Go to content

Odwrócona kowbojka – pozycja, którą uwielbiają mężczyźni. A co z kobietami?

kowbojka
fot. GetUpStudio/iStock

Odwrócona kowbojka jest pozycją seksualną, w której to kobieta przejmuje kontrolę i decyduje o szybkości i intensywności penetracji. Jedni ją uwielbiają, inni za nią nie przepadają. Jednym sprawia przyjemność, inni odczuwają ból i dyskomfort. Jak wygląda pozycja na odwróconą kowbojkę? Jakie są jej wady i zalety?

Jak wygląda odwrócona kowbojka?

Kamasutra, czyli zbiór pozycji seksualnych, obdarował nas wieloma interesującymi pozycjami, które dostarczają niezapomnianych doznań seksualnych. Próbując, eksperymentując i wychodząc ze strefy komfortu stajemy się mistrzami w łóżku. Seks wyostrza zmysły, sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. Wzmacnia więzi pomiędzy partnerami, nawet tymi różniącymi się temperamentem. Wystarczy wypróbować różne pozycje seksualne, by znaleźć tą, która sprosta oczekiwania obojgu.

Odwrócona kowbojka inaczej zwana odwróconym jeźdźcem jest jedną z pozycji budzących skrajne emocje – jedni ją uwielbiają, inni nienawidzą. Jak wygląda pozycja na odwróconą kowbojkę? Mężczyzna leży na plecach, a kobieta odwrócona plecami do jego twarzy, siada na nim okrakiem. Dla wygody może położyć dłonie na jego kolanach lub udach. To kobieta przejmuje kontrolę i władzę. To ona jest stroną dominującą. Decyduje o tempie i intensywności penetracji. Odwrócona kowbojka zapewnia partnerom niezapomniane doznania. Współżycie dobrze jest rozpocząć powoli i stopniowo zwiększać intensywność, tak by znaleźć odpowiedni rytm i tempo.

Zobacz również: Oto najbardziej stresująca pozycja seksualna. Lubisz ją?

Odwrócona kowbojka – zalety

To idealna pozycja dla kobiet lubiących dominować i przejmować inicjatywę w sypialni. Skryte, ciche i zawstydzone partnerki nie będą czuły się komfortowo. Czasami warto zaryzykować i choć na chwilę dać się ponieść emocjom i wyobraźni. Tutaj kobieta decyduje o głębokości penetracji, szybkości i kącie nachylenia, który można korygować odchylając się w przód lub w tył. Partner nie ma zbyt wielu możliwości, choć gdyby chciał, może pomóc i podtrzymać kobiece uda. Odwrócona kowbojka umożliwia głęboką penetrację, nawet wtedy, gdy penis nie ma pokaźnych rozmiarów. Doskonale sprawdzi się w przypadku partnerów znacznie różniących się wzrostem. To jedna z ulubionych pozycji seksualnych mężczyzn, którzy podczas stosunku mogą podziwiać wdzięki swojej kobiety. Dominujące i lubiące eksperymenty kobiety również ją uwielbiają.

Odwrócona kowbojka – wady

Odwrócona kowbojka to męcząca i wymagająca dużo wysiłku od kobiety pozycja seksualna. Nogi, których ciężko zmienić ustawienie, szybko się męczą, czasami brakuje tchu. Nie ma wątpliwości, mężczyzna zbytnio się nie napracuje. Partner relaksuje się, odpręża i podziwia heroiczny wysiłek swojej kobiety. Jednak nie każdy mężczyzna lubi bierność i dominację partnerki. Niektórzy panowie szybko się nudzą, a w przypadku przedłużającego się stosunku tracą cierpliwość. Nie każda partnerka w takiej pozycji będzie czuła się dobrze i komfortowo. Zdarza się, że zbyt intensywna stymulacja prowadzi do bólu i uszkodzenia prącia. Kolejną wadą jest brak możliwości przytulenia, pocałowania i popatrzenia sobie głęboko w oczy. Szeptanie czułych słów do ucha również nie jest możliwe.

Odwrócony jeździec – dla kogo?

Dla par lubiących eksperymenty i nowe doznania. Kobiet dowodzących i przejmujących władzę. Mężczyzn lubiących podziwiać wysiłek i starania partnerki. Odwrócony jeździec to doskonały przerywnik między innymi, bardziej klasycznymi pozycjami. Ponoć uzyskanie odpowiedniego kąta penisa sprawia, że wytrysk ma miejsce blisko szyjki macicy, co zwiększa szansę na zapłodnienie.

Zobacz również: Pozycja misjonarska – jak ją uatrakcyjnić?