Związek

5 nawyków, które zniszczą każdy związek

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
3 lutego 2018
Fot. iStock/PJPhoto69
 

Wspólne życie nie zawsze bywa łatwe. Różnice wynikające z doświadczeń, charakterów, pewne nawyki przez cały czas wpływają na związek. Umiejętność wypracowania kompromisu pozwala na przeskoczenie rzeczy, które psują atmosferę. Natomiast dość często się zdarza, że para nieświadomie powtarza zachowania, które działają destrukcyjnie na relacje. 

Nawet jeśli wydaje się, że to tylko drobnostki, trzeba pamiętać, że właśnie ta drobnostka, przysłowiowy kamień wyciągnięty z dołu sterty, może spowodować niszczycielską lawinę.

5 nawyków, które zniszczą każdy związek

1. Jedzenie osobno posiłków

Tak jak zdrowiu nie służy szybkie pochłanianie jedzenia, tak relacji nie służy niezasiadanie do wspólnego posiłku. Wspólne jedzenie wzmacnia więzi, pozwala na niespieszną rozmowę, skłania do spędzania ze sobą więcej czasu. Jeśli nie ma czasu na takie śniadanie, na pewno znajdzie się szansa na wspólne obiady czy kolacje.

2. Kłótnie o to samo

Sprzeczki w związku są rzeczą normalną, bo nie ma ludzi, którzy cały czas myśleliby to samo. Mocniejsza wymiana zdań pozwala rozwiązać problem i oczyścić atmosferę, uspokoić sytuację, gdy opadną emocje. Natomiast problem pojawia się, gdy para stale wałkuje te same tematy, nie szukając sposobu rozwiązania zadawnionych sporów. Kłótnie o to samo oraz brak porozumienia nie służy żadnej relacji.

3. Pasywność w inicjowaniu seksu

Seks jest ważnym filarem związku i wzajemne pożądanie daje jasny komunikat, że partnerzy są ze sobą blisko i potrzebują się nawzajem. Jeśli seks w związku zaczyna kuleć, a para zaczyna unikać tematu jak ognia, pojawiają się kłopoty. Pasywność erotyczna rodzi frustrację i wymaga określenie i rozwiązania problemu.

4. Przywiązanie do internetu

Trudno w to uwierzyć, by w dzisiejszym świecie ludzie funkcjonowali bez dostępu do internetu. Internet jest wielu osobom niezbędny do pracy i pozwala łączyć się z innymi użytkownikami. A jednak, gdy ktoś przesiaduje cały czas z nosem w tablecie, oddala się od zwykłego życia, zapomina o budowaniu relacji i intymności z bliską osobą. Wiele związków rozbiło się o zaangażowanie w życie toczące się na portalach społecznościowych.

5. Traktowanie partnera jak własności

Mimo tworzenia wspólnoty związku, partnerzy zawsze będą osobnymi bytami. Traktowanie drugiej osoby jak własności tworzy pułapkę. Zamiast miłości i poczucia bezpieczeństwa, świadomości, że można polegać na drugiej osobie, pojawia się uczucie skrępowania, a nawet ubezwłasnowolnienia. W niewoli szczęście nie rozkwitnie.

Zauważając niepokojące zachowania, można skutecznie pracować nad ich zmianą. Dopóki nie poczyniły one większych szkód, para poradzi sobie sama. Jednak gdy szczęście w związku zostało mocno nadszarpnięte, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc terapeuty, który pomoże rozwiązać nawarstwione problemy.


 

źródło: www.milosctopasja.com


Związek

Co tam diety, po co się męczyć? Naukowcy odkryli jak w prosty sposób zgubić dwa kilogramy

Redakcja
Redakcja
3 lutego 2018
Fot. iStock/jacoblund
 

Liczymy kalorie, biegamy, pocimy się na siłowni, byleby tylko zgubić te kilka uciążliwych kilogramów, prawda? Wciąż jest mowa o zmianie trybu życia, sposobu żywienia, tymczasem okazuje się, że wystarczy jedna niewielka zmiana, żeby schudnąć, zwłaszcza gdy spędzamy wiele godzin za biurkiem. 

Otóż okazuje się, że zastąpienia sześciu godzin siedzenia na czas, kiedy stoimy pozwoliłoby nam zgubić 2,5 kilograma w ciągu roku! Tak sugerują naukowcy. Przestawienie się z siedzenia na stanie może pomóc spalić kalorie i ewentualnie schudnąć. A która z nas nie marzy o stracie właśnie dwóch kilogramów?

Badanie, opublikowane w European Journal of Preventive Cardiology, wykazało, że stojąc spala się o 0,15 kcal na minutę więcej niż siedząc, co w ciągu sześciu godzin zmienia się w 54 kcal. W badaniu przeanalizowano dane  1 184 osób biorących udział w 46 poprzednich badaniach. Uczestnicy mieli średnio 33 lata i średnią wagę 65 kg. Co może być niezbyt pocieszające – lepsze efekty odnotowano w przypadku mężczyzn niż kobiet.

 

Jednak utrata wago to nie wszystko, okazuje się, że stojąc nie tylko spalamy więcej kalorii, dodatkowa aktywność mięśniowa wiąże z niższym odsetkiem ataków serca, udarów i cukrzycy, więc korzyści z pozycji stojącej mogą wykraczać poza kontrolowanie wagi. Naukowcy podkreślają, że wyniki mogą być niedoszacowane, ponieważ stojąc często mamy skłonność do spontanicznych ruchów, takich jak zmiana ciężaru lub kołysanie się z nogi na nogę, wykonujemy małe kroki do przodu i do tyłu.

Cóż, jeden wynik jest pewniakiem – należy unikać siedzenia przez wiele godzin. Kto wie, może to być wstęp do jeszcze bardziej korzystnej aktywności.


źródło: miror.co.uk

 

 


Związek

8 sposobów, żeby wyglądać stylowo, gdy nie stać cię na drogie ubrania

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
2 lutego 2018
Fot. iStock/g-stockstudio
Następny

Jak to się dzieje, że niektóre z nas potrafią wyglądać naprawdę stylowo, nie wydając przy tym kupy pieniędzy? Wiadomo, że samo chodzenie po sklepach z używaną odzieżą nie wystarczy. Trzeba też wiedzieć, jakie ubrania kupować i jak wybierać te, w których będziemy wyglądać naprawdę dobrze. Ile razy oglądałaś jakąś wielką galę, albo przeglądałaś zdjęcia celebrytki i w duchu myślałaś sobie: „Kurcze, jakbym miała tyle pieniędzy, to też bym super wyglądała”. A potem z przerażeniem czytasz, że t-shirt, który gwiazda ma na sobie, kosztował kilkaset złotych…

Czy faktycznie trzeba mieć nieograniczony budżet, żeby dobrze się ubrać? Czy z pomocą zwykłych ciuchów można wykreować stylizację, w której wygląda się jak milion dolarów? To możliwe! Musisz tylko zastosować kilka trików.

Źródło: Love Panky/Style Caster

Zobacz także

By stworzyć szczęśliwy związek nie potrzeba wiele. Wystarczy 10 prostych rytuałów

By stworzyć szczęśliwy związek nie potrzeba wiele. Wystarczy 10 prostych rytuałów

Słowa robią różnicę

Słowa robią różnicę. Są takie, które umocnią twój związek, ale są i takie, które go osłabią

Zakochałam się do szaleństwa w facecie przez internet. Cudowny obłęd! Tylko że on nie potrafił kochać w realu!