Go to content

Seks jak jedzenie – trzy rodzaje, które potrzebne są nam, by utrzymać związek

rodzaje seksu
fot. We Vibe Toys/Unsplash

Dobre życie seksualne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania miłości i namiętnej monogamii w związku – to wiemy wszyscy. Jest jak klej, który spaja to wszystko razem.  Uwalnia hormony, które sprawiają, że czujemy się dobrze. 

Seksu potrzebujemy wszyscy – jedni często, innym wystarczy od czasu do czasu. Ale niech rzuci kamieniem ten, kogo nigdy nie dopadła nagła… chęć. Np. w czasie oglądania serialu, albo nawet w pracy. Bywa, że marzymy o seksie jak z romantycznego filmu – żeby on uwodził nas przez cały dzień, wysyłał kwiaty, umawiał się na kolację, dał prezent, zadbał o wino i świece, a potem zajmował się nami do samego rana. Bywa też, że chcemy go tu i teraz – w przymierzalni, w toalecie na imprezie, podczas spaceru po lesie… Jak w McDonald’s szybko i treściwie. Zaraz zaraz, czy to nie brzmi jak kuchenne metafory? Tak! I bardzo pasuje! Oto trzy rodzaje seksu, które warto praktykować w związku!

1. Zdrowy, domowy seks

Ten styl to podstawa regularnego, zdrowego życia seksualnego. Zwykle ma miejsce kilka razy w tygodniu i zwykle zajmuje około 30 minut, oboje dajemy sobie czas, którego potrzebujemy, aby się zrelaksować, zbudować pożądanie i doświadczyć orgazmu.

2. Fast food seks

Chociaż niezdrowe jedzenie nie byłoby dla nas dobre na co dzień, od czasu do czasu może być smaczne i czasami dobre. To samo tyczy się szybkich numerków. Te 3-5 minut niezwykłego podniecenia, gdy chce mu się seksu, a ona (zwykle) nie jest akurat w nastroju, będzie wspaniałym prezentem, którym kobieta może obdarować swojego partnera. Gwarancja lawiny pozytywnych uczuć z jego strony gwarantowana.  Ta technika może sprawić, aby on nigdy więcej nie poczuł się odrzucony, a ona zawsze będzie mogła liczyć na jego uczucia.

3. Seks dla smakoszy

Oddaj się mu przynajmniej raz w miesiącu. Kobieta potrzebuje wina, obiadu i romansu, tak jak w pierwszych dniach (i nocach) związku. Bez wymówek — umieść to w harmonogramie! Pamiętaj stare powiedzenie: „Jeśli mama nie jest szczęśliwa, to nikt nie jest szczęśliwy!” Oczywiście romantyczny wypad jest cudowny, ale jeśli nie masz pieniędzy albo czasu, wyślij dzieci do babcię lub zamień się z sąsiadami na wieczory opieki nad dziećmi. Kluczem do namiętnej monogamii jest pamiętanie i działanie tak, jak robiliśmy to na początku związku. Kiedy mężczyzna podejmuje działania, by być romantycznym, a kobieta reaguje z uznaniem, nasze ciała uwalniają hormony, które napędzają nasze uczucia seksualne.