Seks

Seks? W czym jesteś najlepszy według twojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
22 czerwca 2018
Następny

Są kobiety, które wiedzą, że w łóżku są świetne – nie mają co do tego wątpliwości. Są też te, które czują się niezbyt pewnie, nie wiedzą, czy ich pragnienia, fantazje to zupełnie naturalna rzecz, czy może coś dziwnego, do czego nie warto się przyznawać.

Prawda jest jednak taka, że każdy z nas ma inny temperament, co innego lubi. Jak się do tego mają znaki zodiaku? Podobno data urodzenia mówi, w czym jesteśmy najlepsi w seksie.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Barany znane są z zamiłowania do przygody i chęci próbowania nowych rzeczy. Tak więc u nich w łóżkowym menu znajdziemy wszystko. Tym, czego Baran nie cierpi, jest monotonia.

Byk (20 kwietnia – 21 maja)

Byk  będzie robił wiele dziwnych rzeczy w łóżku, ale to on musi je zasugerować. To, co najważniejsze w łóżku dla Byka, to poczucie, że on tu rządzi.

Bliźnięta (22 maja – 21 czerwca)

Bliźnięta są namiętnymi i żarliwymi kochankami, którzy zawsze chcą odkrywać coś nowego. Są tak pozytywnie nastawione do seksy, że granice postawią dopiero w przypadku czegoś zbyt poważnego lub agresywnego.

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

To kochający i troskliwi znak, bardziej niż jakikolwiek inny, dlatego Rak skupia się na tym, aby w łóżku było dobrze przede wszystkim partnerowi. To dam im prawdziwe spełnienie i ich pobudzi, dla Raka nie istnieje dobry seks bez uczuć i emocjonalnej więzi.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Lew to jeden z najlepszych partnerów seksualnych. Jego uwielbienie do bycia w centrum uwagi czyni go naturalnym ekshibicjonista. Uwielbia się pokazywać, kocha seks, który dość często zajmuje jego myśli.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Panny nie są żądnymi przygód kochankami. Nie przepadają za eksperymentowaniem, za to są bardzo dobre w tym, co lubią i chcą robić w łóżku. Jak to Panny w swoich ulubionych rzeczach dochodzą do perfekcji.

 

Waga (23 września – 22 października)

Wagi mają wyjątkową umiejętność – nie muszą włożyć zbyt wiele wysiłku, by zwrócić na siebie uwagę. Dlatego podczas seksu raczej są biorcą niż dawcą przyzwyczajonym, że to raczej ktoś o nie zabiega niż odwrotnie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks

Czy naprawdę zakochujemy się od pierwszego spojrzenia? Czy taka miłość ma szansę przetrwać?

Redakcja
Redakcja
22 czerwca 2018
Fot. iStock/domoyega
 

Wierzysz w miłość od pierwszego spojrzenia? Według sondażu przeprowadzonego w minionym roku 61% kobiet i 72% mężczyzn uważa, że ta miłość istnieje – to całkiem sporo.

Oczywiście, trudno jest porównać sposób, w jaki kocha się kogoś, z kim spędziło się wiele lat na dobre i złe, z chwilą narastającego uczucia, gdy patrzysz na drugą osobę po raz pierwszy. A jednak – naukowcy potwierdzają – miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa. Dlaczego?

W twoim mózgu zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje, że się zakochujesz

Patrzysz i czujesz motyle w brzuchu? Kiedy się zakochujesz, reakcja chemiczna, która zachodzi w twoim mózgu, uwalnia wszystkie ciepłe, rozmyte uczucia. Twój mózg wytwarza dopaminę i serotoninę, co sprawia, że czujesz się jak po dawce heroiny. W wyniku działania tych substancji chemicznych możesz poczuć natychmiastowe przywiązanie do nowo poznanej osoby.

Miłość od pierwszego wejrzenia może być rzeczywiście „pozytywną iluzją”, którą ty i twój partner stworzyliście

Czasami tak naprawdę wszystko jest w twojej głowie. Wszyscy wiemy, że nasze wspomnienia mogą z czasem trochę się zmienić, ale często chcemy wierzyć, że w naszym długoletnim partnerze zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Na podstawie prowadzonych badań naukowcy uważają, że miłość od pierwszego wejrzenia może być rzeczywiście „pozytywną iluzją” – co oznacza, że ty i twój partner możecie myśleć, że zakochaliście się w sobie, kiedy tylko się zobaczyliście i dlatego tyle lat już ze sobą jesteście.

Badanie pokazało również, że większość osób, które doświadczyły miłości od pierwszego wejrzenia, stworzyło długotrwały związek, tym samym pokazując tę miłość jako uprzedzenie pamięci, a nie własny unikalny typ miłości.

Wszystko może zacząć się od atrakcyjności

W badaniu opublikowanym w Journal of Neuroscience naukowcy odkryli, że ludzie mogą niemal natychmiast uznać lub nie kogoś za atrakcyjnego, bez atrakcyjności miłość nie może się wydarzyć. W ciągu kilku sekund (lub nawet mniej) twój mózg wie, czy jesteś zainteresowany tym, na kogo patrzysz.

To, co może się nam wydawać miłością od pierwszego spojrzenia, może być atrakcją od pierwszego wejrzenia, ale nie czuj się tym źle – to też jest ważne. Ta reakcja na atrakcyjność podpowiada ci, że chcesz kogoś lepiej poznać i kto wie, może z tym człowiekiem spędzisz resztę życia?

A wam? Zdarzyła się miłość od pierwszego spojrzenia?


źródło: Business Insider

 


Seks

Dlaczego „dziwne” rzeczy – jak jedzenie popcornu pałeczkami i picie wody z kieliszka do martini, mogą nas uszczęśliwić?

Redakcja
Redakcja
22 czerwca 2018
Fot. iStock/Choreograph

Kiedy kupujemy coś nowego, nasze podniecenie dość szybko znika. To, co nowe staje się znajome i przyziemne, dopóki ponownie nie staniemy się posiadaczami czegoś, co nas znowu na chwilę uszczęśliwi.

Psychologowie nazywają to zjawisko „adaptacją hedonistyczną” i wyjaśniają nasze nawyki konsumpcyjne. Seria przeprowadzonych badań pokazała, że doświadczamy więcej przyjemności, kiedy nowe rzeczy konsumujemy w inny niż dotychczas lub niekonwencjonalny sposób.

Pomyśl – kiedy kupujesz ulubiony napój – przyjemność pierwszego smaku jest niemal przytłaczająca, ale minutę później nawet nie zauważasz, że go pijesz. Podobnie, gdy kupujesz nowy samochód – jesteś podniecony, szczęśliwy, ale miesiąc później te uczucia już ci nie towarzyszą, kiedy siadasz za kółkiem.

To nasycenie, znane jako hedonistyczna adaptacja, występuje niemal we wszystkim, co nas uszczęśliwia. Rozejrzyj się i pomyśl, jak bardzo początkowo cieszył cię otaczający cię świat, jego konkretne elementy, a jak jest dzisiaj.

Czy nie byłoby wspaniale odzyskać część tej początkowej przyjemności?

Podczas badań poproszono uczestników o zjedzenie popcornu. Połowa jadła go w normalny sposób, a reszta pałeczkami. Okazało się, że ci, którzy używali pałeczek, cieszyli się popcornem o wiele bardziej niż inni, mimo że obie grupy miały jeść w tym samym wolnym tempie.

Dlaczego tak się dzieje? Psychologia znajduje na to wytłumaczenie: kiedy coś wydaje się nowe, zwracamy na to większą uwagę. A kiedy ludzie zwracamy większą uwagę na coś przyjemnego, bardziej się tym cieszymy. Dlatego warto pomyśleć nad tym, by zamiast zastępować coś, co się znudziło, czymś nowym, użyć w niekonwencjonalny sposób.

W innym eksperymencie poproszono uczestników o wymyślenie własnych niekonwencjonalnych sposobów picia wody. Ich reakcje wahały się między użyciem kieliszka do martini lub kubka podróżnego, aż do picia z miski jak kot.

Poproszono, by wzięli po pięć łyków i ocenili przyjemność picia wody. Okazało się, że ci, którzy zdecydowali się na różne sposoby, byli najbardziej zadowoleni.

Okazuje się, że dopóki możesz znaleźć nowe i interesujące sposoby interakcji z czymś, możesz nigdy się tym nie znudzić.

Pomysł ten oczywiście nie jest całkiem nowy. Wiele firm korzysta z tej koncepcji, aby zapewnić klientom przyjemniejsze doświadczenia. Istnieją restauracje, w których goście zamiast przy stolikach jedzą w łóżkach, a nawet takie, gdzie je się nago.

Chociaż nie ma ograniczeń co do różnych sposobów prezentowania tego samego starego przedmiotu, prędzej czy później poczucie nowości jednak zanika. Ale pomyślcie, jakie to badanie pokazuje możliwości. Nową sukienkę, która się już opatrzyła można założyć z zupełnie nowymi dodatkami, na kompletnie inną okazję. Ukochane jedzenie przyrządzić w nowatorski sposób, a ulubioną aktywność – na przykład bieganie, które zaczyna się nudzić sprowadzić na inne ścieżki, urozmaicić.

Pomyślcie o tym, bo to świetny sposób na to, by nasze „stare” rzeczy zbyt szybko nie zaczynały się nudzić.


źródło: Business Insider

 


Zobacz także

seks po 40

Seks po 40 – jak wejść na wyższy poziom satysfakcji?

Seks najlepiej smakuje po kłótni i… z draniem. To najbardziej kręci kobiety w seksie

Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 20, 30, 40 lat… i więcej