Psychologia

Chwila nieuwagi, a całkiem się wypalisz!

Magic Moments
Magic Moments
11 czerwca 2021
Photo by Ryan Moreno on Unsplash
 

Wypalenie emocjonalne, zawodowe, rodzicielskie. Każdego z nas może to dotknąć. Zerknijmy w gwiazdy i sprawdźmy, na co powinniśmy uważać najbardziej zgodnie z naszym znakiem zodiaku. 

Baran: Wciąż biegniesz, nie chcesz się zatrzymać

Tak, wiemy, że nie lubisz siedzieć spokojnie. Czasami jest to czarująca część Twojej osobowości i przyciąga do Ciebie ludzi. Problem polega jednak na tym, że nikt nie może być w wiecznym ruchu. W końcu musisz odpocząć i zacząć odmawiać, pomimo lęku, że coś się ominie. Możesz być znakiem ognia, ale to nie znaczy, że musisz spalić się na ziemi.

Byk: Jesteś przekonany, że wszystko w Twoim życiu musi być idealne

Lubisz swoją rutynę, Byku. Nie ma w tym nic złego, jeśli czujesz się z tym dobrze i jest to dla ciebie zdrowe. Wiesz, czego chcesz od życia i jest to godne podziwu – ale kiedy sprawy nie idą zgodnie z Twoim planem, możesz wpaść w tarapaty. Jesteś tak skupiony na utrzymywaniu porządku, że nie spoczniesz, dopóki nie będziesz bezpieczny. Pamiętaj jednak, nie zawsze wszystko pójdzie idealnie i musisz to zaakceptować.

Bliźnięta: Boisz się, że coś przegapisz

Wiem, że nie lubisz mówić „nie”, ale czasami po prostu musisz. Często jesteś zapraszany w różne miejsca, bierzesz udział w wielu projektach – wszystko przez to, że twoje zainteresowania są bardzo szerokie. Masz przyjaciół wszędzie i zwykle wiesz, co w trawie piszczy. To super, że chcesz tego wszystkiego doświadczyć. Jednak od czasu do czasu musisz odpuścić i zrelaksować się –  naprawdę, do końca życia będziesz miała co robić.

Rak: Robisz tak wiele dla innych, ale zapominasz o sobie

Wiem, że masz bliskich, którzy cię potrzebują, Raku. Twoja gotowość pomocy i stałe wsparcie mają ogromne znaczenie dla ludzi wokół Ciebie. Jednak troszczenie się o nich tak bardzo cię pochłania, że ​​zapominasz o sobie. Naprawdę nie dasz rady pomóc innym, jeśli nie włożysz części energii w siebie. Jeśli nadal będziesz tak robić, zostaniesz całkowicie wypalona.

Lew: Za bardzo się starasz, żeby Twoje życie wyglądało na idealne

Jesteś przebojowa, nikt temu nie zaprzeczy. Często znajdujesz się w centrum uwagi i ani trochę Ci to nie przeszkadza. Wadą posiadania tak wielu skierowanych na siebie par oczu jest to, że czujesz potrzebę upewnienia się, że wszystko w Tobie i Twoim życiu wygląda na idealne. Jeśli sprawy nie układają się po Twojej myśli, stresujesz się tym bardzo. Może to być wyczerpujące i nie musisz robić farsy, aby zaimponować innym.

Panna: Czujesz, że musisz naprawić wszystkich innych

Lubisz pomagać innym i jest to cecha, która jest w tobie często niedoceniana. Tak, jesteś perfekcjonistką, ale dobrze radzisz sobie z tą „przypadłością” i jesteś jej niesamowicie wręcz świadoma. Natomiast mniej zdajesz sobie sprawę z tego, że masz tendencję do (nachalnego) pomagania innym w rozwiązywaniu problemów. Niezależnie od tego, czy jest duży, czy mały, czujesz, że musisz wkroczyć i wszystko naprawić. Musisz odpuścić i zdać sobie sprawę, że czasami trzeba skupić się na własnych problemach.

Waga: Pozwalasz, by sprawy innych były twoimi problemami

Chcesz, żeby wszystko przebiegało gładko, szczególnie dla bliskich Ci osób. Wiesz, że nie możesz kontrolować tego, co mówią i robią inni ludzie, ale wiesz też, że dałabyś wiele, że móc to robić, żeby zapewnić im to, co najlepsze. Masz tendencję do zajmowania się problemami osób wokół ciebie,  ale nie możesz być całym światem dla wszystkich ludzi i stawać na głowie, żeby byli szczęśliwi.

Skorpion: Poświęcasz zbyt wiele energii, żeby zachować prywatność

Kochasz swoją prywatność i ma to sens. Nie ma nic złego w tym, że nie chcesz, aby cały świat poznał Twoje sekrety. Jednak często spędzasz tyle czasu na pracy, aby trzymać innych z daleka, że ​​nie poświęcasz czasu na pielęgnowanie siebie tak, jak powinnaś. Gubisz się, upewniając się, że nikt nie zna ciebie prawdziwej. Udawanie kogoś innego może być bardzo wyczerpujące.

Strzelec: Cały czas odczuwasz potrzebę bycia szczęśliwą

Jesteś duszą towarzystwa i często osobą, do której ludzie przychodzą, gdy potrzebują, by ktoś podniósł ich na duchu. Pełnisz w ich życiu ważną rolę, ale jednocześnie stawia Cię to w trudnej sytuacji – musisz być „włączona” przez cały czas. Czujesz, że nie możesz być kimkolwiek innym, jak tylko szczęśliwą i optymistyczną osobą, ponieważ do tego wszyscy się przyzwyczaili. Ale wiedz, że nie zawsze musisz się uśmiechać. Czuj to, co chcesz!

Koziorożec: Wywierasz na siebie zbyt dużą presję

Wiem, że ciężko pracujesz, ale każdy potrzebuje przerwy. Tak, to dotyczy również Ciebie. Myślisz, że odpoczywanie lub poświęcanie czasu dla siebie oznacza, że ​​ponosisz porażkę. Abyś mogła jak najlepiej pracować, musisz wiedzieć, kiedy się zrelaksować i nabrać sił. Nie musisz cały czas trzymać się w kupie.

Wodnik: Czujesz, że problemy świata spoczywają na twoich barkach

Wiem, że masz wielkie serce, ale musisz sobie uświadomić, że cały świat nie jest na Twojej głowie. Wiem, że wydaje Ci się, że nikogo to nie obchodzi tak bardzo jak ciebie, ale nie możesz sama zająć się każdym problemem. Będziesz pokiereszowana emocjonalnie i wypalisz się zbyt szybko. A wtedy już nie będziesz w stanie nikomu pomóc. Musisz wybrać kilka rzeczy i naprawdę się nimi zająć, zamiast próbować robić wszystko na raz.

Ryby: przejmujesz emocje innych i nigdy nie dzielisz się tym, co rani Ciebie

Często jesteś osobą, do której wszyscy przychodzą, kiedy potrzebują się wygadać. Naprawdę nie masz nic przeciwko i chcesz cały czas być dla ludzi, których kochasz. Problem polega na tym, że wczuwasz się w to tak mocno, że przejmujesz ciężar ich emocji i sprawiasz, że są one również Twoimi emocjami. Martwisz się o innych tak bardzo, że nigdy nie dzielisz się tym, rani Ciebie i przekonujesz sama siebie, że twoje uczucia nie mają tak dużego znaczenia. Trzymanie tego wszystkiego w sobie zje cię żywcem. Musisz też rozmawiać z innymi o sobie.


Psychologia

Słyszałaś o osobowości… księżycowej? Sprawdź, jaka jest Twoja i co to oznacza

Magic Moments
Magic Moments
14 czerwca 2021
Photo by Drew Tilk on Unsplash
 

Związek księżyca z pierwiastkiem żeńskim opiera się na tym, że jego okres obiegu wokół Ziemi trwa około 29 i pół dnia, pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety. A ponieważ przypisuje się temu magiczną moc, na różne sposoby tłumaczony jest jego wpływ na nasze życie. Tym bardziej ciekawy jest temat „księżycowych osobowości”, czyli 8 faz, które obrazują cechy charakteru i wskazują kierunek rozwoju w przyszłości. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest twoja „księżycowa osobowość”, sprawdź najpierw tutaj, podczas jakiej fazy księżyca się urodziłaś.

Nie tylko znak zodiaku jest ważny dla podejmowania prób odgadywania przyszłości. Wg przekonań astrologów, księżyc to srebrzyste zwierciadło, w którym mogą pojawić się nasze sny. Jego moc od wieków kojarzona jest z kobietą i z żeńskimi bóstwami, symbolizując głównie uczuciowość, wyobraźnię i macierzyństwo.

Sprawdź, swoją „księżycową osobowość”

  1. Nów (New Moon)
  2. Sierp przybywający (First Crescent)
  3. Pierwsza Kwadra (First Quarter)
  4. Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)
  5. Pełnia księżyca (Full Moon)
  6. Ubywający księżyc (Waning Gibbous)
  7. Trzecia kwadra (Third Quater Moon)
  8. Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Fot. iStock / Delpixart

Nów (New Moon)

Bardzo ważna jest dla ciebie możliwość stałego rozwoju, edukacji, sięgania po nowe rzeczy. Nie boisz się sięgać po coś nowego, nie obawiasz się doświadczeń, które dopiero na ciebie czekają. Jesteś ciekawa z natury, nie boisz się wychodzić do ludzi, dobrze odnajdujesz się w społeczeństwie. Denerwujesz się tym, że innym osobom przychodzi mniej naturalnie zrozumienie rzeczy, które są dla ciebie oczywiste.

Pamiętaj:

Dopiero na starość będziesz mogła w pełni zrozumieć i skorzystać z tego, co udało ci się dokonać. Skup się na tym, co tworzysz, by czerpać z własnej pracy jak najwięcej.

Sierp przybywający (First Crescent)

Upór i potencjał twórczy to twoje drugie i trzecie imię 😉 . Jesteś osobą zdecydowaną, dobrze wiesz co chcesz osiągnąć i twoja umiejętność obstawiania za swoimi decyzjami, pozwala krok po kroku osiągnąć to, na czym najbardziej ci zależy. Nic nie jest w stanie cię powstrzymać przed dotarciem do celu, poza … tobą samą.

Pamiętaj:

Najlepszy czas dla ciebie to druga i trzecia dekada życia. Wtedy jesteś w stanie osiągnąć najwięcej, więc dobrze wykorzystaj pełnię sił witalnych. Później będziesz cieszyć się tym, na co zapracowałaś.

Pierwsza Kwadra (First Quarter)

Twoja natura nie pozwala zgadzać ci się z tym, co szkodzi tobie lub hamuje twoje działania. Jesteś buntowniczką, żyjesz tak jak chcesz i nie pozwalasz innym układać twojego życia. To czasem sprowadza na ciebie kłopoty, bo trudno ci się zdecydować na konieczne ustępstwa. Twoja emocjonalność nie ułatwia porozumienia się z innymi ludźmi. Lubisz tworzyć a następnie udoskonalać i najlepiej sprawdzisz się w samodzielnym działaniu.

Pamiętaj:

Warto zauważyć i docenić pomysły i rady płynące od innych ludzi. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć swoje możliwości, powstrzymaj buzujące emocje i zdaj się na głos rozsądku. Najlepszy czas dla ciebie to trzecia i czwarta dekada życia.

Księżyc przed pełnią (Waxing Gibbous)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia innych. Niekiedy robisz to kosztem siebie, działając pod naporem silnych emocji. Wiesz, że nie zbawisz świata, ale nie wyobrażasz sobie bezczynności. Humanitaryzm to hasło, które jest ci bardzo bliskie. Prawdziwe szczęście dla ciebie nie jest jednoznaczne z posiadaniem dóbr materialnych, ale życiem w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Gdy pomagasz, czujesz się spełniona.

Pamiętaj:

Czwarta dekada życia pozwoli ci się rozwinąć w pełni. Nauczysz się nieść efektywnie pomoc innym, ale też dostrzeżesz własne potrzeby.

Pełnia księżyca (Full Moon)

Nie bez przyczyny mówią o tobie, że jesteś w czepku urodzona. Masz predyspozycje do tworzenia niezwykłych rzeczy, realizowania ważnych celów życiowych. Szybko stałaś się świadomą swoich możliwości i wykorzystujesz je do realizacji planów. Potrafisz dążyć do celu, ale nikogo przy tym nie krzywdząc. Jesteś empatyczna, masz otwarte serce na problemy świata, gdybyś mogła, wsparłabyś każdego, kto tego potrzebuje. Bywasz nadwrażliwa, ale nie poddajesz się emocjom. W twoim życiu przeplatają się wyjątkowe zdarzenia i pojawiają się szczególni ludzie, którzy zmieniają twoje życie na lepsze.

Pamiętaj:

Służysz szczytnym celom, a do ich realizacji dobry jest każdy czas w życiu. Wszystkie czekające cię dekady oferują nowe doświadczenia, cele i satysfakcjonujące osiągnięcia.

Ubywający księżyc (Waxing Gibbous)

Jesteś z natury humanistką o licznych zainteresowaniach. Posiadasz wiele różnych pasji, którym poświęcasz się z zaangażowaniem, jesteś twórcza i aktywna. Masz wiedzę i lubisz nią się dzielić, jesteś swego rodzaju nauczycielem. Interesujesz się przeszłością i przyszłością, marzysz o tym, by pozostawić po sobie spuściznę. Potrafisz zmieniać siebie i dawać miłość, a twoje ego nie przysłania ci otoczenia.

Pamiętaj:

Masz rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w twoim życiu i lubisz zmieniać świat na lepsze. Piąta dekada życia będzie dla ciebie najbardziej twórczym czasem.

Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

Z natury jesteś samodzielną i dojrzałą osobą. Twoja intuicja i chłodny osąd wobec pomysłów i wskazówek innych ludzi pozwala ci unikać popełniania błędów. Twarde obstawanie przy własnych opiniach i pomysłach powoduje, że żyjesz po swojemu, a czasem wręcz dorabiasz ideologię do swojego działania. Walczysz z opinią innych, w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebnie.

Pamiętaj:

Nie trać swojego czasu na walkę z wiatrakami. Z czasem będziesz żyła bardziej po swojemu, bez wyrzutów sumienia i zastanawiania się nad tym, co myślą o tym inni.

Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Urodziłaś się obdarowana duchową mądrością i poczuciem jedności z wszechświatem. Z tego czerpiesz swoją siłę i mądrość. Więcej rzeczy widzisz i dostrzegasz ich głębię, zajmujesz się tylko takimi rzeczami, które naprawdę mają dla ciebie sens. Jesteś bardzo kreatywna i to w oryginalny sposób, bez problemu wychodzisz poza schematy myślowe.

Pamiętaj:

Twoją mocą jest wskazywanie innego toru myślenia, poszerzania horyzontów. W podeszłym wieku dostrzeżesz całokształt tego, co uda ci się dokonać na wielu płaszczyznach.

źródło: thoughtcatalog.com,


Psychologia

Bycie mężem a znak zodiaku – ranking od „najlepszych” do „najgorszych”

Magic Moments
Magic Moments
10 czerwca 2021
Photo by Matheus Ferrero on Unsplash

Ranking żon w kolejności „od najlepszej do najgorszej” wzbudził ogromne emocje. W komentarzach na Facebooku dominowało „zgadza się!”. Czas zatem na panów! Dziś przyjrzymy się najlepszym i najgorszym mężom wg znaku zodiaku. Oczywiście również z przymrużeniem oka!
Dajcie znać, co Wy na to!

Oto lista zodiakalnych mężów w kolejności od „najlepszych” do „najgorszych”:

BYK

Ci mężczyźni są silni i wierni. Byki nie chcą oszukiwać; lubią stabilność i rzadko chcą kołysać łodzią. Będziesz miała szczęście, jeśli poślubisz mężczyznę Byka, ponieważ będzie on honorował cię przez wszystkie twoje dni. Łatwo się z nim rozmawia i nie chce niczego więcej niż żyć jako lojalny partner z kobietą, którą kocha.

STRZELEC

Niezwykle romantyczny jest ten pan Strzelec… Zrobi wszystko, aby cię uszczęśliwić. Jest lojalnym i ujmującym partnerem, choć czasami może być trochę zazdrosny. Kochać tego człowieka to żyć z osobą o wielkim sercu i pięknej duszy.

RYBY

Przyjemność na wszystkich poziomach. Mąż Ryby bardzo poważnie traktuje swoją rolę i jest oddany idei zarówno finansowego zabezpieczenia domu, jak i bycia romantycznym partnerem. Przyniosą ci kwiaty, ugotuje obiad i doprowadzi do orgazmu twojego życia. Czasami nadmiernie wrażliwi.

KOZIOROŻEC

Ci mężczyźni są stworzeni, aby dbać o ciebie we wszelkich życiowych aspektach. Kłótnie z mężem Koziorożcem zwykle dotyczą kwestii związanych z pieniędzmi. Jako lojalni partnerzy znajdują się na szczycie listy znaków zodiaku. Nie musisz się martwić, że twój mąż będzie się rozglądał na boki, ponieważ ma oczy skierowane tylko na ciebie. Ale być może będziesz musiała poprosić go, żeby trochę się rozluźnił, czasami może być trochę… spięty.

LEW

Jeśli jesteś kobietą, która lubi się śmiać, to znajdź sobie cudownego męża Lwa, ponieważ nikt nie lubi śmiać się bardziej niż ten mężczyzna. Żyje się z nim świetnie. Jest zaciekle lojalny i wspierający. Wady? Być może będziesz musiała za nim gonić, a jego wyobrażenia o pięknie mogą czasami być… osądzające.

RAK

Mężowie spod znaku Raka są świetnymi partnerami, ale bądź przygotowana, że to domatorzy. Pracują w domu, spędzają czas w domu i bawią się w domu. Jeśli również znajdujesz spokój i ukojenie w domu, możesz być pewna, że twój mąż też tam będzie. To facet o dobrym sercu.

BLIŹNIĘTA

Jeśli uda ci się sprawić, że pan Bliźniak się zaangażuje, będziesz miała oddanego kochanka na resztę swojego życia. Mąż spod tego znaku to „cuda natury”, o ile dobrze go traktujesz. Mają tendencję do nadmiernej wrażliwości i refleksyjności czy nawet… ponuractwa. Gdy czuje się lekceważony, nie odejdzie, ale zamknie się w sobie. Traktuj go dobrze, a odwdzięczy się tym samym.

SKORPION

Skorpion – jeśli jesteś z nim w związku, to jak nikt inny wiesz, że potrafi być i gorący jak lawa, i… zimny jak lód. Prawdopodobnie zakochałaś się w jego wyglądzie i uwodzicielskich obietnicach. Spełni je, chociaż może cię trzymać w niepewności, jeśli chodzi o poczucie absolutnego bezpieczeństwa z nim jako wiernym partnerem.

BARAN

Przy Baranie będziesz dobrze zaopiekowana i zabezpieczona finansowo. Za to nie możesz być pewna, czy pozostanie ci wierny. Mężowie spod znaku Barana nie są stworzeni do monogamii i chociaż próbują — naprawdę próbują! — często są pierwszymi, którzy zdradzają w małżeństwie. Jeśli jest to coś, o co się martwisz, pierwszą linią obrony będzie rozmowa z nimi, ponieważ są otwarci na negocjacje.

PANNA

Cóż, twój mąż spod znaku Panny ma zamiar spełnić twoje marzenia. Naprawdę tego chce. To, czy mu się to uda, to zupełnie inna sprawa. Pan Panna chce być najlepszy, ale jednocześnie chce, żebyś i ty była najlepsza, a kto tak naprawę wie, co to w ogóle oznacza? Te „zagadkowe” wyobrażenia i oczekiwania mogą być nie tylko nieznośne i nierealistyczne, ale mogą was po prostu rozdzielić.

WODNIK

Kolejny dobry znak, jeśli chodzi o małżeństwo. Jednak wiedz, że ci mężczyźni to marzyciele i czasami to, o czym myślą, jest po prostu nierealne. Kiedy mężczyźni spod Wodnika biorą ślub, mają bardzo silną wizję tego, czego chcą w tym związku. Niestety najczęściej to, czego chcą, jest niemożliwe do zrealizowania. Nie są też zbyt otwarci na rozmowy o jakichkolwiek sprawach małżeńskich, więc komunikacja z nimi czasami bywa trudna. Jednym uchem wpuszczają, drugim wypuszczają.

WAGA

Mężczyźni spod Wagi są bardzo otwarci, bardzo charyzmatyczni i bardzo ponętni, co oznacza, że inne kobiety też będą to czuć w towarzystwie twojego męża. Czy to źle? Nie. Ale… mężczyźni spod Wagi są tak mili, że w końcu wyświadczą przysługę tej drugiej, tak miłej przecież i potrzebującej pomocy, kobiecie.  Być może nawet się z nią prześpią, jeśli poprosi. Naprawdę chce być wierny swojej żonie, ale jest po prostu zbyt miły dla wszystkich innych…