Go to content

Seks z kolegą z pracy? Lista plusów i minusów

Fot. iStock/tomazl

Załóżmy, że jesteś sama i nie masz żadnych zobowiązań. Masz prawo fantazjować i rozglądać się za nowym facetem. Problem w tym, że kompletnie nie masz na to czasu. Tylko praca, dom, dzieci, praca, dom, dzieci. I gdzie niby masz kogoś poznać? Najłatwiej będzie w pracy, ale… wszyscy wiemy, jak kończą się te biurowe romanse i romansiki. Rzadko który przeistacza się w poważny związek. Może dlatego, zamiast nastawiać się na miłość do grobowej deski, warto zaszaleć? Seks z kolegą z pracy, poza całą masą minusów, ma też kilka plusików 😉

Znasz go bardzo dobrze

Plus: Fajnie jest uprawiać seks z kimś, kogo już dobrze poznałaś i widziałaś w wielu różnych sytuacjach – na luźnej imprezie służbowej i w trakcie stresującego spotkania. Widzisz, jaki jest w stosunku do innych i możesz ocenić, czy to ci odpowiada.

Minus: Czasem ludzie grają w miejscu pracy. Może ci się wydawać, że znasz tę osobę dobrze, a w rzeczywistości nie masz pojęcia, kim jest. Zanim zdecydujesz się na romans, poznaj go prywatnie.

Jesteś pozytywnie nastawiona do pracy

Plus: Taki romans powoduje, że ochoczo biegniesz do biura… i znacznie lepiej wykonujesz swoje obowiązki. Nie chcesz przecież zrobić złego wrażenia.

Minus: Ale może się też okazać, że zaczniesz zawalać swoje obowiązki, bo będziesz uskuteczniać schadzki w toalecie…

Chętniej pracujesz w zespole

Plus: Podejmujesz nowe wyzwania i chętniej pracujesz w zespole, bo chcesz jak najwięcej czasu spędzić ze swoim lowelasem.

Minus: Może się nagle okazać, że niepotrzebnie siedzisz do późna w pracy i dla odmiany… zawalasz swoje życie osobiste, dom i dzieci.

Poczujesz się jak na haju

Plus: Te wszystkie tajemnice, sekretne uśmieszki, skradanie się… to wszystko jest szalenie ekscytujące i podniecające. Taki romans może ci dać niezłego kopa i podnieść twoją samoocenę.

Minus: Jeżeli marzysz o poważnym związku i lubisz chwalić się swoim szczęściem, możesz mieć poważny problem z taką relacją.

Możesz znaleźć bratnią duszę

Plus: Nie wszystkie relacje seksualne między współpracownikami kończą się źle lub w nieprzyjemnej atmosferze. Zdarza się, że spotykasz osobę swoich marzeń właśnie w pracy.

Minus: Jeśli okaże się, że w dasz się w romans z toksycznym człowiekiem, może próbować zniszczyć ci życie – zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Decyzja należy do ciebie…

Źródło: LovePanky