Go to content

Seks hiszpański – na czym polega? Jak wygląda pozycja na Hiszpana?

fot. Guzaliia Filimonova/iStock

Seks hiszpański nazywany również „seksem na Hiszpana” to forma zbliżenia tylko dla odważnych. Zdecydowanie większą przyjemność sprawia mężczyźnie, ale kobiety także czerpią z niego satysfakcję. Na czym polega seks hiszpański?

Czym jest seks hiszpański?

Seks hiszpański uważany jest za jedną z bardziej kontrowersyjnych form zbliżenia seksualnego. W seksie na Hiszpana mężczyzna umieszcza swojego penisa pomiędzy piersiami kobiety i wykonuje ruchy frykcyjne. Dlatego też seks na Hiszpana bywa nazywany stosunkiem międzypiersiowym. Często traktowany jest jako urozmaicenie dotychczasowego życia seksualnego lub jako gra wstępna. Podczas tego rodzaju zbliżenia to mężczyzna czerpie o wiele większą satysfakcję seksualną, niektóre kobiety nie odczuwają żadnego podniecenia. Jednak panie, które czują potrzebę eksperymentowania, bardzo lubią tę formę igraszek. Seks hiszpański może być praktykowany przez wszystkich, bez względu na wielkość biustu kobiety. Jednak nie ukrywajmy, kobiety z większym biustem czują się w tym przypadku pewniejsze siebie i bardziej pociągające. Im większe piersi tym doznania seksualne mężczyzny są większe.

Jak wygląda pozycja „na Hiszpana”?

W tradycyjnym, klasycznym seksie na Hiszpana, partnerka kładzie się na plecach i rękami ściska mocno swój biust. Mężczyzna klęka nad nią okrakiem na kolanach i wkłada penisa pomiędzy piersi. Zaczyna wykonywać rytmiczne ruchy. By zwiększyć doznania seksualne kobiety, mężczyzna może pieścić dłońmi jej piersi czy strefy erogenne w miejscach intymnych. To jedna z popularniejszych pozycji, ale nie jedyna. Inne warianty seksu hiszpańskiego:

  • Kobieta siedzi, a mężczyzna przed nią stoi.
  • Mężczyzna siedzi na skraju łóżku, a kobieta klęczy przed nim lub kuca.
  • Mężczyzna leży na brzegu łóżka na plecach, a kobieta z szeroko rozstawionymi nogami klęczy nad nim.

Z seksu hiszpańskiego w każdym momencie można przejść do tradycyjnego seksu.

Dla kogo seks hiszpański?

Seks na Hiszpana przeznaczony jest głównie dla par, które lubią eksperymentować. Dla tych, którzy nie chcą się nudzić w sypialni i pragną wciąż nowych doznań i wrażeń. To doskonała propozycja dla mężczyzn lubiących dominować i przejmować władzę. Z miłości hiszpańskiej czerpie przyjemność kobieta, która lubi pieszczoty piersi. Kobiety z małym biustem odczuwają dyskomfort podczas tego rodzaju pieszczot. Są skrępowane, nie potrafią się otworzyć i czerpać przyjemności ze zbliżenia. Ważne, by nigdy nie lekceważyć potrzeb partnera, nie zmuszać i nie wywierać presji. W seksie hiszpańskim wiele zależy od umiejętności i zaangażowania partnera, który powinien jednocześnie czerpać rozkosz i dawać ją swojej partnerce.

Zobacz również: 5 mitów o męskiej seksualności. W które z nich wierzysz?

Seks hiszpański budzi kontrowersje

Seks na Hiszpana wzbudza wiele kontrowersji. Mężczyzna dominuje nad kobietą, która w tym przypadku pozostaje raczej bierna. Zdecydowanie większą satysfakcję seksualną podczas zbliżenia odczuwa mężczyzna. Tylko niektóre kobiety mogą osiągnąć orgazm sutkowy. Jednak wiele pań docenia tę formę zbliżenia np. podczas miesiączki, gdy nie mają ochoty na tradycyjny seks z penetracją.

Zobacz również: Petting – kiedy pieszczoty sprawiają ogromną przyjemność

Cenne porady

  • Przed rozpoczęciem seksu hiszpańskiego warto ustalić czy obydwie strony chcą poeksperymentować z nową pozycją seksualną.
  • Podczas zbliżenia penis skierowany jest czubkiem w stronę twarzy kobiety, dlatego warto ustalić, czy współżyjecie do końca.
  • Warto zaopatrzyć się w lubrykant, by uniknąć otarć i bólu.
  • Jeśli planujemy połączyć seks hiszpański z francuskim, dobrze jest wybrać lubrykant smakowy.