Seks

Dziewięć powodów, dla których mężczyźni wolą seks ze starszymi kobietami

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
Fot. iStock/MilosStankovic
 

Nie ma co się obruszać, uśmiechać pod nosem i krzywić. Prawda jest taka, że dla mężczyzny seks ze starszą kobietą, niemal zawsze jest niesamowitym doświadczeniem. Co więcej – jest przyjemnością dla jednej i drugiej strony, zwłaszcza, gdy kobieta przez długi czas miała kontakt z rutyną, nudą i raczej męskim bólem głowy niż prawdziwym seksem.

Seks ze starszą kobietą nadal u nas jest tematem tabu, tymczasem w tym przypadku skorzystać mogą obie strony i nie ma co się wstydzić.

Oto dziewięć powodów, dla których faceci uważają, że seks z kobietą od nich starszą jest lepszy niż z tą młodszą.

Posiadają większe doświadczenie

Sam wiek kochanki oznacza przede wszystkim więcej lat doświadczenia, a czasami i więcej partnerów.

Mają świadomość, czego chcą

Samoświadomość seksualna kobiet pochodzi z wieloletniego doświadczenia i kontaktów z jednym czy kilkoma partnerami. Próbowały różnych pozycji, technik, fetyszy. Od wielu lat są już zadowolone z siebie i nie boją się komunikować światu, także w seksie, co lubią i czego pragną.

Są świadome, czego chcą mężczyźni

Dojrzałe kobiety chętnie odkrywają pragnienia swojego kochanka. Przez byłych partnerów zostały nauczone, co sprawiało im faktyczną przyjemność. Zadają pytania, analizują, a jak czegoś nie wiedzą, szukają odpowiedzi choćby w internecie.

Lubią seks tak samo, jak młodszy partner

Nie mają najmniejszego zamiaru łudzić się, że seks jest początkiem długotrwałego związku czy założenia rodziny. Lubią, podobnie jak mężczyźni, seks bez zobowiązań, co powoduje, że staje się on świetną zabawą.

Znają zalety seksu

Przede wszystkim nie używają seksu, jako karty przetargowej, sposoby na osiągnięcie jakiś korzyści, co niestety często nawet w związkach się zdarza. Dojrzałe kobiety znają po prostu psychiczne i fizyczne zalety seksu i zamierzają z nich korzystać.

Pochlebiają młodszym

Wbrew pozorom, nie to młodsi kochankowie pochlebiają kobietą swoim zainteresowaniem, ale wręcz odwrotnie. Kiedy atrakcyjna kobieta zwraca na nich uwagę, bardzo dużo to dla nich znaczy.

Lubią uczyć młodszych kochanków

Wiedzą, kiedy mają być dominujące, a kiedy uległe. Mężczyźni wyczuwa tę wiedzę i moc, która jest dla nich bardzo stymulująca. Starsza od swojego kochanka kobieta kupi książki, bieliznę, zabawki erotyczne, świece i wino, aby stworzyć odpowiedni nastrój.

Są pewne siebie

Młodsze kobiety mogą czuć się skrępowane w łóżku, starsze – nigdy. Mają świadomość swojego ciała, akceptują je w pełni, dlatego są niezwykle spontaniczne i potrafią naprawdę wiele z siebie dać. Nagość jest dla nich naturalną rzeczą.

Nie boją się rozmawiać

Mówią, czego chcą, czego pragną. Nie bawią się w gierki, w jakieś podchody, tylko komunikują na czym im zależy. Nie boją się, że stracą mężczyznę, z którym właśnie poszły do łóżka. Zrobiły to, bo miały ochotę na dobry seks, a nie na związek z młodszym facetem.


Seks

Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozstanie

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
ryzyko rozwodu
fot. iStock/ Daniel Ernst
 

Małżeństwo, podobnie jak miłość, która do niego prowadzi, powoduje wiele fal zmian w naszym życiu. I nie wszystkie są oczywiste. Zatem pytanie „Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozwód?” nie jest zawsze, w każdej sytuacji pytaniem na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”.

Odpowiedź, oczywiście, ostatecznie zależy od ciebie i twojego partnera. Ale decyzja o rozstaniu nie powinna być podejmowana nigdy pod wpływem chwili. To powinien być proces, w którym bierzemy pod uwagę nasze uczucia.

Jeśli jesteś w tym punkcie swojego małżeństwa, w którym rozważasz rozwód jako rozwiązanie twoich problemów, nie unikniesz rozmowy z partnerem. Jak na ironię, rozmowa jest często tym, czego brakuje w małżeństwach, które znajdują się u progu rozwodu. W taki czy inny sposób komunikacja jest źródłem większości problemów.

Osoba szukająca powodu, by odejść, znajdzie go z łatwością. Osoba szukająca powodu, by zostać, również taki znajdzie. Uzasadnienie każdego z tych wyborów nie będzie trudne, gdy mamy ku temu odpowiednią motywację. Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozwód? Na to pytanie nigdy nie będzie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Na pewno jednak znajdziesz odpowiedz na pytanie dotyczące twojego, konkretnego małżeństwa.

Poniżej znajduje się kilka cech charakterystycznych nieszczęśliwego związku. Jest to lista kontrolna, która powinna stanowić podstawę do rozważań nad rozstaniem/rozwodem. Zastanówcie się, czy w waszym małżeństwie doświadczacie:

 • Przemocy – czasem przybiera ona ukryte formy
 • Cierpienia związanego z uzależnieniem (partnera lub waszego od partnera)
 • Niewierności – niekoniecznie rozumianej jako zdradę fizyczną
 • Braku seksu, braku widocznej sympatii
 • Braku prawdziwego zaangażowania
 • Odrębnego życia – zdarza się, ża partnerzy, którzy żyją pod jednym dachem żyją jak osoby, które nic o sobie nie wiedzą
 • Poczucia, że wyznajecie różne wartości
 • Obwiniania się nawzajem
 • Fantazjowania o życiu bez współmałżonka – kiedy marzymy jak to by było, gdyby on/ona nie pojawili się wcale w naszym życiu
 • Braku zainteresowania życiem współmałżonka – kiedy łapiesz się na tym, że nie jesteś już ciekawy tego, jak żyje twój partner
 • Problemów z samokontrolą lub problemów z brakiem zaufania  – gdy za dużo między wami niedopowiedzeń, sekretów oraz agresji
 • Poczuciem niezrozumienia lub bycia „niewidzialnym” – kiedy bliska osoba zdaje się już cię nie zauważać albo nie przejawia chęci zrozumienia twoich emocji
 • Niezaspokojonych potrzeb
 • Niechęci do pracy nad małżeństwem – na siłę nie uratujemy żadnego związku, jeśli druga strona nie wkłada w to „ratowanie” żadnego wysiłku
 • Krytyki, pogardy, ataków słownych.

Pewnie słyszeliście powiedzenie „Kiedyś, jak coś się psuło, naprawialiśmy. Dziś stare wyrzuca się na śmietnik i zastępuje nowym”. W odniesieniu do związków jest ono jednak trochę niesprawiedliwe. Czasy się zmieniły i mamy o wiele większą świadomość szkodliwości emocjonalnej toksycznych związków i uzależniających układów. Ostateczną decyzję o rozstaniu każdy z nas musi rozważyć sam we własnym sumieniu, sercu i umyśle. Ale nie stygmatyzujmy rozwodów.


Na podstawie: themindsjournal.com


Seks

Wszystkiego najlepszego dla kobiecych zmysłów! Luksja obchodzi swoje 30-lecie

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
Fot. Materiały prasowe

Kobiety uwielbiają być rozpieszczane. Kwiaty, czekoladki, odprężające masaże – te drobne przyjemności pozwalają na chwilę zapomnienia. W świecie Luksji dbałość o kobiety i rozpieszczanie ich zmysłów to podstawa tworzenia każdego z produktów. W tym roku marka świętuje swoje 30-lecie i zachęca do wspólnego celebrowania, nie tylko wyjątkowych okazji, ale przede wszystkim każdego dnia, w którym Panie mogą obdarować się drobnymi przyjemnościami.

Pokochaj siebie i swoją skórę!

Aby cieszyć się każdym dniem, musimy najpierw w pełni pokochać siebie. Pamiętać o tym, że nie zawsze będziemy idealne i że możemy podarować sobie na co dzień chwilę przyjemności. Czasem wystarczy po prostu kilka minut relaksu i odpowiednia pielęgnacja! Doskonale wie o tym marka Luksja, która od ponad trzech dekad troszczy się o skórę kolejnych pokoleń Polek. To dla nich stworzona została linia kremowych i głęboko nawilżających żelów Care Pro, których formułę wzbogacono składnikami balsamu do ciała. Gliceryna i kwas mlekowy zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry, emolienty zabezpieczają ją przed utratą wody, a polyquaternium sprawia, że skóra staje się gładka i wygląda pięknie. To dzięki nim szybki prysznic, zamieni się w codzienny rytuał pełen pielęgnacyjnej przyjemności.

Fot. Materiały prasowe

Aromaterapia w każdym domu

Kobiety znane są z tego, że uwielbiają otaczać się pięknymi zapachami. Dlatego Luksja troszczy się o to, aby zawarte w jej produktach kompozycje zapachowe, otulały ich skórę na długo. Jak to możliwe? Stoi za tym nie tylko sama marka, ale też ściśle z nią współpracujący dom perfumeryjny – Seven. To właśnie tam zespół profesjonalistów, już od ponad 30 lat, tworzy wyjątkowe receptury idealnie współgrające z naszą skórą. Po każdym myciu dłoni, czy ciała, przyjemna woń sprawia, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech i możemy pozwolić sobie w ciągu dnia na mini aromaterapię. Dowodem na to są ostatnie nowości marki, pełne intensywnych zapachów i nietuzinkowych kompozycji, m.in. linie mydeł do rąk w płynie Essence oraz nowe żele pod prysznic: Uplifting, Relaxing, Calming i Refreshing. Inspiracją do ich stworzenia było to, co dla marki najważniejsze – natura. Możemy zatem poczuć na skórze cały wachlarz aromatów m.in. słodką wanilię, świeżą bawełnę czy orzeźwiająca limonkę i kiwi.

Fot. Materiały prasowe

Słodkie przyjemności

Zły nastrój, szaruga za oknem lub zmęczenie… co wtedy najlepiej sprawdzi się na poprawę nastroju? Oczywiście wszelkie małe grzeszki w postaci przeróżnych słodkości. Czasem może to być czekolada, innym razem duża porcja lodów waniliowych. Luksja stworzyła płyny do kąpieli, które dostarczają tyle samo szczęścia, co każdy, kolejny kęs słodkiej czekolady! Każdy z bogatego portfolio płynów do kąpieli Luksja zapewnia długą i relaksującą kąpiel w wannie pełnej kremowej piany. Co najprzyjemniejsze, jej zapach może przypominać słodką muffinkę, francuskie makaroniki, a nawet fondue z nutą pomarańczy!

Fot. Materiały prasowe

Do linii tych produktów dołączyły w ostatnim czasie także dwie nowości, które są odpowiedzią marki na stale zmieniające się trendy: Unicorn Magic i Magic Mermaid.

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marka Luksja


Zobacz także

Nie masz ochoty na seks? 8 dowodów na to, że to całkowicie normalne

Dla niej zdrada, dla niego niekoniecznie – mężczyźni i kobiety widzą tę sprawę nieco inaczej

YES WE DID IT! Seks językiem korporacji pisany