Seks Związek

Co się dzieje z penisem po seksie?

Seksualnie
Seksualnie
14 czerwca 2019
Co się dzieje z penisem po seksie?
Fot. iStock/RapidEye – Co się dzieje z penisem po seksie?
 

Nasze ciała są prawdziwym cudem. Szkoda tylko, że tak mało o nich wiemy, zwłaszcza od strony naszej seksualności. Nie zastanawiamy się zbytnio nad tym, co dzieje się z naszymi ciałami, gdy się kochamy, jak reagują po seksie. Czy na przykład wiesz, co się dzieje z penisem po seksie. Są rzeczy, których nawet mężczyźni nie są świadomi.

Sam akt seksualny składa się z czterech faz. W początkowej fazie podniecenia, zwanej również pożądaniem, nasze ciała zaczynają reagować na pobudzenie; płytszy oddech i przyspieszenie rytmu serca, kobiety robią się wilgotne, a penis zaczyna wypełniać się krwią i staje się lekko wyprostowany. Erekcja staje się silniejsza w drugiej fazie, kiedy jądra wycofują się do moszny. Trzecia faza to orgazm lub kulminacja aktu; tutaj nasienie zbiera się i wytryskuje, gdy penis doświadcza silnych skurczów. Wreszcie, w fazie rozwiązywania, ciała partnerów powracają do etapu poprzedzającego pobudzenie.

To, co dzieje się w tej fazie rozdzielenia, jest fascynującą kombinacją zjawisk hormonalnych i mięśniowych. Wyjaśnia to również, dlaczego druga runda jest łatwiejsza dla kobiet niż dla mężczyzn.

Nikogo nie dziwi, że po wytrysku penis staje się prawie zwiotczały. Mózg uwalnia neuroprzekaźniki, próbując uspokoić poziom podniecenia ciała, który sygnalizuje rozluźnienie mięśni w narządzie.

Co się dzieje z penisem po seksie?

Rozprasza przepływ krwi

Penis ma dwa kanały zwane ciałami jamistymi, które są wypełnione naczyniami krwionośnymi. Kiedy mężczyzna zostaje pobudzony, mięśnie ciał jamistych rozluźniają się, umożliwiając krwi wypełnienie naczyń. Gromadzenie się krwi ostatecznie powoduje ciśnienie, które wywołuje erekcję. Po orgazmie mięśnie prącia kurczą się, umożliwiając przepływ krwi i powodując wiotkość narządu.

Nie może mieć kolejnej erekcji od razu

Kobiety są w stanie podniecić się i osiągnąć szczyt jeden po drugim zaraz po pierwszym stosunku. Z drugiej strony mężczyźni po ejakulacji przechodzą tzw. „okres refrakcji”, podczas którego nie może mieć erekcji. Czas trwania tego okresu zależy od kilku zmiennych, między innymi od wieku. Młodsi mężczyźni mogą być gotowi dalszy seks zaledwie kilku minut po pierwszy razie, podczas gdy starsi mężczyźni mogą potrzebować pół godziny lub nie być w stanie osiągnąć już więcej erekcji. Co ciekawe, fińskie badania wykazały, że starsi mężczyźni częściej uprawiający seks, rzadziej doświadczają zaburzeń erekcji.

Erekcja bez orgazmu jest możliwa

Co ciekawe niektórzy mężczyźni mogą mieć erekcję w okresie refrakcji, ale bez szczytowania, co może być korzystne dla drugiej strony, która jeszcze nie osiągnęła punktu kulminacyjnego.

Czasami pojawia się problem

W kontekście seksu i penisa najczęściej mówiąc o problemie, myślimy o braku erekcji. Tymczasem zdarza się tak, że krew pozostaje uwięziona w ciałach jamistych, powodując, że penis pozostaje w wzwodzie. Stan ten zwany jest priapizmem i może być wywołany lekami lub problemami medycznymi, jak np. anemia sierpowata. Może być także wynikiem urazu, który wpływa na przepływ krwi przez prącie. Priapizm może być dość bolesny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Odwiedź nas na Facebooku


Seks Związek

Cztery pozycje, dzięki którym wasz seks będzie trwał dłużej [18+]

Seksualnie
Seksualnie
10 lipca 2019
Fot. iStock
 

Artykuł dla osób pełnoletnich.

Bywasz zawiedziona, że to już? Że koniec? Że niby fajnie, ale ty chciałabyś więcej i to nie tylko pieszczot, ale po prostu seksu, by on został w tobie jeszcze dłużej.

Cóż – długość stosunku to bolączka i kobiet i mężczyzn. Faceci wstydzą się, że nie są w stanie „wytrzymać dłużej”, kobiety frustrują, bo już prawie doszły i… koniec. Ale uwaga, można pomóc sobie nawzajem. Jest kilka pozycji, dzięki którym was seks może się wydłużyć, dzięki czemu oboje osiągnięcie większą satysfakcję.

Ty na górze

Pozycja „kobieta na jeźdźca” jest łatwą i świetną metodą opóźniania męskiego szczytowania, ponieważ pozwala kobiecie kontrolować poziom penetracji i tempo. Ta pozycja jest też bardzo dobra, ponieważ właśnie przy niej wiele kobiet osiąga orgazm pochwowy, szybciej niż w innych pozycjach.

Na łyżeczkę

Leniwie, blisko. To pozycja, którą charakteryzuje płytka penetracja, która może opóźnić kulminację. W tej pozycji mężczyzna może się zatrzymać, by w razie potrzeby zapanować nad poziomem swojego podniecenia.

Wieniec

Nie trzeba kojarzyć ze świątecznym czy cmentarnym. Wręcz przeciwnie, może okazać się świetną pozycją dla dłuższego seksu. Polega na tym, że siedzisz na swoim partnerze nogami oplatając go w talii – stąd wieniec. Podobnie, jak w pozycji na jeźdźca możesz kontrolować szybkość i głębokość penetracji. Do tego partner może bawić się twoją łechtaczką czy to palcami, czy wibratorem.

Nirwana

Nie wiem, kto wymyślił tę nazwę. W każdym razie chodzi o pozycję misyjną, ale ze złączonymi przez kobietę nogami. Wówczas mężczyzna może wejść płytko, penisem drażnić twoją łechtaczkę i kontrolować moment, w którym trudno byłoby mu zapanować nad podnieceniem.

Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę w większości przypadków nie chodzi o konkretną pozycję. Gdy twój partner nauczy się rozpoznawać swoje reakcje, które sugerują nadchodzący szczyt, może włączyć hamulce bez względu na to, w jakiej pozycji się kochacie. Może dać ci szansę na załapanie oddechu, zmianę pozycji i przesunięcie „efektu końcowego”.


Seks Związek

Cztery aktywności seksualne, które świadczą o tym, że twoje libido nie umarło

Seksualnie
Seksualnie
14 czerwca 2019
Fot. iStock / fizkes

W życiu niemal każdego z nas zdarzył się przynajmniej raz czas, kiedy nie mieliśmy ochoty na seks. Z różnych powodów. Po urodzeniu dziecka, z powodu stresu w pracy, przemęczenia. Nie jest tak, jak kiedyś, a czy jeszcze będzie? Kto nie zadawał sobie tego pytania. Ale uwaga, libido wraca, najczęściej subtelnie, w postaci fantazji seksualnych

Czy wiecie, że nasza aktywność seksualna stanowi około osiem procent naszych snów, które jesteśmy w stanie zapamiętać następnego dnia. Fantazje seksualne często kryją się właśnie w nich i dają sygnał, że wraca ochota na seks. Czy wiecie, jakie to są fantazje?

Śnisz o seksie przerywanym

Całujesz swojego partnera, robi się gorąco, jesteś coraz bardziej podniecona i nagle… twój partner znika w najlepszym dla ciebie momencie. Ten sen pokazuje, że jesteś sfrustrowany brakiem intymności ze swoim partnerem. Seksualne marzenia, które zaczynają się pojawiać w snach, świadczą o tym, że budzi się w tobie na nowo chęć do seksu. Idź za tym.

Fantazjujesz o tej samej płci (nawet jeśli jesteś hetero)

Wbrew pozorom bardzo często fantazjujemy o seksie z osobą tej samej płci, zwłaszcza, gdy osiągnęliśmy dojrzałość seksualną, oglądaliśmy filmy porno z lesbijkami czy gejami. To wcale nie musi oznaczać, że chcemy uprawiać seks z osobą tej samej płci, wręcz przeciwnie, te fantazje pokazuję, że chcemy spełnić swoją seksualną potrzebę intymności i satysfakcji.

Myślisz o masturbacji

Ludzie, którzy mają problem z nikim libido lub, jak mówią specjaliści, cierpią na hipoaktywne zaburzenie seksualne, nie myślą w ogóle o seksie ani o masturbacji, nawet jeśli wcześniej mieli zdrowy apetyt seksualny i regularnie się masturbowali się. Jeśli twoje myśli wracają do masturbacji, jeśli być może w pewnym sensie za nią tęsknisz, to znaczy, że twoje libido zaczyna wracać do żywych.

Każdy rodzaj fantazji jest ważny

Naukowcy z Wydziału Osobowości, Oceny i Leczenia Psychologicznego Uniwersytetu w Granadzie odkryli, że każdy rodzaj fantazji może sygnalizować wzrost libido, ponieważ brak fantazji seksualnych jest jedną z cech obniżonego apetytu seksualnego. Każdy przejaw aktywności seksualnej zapoczątkowany w twojej wyobraźni jest znakiem, że wszystko wraca do normy, nie uciekaj przed tym.

Odwiedź nas na Facebooku