Lifestyle

To, co zobaczysz na tym obrazku jako pierwsze, powie o tobie wiele

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2019
Fot. /
 

Co widzisz pierwsze na tym obrazku? Co „wybija się” twoim zdaniem najbardziej? Rzuć okiem na poniższy rysunek i odpowiedz na to pytanie, a potem przeczytaj interpretację. Nie podglądaj! Najpierw daj się ponieść podświadomości!

Jeśli najpierw zobaczyłeś:

Usta

Najwyraźniej jesteś osobą o prostej i nieskomplikowanej, „cichej” naturze. Jesteś kimś, kto lubi nieskomplikowane życie i często po prostu „płyniesz z prądem”. Ale choć czasami bywasz trochę naiwny, ogólnie jesteś bardzo mądry życiowo i cenisz sobie uczciwość.

Drzewa

Jeśli najpierw zobaczyłeś drzewa, nie jesteś typem osoby, którą można popychać i przestawiać z miejsca na miejsce. Martwisz się tym, co ludzie o tobie myślą, a żeby być blisko ciebie, trzeba sobie na twoje zaufanie zapracować. Jesteś silny i tajemniczy.

Korzenie

Ludzie, którzy najpierw widzą korzenie, są skłonni przyznać się do błędów, które popełnili i zaakceptować konstruktywną krytykę. Są niezależni, skoncentrowani na swoich celach i marzeniach oraz odpowiedzialni.


Na podstawie:  thehits.co.nz


Lifestyle

Pięć nietypowych powodów rozwodu. To się w głowie nie mieści!

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Kiedy pada pytanie o powód rozwodu najczęściej od razu do głowy wpada nam kilka oczywistych odpowiedzi. Zdrada, oszustwo, niezgodność charakterów, bywa też przemoc nie tylko fizyczna, ale tez psychiczna czy ekonomiczna. Dzisiaj naprawdę nie trudno podać, dlaczego ludzie się rozwodzą. Ale uwaga – niektóre przyczyny rozstań mogą być naprawdę zaskakujące. Oto pięć najbardziej dziwnych, smutnych i przerażających okoliczności rozwodów.

#1

We Włoszech 99-letni mężczyzna rozwiódł się ze swoją 96-letnią żoną po 77 latach małżeństwa. Powodem był fakt, że odkrył romans, który jego żona miała w latach 40-tych.

#2

W 2007 r. jeden z bośniackich mężów złożył pozew o rozwód po tym jak odkrył, że to ze swoją żoną ma romans online. Tak – wirtualny romans.

#3

Niemka rozwiodła się ze swoim lubiącym czystość mężem po 15 latach małżeństwa, ponieważ zburzył, a następnie odbudował mur na ich posesji tylko dlatego, że był mur był brudny.

#4

Nigeryjka rozwiodła się z mężem ponieważ, jak się okazało, za dużo paplał językiem i nie dochowywał tajemnic rodzinnych.

#5

Amerykanka rozwiodła się ze swoim mężem po tym, gdy dowiedziała się, że wynajął on mordercę, który miał ją zabić. (próba na szczęście dla kobiety nie powiodła się)

Jak widać ludzie rozwodzą się z różnych powodów – dużych i małych, czasami nie warto próbować ich zrozumieć.

Ludzie rozwiedli się z różnych powodów – dużych i małych. Niektóre z tych powodów mają wiele sensu, a niektóre po prostu sprawiają, że kręcisz głową.


Lifestyle

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę do stomatologa?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 sierpnia 2019
Zęby na 6-tkę!
Fot. iStock

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy należy wybrać się na pierwszą wizytę do stomatologa, a wokół tego tematu narosło całkiem sporo mitów i przekonań. Odpowiedź jest bardzo prosta i dla wielu również zaskakująca.

Najczęściej szukamy odpowiedzi u znajomych lub wśród bardziej doświadczonych członków rodziny. Niestety często porady najbliższych bardzo odbiegają od fachowych zaleceń. Czy wiecie kiedy należy wybrać się z maluchem do dentysty? To wcale nie takie oczywiste. Najczęściej powtarzamy któryś z poniższych stereotypów:

  • Jeśli zęby są zdrowe, nie ma sensu odwiedzać stomatologa.
  • Wizyta z bobasem mija się z celem… dopiero rosną mu ząbki, nic nie zapamięta z wizyty
  • Kiedy zęby się psują albo krzywo rosną, dopiero zachodzi potrzeba wizyty.
  • Stomatologa należy odwiedzić, gdy zaczynają się wyrzynać zęby stałe.

To cztery najbardziej popularne przekonania dotyczące wizyt u stomatologa. A jak jest naprawdę?

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę do stomatologa? Odpowiedź jest bardzo prosta: odkąd mamy zęby! Tak, gdy pojawiają się pierwsze zęby, zaczynają wymagać odpowiedniej opieki i higieny. Czas na pierwszą wizytę u dentysty to 6 – 12 miesiąc życia dziecka. Logiczne prawda? A czy jest sens chodzić na wizyty z niemowlakiem? Oczywiście!

Podczas takich wizyt nasz maluch nie spędzi zbyt wiele czasu w gabinecie. Oględziny zajmują dosłownie chwilkę, za to my – rodzice mamy okazję na podszlifowanie swoich umiejętności i wiedzy.

Stomatolog sprawdzi stan zębów dziecka, ale również doradzi nam, jak najlepiej o nie dbać, jak i czym je szczotkować oraz co jeść, by zęby były zdrowe. Dlaczego to takie ważne?

Matka Dentystka:
„Na pierwszą wizytę wybieramy się z dzieckiem gdy pojawi się pierwszy ząb właśnie dlatego, żeby dowiedzieć się jak zadbać o to, żeby nigdy nie pojawiła się na nim próchnica. Żeby dać temu ząbkowi oraz kolejnym 19 mleczakom szansę, żeby mogły wypaść same w wyniku fizjologicznej wymiany zębów, a nie zostały wyrwane z powodu powikłań próchnicy. Żeby dać szansę zębom stałym dojrzewać w zdrowej jamie ustnej (ich zawiązki znajdują się tuż, tuż pod zębami mlecznymi (zdjęcie z Insta). No i najważniejsze – chodzimy z dzieckiem do dentysty po to, żeby uniknąć nieprzyjemnego i bolesnego leczenia”.*

Co lekarz stomatolog zrobi podczas takiej wizyty?

  • sprawdzi i oceni rozwój uzębienia mlecznego
  • oceni stan szkliwa
  • poinformuje rodziców o ważnych zasad profilaktyki zdrowotnej jamy ustnej – zapobieganiu rozwojowi próchnicy czy wadom zgryzu

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Janowska-Kroner (@matkadentystka)

Matka Dentystka:
„W Polsce ponad 50% dzieci w wieku 3 lat ma zęby z ubytkami próchnicowymi. Średnio u dziecka w tym wieku objęte próchnicą są około 3 zęby;… Z badań ankietowych wynika, że ponad 60% matek dzieci w wieku 3 lat nie było z dzieckiem u stomatologa”*

Jaka jest największa zaleta tak wczesnych wizyt w gabinecie stomatologa? Zdrowe zęby pod kontrolą specjalisty, to brak przykrego leczenia ubytków i fakt, że malec po prostu zna i lubi swojego dentystę. To mniej stresu i brak przykrych skojarzeń z wizytą u stomatologa.

A pomiędzy wizytami pamiętajcie o codziennej higienie jamy ustnej oraz używaniu odpowiednich przyborów.

Rodzice często zastanawiają się, jaką szczoteczkę powinni wybrać dla dziecka, które już zaczyna myć zęby samodzielnie. Otóż dzieci, mimo najlepszych chęci, mogą jeszcze mieć problemy z dokładnym oczyszczaniem wszystkich powierzchni jamy ustnej. Badanie porównujące skuteczność i bezpieczeństwo elektrycznych i manualnych szczoteczek do zębów na przykładzie Oral-B dla dzieci potwierdziło, że szczoteczka elektryczna dla dzieci usuwa znacznie więcej płytki bakteryjnej ze wszystkich obszarów jamy ustnej malucha niż zwykła manualna dziecięca szczoteczka do zębów1.

Oral-B ma w swojej ofercie szczoteczki elektryczne przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat, które mają dodatkowe cechy i funkcje stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Szczoteczki te wykonują podobne ruchy jak szczoteczki dla dorosłych oraz mają wbudowany timer. Ponadto szczoteczki elektryczne Oral-B dla dzieci są dostępne w wielu intensywnych kolorach i ozdobione zostały postaciami z filmów ©Disneya, co zachęca dzieci do szczotkowania.

1 Na podstawie: Grossman, E. and Proskin, H. J. Am. Dental Assoc., 1997; 128: 469-474.

Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Weź udział w rodzinnej akcji z nagrodami!


Artykuł powstał we współpracy z marką Oral-B

Źródła: *matkadentystka.pl


Zobacz także

Jak być szczęśliwszym w trzech łatwych krokach

Perfekcyjną dziewczynę i jej idealne życie śledzi na Instagramie 75 tyś. osób. Nikt nie zauważył jej tajemnicy… A ty ją widzisz?

Co nas najbardziej stresuje w święta?

Co nas najbardziej stresuje w święta?