Go to content

Dlaczego ból głowy jest słabą wymówką od seksu? Siedem powodów, by uprawiać go częściej

Fot. iStock/SIphotography

Jesteś ostatnio z seksem na bakier? Trochę go za mało w twoim życiu? Pamiętaj, że zawsze są powody do jego uprawiania, nawet te prozdrowotne, bo więcej seksu, to więcej zdrowia.

Seks wzmacnia twój układ odpornościowy

Daje więcej korzyści niż jabłko zjedzone w ciągu dnia. Uprawianie seksu dwa lub trzy razy w tygodniu już zwiększa poziom przeciwciał zwanych immunoglobuliną, które chronią nasz organizm przed przeziębieniami nawet o 30% bardziej niż zazwyczaj.

Seks jest dobry dla twojego serca

Badanie trwające 16 lat wykazało, że mężczyźni uprawiający seks dwa lub więcej razy w tygodniu mieli prawie o połowę mniej szans na atak serca w porównaniu do mężczyzn, którzy uprawiali seks mniej niż raz w miesiącu.

Wzmacnia niektóre ważne mięśnie

Seks jest cudowny dla tych mięśni, które dla nas są istotne, ale nie wiemy, jak je ćwiczyć. Uprawianie seksu wzmacnia mięśnie, które podtrzymują macicę, pęcherz i jelita. To tak jak ćwiczenie mięśni Kegla z partnerem.

Seks sprawia, że promieniejesz

Okazuje się, że hormon zwany dehydroepiandrosteronem (w skrócie DHEA), który zwiększa swój poziom w naszym organizmie, gdy jesteśmy seksualnie podnieceni, jest odpowiedzialny za zdrowy wygląd naszej skóry i naprawę tkanek. Kto potrzebuje korektora?

Seks może wyleczyć ból głowy

Niektóre osoby cierpiące na migrenę i bóle głowy odkryły, że uwalnianie endorfin, które pojawiają się po orgazmie, przynosi ulgę i odsuwa w zapomnienie wyniszczający ich ból. Także drogie panie – ból głowy to słaba wymówka od seksu.

Seks spala kalorie

Nie żebyście od razu rezygnowali z siłowni czy biegania, ale seks może być świetną opcją do aktywności fizycznej, gdy jest już za późno na wyjście na rower. W ciągu pół godziny seksy można spalić od 75 do 150 kcal, czyli tyle ile podczas spaceru. Podniecenie i orgazm uwalnia także testosteron w organizmie, hormon, który między innymi pomaga w utrzymaniu beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

Seks poprawia sen

Nie możesz zasnąć, bo myślisz o pracy, dzieciach, niekończącej się liście zadań do zrobienia? Następnym razem, gdy nie będziecie mogli zasnąć – uprawiajcie seks. Uwolniona podczas seksu oksytocyna odciąża mózg. Poza tym seks zuboża nas w energię pozwalając na zalanie nas dobroczynnymi, kojącymi hormonami.