Lifestyle

To, co zobaczysz na tym obrazku jako pierwsze, powie o tobie wiele

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2019
Fot. /
 

Co widzisz pierwsze na tym obrazku? Co „wybija się” twoim zdaniem najbardziej? Rzuć okiem na poniższy rysunek i odpowiedz na to pytanie, a potem przeczytaj interpretację. Nie podglądaj! Najpierw daj się ponieść podświadomości!

Jeśli najpierw zobaczyłeś:

Usta

Najwyraźniej jesteś osobą o prostej i nieskomplikowanej, „cichej” naturze. Jesteś kimś, kto lubi nieskomplikowane życie i często po prostu „płyniesz z prądem”. Ale choć czasami bywasz trochę naiwny, ogólnie jesteś bardzo mądry życiowo i cenisz sobie uczciwość.

Drzewa

Jeśli najpierw zobaczyłeś drzewa, nie jesteś typem osoby, którą można popychać i przestawiać z miejsca na miejsce. Martwisz się tym, co ludzie o tobie myślą, a żeby być blisko ciebie, trzeba sobie na twoje zaufanie zapracować. Jesteś silny i tajemniczy.

Korzenie

Ludzie, którzy najpierw widzą korzenie, są skłonni przyznać się do błędów, które popełnili i zaakceptować konstruktywną krytykę. Są niezależni, skoncentrowani na swoich celach i marzeniach oraz odpowiedzialni.


Na podstawie:  thehits.co.nz


Lifestyle

Pięć nietypowych powodów rozwodu. To się w głowie nie mieści!

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Kiedy pada pytanie o powód rozwodu najczęściej od razu do głowy wpada nam kilka oczywistych odpowiedzi. Zdrada, oszustwo, niezgodność charakterów, bywa też przemoc nie tylko fizyczna, ale tez psychiczna czy ekonomiczna. Dzisiaj naprawdę nie trudno podać, dlaczego ludzie się rozwodzą. Ale uwaga – niektóre przyczyny rozstań mogą być naprawdę zaskakujące. Oto pięć najbardziej dziwnych, smutnych i przerażających okoliczności rozwodów.

#1

We Włoszech 99-letni mężczyzna rozwiódł się ze swoją 96-letnią żoną po 77 latach małżeństwa. Powodem był fakt, że odkrył romans, który jego żona miała w latach 40-tych.

#2

W 2007 r. jeden z bośniackich mężów złożył pozew o rozwód po tym jak odkrył, że to ze swoją żoną ma romans online. Tak – wirtualny romans.

#3

Niemka rozwiodła się ze swoim lubiącym czystość mężem po 15 latach małżeństwa, ponieważ zburzył, a następnie odbudował mur na ich posesji tylko dlatego, że był mur był brudny.

#4

Nigeryjka rozwiodła się z mężem ponieważ, jak się okazało, za dużo paplał językiem i nie dochowywał tajemnic rodzinnych.

#5

Amerykanka rozwiodła się ze swoim mężem po tym, gdy dowiedziała się, że wynajął on mordercę, który miał ją zabić. (próba na szczęście dla kobiety nie powiodła się)

Jak widać ludzie rozwodzą się z różnych powodów – dużych i małych, czasami nie warto próbować ich zrozumieć.

Ludzie rozwiedli się z różnych powodów – dużych i małych. Niektóre z tych powodów mają wiele sensu, a niektóre po prostu sprawiają, że kręcisz głową.


Lifestyle

Dlaczego faceci odchodzą od dobrych dziewczyn. Miłość zarezerwowana jest dla wyjątkowych relacji

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 sierpnia 2019
Fot. iStock/AtnoYdur

Powiem ci coś, czego nie chciałabyś teraz usłyszeć. Nie będziesz chciała zaakceptować tego faktu jako prawdy. Musisz wiedzieć, że to nie będzie typowa rada. Nie jestem tutaj, aby powiedzieć ci, jak możesz odzyskać utraconą miłość. Nie jestem tutaj po to, aby ci powiedzieć, jak możesz przywrócić rzeczy do poprzedniego stanu. Zamiast tego powiem ci, że nie powinnaś marnować więcej swojego czasu ani energii, próbując go odzyskać.

Jestem tu, by powiedzieć ci prawdę, której nie chcesz słyszeć: jeśli po prostu pozwolił ci odejść, to dlatego, że tak naprawdę cię nie kochał. Musisz nauczyć się przestać mylić miłość z zauroczeniem, namiętnością. Myślisz, że tylko dlatego, że ktoś Cię pociąga, już się w nim zakochałaś.

Tak nie działa prawdziwa miłość, nie na tym polega.  Nie „chcesz być” razem tylko dlatego, że lubisz uprawiać z nim seks.W głębi szukałaś miłości. Tylko, że w tej relacji żadnej głębi nie było. To twoja desperacja wprowadziła cię w błąd i pozwoliła ci wierzyć, że jesteś zakochana, nawet jeśli prawda jest taka, że daleko ci do miłości. Miłość jest zarezerwowana dla najbardziej wyjątkowych relacji.

Byłaś kiedyś zakochana w pewnym mężczyźnie. Kiedy odszedł, cierpiałaś bardziej niż mogłaś sobie wyobrazić. Wydawało ci się, że nigdy sobie z tym nie poradzisz. Nie sądziłaś, że kiedykolwiek będziesz mogła bez niego żyć. Minęło sporo czasu, żebyś pojęła, jak bardzo byłaś od niego uzależniona emocjonalnie. A potem, by uwierzyć, że jesteś silna. Że świetnie radzisz sobie w pojedynkę.

Nigdy więcej nie pozwolisz sobie na podobne głupstwo, jak czekanie na kogoś.

Czekałaś długo, aż zdałaś sobie sprawę z błędu, jaki popełniłaś. Próbowałaś dotrzeć do niego w nadziei, że w końcu się nad tobą zlituje. Upewniałaś się, że wie, że wciąż jesteś „wolna”, że czekasz. Że chcesz, by wrócił do twojego życia. Robiłaś, co mogłaś, by dać mu znać, że jesteś cała dla niego. I wszystkie twoje wysiłki okazały się bezowocne.

W końcu zdecydowałaś, że być może nadszedł czas, by ruszyć dalej. A wtedy on wykonał jeden gest, powiedział jedno zdanie, które znów przewróciło twój świat do góry nogami. Więc zawróciłaś z drogi i postanowiłaś spróbować jeszcze jeden raz. Katastrofa. Szybko sprowadził cię na ziemię – ciebie i te twoje nierealne pomysły o powrocie do siebie. Zabolało jeszcze mocniej.

Niestety, ten cykl powtórzył się jeszcze kilka razy. Nie jesteś dumna z tej słabości.

Aż pewnego dnia całkowicie zniknął z twojego życia. Przestał istnieć. Stał się dla ciebie niedostępny. I zdałaś sobie sprawę z tego, że on jest już w zupełnie innym punkcie życia. Z kimś innym. Zrobił to bez twojego błogosławieństwa. Zrobił to bez twojej zgody. Nie myślał o tobie.

Wtedy byłaś wściekła, zawiedziona, zrozpaczona. Ale dziś zdajesz sobie sprawę z tego, że to było najlepsze, co mogło ci się przytrafić. To on pozwolił ci się od niego uwolnić.

W trakcie tego procesu odrobiłaś jedną z najważniejszych lekcji, jakie można dostać można w miłości i związkach: bez względu na to, jak wspaniałą kobietą jesteś, jeśli facet cię nie kocha, odejdzie.

To była kwestia miłości. Nie chodziło o wysiłek ani kompatybilność. Nie chodziło o gotowość, siłę ani odwagę. To nie była kwestia czasu. Chodziło o miłość. Mogłabyś być dla niego najdoskonalszą dziewczyną na świecie, ale i tak by się nie udało, bo nigdy mnie naprawdę cię nie kochał.


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

Jak szybko żyjesz? Rozwiąż nasz QUIZ i dowiedz się, czy jesteś żółwiem, kotem, czy może królikiem?

Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Podsumowanie akcji „Bądź piękna każdego dnia”

Od niego nie usłyszysz „kocham” tak często jak byś chciała. Związek z introwertykiem może być pięknym wyzwaniem, jeśli na to pozwolisz