Lifestyle Związek

Mężczyźni i ich „starannie” serwowane komplementy. Przegląd najczęstszych gaf i wpadek (absolutnie nie do powtarzania!)

Michalina Grzesiak
Michalina Grzesiak
13 grudnia 2016
Mężczyźni i ich "starannie" serwowane komplementy. Przegląd najczęstszych gaf i wpadek absolutnie nie do powtarzania!
Fot. iStock / lisegagne
 

Każda kobieta wie najlepiej, co sprawia jej przyjemność, a co nie. Kiedy uwielbiłyśmy sobie gacie z przemysłowej bawełny na delikatnej gumce, a pod choinką znajdujemy kilogramy koronki, to niby się cieszymy, w myślach szukając już odpowiednio głębokiej półki na „ulubione” seksy relikty. Niby uchylamy kącik ust w kierunku dziękczynnego uśmiechu zaraz po otworzeniu paczuszki, ale w głowie przewracamy oczy na lewą stronę i myślimy już o nierównych potyczkach z wygrzebaniem rzeczonej koronki spomiędzy pośladków w środkach miejskiej komunikacji. Zimą.

Na przykład kiedy zdecydowanie wolimy tulipany, a w zamian za to na pięćdziesiątkę dostajemy bukiet tylu właśnie róż to również staramy się zrobić dobrą minę do złej gry. Przemilczamy fakt, że w naszym niezwykle subiektywnym odczuciu brakuje na nich tylko wstążki z napisem „ostatnie pożegnanie”, a pięćdziesiąt takich właśnie kwiatów kojarzy nam się z odchodzeniem na drugą stronę chmurki. Jesteśmy tak bardzo różne, że niebywale trudno nadgonić wszystkie kobiece trendy.

Co innego, kiedy do głosu dochodzą mężczyźni i ich starannie serwowane komplementy, które zamiast uskrzydlać, raczej wyrywają pierze z odhodowanych już skrzydeł. Głoszonymi hasłami dają nam po solidnym razie w każdy policzek. Czego zatem nie mówić, co mówić delikatniej i jak zachować twarz na komplemenciarskim podwórku? Oto przegląd najczęstszych męskich gaf i niedociągnięć, które kopią leżącego, a właściwie leżące. Panie leżące.

Dla mnie i tak jesteś piękna

Padło zaraz po tym, jak odkryłaś już nawet nie „pomarańczową skórkę” na udzie, ale raczej jakąś sflaczałą resztę po wielkim nadmuchanym balonie, który leżał długo za starym kredensem. I kiedy się tak sobie przyglądałaś, kiedy się tak macałaś i załamywałaś ręce nad rozmiarem zniszczeń, do domu wparował on i rzucił kojące „Mnie i tak się podobasz”. W pierwszej chwili w uszach zabrzmiało coś na kształt: „potwór, nie potwór, byle miał otwór” zamiast peanów na cześć wyglądu, w drugiej doszło do szybkiej kalkulacji co z tym gościem nie tak, skoro to tu o, to mu się podoba?!

Drodzy Panowie, tutaj nie da się delikatniej i mniej dosadnie wyrazić zachwytu nad oczywistym pięknem partnerki. Kobiety często słyszą coś innego, niż to, co faktycznie powiedzieliście, a  z tym trzeba się po prostu nauczyć żyć. Panie, które doszukują się złych intencji we wspomnianej męskiej ekspresji, mogę jedynie wysłać do dobrego specjalisty od głowy. Brać te komplementy baby i się nie zastanawiać. Dziękować naturze, że połączyła ancymona lubiącego podwiędłe uda właśnie z wami! Idealna matematyka. Równowaga.

Nie lubię wieszaków. Wole takie kluseczki

Kyrie eleison. Kobiety nawet jak wiedzą, że ta ostatnia kiecka w sieciówce, w rozmiarze 36, nie zmieści nawet 1/3 ich kolana to jakoś dziwnie opierają się faktom wierząc, że nie jest tak źle i próbują na zawody przecisnąć tyłek bez rozprucia suwaka.  Panowie to dobrze, że nie lubicie tylko liofilizowanych patyków z cyckami, ale pamiętajcie, że kobieca natura wypolerowała to bardzo delikatne lusterko, na które trzeba wyjątkowo mocno uważać. No tak już mamy i nic się nie da poradzić. Wyrobiłyśmy sobie w głowach przekomiczne odpowiedzi na równie przekomiczne pytania, ale niestety raczej nigdy nie zostawiamy dla was instrukcji obsługi. To jest chyba ta wspomniana wojna płci. Nie ma lekko. Radę mogę mieć tylko jedną – hołubcie, wielbcie i wynoście na ołtarze, ale nigdy wprost z delikatnością kombajnu w snopkach żyta nie wypalcie „O mamo, jak ja kocham takie słoniny!”. Po tym to już tylko GAME OVER.

Nie jest aż tak źle

Serio, to nigdy nie działa. Kiedy kobieta poszła do fryzjera podciąć końcówki, a wróciła z glacą na Sinéad O’Connor, wasze „nie jest tak źle” może zadziałać mniej więcej podobnie do spirytusu lanego prze nasze babcie na odparzony tyłek. Jest bowiem magiczny poziom wspomnianego hasła, do którego można dobić nie przekraczając groteski, ale dobrze radząc zdradzę, że tematy włosów, wagi i kompromitujących poalkoholowych wyznań nie należą do tej strefy. Tam jest źle, a może być jeszcze gorzej.

Ja cię taką akceptuję

Pod żadnym pozorem nie rzucajcie tym komplementem, po burzliwej kłótni partnerki z matką, która właśnie wykrzyczała jej egoizm, niedojrzałość, albo nieumiejętność opieki nad domowymi kwiatami. Hasło „ja cie taką akceptuję”, w połączeniu z zarzutami innych, mniej życzliwych ludzi z otoczenia kobiety, może tworzyć mieszankę wybuchową. W ogóle po kłótniach kobiet z matkami najlepiej milczeć. Tydzień. Bezpieczniej i atmosfera jakby czystsza.

Dobre to, ale zjem później

No to albo dobre i jestem głodny – jem, albo nie jem bo coś jest nie tak. Kobiet mają nosa do męskiego spożywania i wiedzą doskonale, że jak „zje później”, to albo za słone, albo za mało mięsne, albo w ogóle zbyt eko. Jak się mówi, że dobre to się je. I tu dobra rada – nigdy się nie przyznawajcie, że jedliście już w pracy, kiedy małżonka w domu właśnie wypatroszyła kaczkę i nafaszerowała ją jabłkami. Nie ma opcji przyznać się, że nie jesteśmy głodni. Jemy do pęknięcia, trudno. Jedna tabletka na wzdęcia załatwi sprawę szybciej niż nietknięty drób.

A haseł takich miliony. Niestety batalia damsko-męska nie znajdzie końca nigdy. Tak jesteśmy skonstruowani. Ale zamiast podlewać oliwy do ognia nauczcie się sprawiać sobie faktyczną radość, nie robiąc niczego na siłę. Ten zapis jest jak zawsze z dużym przymrużeniem oka. Ważne, żeby się umieć wzajemnie szanować, ale z drugiej strony nie dąsać się o byle co (Drogie Panie, tu o was mowa). Życia nam nie starczy na takie pierdoły. Owocnych sprzeczek, ale jeszcze obfitszych scen na zgodę.


Lifestyle Związek

Regulamin konkursu „Jakim kolorem jesteś?”

Redakcja
Redakcja
13 grudnia 2016
Fot. iStock / Merydolla
 

Regulamin konkursu „Jakim kolorem jesteś?”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Jakim kolorem jesteś?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Jakim kolorem jesteś?” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 14.12.2016 do 27.12.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 04.01.2017 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Sylveco – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do artykułu KONKURS wykonaj zadanie konkursowe: „Wybierz kosmetyki odpowiednie dla siebie z oferty vianek.pl i napisz, dlaczego wybierasz właśnie ten kolor?”.
 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 3 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 04.01.2017 roku na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest Sylveco.
 2. Laureatami Konkursu zostaną 3 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
   3 x zestaw kosmetyków VIANEK, składający się z:
  – Odżywczy żel pod prysznic,
  – Odżywczy olejek do ciała,
  – Odżywczo-wygładzający peeling do ciała
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Lifestyle Związek

10 najlepszych powodów, by mieć w nosie to, co myślą o tobie inni

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
13 grudnia 2016
Fot. iStock / AntonioGuillem

Nie da się ukryć, że lubimy, gdy myślą lub przynajmniej z grzeczności mówią o nas pozytywnie. Wiadomo, w towarzystwie zależy nam na tym, by nie wypaść z obiegu, odnaleźć się wśród ludzi i utrzymać swoje grono znajomych. Ale nie chodzi o to, by w desperacji potakiwać każdemu z osobna, szczególnie gdy same uważamy coś zupełnie odmiennego. 

Pewnie tak bywa, że myślisz sobie „mam to gdzieś”, „nic mnie to nie obchodzi”, ale jednak zastanawiasz się, co mogłaś powiedzieć czy zrobić inaczej, by jednak zyskać uznanie w oczach znajomych czy rodziny. W końcu skoro przywykłaś do „łapek” i tym podobnych uśmiechów na różnych portalach społecznościowych, smutno się robi, gdy w realu tego brakuje. Ale mimo miłego połechtania chwilowymi zachwytami, zostań na ziemi. Nie musisz i nie powinnaś ani starać się dla innych, ani specjalnie zabiegać o ich względy. Jest ku temu kilka powodów, o których zawsze powinnaś pamiętać.

10 powodów, dla których nie warto przejmować się opinią innych 

1. Twoje życie, twoja sprawa

Nawet jeśli dochodzi do ciebie ludzkie gadanie „w trosce” o twoją osobę, nie przejmuj się nim. Pamiętaj, że to jest i będzie twoje życie, twoje zasady i twoje konsekwencje, które poniesiesz w razie życiowej pomyłki. W końcu jesteś dorosła, prawda? Rób swoje i nie przejmuj się niezadowoloną miną bliskich. Dopóki działasz tak, by nie krzywdzić siebie i innych, skup się na sobie. Po prostu.

2. Znasz siebie najlepiej

Nie wie o tobie tyle co ty sama, nawet najbardziej poinformowana sąsiadka z osiedla. Inni wiedzą o tobie tyle, na ile dasz się poznać lub sobie dopowiedzą, więc niby dlaczego miałabyś się przejmować opinią ogółu? Ty wiesz, co dla ciebie najlepsze, nawet jeśli popełniasz — a to normalne — błędy. Wyciąganie wniosków z własnych wyborów nauczy cię pełnej odpowiedzialności za nie. Czy troskliwa ciocia Stasia, która omawia twoje postępowanie z inną ciotką, weźmie na swoje barki to, czego od ciebie wymaga? Nie sądzę. Słuchaj przede wszystkim siebie, jeśli coś nie uda, przynajmniej nie będziesz szukać winnych wokoło.

3. To, co jest dobre dla innych, dla ciebie może mieć fatalne skutki

Więc dobre rady i utyskiwania innych na twoje decyzje puszczaj mimo uszu. Opinia innych oparta jest na ich prywatnych doświadczeniach, które wcale mogą cię nie dotyczyć. Podobnie jak dwóch różnych chorób nie da się wyleczyć jednym lekiem, dla różnych osób nie znajdzie się ta sama recepta na szczęście.

4. Pamiętaj o własnej godności

Nikomu nie pasuje rola marionetki, która zrobi to, co chcą inni. Pamiętaj o własnej dumie i godności, bo to łatwo zgubić, gdy podąża się krok w krok po śladach wydeptanych przez innych. Nie zawsze trzeba robić rzeczy, które odpowiadają standardom innych osób, a już na pewno nie można zapominać o własnych wytycznych na życie. Dzięki temu przynajmniej będziesz mogła spokojnie spać.

5. Ty poniesiesz konsekwencje

Decydując za siebie, bierzesz w całości odpowiedzialność za swoje postępowanie. I bardzo dobrze. Inni mają własne problemy, na których powinni się skupiać, chyba że wolą, by to o nich się gadało przy kawie z sąsiadką. Jak to mówią „twój cyrk, twoje małpy”, i nic nikomu do tego.

6. Tylko krowa nie zmienia poglądów

Więc tym bardziej niech ci specjalnie nie zależy, by przedstawiane przez ciebie poglądy i decyzje, miały na celu jedynie sprawianie przyjemności bliskim osobom. Pamiętaj, że myśli, idee i poglądy zmieniają się dość często. A to oznacza, że nawet jeśli ktoś myśli źle o tobie teraz, jest duża szansa, będzie myśleć inaczej w przyszłości. Tak więc, opinie innych nie powinny mieć dla ciebie kolosalnego znaczenia.

7. Życie jest zbyt krótkie

A już szczególnie go szkoda na marnowanie czasu kolekcjonowaniem opinii innych na twój temat. Rób co chcesz, bądź kim chcesz. Żyj swoim życiem, bez zamartwiania się o uznanie ludzi, a będziesz żyć na maksimum możliwości.

8. Możesz się pogubić

Martwiąc się zbytnio o to, co inni myślą o tobie, zafundujesz sobie samospełniającą się przepowiednię. A wtedy, ty staniesz się uległa, jeśli od ciebie tego wymagają lub zrezygnujesz z marzeń dla fałszywego pojęcia dobra innych. Często ludzie odsuwają na bok własne potrzeby, aby być lubianymi, na czym naprawdę wiele tracą.

9. Nikt nie żyje aż tak twoim życiem

Mówi się, że z plotką jest jak z jogurtem — nieświeży nie jest smaczny. Nawet jeśli ktoś mówi o tobie za twoimi plecami, miej to w poważaniu. Plotka w końcu umrze śmiercią naturalną, ale jeśli ty podkręcisz temperaturę interwencją w tej sprawie, nabierze jeszcze większego rozmachu. Poza tym, jeśli to, kim jesteś i co zrobiłaś nie wpływa bezpośrednio inną osobę, jest mało prawdopodobne, aby ktoś miał spędzać wiele czasu, myśląc akurat o tobie.

10. Jeszcze się taki nie urodził…

Co by wszystkim dogodził! Pamiętaj o tym, jeśli zechcesz zadowolić wszystkich dookoła. Jest to niemożliwe, by sprostać oczekiwaniom każdego, więc najlepiej skup się na sobie, a nie rozmieniaj na drobne.

Pamiętaj, że to, czego wymagają o ciebie inni, może stać się wielkim ciężarem dla ciebie, gdy zechcesz temu sprostać. Nie dosięgniesz ich ideałów, a pogubisz własne. Nie trać czasu na fałszywe opinie, skup się na sobie i tym, co w życiu faktycznie jest najważniejsze.


źródło: www.lifehack.org


Zobacz także

Nie chcesz być kobietą-bluszczem? Skup się na tych 8 rzeczach

Złe związki często zaczynają się od intensywnej namiętnej miłości, ale nigdy nie mają szczęśliwego zakończenia

5 sposobów na pokonanie jesiennej chandry

Jesień. Jak zacząć walkę z chandrą