Go to content

Najczęściej zdradzają ci, po których najmniej się tego spodziewamy [BADANIA]

Skoro kliknęłaś, najwyraźniej obawiasz się, że twój facet może cię zdradzać. Masz jakieś dowody czy opierasz się wyłącznie na przeczuciach? Pewnie zauważyłaś, że ostatnio w łóżku coś nie gra – jakoś oddaliliście się od siebie, seks nie jest tak dobry, nie macie dla siebie czasu. Uważasz, że masz powody do obaw. A co, jeśli powiem ci, że najczęściej zdradzają ci, którzy… są zadowoleni ze swojego życia erotycznego? Teraz to dopiero jest się czego obawiać, prawda? 

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie obserwowali przez 3 lata 233 małżeństwa. Z ich analiz wynika, że najczęściej zdradzają osoby, które określają swoje życie seksualne jako satysfakcjonujące. Muszę przyznać, że te badania dosłownie zwaliły mnie z nóg. Zawsze mi się wydawało, że nie szuka się dodatkowych uciech, jeśli w związku wszystko gra i partnerzy są dopasowani seksualnie. Sama zresztą żyję w takim udanym związku i ostatnie, co przyszłoby mi go głowy do zdrada. Czy to moja, czy jego. Okazuje się, że jednak nikt nie może spać spokojnie.

Najciekawsze jednak jest to, jak naukowcy argumentują takie zachowanie. Najprawdopodobniej niewierność ta wynika z większej otwartości i radości, jaką daje seks. Osoby, które zdradzają, mimo swojego zadowolenia z życia erotycznego, są po prostu bardzo pozytywnie nastawieni do uprawiania seksu.

Nie wiem, jak ty, ale ja to bym chyba wyszła z siebie i stanęła obok, jakby mi facet powiedział, że poszedł do innej, bo tak mu ze mną dobrze, że chciał więcej i więcej… Nie dociera do mnie takie tłumaczenie, sorry.

Ale to jeszcze nie wszystko. Z badań amerykańskich naukowców wynika także, częściej zdradzają młodzi ludzie oraz kobiety, które nie należą do najatrakcyjniejszych (wybacz to sformułowanie, starałam się napisać jak najładniej). Panowie częściej decydują się na zdradę, jeśli ich partnerki nie są zbytnio atrakcyjne (w ich ocenie).

Co ciekawe, kobiety, które przed ślubem prowadziły dość intensywny i rozwiązły tryb życia, znacznie rzadziej zdradzają później swoich partnerów. Ta zasada nie występuje jednak u panów 😉

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Maciej Bledowski

1/1 Najczęściej zdradzają ci, po których najmniej się tego spodziewamy [BADANIA]

Niewierność to naprawdę ogromny problem. Szczególnie, gdy dowiadujemy się, że udane życie seksualne wcale nie gwarantuje lojalności i szczerości w związku. Do tej pory przecież wszystkim nam wydawało się, że właśnie to jest kluczem do sukcesu.

Zdaniem naukowców, zdradzanie – choć bardzo często dzieje się spontanicznie – w niektórych osobach jest po prostu zakorzenione. Aby odpędzić od siebie pokusę, trzeba spróbować „obrzydzić sobie” potencjalną kochankę/kochanka. W teorii brzmi to cudownie, ale w praktyce jakoś sobie tego nie wyobrażam…

Źródło: APA PsycNET/Kobieta Gazeta