Go to content

Tak w łóżku zachowuje się kochanek, który szanuje kobietę

Myśląc o naszym życiu seksualnym, często skupiamy się na dwóch aspektach – jak często chodzimy do łóżka i czy wieje nudą. Chcemy eksperymentować i przeganiać nudę. Ma być tak, żeby para szła uszami. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, że w naszej sypiani jest miejsce na szacunek. Oczekujemy go na co dzień w związku i na ogół potrafimy dostrzec. A jak objawia się szacunek w czasie seksu? Czy ostry, wulgarny i pełen wyzwisk seks może mieć choć namiastkę szacunku? Może. 

Gdybym miała w skrócie powiedzieć, czym dla mnie jest szacunek, powiedziałabym, że liczeniem się ze zdaniem i potrzebami partnera – tak w dużym skrócie. To do tego dorzucę też umiejętność komunikacji, czułość i otwartość. Nawet najbardziej szalony seks może być pełen szacunku. Oto kilka prostych zachowań, w których dobry kochanek pokazuje partnerce, jak bardzo jest dla niego ważna:

Wybiera takie pozycję, w których widzi jej twarz

Oczywiście – nie ciągle i wyłącznie. Jednak nie unika ich. Dobry kochanek chce widzieć twarz partnerki, mieć z nią kontakt wzrokowy i obserwować jak reaguje na pieszczoty. Najłatwiej wyczytać to z mimiki, odgłosy mogą być przecież wyćwiczone.

Całuje w czubek głowy lub w czoło

Ten rodzaj pocałunku ma w sobie coś magicznego. Choć nie kojarzy nam się z erotycznym uniesieniem, jest oznaką miłości i czułości. On nie musi tego robić, jeśli zależy mu tylko na seksie lub co gorsza – na własnej satysfakcji. Na taki drobny gest czułości i sympatii decydują się tylko ci mężczyźni, którzy szanują i doceniają partnerkę.

Rozumie słowo „Nie”

Nawet jeśli proponuje coś nowego i spotyka się z odmową, nie obraża się i nie robi nic na siłę. Niektórym facetom wciąż wydaje się, że my, mówiąc „Nie” próbujemy się z nimi droczyć. Szacunek w łóżku oznacza, że liczymy się ze zdaniem drugiej osoby i potrafimy uszanować nie tylko jej potrzeby i pragnienia, ale przede wszystkim granice.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Alina555

1/1 Tak w łóżku zachowuje się kochanek, który szanuje kobietę

Bierze pod uwagę uczucia partnerki

Rozumie, że czasem dzieje się coś, co nie pozwala się zrelaksować i odprężyć lub kompletnie zaburza libido. Idealny kochanek nie będzie miał o to pretensji, nie będzie wymuszał. Jeśli już, to zaproponuję taką formę bliskości i pieszczot, która pozwoli kobiecie odciąć się od problemów, zrelaksować, a jednocześnie poczuć się bezpiecznie.

Realizuje potrzeby partnerki

Kochanek, który szanuje kobietę, będzie liczył się z jej potrzebami i chętnie je realizował, a jeśli coś będzie ponad jego siły (i chęci), powie o tym. Będzie otwarty na fantazje partnerki i nigdy nie wyśmieje nawet najdziwniejszego pomysłu.

Potrafi „kochać się”

Widzi różnicę pomiędzy zwykłym „dymaniem”, a „kochaniem się”. W łóżku może uskuteczniać zarówno jedno, jak i drugie, ale potrafi odróżnić te dwie formy i odpowiednio je wyważyć.

Potrafi to powiedzieć

Facet, który naprawdę okazuje szacunek podczas seksu, nie będzie miał problemu z powiedzeniem, że tak jest. Będzie mówił przed, w trakcie lub po, że kocha lub że jesteś niesamowita. Zależy mu po prostu, żebyś o tym wiedziała.

Brzmi cudownie, prawda? A teraz odwróć role i zastanów się, czy ty okazujesz szacunek w sypialni swojemu partnerowi?

Na podstawie: Your Tango