Go to content

Dziewięć powodów, dla których mężczyźni wolą seks ze starszymi kobietami

Fot. iStock/MilosStankovic

Nie ma co się obruszać, uśmiechać pod nosem i krzywić. Prawda jest taka, że dla mężczyzny seks ze starszą kobietą, niemal zawsze jest niesamowitym doświadczeniem. Co więcej – jest przyjemnością dla jednej i drugiej strony, zwłaszcza, gdy kobieta przez długi czas miała kontakt z rutyną, nudą i raczej męskim bólem głowy niż prawdziwym seksem.

Seks ze starszą kobietą nadal u nas jest tematem tabu, tymczasem w tym przypadku skorzystać mogą obie strony i nie ma co się wstydzić.

Oto dziewięć powodów, dla których faceci uważają, że seks z kobietą od nich starszą jest lepszy niż z tą młodszą.

Posiadają większe doświadczenie

Sam wiek kochanki oznacza przede wszystkim więcej lat doświadczenia, a czasami i więcej partnerów.

Mają świadomość, czego chcą

Samoświadomość seksualna kobiet pochodzi z wieloletniego doświadczenia i kontaktów z jednym czy kilkoma partnerami. Próbowały różnych pozycji, technik, fetyszy. Od wielu lat są już zadowolone z siebie i nie boją się komunikować światu, także w seksie, co lubią i czego pragną.

Są świadome, czego chcą mężczyźni

Dojrzałe kobiety chętnie odkrywają pragnienia swojego kochanka. Przez byłych partnerów zostały nauczone, co sprawiało im faktyczną przyjemność. Zadają pytania, analizują, a jak czegoś nie wiedzą, szukają odpowiedzi choćby w internecie.

Lubią seks tak samo, jak młodszy partner

Nie mają najmniejszego zamiaru łudzić się, że seks jest początkiem długotrwałego związku czy założenia rodziny. Lubią, podobnie jak mężczyźni, seks bez zobowiązań, co powoduje, że staje się on świetną zabawą.

Znają zalety seksu

Przede wszystkim nie używają seksu, jako karty przetargowej, sposoby na osiągnięcie jakiś korzyści, co niestety często nawet w związkach się zdarza. Dojrzałe kobiety znają po prostu psychiczne i fizyczne zalety seksu i zamierzają z nich korzystać.

Pochlebiają młodszym

Wbrew pozorom, nie to młodsi kochankowie pochlebiają kobietą swoim zainteresowaniem, ale wręcz odwrotnie. Kiedy atrakcyjna kobieta zwraca na nich uwagę, bardzo dużo to dla nich znaczy.

Lubią uczyć młodszych kochanków

Wiedzą, kiedy mają być dominujące, a kiedy uległe. Mężczyźni wyczuwa tę wiedzę i moc, która jest dla nich bardzo stymulująca. Starsza od swojego kochanka kobieta kupi książki, bieliznę, zabawki erotyczne, świece i wino, aby stworzyć odpowiedni nastrój.

Są pewne siebie

Młodsze kobiety mogą czuć się skrępowane w łóżku, starsze – nigdy. Mają świadomość swojego ciała, akceptują je w pełni, dlatego są niezwykle spontaniczne i potrafią naprawdę wiele z siebie dać. Nagość jest dla nich naturalną rzeczą.

Nie boją się rozmawiać

Mówią, czego chcą, czego pragną. Nie bawią się w gierki, w jakieś podchody, tylko komunikują na czym im zależy. Nie boją się, że stracą mężczyznę, z którym właśnie poszły do łóżka. Zrobiły to, bo miały ochotę na dobry seks, a nie na związek z młodszym facetem.