Go to content

Dlaczego on odwraca się do ciebie plecami po seksie? Pięć powodów, dla których to robi

Fot. iStock / praetorianphoto

Kobiety i mężczyźni zazwyczaj nieco inaczej podchodzą do tematu seksu. Co prawda, nie istnieją tu sztywne reguły, ale wydaje się, że kobiety, aby pójść do łóżka, oczekują pewnego zaangażowania od mężczyzny. Ci z kolei miewają większą tendencję do szybkich i krótkich znajomości, których początek i koniec ma miejsce w łóżku.

Dopóki opcja krótkotrwałej, „jednorazowej” znajomości odpowiada i kobiecie i mężczyźnie, nie ma o czym rozmyślać. W końcu oboje się zgadzają na przygodną znajomość i nie rozpaczają, gdy następnego dnia ślad po drugiej osobie znika. Jednak nie dla każdej kobiety seks z facetem jest niezobowiązującą zabawą. Wiele z nas traktuje ten krok jak swego rodzaju deklarację bliskości i oczekują dalszego ciągu. Tymczasem życie bywa okrutne i po namiętnym spotkaniu, facet po prostu znika. Dlaczego tak się dzieje?

5 powodów, dla których mężczyzna po seksie traci zainteresowanie kobietą

1. Bo chce wyłącznie seksu

No cóż, tak już niektórzy z nich mają, że interesuje ich przede wszystkim przyjemność, bez szczególnego starania o kobietę. Im łatwiej, ty lepiej. Tacy faceci traktują piękną płeć wyłącznie jako środek co celu. Są w stanie obiecać wiele, aby dostać to, na czym im zależy. Następnie znikają bez żadnej refleksji, z przeświadczeniem, że nie ma tematu. W końcu dla nich seks to tylko niezobowiązująca przyjemność.

2. Złapał już króliczka

Inni faceci są niesamowicie nakręceni na starania o kobietę dopóty, dopóki ona im się opiera. To tacy „myśliwi”, dla których najwyższą wartością jest pościg za rzeczonym „króliczkiem”. Tak długo, jak kobieta ucieka, narasta motywacja, by starać się, uwodzić, pokazać z jak najlepszej strony. Gdy kobieta ulegnie urokowi, adorator traci zainteresowanie. Po prostu — skreśla ją z listy zdobyczy i jak gdyby nigdy nic, szuka innego celu.

3. Boi się zaangażowania

Najczęściej kobiety idąc do łóżka, mają nadzieję na kontynuację znajomości. Niektóre jednak narzucają temu zbyt szybkie tempo, wyznając facetowi miłość podczas pierwszego intymnego spotkania. To może być po prostu zbyt intensywne po np. kilkudniowej znajomości i mężczyźnie może zapalić się czerwona lampka. A w obawie przed propozycją ślubu i urodzenia dzieci na kolejnej randce, facet będzie wolał czmychnąć. Nie jest to zbyt honorowe, ale się zdarza.

4. Poczuł, że nie sprostał

Nie każdy facet to typowy macho, gotowy do seksualnych maratonów. Bywają i tacy, którzy wiele sobie obiecują, ale ostatecznie niewiele mogą partnerce zaoferować. A gdy nie sprostają wymaganiom kobiety (a przecież kobiety mają swoje fantazje, fetysze), wolą uciec, by nie mierzyć się z poczuciem wstydu, obawy czy beznadziei.

5. Zniechęciło go zachowanie kobiety

Czasem i wina leży po kobiecej stronie. Odrzucające dla facetów są pewne nawyki lub zachowania, których po prostu nie akceptują. I o ile jednemu facetowi owłosione łono czy nieogolone nogi nie zrobią większej różnicy, inny może się po prostu tego brzydzić. Poza tym mężczyzn odrzuca od kontynuowania znajomości brak higieny u kobiety (zdarzają się przypadki brudnej bielizny czy nieświeżego oddechu), egoistyczne podejście do seksu lub zupełny brak jej zaangażowania w łóżku.

źródło: themindsjournal.com