Obiecujemy, że kiedy już wszystko w niej poukłada (trzeci raz), będzie cały twój. 😉 Zalecamy podarowanie skrzynki na kilka dni przed Walentynkami, przezorny zawsze ubezpieczony. 😛

Do wyboru dwa warianty skrzynek de luxe – a może najlepiej kupić dwie? Tak, zdecydowanie!

Skrzynka TECHNICAN BOX

Fot. Materiały prasowe

Trwała i praktyczna skrzynka narzędziowa o dużej pojemności. Przestrzenna konstrukcja umożliwia przechowywanie narzędzi o różnych rozmiarach. Wewnętrzny organizer zapewnia komfort pracy oraz prosty dostęp do wykorzystywanych narzędzi i akcesoriów. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałe użytkowanie nawet w trudnych warunkach. Wygodna rączka pozwala na komfortowy transport i bezpieczną eksploatację.

I jest bajerancka!

Cena: ok. 134 zł, bajerancka skrzynka czeka tutaj.

Skrzynka CONNECT CANTILEVER

 

Fot. Materiały prasowe

Jeśli zastanawialiście się, czy skrzynka na narzędzia może być elegancka podpowiadamy – może. Nie warto próbować obalać takie teorie.

Pojemna skrzynka narzędziowa to rozwiązanie dedykowane tym wszystkim, którzy kompletują funkcjonalny warsztat podręczny. Duża pojemność umożliwia pogrupowanie uniwersalnego zestawu narzędzi i akcesoriów. Wykonana z trwałego tworzywa i wyposażona w system wsporników, który ułatwia rozłożenie zawartości. Dzięki wygodnej i solidnej, metalowej rączce skrzynka może być bezpiecznie transportowana. Produkt jest kompatybilny z mobilnym systemem Connect Rolling System.

Cena: ok. 134 zł, elegancka skrzynka czeka tutaj.

💗Do każdego prezentu koniecznie dołącz buziaka – w końcu to święto miłości.💗


Zobacz także

Kochasz naprawdę, czy to tylko przywiązanie? Znasz różnicę między tymi dwoma uczuciami?

Jak to jest odejść od męża, kiedy masz dzieci. Kilka słów prawdy, której nikt ci nie powiedział wcześniej

Kochaj i bądź zdrowa! 9 korzyści zdrowotnych płynących z miłości