Psychologia

Chwila nieuwagi, a całkiem się wypalisz!

Magic Moments
Magic Moments
11 czerwca 2021
Photo by Ryan Moreno on Unsplash
 

Wypalenie emocjonalne, zawodowe, rodzicielskie. Każdego z nas może to dotknąć. Zerknijmy w gwiazdy i sprawdźmy, na co powinniśmy uważać najbardziej zgodnie z naszym znakiem zodiaku. 

Baran: Wciąż biegniesz, nie chcesz się zatrzymać

Tak, wiemy, że nie lubisz siedzieć spokojnie. Czasami jest to czarująca część Twojej osobowości i przyciąga do Ciebie ludzi. Problem polega jednak na tym, że nikt nie może być w wiecznym ruchu. W końcu musisz odpocząć i zacząć odmawiać, pomimo lęku, że coś się ominie. Możesz być znakiem ognia, ale to nie znaczy, że musisz spalić się na ziemi.

Byk: Jesteś przekonany, że wszystko w Twoim życiu musi być idealne

Lubisz swoją rutynę, Byku. Nie ma w tym nic złego, jeśli czujesz się z tym dobrze i jest to dla ciebie zdrowe. Wiesz, czego chcesz od życia i jest to godne podziwu – ale kiedy sprawy nie idą zgodnie z Twoim planem, możesz wpaść w tarapaty. Jesteś tak skupiony na utrzymywaniu porządku, że nie spoczniesz, dopóki nie będziesz bezpieczny. Pamiętaj jednak, nie zawsze wszystko pójdzie idealnie i musisz to zaakceptować.

Bliźnięta: Boisz się, że coś przegapisz

Wiem, że nie lubisz mówić „nie”, ale czasami po prostu musisz. Często jesteś zapraszany w różne miejsca, bierzesz udział w wielu projektach – wszystko przez to, że twoje zainteresowania są bardzo szerokie. Masz przyjaciół wszędzie i zwykle wiesz, co w trawie piszczy. To super, że chcesz tego wszystkiego doświadczyć. Jednak od czasu do czasu musisz odpuścić i zrelaksować się –  naprawdę, do końca życia będziesz miała co robić.

Rak: Robisz tak wiele dla innych, ale zapominasz o sobie

Wiem, że masz bliskich, którzy cię potrzebują, Raku. Twoja gotowość pomocy i stałe wsparcie mają ogromne znaczenie dla ludzi wokół Ciebie. Jednak troszczenie się o nich tak bardzo cię pochłania, że ​​zapominasz o sobie. Naprawdę nie dasz rady pomóc innym, jeśli nie włożysz części energii w siebie. Jeśli nadal będziesz tak robić, zostaniesz całkowicie wypalona.

Lew: Za bardzo się starasz, żeby Twoje życie wyglądało na idealne

Jesteś przebojowa, nikt temu nie zaprzeczy. Często znajdujesz się w centrum uwagi i ani trochę Ci to nie przeszkadza. Wadą posiadania tak wielu skierowanych na siebie par oczu jest to, że czujesz potrzebę upewnienia się, że wszystko w Tobie i Twoim życiu wygląda na idealne. Jeśli sprawy nie układają się po Twojej myśli, stresujesz się tym bardzo. Może to być wyczerpujące i nie musisz robić farsy, aby zaimponować innym.

Panna: Czujesz, że musisz naprawić wszystkich innych

Lubisz pomagać innym i jest to cecha, która jest w tobie często niedoceniana. Tak, jesteś perfekcjonistką, ale dobrze radzisz sobie z tą „przypadłością” i jesteś jej niesamowicie wręcz świadoma. Natomiast mniej zdajesz sobie sprawę z tego, że masz tendencję do (nachalnego) pomagania innym w rozwiązywaniu problemów. Niezależnie od tego, czy jest duży, czy mały, czujesz, że musisz wkroczyć i wszystko naprawić. Musisz odpuścić i zdać sobie sprawę, że czasami trzeba skupić się na własnych problemach.

Waga: Pozwalasz, by sprawy innych były twoimi problemami

Chcesz, żeby wszystko przebiegało gładko, szczególnie dla bliskich Ci osób. Wiesz, że nie możesz kontrolować tego, co mówią i robią inni ludzie, ale wiesz też, że dałabyś wiele, że móc to robić, żeby zapewnić im to, co najlepsze. Masz tendencję do zajmowania się problemami osób wokół ciebie,  ale nie możesz być całym światem dla wszystkich ludzi i stawać na głowie, żeby byli szczęśliwi.

Skorpion: Poświęcasz zbyt wiele energii, żeby zachować prywatność

Kochasz swoją prywatność i ma to sens. Nie ma nic złego w tym, że nie chcesz, aby cały świat poznał Twoje sekrety. Jednak często spędzasz tyle czasu na pracy, aby trzymać innych z daleka, że ​​nie poświęcasz czasu na pielęgnowanie siebie tak, jak powinnaś. Gubisz się, upewniając się, że nikt nie zna ciebie prawdziwej. Udawanie kogoś innego może być bardzo wyczerpujące.

Strzelec: Cały czas odczuwasz potrzebę bycia szczęśliwą

Jesteś duszą towarzystwa i często osobą, do której ludzie przychodzą, gdy potrzebują, by ktoś podniósł ich na duchu. Pełnisz w ich życiu ważną rolę, ale jednocześnie stawia Cię to w trudnej sytuacji – musisz być „włączona” przez cały czas. Czujesz, że nie możesz być kimkolwiek innym, jak tylko szczęśliwą i optymistyczną osobą, ponieważ do tego wszyscy się przyzwyczaili. Ale wiedz, że nie zawsze musisz się uśmiechać. Czuj to, co chcesz!

Koziorożec: Wywierasz na siebie zbyt dużą presję

Wiem, że ciężko pracujesz, ale każdy potrzebuje przerwy. Tak, to dotyczy również Ciebie. Myślisz, że odpoczywanie lub poświęcanie czasu dla siebie oznacza, że ​​ponosisz porażkę. Abyś mogła jak najlepiej pracować, musisz wiedzieć, kiedy się zrelaksować i nabrać sił. Nie musisz cały czas trzymać się w kupie.

Wodnik: Czujesz, że problemy świata spoczywają na twoich barkach

Wiem, że masz wielkie serce, ale musisz sobie uświadomić, że cały świat nie jest na Twojej głowie. Wiem, że wydaje Ci się, że nikogo to nie obchodzi tak bardzo jak ciebie, ale nie możesz sama zająć się każdym problemem. Będziesz pokiereszowana emocjonalnie i wypalisz się zbyt szybko. A wtedy już nie będziesz w stanie nikomu pomóc. Musisz wybrać kilka rzeczy i naprawdę się nimi zająć, zamiast próbować robić wszystko na raz.

Ryby: przejmujesz emocje innych i nigdy nie dzielisz się tym, co rani Ciebie

Często jesteś osobą, do której wszyscy przychodzą, kiedy potrzebują się wygadać. Naprawdę nie masz nic przeciwko i chcesz cały czas być dla ludzi, których kochasz. Problem polega na tym, że wczuwasz się w to tak mocno, że przejmujesz ciężar ich emocji i sprawiasz, że są one również Twoimi emocjami. Martwisz się o innych tak bardzo, że nigdy nie dzielisz się tym, rani Ciebie i przekonujesz sama siebie, że twoje uczucia nie mają tak dużego znaczenia. Trzymanie tego wszystkiego w sobie zje cię żywcem. Musisz też rozmawiać z innymi o sobie.


Psychologia

Słyszałaś o osobowości… księżycowej? Sprawdź, jaka jest Twoja i co to oznacza

Magic Moments
Magic Moments
14 czerwca 2021
Photo by Drew Tilk on Unsplash
 

Związek księżyca z pierwiastkiem żeńskim opiera się na tym, że jego okres obiegu wokół Ziemi trwa około 29 i pół dnia, pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety. A ponieważ przypisuje się temu magiczną moc, na różne sposoby tłumaczony jest jego wpływ na nasze życie. Tym bardziej ciekawy jest temat „księżycowych osobowości”, czyli 8 faz, które obrazują cechy charakteru i wskazują kierunek rozwoju w przyszłości. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest twoja „księżycowa osobowość”, sprawdź najpierw tutaj, podczas jakiej fazy księżyca się urodziłaś.

Nie tylko znak zodiaku jest ważny dla podejmowania prób odgadywania przyszłości. Wg przekonań astrologów, księżyc to srebrzyste zwierciadło, w którym mogą pojawić się nasze sny. Jego moc od wieków kojarzona jest z kobietą i z żeńskimi bóstwami, symbolizując głównie uczuciowość, wyobraźnię i macierzyństwo.

Sprawdź, swoją „księżycową osobowość”

  1. Nów (New Moon)
  2. Sierp przybywający (First Crescent)
  3. Pierwsza Kwadra (First Quarter)
  4. Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)
  5. Pełnia księżyca (Full Moon)
  6. Ubywający księżyc (Waning Gibbous)
  7. Trzecia kwadra (Third Quater Moon)
  8. Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Fot. iStock / Delpixart

Nów (New Moon)

Bardzo ważna jest dla ciebie możliwość stałego rozwoju, edukacji, sięgania po nowe rzeczy. Nie boisz się sięgać po coś nowego, nie obawiasz się doświadczeń, które dopiero na ciebie czekają. Jesteś ciekawa z natury, nie boisz się wychodzić do ludzi, dobrze odnajdujesz się w społeczeństwie. Denerwujesz się tym, że innym osobom przychodzi mniej naturalnie zrozumienie rzeczy, które są dla ciebie oczywiste.

Pamiętaj:

Dopiero na starość będziesz mogła w pełni zrozumieć i skorzystać z tego, co udało ci się dokonać. Skup się na tym, co tworzysz, by czerpać z własnej pracy jak najwięcej.

Sierp przybywający (First Crescent)

Upór i potencjał twórczy to twoje drugie i trzecie imię 😉 . Jesteś osobą zdecydowaną, dobrze wiesz co chcesz osiągnąć i twoja umiejętność obstawiania za swoimi decyzjami, pozwala krok po kroku osiągnąć to, na czym najbardziej ci zależy. Nic nie jest w stanie cię powstrzymać przed dotarciem do celu, poza … tobą samą.

Pamiętaj:

Najlepszy czas dla ciebie to druga i trzecia dekada życia. Wtedy jesteś w stanie osiągnąć najwięcej, więc dobrze wykorzystaj pełnię sił witalnych. Później będziesz cieszyć się tym, na co zapracowałaś.

Pierwsza Kwadra (First Quarter)

Twoja natura nie pozwala zgadzać ci się z tym, co szkodzi tobie lub hamuje twoje działania. Jesteś buntowniczką, żyjesz tak jak chcesz i nie pozwalasz innym układać twojego życia. To czasem sprowadza na ciebie kłopoty, bo trudno ci się zdecydować na konieczne ustępstwa. Twoja emocjonalność nie ułatwia porozumienia się z innymi ludźmi. Lubisz tworzyć a następnie udoskonalać i najlepiej sprawdzisz się w samodzielnym działaniu.

Pamiętaj:

Warto zauważyć i docenić pomysły i rady płynące od innych ludzi. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć swoje możliwości, powstrzymaj buzujące emocje i zdaj się na głos rozsądku. Najlepszy czas dla ciebie to trzecia i czwarta dekada życia.

Księżyc przed pełnią (Waxing Gibbous)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia innych. Niekiedy robisz to kosztem siebie, działając pod naporem silnych emocji. Wiesz, że nie zbawisz świata, ale nie wyobrażasz sobie bezczynności. Humanitaryzm to hasło, które jest ci bardzo bliskie. Prawdziwe szczęście dla ciebie nie jest jednoznaczne z posiadaniem dóbr materialnych, ale życiem w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Gdy pomagasz, czujesz się spełniona.

Pamiętaj:

Czwarta dekada życia pozwoli ci się rozwinąć w pełni. Nauczysz się nieść efektywnie pomoc innym, ale też dostrzeżesz własne potrzeby.

Pełnia księżyca (Full Moon)

Nie bez przyczyny mówią o tobie, że jesteś w czepku urodzona. Masz predyspozycje do tworzenia niezwykłych rzeczy, realizowania ważnych celów życiowych. Szybko stałaś się świadomą swoich możliwości i wykorzystujesz je do realizacji planów. Potrafisz dążyć do celu, ale nikogo przy tym nie krzywdząc. Jesteś empatyczna, masz otwarte serce na problemy świata, gdybyś mogła, wsparłabyś każdego, kto tego potrzebuje. Bywasz nadwrażliwa, ale nie poddajesz się emocjom. W twoim życiu przeplatają się wyjątkowe zdarzenia i pojawiają się szczególni ludzie, którzy zmieniają twoje życie na lepsze.

Pamiętaj:

Służysz szczytnym celom, a do ich realizacji dobry jest każdy czas w życiu. Wszystkie czekające cię dekady oferują nowe doświadczenia, cele i satysfakcjonujące osiągnięcia.

Ubywający księżyc (Waxing Gibbous)

Jesteś z natury humanistką o licznych zainteresowaniach. Posiadasz wiele różnych pasji, którym poświęcasz się z zaangażowaniem, jesteś twórcza i aktywna. Masz wiedzę i lubisz nią się dzielić, jesteś swego rodzaju nauczycielem. Interesujesz się przeszłością i przyszłością, marzysz o tym, by pozostawić po sobie spuściznę. Potrafisz zmieniać siebie i dawać miłość, a twoje ego nie przysłania ci otoczenia.

Pamiętaj:

Masz rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w twoim życiu i lubisz zmieniać świat na lepsze. Piąta dekada życia będzie dla ciebie najbardziej twórczym czasem.

Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

Z natury jesteś samodzielną i dojrzałą osobą. Twoja intuicja i chłodny osąd wobec pomysłów i wskazówek innych ludzi pozwala ci unikać popełniania błędów. Twarde obstawanie przy własnych opiniach i pomysłach powoduje, że żyjesz po swojemu, a czasem wręcz dorabiasz ideologię do swojego działania. Walczysz z opinią innych, w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebnie.

Pamiętaj:

Nie trać swojego czasu na walkę z wiatrakami. Z czasem będziesz żyła bardziej po swojemu, bez wyrzutów sumienia i zastanawiania się nad tym, co myślą o tym inni.

Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Urodziłaś się obdarowana duchową mądrością i poczuciem jedności z wszechświatem. Z tego czerpiesz swoją siłę i mądrość. Więcej rzeczy widzisz i dostrzegasz ich głębię, zajmujesz się tylko takimi rzeczami, które naprawdę mają dla ciebie sens. Jesteś bardzo kreatywna i to w oryginalny sposób, bez problemu wychodzisz poza schematy myślowe.

Pamiętaj:

Twoją mocą jest wskazywanie innego toru myślenia, poszerzania horyzontów. W podeszłym wieku dostrzeżesz całokształt tego, co uda ci się dokonać na wielu płaszczyznach.

źródło: thoughtcatalog.com,


Psychologia

Sabotowanie własnego związku a znak zodiaku. Zgadza się?

Magic Moments
Magic Moments
9 czerwca 2021
Fot. iStock/LittleBee80

Eksperci od związków mówią, że negatywne myśli mogą być ostatecznym zabójcą związków. Istnieje bardzo ścisła pętla sprzężenia zwrotnego między myślami, uczuciami i zachowaniem, dlatego to, co myślimy, jest niezwykle ważne. To nasze myśli mogą wywoływać kłopoty w relacjach. Być może nosisz w sobie przekonanie wyniesione z dzieciństwa, że jesteś niewystarczająco dobra albo, że nie zasługujesz na miłość, może boisz się panicznie straty.

Co możemy zrobić? Czy mamy do tego skłonności?

BARAN

Chcesz być pępkiem świata i to niechybnie wpędzi cię w kłopoty. Związek to partnerstwo i kompromis, a nie granie wyłącznie na siebie. Ludzie spod znaku Barana mają to do siebie, że kiedy tylko związek wchodzi na wyższy poziom, od razu przestaje być dla nich interesujący. Codzienność wypycha emocje i namiętność poza nawias… Pozornie prosty do pokonania kryzys, dla Barana bywa nie do przejścia.

BYK

Byki to jedni z najcieplejszych i najbardziej kochających ludzi. Niestety mają też wady, a tą, która może ostro zachwiać związkiem jest potrzebna ciągłej kontroli wszystkiego. Mają ogromną potrzebę ciągłego poczucia bezpieczeństwa, przez co bardzo się asekurują. Wychodzą z nich wtedy zazdrosne, zaborcze i uparte osóbki. A jeśli one wygra z tymi ciepłymi i kochającymi, to wiadomo co będzie…

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta mogą się dostosować do prawie każdej sytuacji. Prawie… robi wielką różnicę. Wyjątkiem od tej reguły są romantyczne relacje. O ile na co dzień Bliźnięta to osoby dynamiczne, takie z sercem na dłoni, o tyle wewnętrznie są niespokojne, izolują się i mają tendencje do brnięcia w samotność. Ich problemem w związkach nie jest trudność w nawiązywaniu kontaktów – ludzie do nich lgną. Problemem bywa otwarcie się na innych i dopuszczenie ich bliżej. A to, wiadomo, może być zabójcze dla związków.

RAK

Raki to wrażliwcy. O emocjach mówią otwarcie i jasno – tych dobrych i tych złych. Problem polega na tym, że nie potrafią odpuścić. Ich taktyką na obronę jest atak. We własnej obronie wypominają innym błędy z przeszłości, które gdzieś głęboko w nich zostały. Pielęgnują w sobie urazy, a to nie jest dobre dla żadnej relacji.

LEW

Lwy nie mają problemu z miłością, przynajmniej na początku. Problemy pojawiają się później. Zwykle w momencie, kiedy motyle w brzuchu już nie tak dziarsko machają skrzydełkami, kiedy emocje związane z drugą osobą nie są już tak silne. Lwy wtedy tracą pewność siebie i wychodzą z nich osoby, których same w sobie nie lubią – egoistyczne i uparte. Do tego nie potrafią przeprosić, bo zawsze racja musi być po ich stronie. A potem to już wiadomo – związkowa klapa.

PANNA

W miłości Panny zawsze stoją… po własnej stronie. Są inteligentne i praktyczne. I to właśnie ich praktyczna strona tak bardzo miesza w ich życiu uczuciowym. Kiedy górę bierze racjonalność, Panna zaczyna mieć kłopoty. Zamiast o miłości i teraźniejszości, sięgają w przyszłość i zastanawiają się nad ewentualnym rozstaniem. Nie wydaje ci się, że możesz przez to stracić coś ważnego?

WAGA

Wagom z trudem przychodzi podejmowanie decyzji, ale też trzymanie się tych raz podjętych. Wielu ludzi, wiele spraw – skupiają się cały czas na czymś nowym. Jaki to problem w związku z drugą osobą? Ano taki, że Waga nie potrafi zaakceptować rutyny.

SKORPION

Skorpiony wiodą prym w tym zestawieniu – nie ma większych związkowych sabotażystów. Chociaż mają całe mnóstwo pięknych cech, zawsze kopią pod samymi sobą dołki. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że kurczowo trzymają się swojego zdania, nie potrafią odpuszczać oraz nie słuchają zdania partnera.

STRZELEC

Strzelce to pozytywne i pełne optymizmu osoby. Sposób, w jaki podchodzą do życia, jest naprawdę inspirujący. Doceniają dobre strony miłości, łatwo otwierają się na innych. Jest jednak jedno „ale”. Jak mogą zaszkodzić własnemu związkowi. Cóż, lubią upewniać się, że partner nie jest z nimi przypadkowo.

KOZIOROŻEC

Koziorożce są zdecydowanie stałe i pewne siebie. Wiedzą, czego chcą i nie lubią tracić czasu na ludzi, którzy chcą się tylko pobawić. Niestety bywają zachowawcze i z lęku przed odtrąceniem mogą zaprzepaścić okazję na dobry związek. Ale jeśli tylko Koziorożec znajdzie kogoś, przy kim ten lęk zniknie, wszystko będzie wspaniale.

WODNIK

Wodniki raczej nie sabotują swoich związków. Niestety bywają bierne, a to może być dla miłości groźne. Wodniki mają tendencje do izolowania się, nieokazywania emocji. Tymczasem partner potrzebuje zapewnień, że chcemy z nim być. Może warto uświadomić źródła takiego zachowania tej drugiej stronie?

RYBY

Gratulacje! Drogie Ryby, jesteście ostatnimi osobami, którym zależałoby na zrujnowaniu szczęśliwej miłości.  Bierzecie odpowiedzialność za siebie i związek. Wiecie, kiedy warto ustąpić, a kiedy trzeba walczyć o swoje racje. Zdrowy mocny związek jest jak najbardziej w waszym zasięgu. Jedynym, co może być groźne, jest to, że jeśli poczujecie się komfortowo, to już w tym poczuciu zostajecie. Działając w tej sposób, możecie „przespać” ewentualne problemy.